Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

+3
kiBik
osa
reiter
7 posters

Страна 31 of 40 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Aвг 22 2016, 11:06

Стрелец

Ве очекува пријатно изненадување во вашето семејство. Конечно ќе ви успее да ги погодите намерите на вашиот партнер, кои ќе бидат нешто сосема друго од она што сте го очекувале на почетокот. Ќе забележите дека некој посебно се интересира за вас.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Aвг 22 2016, 11:06

Јарец

Можно е да произлезат некакви пререкувања поврзани со пари. За среќа ваш роднина или близок ќе биде медијатор во настанатата ситуација. Не брзајте со одлуките и пробајте да водите нормална комуникација со љубениот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Aвг 22 2016, 11:07

Водолија

Во љубовта не се препуштајте само на вашите страсти туку погледнете малку и во срцето на вашиот партнер. Можете да очекувате мали недоразбирања со партнерот околу роднинските односи. Потрудете се да се дистанцирате од вообичаените семејни нетрпенија. Бидете подготвени на компромиси. Слободните претставници ќе сакаат да се запознаат со личност која не покажува никакви интереси.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Aвг 22 2016, 11:07

Риби

Во љубовната врска во која се наоѓате владее една слична состојба. Па размислете и одлучете што сакате и што очекувате од вашиот партнер, а истото важи и за оние кои се во брак. Слободните претставници на овој знак ќе ги загрижува тоа што се сами.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 23:19

Дневен хороскоп (26.08.2016) Петок

Овен (21.03 – 20.04)

Денес е поволен ден за подобрување на работите на љубовен план. Ако сте во врска, веројатно вашата врска ќе ја подигнете на повисоко ниво, а ако сте сингл ќе имате можност да запознаете нова личност.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 23:20

Бик (21.04 – 21.05)

Денес ќе се чувстувате посебно емотивно, па ќе сакате да го поминете денот со личност која е блиска до вашето срце. Тоа е супер, бидејќи денес повеќето од вашите пријатели немаат планови, па можете да отидете на кафе. Или пак ручек во природа со партнерот е подобра идеја?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 23:20

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денес ќе бидете опседнати со љубовниот живот. Не размислувајте премногу за тоа што прави партнерот додека не е со вас, а доколку не сте во врска, тогаш оваа вечер можеби ќе ги промени нештатa

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 23:20

Рак (22.06 – 22.07)

Денес е совршен ден за опуштање и романтика. Не мислете на ништо друго освен на вашиот партнер и приредете му едно изненадување кое ќе го памети. Во вечерните часови вашиот мозок може да биде напнат, па затоа најдете некое решение за да се опуштите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 23:21

Лав (23.07 – 22.08)

Вашите психички способности, мечтаењето и интуицијата, ќе бидат на највисоко ниво. Водете сметка за тоа колку сте добри со луѓето, бидејќи некои луѓе едноставно не ја заслужуваат таа добрина која им ја подарувате.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 23:21

Девица (23.08 – 22.09)

Ве очекуваат пари, без разлика дали се работи за некој подарок, бонус, или враќање на некаков долг. Купете си нешто за себе, време е и вие да се почестите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 23:21

Вага (23.09 – 22.10)

Денес ќе бидете супер расположени, а сите околу вас ќе го забележат тоа. Доколку во вечерните часови добиете понуда да излезете, не двоумете се, прифатете ја веднаш, можеби ве очекува некое изненадување.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 23:21

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денес очекувајте разговор со некој пријател кој ќе ви ги отвори очите во врска со некоја заблуда која сте ја имале. Немојте да се навредите и размислете двапати дали е во право.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 23:21

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денес можеби ќе бидете растревожени поради некоја важна обврска која треба да ја извршите, но на крај сѐ ќе биде во ред. Во вечерните часови опуштете се и посветете му се на партнерот и изненадете го со вкусна вечера.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 23:22

Јарец (22.12 – 20.01)

Денешниот ден посветете го во разубавување на вашиот дом. Ако сте имале на ум да го средите плакарот, или пак да го разместите мебелот, денес е вистинскиот ден за тоа. Во последните часови ќе ви изјави љубов некоја личност од која нема да очекувате.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 23:22

Водолија (21.01 – 19.02)

Вашиот шарм и ведрина денес ќе бидат на врвот. Ќе бидете многу атрактивни и немојте да се изненадите доколку добиете неколку комплименти, дури и од луѓе кои не ги познавате. Романтичните филмови се вистински избор за вечерва.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Чет Aвг 25 2016, 23:22

Риби (20.02 – 20.03)

Денес позанимавајте се со планирање на активностите, физички труд и спорт. Добрата комуникација со расположените колеги ви носи позитивни емоции. За да постигнете добра службена хармонија потребно е да бидете искрени и чесни со своите колеги и раководители или надредени.

http://reporter.mk/2016/08/25/%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF-26-08-2016-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BA/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Aвг 29 2016, 11:21

Неделен хороскоп: Што ве очекува од 29.8-4.9.2016

ОВЕН


Ќе пронаоѓате нови начини за лично изразување и ќе успеете да го привлечете вниманието на себе. Луѓето ќе ве сакаат, но се чини дека тоа нема да ви биде доволно. Покрај тоа што ви е важно да изгледате убаво, сакате да докажете дека сте се промениле како личност и сакате тоа да биде забележано. Сето тоа може да стане возможно, ако се посветите на себе, на начин на кој најмногу ви одговара. Како резултат на промената на приоритетите некои работи ќе ги отфрлите и ќе се насочите на љубовта, блиските односи, домот и семејството. Полесно и посмело ќе се впуштате во љубовни акции, ќе се соочувате и ќе ги решавате брачните проблеми. Би требало да посветите поголемо внимание на здравјето и да земате доволно витамини и минерали.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Aвг 29 2016, 11:21

БИК

Со цел да бидете во чекор со промените кои се случуваат во вашиот живот, прво ќе морате да го надминете внатрешниот конфликт и категорично да донесете одлука. Кога одредена ситуација е созреана, промената настапува самата по себе и не можете да направите ништо во врска со тоа. Но, бидете свесни дека иако овие промени ви изгледаат како да ви се наметнати од надвор, тие се неизбежна последица на растот и развојот. Планетите кои се сместени во Девица ќе ви овозможат да бидете повеќе во контакт со своите чувства. Предизвикот е да го искажете со зборови тоа што го сметате за вистина и да бидете способни да направите разлика помеѓу вашите верувања за стварноста и реалната стварност.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Aвг 29 2016, 11:22

БЛИЗНАЦИ

Свесни сте дека ви е потребна поддршката на околината за да ги остварите своите замисли. Можете лесно да ги придобиете со вашите вродени комуникациски вештини и со малку залагање и прилагодување. Во текот на оваа недела од вас се бара да бидете повеќе промислени и одмерени. Во спротивно, многу лесно би можеле да се најдете во неблагодарна позиција и во приватниот и во професионалниот живот. Ако имате некаква импулсивна реакција, немојте да се двоумите и веднаш извинете се, но не заборавајте да покажете дека сте навредени.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Aвг 29 2016, 11:22

РАК

Планетарните констелации ќе се фокусираат на финансиските и материјалните прашања, а вие ќе имате потреба за повеќе удобност и задоволство. Многумина од вас ќе размислуваат на каков начин можат да ги зголемат своите приходи и да ги остварат своите желби и амбиции. Ќе имате можност да го промените она од што не сте задоволни, а тоа најлесно можете да го постигнете ако соработувате со другите. Немојте да се препуштите на задоволствата и искористете ги отворените можности за зголемување на приходите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Aвг 29 2016, 11:22

ЛАВ

Во текот на оваа недела треба да бидете свесни и промислени, бидејќи односите на партнерско ниво ќе бараат повеќе трпение и разбирање. Можна е расеаност, нефокусираност, интензивирани емоционални состојби, а не се исклучени и стресните ситуации кои ќе го тестираат прагот на вашата толеранција. Ќе биде потребно да внесувате повеќе рамнотежа во примарните односи и да се трудите да ги разбирате состојбите низ кои поминува партнерот. Се разбира дека треба да внимавате на вашите зборови и дела. Со малку свесно залагање работите многу лесно би можеле да тргнат во вистинската насока.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Aвг 29 2016, 11:23

ДЕВИЦА

Вашата флексибилност и подготвеност да ги уважувате туѓите потреби видно ќе опадне. Искористете ги следните денови за да влезете во костец со некој сериозен проблем. Ако не ја промените тактиката и гледната точка, најверојатно ќе се чувствувате како да се вртите во круг. Слободните ќе бидат повеќе смели и ќе се впуштаат во отворена акција. Ако сакате да заведете некого, ќе морате да внимавате на однесувањето и да не бидете премногу наметливи. Потпрете се на добро познатите методи и ќе постигнете најдобри резултати.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Aвг 29 2016, 11:23

ТЕРЕЗИЈА

Околностите брзо ќе се менуваат, а вие ќе се најдете во ситуации кои бараат брзи реакции и одлуки. Искористете го овој период за важни разговори; повикајте ги личностите на кои сакате нешто да им кажете, или едноставно да ги натерате да превземат одговорност за нивните постапки. А, можеби најважно од се друго, време е да се ставите себеси во центарот на вашиот свет и да се изборите за тоа што го сакате. Бидете сигурни во себе и имајте на ум дека вашето самопочитување можете да го подобрите ако се опкружите со личности кои ве ценат и почитуваат.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Aвг 29 2016, 11:23

СКОРПИЈА

Ќе имате потреба да се потпрете на некоја личност, која ќе може да ви помогне да го вратите својот баланс во сите оние ситуации кога претерувате и одите во крајности. Скорпиите кои се во стабилен партнерски однос ќе поминуваат низ период на преиспитување и анализа на вредностите. Кога е во прашање работата, поставете си конкретни цели, временски рокови за нивното остварување и придржувајте се на нив. Морате да се прилагодите на авторитетите и да не се спротивставувате на постоечките правила, бидејќи тоа ќе биде залудно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Пон Aвг 29 2016, 11:23

СТРЕЛЕЦ

Работите видно се менуваат, па во текот на следниот период повеќе ќе уживате во флертувањето, заведувањето и страсните прегратки. Ова е време за будење на вашите емоции, предавање и продлабочување на односите. Ќе имате убави моменти со пријателите и партнерите, а интимните разговори уште повеќе ќе ве зближат. Поддршката и љубовта на другите ќе го разубавуваат и облагородуваат вашиот живот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 31 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 31 of 40 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот