Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

+3
kiBik
osa
reiter
7 posters

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Окт 05, 2015 10:24 pm

Близнаци (22.05 – 22.06)

Време е да престанете да се изложувате на непотребни трошоци. Можеби на тој начин сакате да воспоставите контрола и да решите некои непријатни ситуации, но ќе морате да најдете друг начин за справување со проблемите. Ако сте слободни, чувствувате потреба да контактирате со една личност од минатото. Можеби е добро да се обидете за да сфатите дека минатото не се враќа и не може да се продолжи таму каде што сте прекинале.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Окт 05, 2015 10:24 pm

Рак (22.06 – 22.07)

Онаа празнина во љубовта која ја чувствувате до скоро сега веќе нема да ја има. Оние со постојан партнер во пријатна атмосфера ќе го дефинираат годишниот одмор. Слободните припадници ќе заминат на одмор со својата симпатија каде ќе се случат многу нешта.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Окт 05, 2015 10:24 pm

Лав (23.07 – 22.08)

Пред вас се значајни финансиски трансакции кои сигурно ќе ја подобрат ситуацијата. Емоционално ќе бидете задоволни. Нема да можете да ги контролирате своите, во моментов надојдени страсти. Ваквата ситуација ќе ве зачудува вас, но и околината.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Окт 05, 2015 10:24 pm

Девица (23.08 – 22.09)

Бидејќи во вас ќе има поголема напнатост и недоразбирање со работната околина, препорачливо би било да ги избегнувате сите неопходни контакти со истата. Конечно имате разбирања со партнерот. Сега е потребно само помалку да зборувате повеќе да работите на полето љубов и секс па се ќе биде како од бајките.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Окт 05, 2015 10:24 pm

Вага (23.09 – 22.10)

На љубовен план ве очекува позитивен развој на настаните. По природа сте ненаметливи но кога љубовта е во прашање тогаш сте вистински Казанова. Ве очекуваат многу страсти со нова личност во знакот на овен, лав или стрелец. Изборот е ваш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Окт 05, 2015 10:25 pm

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Сега е момент нешто да научите но истото и да го практикувате. Доколку наидете на проблеми немојте да ја комплицирате ситуацијата. Бидете конкретни и кратки. Некоја личност постојано ќе се обидува да ја уништи вашата врска. Здравјето е добро.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Окт 05, 2015 10:25 pm

Стрелец (22.11 – 21.12)

Сега ќе бидете во фаза на работни успеси, па така оние помалите проблеми и промашувања едноставно ќе бидат веќе зад вас како ваше минато на кое се разбира воопшто нема ни да помислувате. Колку и да ви е напорно, подобро ќе биде да прошетате во природа отколку да ја стимулирате енергијата со храна.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Окт 05, 2015 10:25 pm

Јарец (22.12 – 20.01)

Единствената опасност која ви се заканува за овој ден е брзоплетост и површност. Никаде не ве фаќа место. Токму сега ќе се двоумите дали да прифатите некоја друга работа или да одбиете. Најважно од сѐ е да се обидете да ги разберете и другите, нивните постапки и желби. Токму за ова ќе ви помогне еден искрен разговор на пошироки теми во друштво на искрена личност.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Окт 05, 2015 10:25 pm

Водолија (21.01 – 19.02)

Веќе подолго време чувствувате недостиг на мотивација. Работите одат во поинаков правец од оној кој сте го испланирале. Вие, вообичаено, имате многу трпение, но денес трпението сосема ќе ве издаде. Денес е можен убав глас, кој малку ќе ве расположи, но веќе подолго време немате доверба во никого и во ништо. Време е работата да ја земете во свои раце и да направите некои промени. Доколку имате некои планови околу домот, без разлика дали се работи за реновирање или за купување нешто ново, денес ќе успеете да завршите со подготовките.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Окт 05, 2015 10:25 pm

Риби (20.02 – 20.03)

Сакате да направите промени во врска со работата, но сè уште не сте сигурни дали е тоа добар потег. Размислувањето ви е многу добро и свесни сте дека треба да бидете внимателни. Можеби во моментов тоа ќе ви ги подобри финансиите, но само за кратко време. Подоцна работите можат да се влошат. Доколку сте сами, на краток пат или преку социјалните мрежи, може да запознаете елоквентна личност. Ќе бидете збунети од разговорот и ќе посакате да го продолжите. Некои стресови ви се враќаат и тешко се справувате со нив. Не истурајте ја нервозата врз партнерот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Окт 06, 2015 11:18 pm

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (7 ОКТОМВРИ, 2015)

Овен

Ќе успеете да направите промени во вашиот љубовен живот. Во попладневните часови ќе имате прекрасна средба со вашите пријатели. Дајте шанса на секого да зборува. Избегнете го вклучувањето во расправии и кавги со припадниците на знакот Бик од вашето опкружување.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Окт 06, 2015 11:18 pm

Бик

Може да бидете вознемирени поради тоа што имате пропуштено некоја работа со неполно работно време или поради инвестицијата која се има покажана како непрофитабилна. Би можело да се почувствувате дека ништо не се одвива на вашиот посакуван начин и дека секој е против вас.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Окт 06, 2015 11:18 pm

Близнаци

После еден подолг период на разочарување во социјалните и емотивните области на животот, изненадувачки ќе бидете успешни. Оваа изненадна промена ќе ве поттикне да размислувате. Ви се советува да ги искористите овие поволни околности. Бидете внимателни и уверете се дека нема ди ги разочарате пријателите!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Окт 06, 2015 11:18 pm

Рак

Денеска ве очекува голем престврт на настаните. Некој ваш поранешен партнер повторно ќе ви ги искаже своите чувства. Доколку тоа е она што го сакате, на повидок е една старо-нова романса. Во вечерните часови организирајте собир со пријателите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Окт 06, 2015 11:18 pm

Лав

Денешниот ден ќе ви помине во знакот на доброто расположение. Ќе поминете неколку прекрасни часови во прегратката на вашиот партнер, а тоа дополнително ќе ви го разубави денот. Во вечерните часови излезете на кратка прошетка.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Окт 06, 2015 11:19 pm

Девица

Имате потреба да воведете некои промени во вашиот живот, но сѐ уште не знаете кои ви се приоритетите. Послушајте го вашиот внатрешен глас или совет од некоја личност која добро ве познава, и нема да згрешите. Доколку планирате некое патување, испланирајте ги однапред сите трошоци.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Окт 06, 2015 11:19 pm

Вага

Доколку сте доволно искрени, потребно е да ја преземете одговорноста за вашите постапки. Докажете си на себе и на другите дека можете да ги исполните дадените ветувања. Денес препорачливо ви е да избегнувате премногу напорни или стресни ситуации.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Окт 06, 2015 11:19 pm

Скорпија

Понекогаш не е лесно да се оствари некаков договор, па затоа внимавајте кои зборови ги користите во друштво на вашите соработници. По завршувањето на работното време можете да се опуштите со вкусен ручек со вашата сакана личност.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Окт 06, 2015 11:19 pm

Стрелец

Имајте на ум дека сите моментални проблеми можат да се решат во присуство на блиска личност, не потпирајте се само на себе. Конечно, желбата за долгоочекуваниот повик од некоја личност ќе ви стане реалност. Можно е да ве покани на кафе. Среќно!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Окт 06, 2015 11:19 pm

Јарец

Ве очекува емоционален повик од некој близок пријател, кој има многу грижи. Излезете му во пресрет и поканете го на ручек, после завршувањето на работното време. Што се однесува на љубовта, бидете внимателни, не верувајте им премногу на додворувачите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Окт 06, 2015 11:20 pm

Водолија

Прифатете го фактот дека денес едноставно не е ваш ден. Наместо да се преоптоварувате со тоа и да се нервирате затоа што извршувањето на дадените задачи не ви оди од рака, подобро би било да се одморите. Некоја добар филме секогаш решение за стресот. Релаксирајте се!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Окт 06, 2015 11:20 pm

Риби

Престанете да бидете дрски и бидете љубезни со сите. Никогаш не знаете кога некој ќе ви затреба. Вечерва, излезете со пријателите на кои им недостигате во последен период поради вашата презафатеност. Можеби ве очекуваат изненадувања.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Сре Ное 11, 2015 6:21 pm

Што му рекол Бог на секој хороскопски знак кога го создавал?

Секој знак носи одредени квалитети кои може да ги искористи за да си помогне себеси и на другите околу него. Да речеме дека Господ ги создавал хороскопските знаци еден по еден со намера секој да биде различен и предодреден да исполни одредена цел на Земјата. Имајќи ги предвид карактеристиките на хороскопските знаци, Господ би им ги поделил следниве важни задачи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Сре Ное 11, 2015 6:22 pm

Овен

Тебе прв ти го давам ова семе за да ја имаш честа да го посееш пред сите останати. За секое семе кое ќе го посееш, во твојата рака ќе се размножат милион нови. Но, нема да имаш време да гледаш како секое семе расте, бидејќи ќе пораснат повеќе растенија од она што си планирал. Ти ќе бидеш првиот кој со мојата идеја ќе допре до умот на луѓето. Твојата работа нема да биде да ја негуваш таа идеја ниту да ја преиспитуваш, туку да ги правиш луѓето свесни за моето постоење. Твојот живот ќе биде акција, акција и само акција. Заради твојата посветена работа, ти подарувам самодоверба.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Сре Ное 11, 2015 6:22 pm

Бик

Ти подарувам моќ да создадеш семе од материјата. Ти доверувам голема работа која бара исклучителна трпеливост, бидејќи мораш да го довршиш она што си го започнал инаку семето ќе отиде во неповрат. Додека не ја довршиш својата задача немој да се преиспитуваш и да се потпираш на другите. Затоа ти подарувам сила, но мудро користи ја.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 5 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот