Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

+3
kiBik
osa
reiter
7 posters

Страна 23 of 40 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 12:12

Девица – Печурки

ХОРОСКОП - Page 23 6-koj-simbol-na-prirodata-najdobro-go-opishuva-vashiot-karakter-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk_

Девиците се аналитични и воздржани суштества кои ги чуваат своите емоции во себе и се секогаш неверојатно фокусирани, дури и на најмалите детали.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 12:12

Вага – Глуварче

ХОРОСКОП - Page 23 7-koj-simbol-na-prirodata-najdobro-go-opishuva-vashiot-karakter-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk_

Вагите бараат рамнотежа и хармонија и најдобро се чувствуваат кога ќе можат да избегнат конфликт. Понекогаш можат да изгледаат строго, но тоа е само поради нивното засилено чувство за правда.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 12:13

Скорпија – Корален гребен

ХОРОСКОП - Page 23 8-koj-simbol-na-prirodata-najdobro-go-opishuva-vashiot-karakter-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk_

Скорпиите се забавни, весели и обожаваат да живеат раскошно. Не постои никаква пречка која може да им застане на патот, бидејќи се многу страсни и посветени кога станува збор за успехот и исполнувањето на целите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 12:13

Стрелец – Облаци

ХОРОСКОП - Page 23 9-koj-simbol-na-prirodata-najdobro-go-opishuva-vashiot-karakter-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk_

Стрелците го сакаат движењето и патувањата. Ним треба да им биде дозволено да одат каде што сакаат и кога сакаат, бидејќи за нив слободата е сѐ. Тие исто така имаат големи мозоци и обожаваат да филозофираат.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 12:14

Јарец – Шума

ХОРОСКОП - Page 23 10-koj-simbol-na-prirodata-najdobro-go-opishuva-vashiot-karakter-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk_

Јарците се стратези, организатори и решавачи на проблеми. Тие се цврсти и секогаш стојат високо. Сакаат да планираат и нивната сила и брзина на размислување се неверојатни.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 12:14

Водолија – Водопад

ХОРОСКОП - Page 23 11-koj-simbol-na-prirodata-najdobro-go-opishuva-vashiot-karakter-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk_

Водолиите сакаат да си ги прават работите по свое и да го живеат животот по свои правила. Тие уживаат во убавината која ја пронаоѓаат во природата и често знаат да ја искористат како инспирација за нивната работа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 12:15

Риби – Езеро

ХОРОСКОП - Page 23 12-koj-simbol-na-prirodata-najdobro-go-opishuva-vashiot-karakter-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk_

Рибите имаат силна интуиција и бескрајно знаење и затоа е лесно да се каже дека тие се вистински стари и мудри души. Тие даруваат сѐ додека повеќе не можат да го прават тоа и немаат никаков проблем да останат во позадината наместо во центарот на вниманието, бидејќи знаат која е нивната вредност.

http://www.kafepauza.mk/astrologija/koj-simbol-na-prirodata-najdobro-go-opishuva-vashiot-karakter-spored-horoskopskiot-znak/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 23:45

Дневен хороскоп 04 05 2016 среда

Овен

Добри деловни вести. Ќе добиете прилика да се истакнете на работа, ако се работи за партнерски односи, бидете внимателни. Љубовниот живот не ви е сјаен, главно поради вашата нервоза и прилично хаотичниот начин на живот. Одлично се чувствувате.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 23:46

Бик

Денеска сакате целото свое време да го поминувате со саканата личност, но планетарната енергија може да ви ги измести работите поради кариерата на еден од вас. Може да ви се појави неочекувана прилика која не би требало да ја пропуштите и по цена на тоа дружење. Подоцна ќе имате време да го надопоните тоа што не сте можеле со саканата личност.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 23:46

Близнаци

Напнатоста се намалува, ќе бидете задоволни со себе, а ќе се подобрат и односите со соработниците, роднините и пријателите. Ќе имате многу енергија и ќе знаете самите животот да си го направите поинтересен. Добро ви се аспектирани долготрјаните работи како и работите поврзани со недвижнини, па затоа би требало да му посветите повеќе внимание.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 23:46

Рак

Топли и чувствителни кон природата. Денеска ќе бидете многу чувствителни. Ќе размислувате се секс и романтика цело време. Ќе сакате да се гушката со саканата личност и гледате фиолмови кои ќе ви ја разбудат фантазијата. Не е лошо да ја наполните кадата и организирате капење за двајца. Се зачинете го на крај со романтична вечера и ќе имате ноќ за паметење.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 23:46

Лав

Подгответе се однапред денеска ве очекува многу работа. Ако не можете сами побарајте некој кој ќе ви помогне. Не дозволувајте некој злобен колега да ви ги расипе вашите работни планови. Во љубовниот живот не ги ги сокривајте емоциите, бидејќи вашиот партнер не ќе знае што чуствуате кон него, па тоа може да доведе до несакани ситуации. Потрудете се повеќе.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 23:47

Девица

Бидете сталожени, не ви е потребнa нервозата во овој момент. Имате премногу обврски и не можете да ги следите вашите соработници. Очекувате дека сакана личност ќе заземе некаква заштитничка улога. Наместо тоа, застанете на свои нозе.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 23:47

Вага

Подготвени сте за работа повеќе од било кога. Размислете добро кога го избирате блискиот соработник. Вашиот емотивен живот за многумина е тајна, особено ако сте во врска со лице кое по многу нешта е различно од вас. Можни се проблеми со видот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 23:47

Скорпија

Посебно страствени ќе бидете денеска. Одличното разположение ќе ве зближи со партнерот. Бидете подготвени за одличен ден. Оптимизмот ќе зрачи од вас. Ќе се чувствувате сигурно и пријатно покрај саканата личност. Уживајте!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 23:47

Стрелец

Брат, сестра или блиска роднина ќе ви се јави денеска. Тоа е одлична прилика да поправите некои стари расправии кои сте ги имале со оваа личност. Емоциите ви се многу јаки и затоа бидете внимателни наместо да ги решите проблемите да не започнете некоја нова кавга. Можете да почувствувате и голема потреба за шопинг. Контролирајте го нагонот да не влезете во длабоки долгови.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 23:48

Јарец

Договорот со пријателите кои ги имате за денеска веројатно може да биде одложен и тоа вас ќе ве загрижи. Ќе ви биде тешко да добиете идеја за да тргнете во акција. Луѓето околку вас ќе ви ја отежнуваат стресната ситуација па ако можете одложете ги задаците кои ги имате. Дишете длабоко и соберете ја целата енергија која ја имате.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 23:48

Водолија

Љубовните односи со партнерот може да ве однесат на ново ниво во вашата врска. Планетарната енергија ќе ве зближи повеќе во секоја смисла. Поминете го време само со саканата личност, без пријателите. Уживајте во се што поседувате.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 23:48

Риби

Планетарната енергија може да ви даде дополнителна креативност и начин на изразување. Можете да почувствувате голема потреба за сликање, пишување, фотографирање или нешто слично. Денеска сакате да бидете сами со себе и својата уметност. Ова може да го повреди вашето семејство. Не се грижите за другите и денеска денот посветете си го само на себе.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Сре Мај 04 2016, 23:51

Дневен хороскоп (05.05.2016) Четврток

Овен


Ве очекува бурен период со партнерот. Задржете го денес своето мислење за себе, за да не повредите никого. Не влегувајте во конфликти.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Сре Мај 04 2016, 23:51

Бик

Вашата сегашна врска има голем потенцијал да прерасне во нешто многу поголемо, односно во брак. Бидете внимателни и посветувајте му доволно внимание на партнерот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Сре Мај 04 2016, 23:51

Близнаци

Денес ќе успеете да добиете се што ќе посакате. Никој нема да може да ви каже не. Ќе освојувате со вашата харизма.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Сре Мај 04 2016, 23:52

Рак

Работата и љубовта ги средивте, но што се однесува до финансиите, веќе подолго време се сопнувате. На волшебен начин се надзира излезот од овој навидум нерешлив проблем. Мора од напред да се обезбедите и за црни денови. Љубовта цвета.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Сре Мај 04 2016, 23:52

Лав

Лавовите не се навикнати на штедење. Парите, меѓу другото им служат и за финансирање на средината. Суетата е изразена кај сите хороскопски знаци, но кај Лавовите особено. Ситуацијата бара штедење, нови инвестиции и скромност

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Сре Мај 04 2016, 23:52

Девица

Искрснаа емотивни проблеми. Дали сте незадоволни од партнерот или сами од себе – зависи од индивидуалниот случај. Но што и да направите нема да помогнете да го совладате внатрешниот немир.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 40 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот