Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

+3
kiBik
osa
reiter
7 posters

Страна 13 of 40 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Фед 23 2016, 23:34

РИ­БИ
Ре­зул­та­ти­те ви се доб­ри и мно­гу сте гор­ди по­ра­ди тоа. Сме­та­те де­ка доб­ро ги про­це­ну­ва­те де­лов­ни­те ин­те­ре­си и има­те смис­ла за ор­га­ни­за­ци­ја. Пред да се опи­е­те од сла­ва­та, обр­не­те вни­ма­ние на оз­бо­ру­ва­ња­та. Мож­но е да се ја­ви ма­ло не­за­до­вол­ство по­ме­ѓу ко­ле­ги­те. Ако сте сло­бод­ни, де­но­ви­ве ќе се до­пи­шу­ва­те со ед­на лич­ност ко­ја жи­вее во друг град. Пред да поч­не­те да пра­ви­те пла­но­ви за ид­ни­на­та, не е ло­шо да се рас­пра­ша­те на­о­ко­лу.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by reiter Вто Фед 23 2016, 23:35

luxor напиша:ДНЕВЕН ХОРОСКОП 24.02.2016 СРЕДА

ОВЕН
Де­нес ќе им да­де­те пред­ност на по­ма­ли­те ра­бо­ти, кои не ба­ра­ат ваш це­ло­сен ан­гаж­ман. Не сте под­гот­ве­ни да пра­ви­те ком­про­ми­си и сме­та­те де­ка се­кое от­ста­пу­ва­ње е на ва­ша ште­та. Не обр­ну­вај­те вни­ма­ние на кри­ти­ки­те што до­а­ѓа­ат од ко­ле­ги­те. Пар­тне­рот, овие де­но­ви, ви при­ре­ду­ва из­не­на­ду­ва­ња на кои не сте на­вик­на­ти. На­мес­то да се пра­шу­ва­те да­ли се­то тоа има не­ко­ја зад­ни­на, опуш­те­те се и ужи­вај­те во уба­ви­те мо­мен­ти.
јас сум овен...не верувам многу на хороскоп ама ајде нека биде онака како е напишано,,,ама кој знае јас ќе се воздржам и сам ќе си терам судбината Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Сре Фед 24 2016, 00:04

reiter напиша:
luxor напиша:ДНЕВЕН ХОРОСКОП 24.02.2016 СРЕДА

ОВЕН
Де­нес ќе им да­де­те пред­ност на по­ма­ли­те ра­бо­ти, кои не ба­ра­ат ваш це­ло­сен ан­гаж­ман. Не сте под­гот­ве­ни да пра­ви­те ком­про­ми­си и сме­та­те де­ка се­кое от­ста­пу­ва­ње е на ва­ша ште­та. Не обр­ну­вај­те вни­ма­ние на кри­ти­ки­те што до­а­ѓа­ат од ко­ле­ги­те. Пар­тне­рот, овие де­но­ви, ви при­ре­ду­ва из­не­на­ду­ва­ња на кои не сте на­вик­на­ти. На­мес­то да се пра­шу­ва­те да­ли се­то тоа има не­ко­ја зад­ни­на, опуш­те­те се и ужи­вај­те во уба­ви­те мо­мен­ти.
јас сум овен...не верувам многу на хороскоп ама ајде нека биде онака како е напишано,,,ама кој знае јас ќе се воздржам и сам ќе си терам судбината Very Happy

zar i ti si oven ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Фед 25 2016, 22:15

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (26.02.2016) ПЕТОК

Овен (21.03 – 20.04)

Шансата да склучите добра работа е на чекор до вас. Ви се препорачува внимателност. Имате впечаток дека многумина имаат нешто против вас или сакаат да ви го преземат доброто работно место. Во љубовта сте прилично воздржани и недоверливи, за што во овој момент немате причина. Внимавајте можни се повреди.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Фед 25 2016, 22:15

Бик (21.04 – 21.05)

Ако очекувате вести, би можело да бидете малку разочарани за она што ќе го слушнете. Можно е, всушност, вашите очекувања да се преголеми, или ако сте млади, можете да доживеете разочарување во љубовта. Премногу се нервирате за ситници.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Фед 25 2016, 22:16

Близнаци (22.05 – 22.06)

Премногу ве исцрпува лошата ситуација во домот или на рбаота. Вашите обиди да ја истерате правдата и на некој нешто да му докажете можат да ве доведе до непријатна ситуација. Имате тенденција максимално да го затегнете односот со партнерот. Можни се проблеми со бубрезите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Фед 25 2016, 22:16

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе морате да бидете далеку поактивни и подоследни, ако сакате нешто да постигнете, бидејќи сте склони на повремена малодушност и повлекување во себе. Немате многу доверба во оние кои ви се отворено наклонети, или се плашите дека би можело да бидете повредени. Можни компликации со срцето.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Фед 25 2016, 22:16

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе ви бидат укажани добри деловни можности. Секоја работа која подразбира креативност и познавање на странски јазици ќе ви донесе добивка. Постои можност од заљубување во личност која е позната во јавноста. Ако сте слободни, обратете и внимание на Водолијата. Можно е да ве мачи несоница.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Фед 25 2016, 22:17

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе ви се укажат некои нови деловни можности, особено ако вашата работа подразбира патување, многу средби, љубезност, комуникативност. Бидете реални кога станува збор за вашите очекувања од партнерот. Ве загрижува здравствената ситуација.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Фед 25 2016, 22:17

Вага (23.09 – 22.10)

Искористете го сплетот на позитивни околности и направете нешто што одамна сте планирале или сакале. Во љубовта сте малку незаинтересирани и ладни, што може лошо да се одрази на вашито однос со партнерот. Поведете малку повеќе сметка за здравјето.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Фед 25 2016, 22:17

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ве одликува посветеноста на она што го сакате. Имате потреба да го изберете неконвенционалниот пат, како во работата, така и во љубовта, и ако сте млади, можете да се заљубите во некој уметник или личност слична на вас. Потребна ви е контрола кога станува збор за храната.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Фед 25 2016, 22:17

Стрелец (22.11 – 21.12)

Контролата над себе и случувањата се намалени, бидејќи многу нешта се одвиваат спротивно на она што сте го планирале и што се го посакувале. Не се откажувајте и разочарувајте, издржете го брануваниот период. Избегнувајте физичко форсирање.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Фед 25 2016, 22:17

Јарец (22.12 – 20.01)

Деловната ситуација е далеку од она што сте си го замислиле. Уште многу важни работи не се кажани, а се додека се не се случи, не можете сами да напнувате и да одите со глава во ѕид, бидете потрпеливи. Избегнете ги полемиките за нешто на што не можете да влијаете, иако би сакале. Напнати сте.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Фед 25 2016, 22:18

Водолија (21.01 – 19.02)

Имате прилика да започнете заедничка работа со лице кое ви е драго. Секоја работа која има врска со јавноста или е во рамките на некоја уметност може да ви донесе грижи. Љубовта е на ваша страна. Избегнувајте задимени простории.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Фед 25 2016, 22:18

Риби (20.02 – 20.03)

Доколку контактирате со голем број на соработници, потребна ви е многу подобра концентрација. На вашиот верен пријател му е потребен ваш совет или ваша поддршка. Ве очекува една многу пријатна средба со лице родено во огнен знак

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пет Фед 26 2016, 23:08

Викенд хороскоп 27 02 – 28 02 2016

ОВЕН
Во саботата може да се случи да започнете еден куп работи, но само да ги започнете а ништо да не завршите, да бидете натаму-наваму и за се да имате причина и оправдување, но на крај да дојдете во конфликтна ситуација или однос со некој постар или поавторитетен во својата околина, или пак претпоставен ако сте деловно ангажирани во саботата. Од друга страна, имате тенденција што некакви однесувања да ги прогласите веднаш за навика, за да не давате образложенија за нив. Неделата сепак порелаксирана и потребно е да се зафатите со дневни мали ситни обврски кои ќе ги завршите истиот ден.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пет Фед 26 2016, 23:09

БИК
Мислам дека саботата ќе имате некаква драмолетка со децата доколку ги имате или со чувствата кон личности кон кои имате емоции, најчесто кон едниот родител, во најголем број случаи со таткото, но и не мора да е така, можеби и со некој авторитет кој има таков татковски, читај строг, однос и сака да се наметне како авторитет. И тоа по прашање на некакви ваши дружења, јавни однесувања или однесувања на јавен план, објект, место, видот на тоа место и слично. Неделата е можеби порелаксирана но ако сте од помладите, внимавајте на пиењето алкохол или на друг вид стимуланси.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пет Фед 26 2016, 23:09

БЛИЗНАЦИ
Вашето пак внимание ќе биде насочено викендов кон некакви почетоци или завршувања на некакви стории, по се изгледа чувствени или љубовни, а почетоците можат да бидат со личност од спротивниот пол која ќе биде таа кон која ќе ги насочувате вашите интереси и чувства, иако ќе бидете привлечени од атрактивниот изглед на истата. Можеби некакви расчистувања во домот, на физички план, со некакви отпади и стари нешта кои требало одамна да се расчистат или исфрлат или со односи со некоја блиска личност која се обидува да тренира авторитет на вас.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пет Фед 26 2016, 23:09

РАК
Саботата би ја прогласил за убава иако случувањата може да ги доживеете како непријатни, но затоа пак поуката ќе биде велелепна. За цинизмот сте во право, но ако сте на ум да се запознаете себеси овој викенд ви дава за право тоа и да го сторите, нормално во некаква ситуација во која ќе се откриете себеси и свотата манипулативност и како се обидувате својата чувствителност да ја “продадете” што поскапо на својата околина, во некои случаи и за вистински пари, ако сакате да извлечете некој денар од некого или најчесто за подобрување на некаков однос или со здобивање доверба.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пет Фед 26 2016, 23:10

ЛАВ
Во саботата емоции кои можат да бидат предизвикани поради некаков фрустрирачки однос од некој постар, родител најчесто, но и друга личност која ја сметате за авторитет или така ја третирате, поради обвинувања за некаква лоша услуга, нега, грижа односно негрижа, а расправијата и аргументацијата поприлично да ве возбуди. Неделата е ден за рекапитулација која секако ќе ја насочите на тоа колку сте потрошиле време и материјални ресурси на некого и како тој ви возвраќа. Мислам дека ќе најдете доста утешни причини, но дали и вистинити, е големо прашање.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пет Фед 26 2016, 23:10

ДЕВИЦА
Бидејќи може да сте викендов исклучително повредливи како резултат од изминатите денови и влијанијата на планетите, ќе се фрлите во некакви конспиративни зафати и односи, се што ќе правите ќе биде на некој начин конспиративно, тајно, но промислено и калкулативно. Значи, внимавајте на своите обиди за манипулација со фактите и луѓето со кои сакате да си ја остварите личната доминантност, да наметнете свои интереси, со најчесто скриени мотиви, а сето да го завиткате во убав целофан на заедништво, чувства и слични категории.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пет Фед 26 2016, 23:10

ВАГА
Можеби саботата ќе бидете во некакви ситуации на конспиративни односи и релации, особено ако имате љубовна врска која од ваши причини морате да ја држите во конспиративност, но поради која може да се почувствувате крајно изложени, фрустрирани и инхибирани, со чувство на пониженост, срам и слични нискофреквентни чувства. Неделата е веќе период на стабилизација, но не и решавање на проблемот бидејќи ќе си најдете некакво лично логично објаснување, најчесто некоја лага која ќе ја прогласите за вистина како би задржале некакво статус кво. Внимавајте, говорам за сите можни односи и евентуално љубовни.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пет Фед 26 2016, 23:11

СКОРПИЈА
Викендов релативно мирен и можеби и со бенефитни случувања ако сте така настроени од изминатите денови или како последица од случувањата во истите. Значи, убави динамични нешта посебно на планот на вашето социјално живеење, на планот на дружењата кои можат да бидат искрено речено и доста напорни за вас, посебно во недела, бидејќи ќе има еден куп преправања, подлажнувања, невистини и искривени нешта во вашите заемни односи. Од вашето ниво на свесност зависи дали ваквите пријателства и понатаму ќе ги одржувате или не. Одлуката ќе говори и какви сте вие во моментот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пет Фед 26 2016, 23:11

СТРЕЛЕЦ
Саботата малку напната, посебно на ниво на односи со постари личности, поавторитетни или што мислат дека се тоа, и тоа околу пладне кога и се формира аспектот кој е одговорен за ваквите нешта. Интересот во саботата и кон некакви статусни нешта, успеси, задоволства, манифестации, а во недела веќе е ден за планирање, за односи можеби и со подалечни роднини, кои можат да ве нагазат во домот, да имате посети, можеби и ненајавени и еден куп тажни приказни, кои ќе ви бидат раскажани со единствена цел да ве омекнат во побарувањето на некаква помош или услуга.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пет Фед 26 2016, 23:12

ЈАРЕЦ
Можеби саботата ќе ви биде понапната од неделата бидејќи во саботата се можни прилично жестоки и страсни расправии со женско лице, без оглед на кој пол вие му припаѓате, но ако сте од машкиот тоа подразбира дека во прашање можат да бидат и моментални чувства, ако сте од помладите, може да се жестоки чувства кон некој постар, недоразбирања, разлики во гледањата на работите и односите и слично, а ако сте од женскиот род можеби расправија со машки авторитет, секако во оптек се сите можни варијанти. Во недела веќе е период на резиме и размисла, со ладна и објективна глава.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 13 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 40 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот