Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

+3
kiBik
osa
reiter
7 posters

Страна 22 of 40 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:45

Еве го и љубовниот.

Љубовен неделен хороскоп 25 04 – 01 05 2016

Овен
На личен план ви очекуваат возбудливи и романтични моменти во следните седум дена. Извлечете максимум од викендот, за да поминувате повеќе време со најблиските. Кај некои од семејните овни можно е да се појави љубомора, која ако е неоснована е во состојба да ви го уништи расположението.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:45

Бик
Избегнувајте да зборувате со вашиот партнер за прашања во врска со кариерата во овие денови. Тоа само ќе ви ги влоши односите. Во неделата е многу веројатно да разговарате со партнерот важни финансиски прашања. Оние од вас кои немаат некој близок до себе, по среда ќе имаат шанса да се сретнат со интересна личност.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:46

Близнаци
Во љубовниот живот употребете малку повеќе фантазија и уживајте во моментот. Четврток и петок се особено погодни за патувања надвор од градот, а зошто не и за романтичен одмор? Оние кои не се во врска нема да можат да се пожалат на недостиг на внимание.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:46

Рак
Оваа недела сте во расположение за љубов! Раскошната врска меѓу Венера, која сега е во вашиот сектор на партнерството, кон Јупитер, кој се наоѓа во вашиот сектор на романтиката. Ова ќе ве натера да доживеете голема радост и задоволство со партнерот и е можно да имате емоционален разговор во врска со чувствата еден кон друг. За вас љубовниот живот оваа недела ќе биде како остварување на сонот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:46

Лав
Семеен спор во почетокот на неделава ќе ве натера да се преиспитате за своето однесување. Бидете трпеливи и не дозволувајте на гневот да го победи здравиот разум. Искористете ги предностите на слободното време што останува и планирајте ги идните активности.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:46

Девица
Ви претстојат средби со позитивни луѓе кои ќе ве натераат да погледнете од друг агол на проблемите кои ги имате во вашиот личен живот. Бидете трпеливи во комуникацијата со саканaта личност и не дозволувајте доминација и надмудрување.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:46

Вага
Осамени сте и се надевате дека ќе се запознаете со некој посебен? По среда ѕвездената карта покажува дека има шанса да сретнете нова можност во љубовта. Воопшто ви претстои една позитивна и пријатна недела на љубовен план.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:47

Шкорпија
Не дозволувајте роднините да се мешаат во вашата врска и да се обидуваат да ја спречат. По среда, ако се наоѓате во врска, ќе се чувствувате многу ценети од својата сакана. Во неделата Марс влегува во вашиот знак и тоа ќе ви даде дополнителен поттик во љубовта.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:47

Стрелец
За да не си создавате непотребни тензии во приватноста, научете се да велите “не”. Ќе заштедите голем број “главоболки”, ако научите да се поставувате себеси на прво место. Обрнете внимание на вашето здравје и избегнувајте да давате заеми.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:47

Јарец
Венера ќе има силно влијание врз љубовниот живот на врзаните jaрци, кои во овие денови ќе сакаат да го/ја задржат својот/а сакан/а само за себе. Наместо забави или други социјални настани, ќе претпочитате да останете насамо и да се препуштите на романтика.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:47

Водолија
Ќе го почувствувате партнерот како нешто повеќе од партнер. Во неговото или нејзино лице ќе видите пријател, а тоа ќе ве натера да се чувствувате исклучително добро во врската. Ако сте осамени во љубовта, постои голема веројатност со ваш пријател да се добие нешто навистина убаво. Охрабрете се, тоа може да е почеток на нова љубов за вас.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:47

Риби
Вашиот колега ќе ви обезбеди финансиска поддршка, која ќе ви даде слобода да ги реализирате своите цели и да верувате во себе. Во петокот ќе имате можност да ја зголемите духовната врска и ќе почувствувате дека до себе имате сродна душа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:53

Ќе се изненадите: Еве што часот на раѓање говори за вас

Не е сеедно дали сте родени наутро, попладне или доцна навечер. Како што секој ден во месецот има своја нумеричка вибрација, така и секој час во денот има одредена астролошка важност, која многу влијае на осцилациите во нашиот биоритам. Кругот од 24 часа поделен е на шест нумерички станици. Првата нумеричка станица е помеѓу полноќ и 4 часот наутро, втората помеѓу 4 и 8, третата помеѓу 8 и 12, четвртата се наоѓа помеѓу 12 и 16, петтата помеѓу 16 и 20 и последната помеѓу 20 и полноќ

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:54

За родените помеѓу полноќ и 4 часот наутро

Вие сте тивки и смирени по природа. Сакате да сонувате и градите кули во облаците. Имате бујна фантазија и понекогаш тешко се снаоѓате во светот на физичката стварност. Имате интересна распеана душа и луѓето често не ве разбираат, затоа што вашиот начин на размислување е поинаков и единствен. Понекогаш делувате расеано. Имате многу племенити навики и секогаш сте спремни да им помогнете на другите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:54

За родени помеѓу 4 и 8 часот

Вас ве одликува брзина и снаодливост. Упорни сте и истрајни во сите работи, а особено во практични нешта. Како малку кој, вие одлично се снаоѓате на реалноста. Тежнеете кон тоа да на другите им бидете пример, од момент во момент се докажувате и потврдувате.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:54

За родени помеѓу 8 и 12 часот

Вие сте човек од верност, надеж и оптимизам. Жилави сте, ведри и секогаш во одреден немир. Секаде зрачите со несебична љубов и магнетна топлина. Емпатични сте и духовите. Имате склоност кон уметност и филозофија. Вие се особа со многу таленти.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:54

За родени помеѓу 12 и 16 часот

Вие сте енергични, снаодливи и жилави. За вас деновите се практична работа. Добри сте како говорници, математичари и физичари, а ништо не би биле лоши и како книжевници, кога својата енергија би ја насочиле во тој правец. Накратко- вие сте надарена особа која може во многу професии и занаети успешно да го истражи својот креативен дух.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:55

За родените помеѓу 16 и 20 часот

Вие сте личност со немирен, лутачки дух и по малку нервозни. Чекорите ви се динамични, зборовите остри и снажни. Вие брзо мислите и дејствувате. Сакате повеќе да проживеете и го сакате животот во сите видови и облици. Чести ги менувате одлуките и ставовите и неретко истовремено превземате различни зафати. Кој не ве познава добро, може да помисли дека сте брзоплети, но вие итоа како сте свесни што правите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 19:55

За родени помеѓу 20 и 24 часот

Умерени сте, рационални и упорни личности. Сакате да доминирате над нештата и ситуациите. Имате склоност кон филозофија и книжевност. Вие сте уште и духовити личности кои, кога би сакале, би можеле да имаат големо влијание на луѓето околу себе. Авторитетот сте во семејството и друштвото, помеѓу пријателите и на работа. Понекогаш делувате помалку воображено, но тоа е поради тоа што сте полни со самодоверба, како и со животна и креативна енергија.

http://markukule.mk/%D1%9C%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B5%D0%B2%D0%B5-%D1%88%D1%82%D0%BE-%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D1%93%D0%B0%D1%9A/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 12:08

Кој симбол на природата најдобро го опишува вашиот хороскопски знак?

Природата може да ви го одземе здивот со својата убавина, да ви ги допре срцата со својата величественост или да ве расплаче со својата суровост. Кога мислите дека конечно сте откриле и сте решиле некои работи, таа ќе ве изненади, бидејќи честопати знае да биде неочекувана и нејзините чуда се секогаш променливи. Како и природата, така и ние луѓето постојано се менуваме. Нашите хороскопски знаци влијаат врз нашето однесување, но некои карактерни особини остануваат константни. Во тој контекст, кој е вашиот див елемент на природата?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 12:09

Овен – Планина

ХОРОСКОП - Page 22 1-koj-simbol-na-prirodata-najdobro-go-opishuva-vashiot-karakter-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk_

Овните имаат високи очекувања за себе и се големи авантуристи. Тие секогаш сакаат да стојат исправени на своите две нозе, горди и смели, со крената глава.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 12:10

Бик – Вулкан

ХОРОСКОП - Page 22 2-koj-simbol-na-prirodata-najdobro-go-opishuva-vashiot-karakter-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk_

Биковите ги чуваат своите чувства скриени длабоко во себе додека во еден момент тие самите не испливаат на површината. Понекогаш одбиваат да се откажат и им е потребно време да прифатат туѓа гледна точка.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 12:10

Близнаци – Пеперутка

ХОРОСКОП - Page 22 3-koj-simbol-na-prirodata-najdobro-go-opishuva-vashiot-karakter-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk_

Близнаците се социјални, адаптивни и комуникативни суштества на кои лесно може да им здодеете. Тие сакаат да стигнат да разговараат со секого и да ги шармираат сите со својата привлечност и шарм.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 12:11

Рак – Пештера

ХОРОСКОП - Page 22 4-koj-simbol-na-prirodata-najdobro-go-opishuva-vashiot-karakter-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk_

Раковите чувствуваат голема љубов кон својот дом, и додека ги обожаваат сите свои пријатели, познаници и се разбира семејството, тие понекогаш сакаат да бидат сами.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 12:11

Лав – Цвеќиња

ХОРОСКОП - Page 22 5-koj-simbol-na-prirodata-najdobro-go-opishuva-vashiot-karakter-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk_

Лавовите го обожаваат вниманието и немаат никаков проблем откако ќе го добијат, да го задржат. Тие се одлични во социјалните групи и пријателските кругови, но можат да бидат интересни и кога се сосема сами.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 40 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот