Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

+3
kiBik
osa
reiter
7 posters

Страна 36 of 40 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Ное 13, 2016 9:46 pm

Стрелец
На добар пат сте некои несогласувања да ги надминете. Бидете сигурни дека доколку има дојдено до некои компликации, не е сé онака како што ви изгледа. Се наоѓате под влијание кое носи пад на концентрацијата, па не реагирате секогаш најдобро. Ако веќе подолг период сте осамени, не прифаќајте додворување од партнер кој кај вас не предизвикува нежни чувства, туку напротив е полн со конзервативни ставови и е строг. Подобро е и понатаму да бидете сами, отколку да си го загорчувате животот со очајнички потези.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Ное 13, 2016 9:47 pm

Јарец
Во одреден облик, ви се враќа минатото. Доколку станува збор за поранешен љубовник, бидете многу внимателни и дури наредната недела носете финални ставови и одлуки. Личноста која ви се допаѓа и со која сте заинтересирани за врска, на почетокот од неделава ќе ви делува незаинтересирано, но кон крајот од неделата доаѓа до позитивна промена, па не треба да се повлекувате. За оние во врска, оставете партнерот самиот да ги поттикне случувањата, самиот да се избори за вашето внимание.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Ное 13, 2016 9:47 pm

Водолија
Ако сте природно лесно прилагодливи, доколку неделава нешто не ви оди како што треба, определете се само за една цел! Во спротивно енергијата ќе ви се разотиде на разни страни и така никаде нема да стигнете. А доколку успеете да се „спасите“ од избрзани одлуки на почетокот од неделава, ќе ја зачувате и стабилноста на финансиите. Доколку оставите добар впечаток и јасен став, можно е кон крајот на неделата да започне нова романса во вашиот живот, која има иднина пред себе.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин Нед Ное 13, 2016 9:48 pm

Риби
Длабоко во себе чувствувате промена, започнувате да размислувате на еден за вас нов начин, кој што ви ја враќа надежта и вербата. Имате добро чувство дека пред вас се наоѓа важен животен период, во кој можеби ќе успеете да го поправите она кое што го имате испуштено. Доколку мислите и очекувањата ви се насочени кон минатото, самите ќе се блокирате и оневозможите за нешто ново, што можеби ќе ве пробуди од внатрешните страдања.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Пет Ное 18, 2016 8:30 pm

Дневен хороскоп за 18 ноември 2016 година


Овен
Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ке споделат незаборавни интимни моменти, а оние овнови кои се во брак ќе воспостават хармонија со семејството. Нека не ве загрижува досегашната неповолна финансиска состојба затоа што таа почнува да се подобрува. Вашето здравје е повеќе од добро. Уживајте!

Бик
Бидејќи многу сте се се забавувале и сте сватите дека таков стил на живеење не ви одговара, тргнувате во љубовно освојување и смирување. Тоа доста тешко ќе ви оди , и бара доста труд, затоа пак далеку поедноставно е слободните моменти да си ги поминете со некој кој навистина ви е важен. Отворено искажете го тоа и почнете да планирате подобри животни услови. Здравје: просечно.

Близнаци
Функционирате растргани на повеќе страни. Морате да го завршите тоа што сте го започнале бидејќи ќе бидете незадоволни доколку некои работи не ги доведете до крај. Искористете ги вашите организациски способности кои денеска ви одат од рака. Денеска можете да реализирате идеални комуникации. Фокусирајте се на тоа. Здравствената состојба ви е чуствителна можни се проблеми со крвниот притисок.

Рак
Денес ќе бидете преокупитрани со планирања, со оглед на состојбата во која се наоѓате. Од многуте планови, воглавно ќе остварите само мал дел и тоа пред се од оние кои се поврзани со емотивниот живот. На работа ве очекуваат многу обврски, за кои изгледа не сте подготвени. Не правете од себе херој ако согледате дека не сте во состојба да ја прифатите одговорноста и да ги реализирате обврските.
Лав
Повеќе внимание ќе му посветите на мотивите кои ве тераат на некои необјасниви работи. Ќе сфатите дека некои ваши постапки ги криете во минатото и ако сакате да продолжите понатаму ќе мора да расчиситите со тој дел на животот. Најдете дел од денот и поминете го сосема сами и размислете подлабоко. Здравје: чуствително можни се главоболки или пороблеми со забите.

Девица
Размислувате за раскинување на врската или некој однос кој досега не вродил никаков плод. Не сакате повеќе ништо да трпите, а чуството на спречност е состојба на тивко незадоволство. Конечно сте сфатиле од каде дува ветерот, проблемот сте го анализирале, па сега преостанува финалното пресметување. Сигурно ќе успеете-само напред. Во одлична здраствена состојба сте.

Вага
Како по обичај идеалистички сте расположени и со тежнеење кон перфекција запаѓате во разни грешки. Нервниот систем трпи. Тоа е појако од вас, но има лек па побарајте го. Здраствените проблеми делумно се резултат на неадекватно однеусвање во семејството и лошите комуникации. Веднаш преиспитајте ги вашите постапки додека не е доцна.

Скорпија
Ќе комуницирате многу и повеќе ќе се занимавате со некои помали работи, но во финансиска смисла повеќе претставува загуба отколку добивка. Ве советуваме да бидете многу внимателни во работите поврзани со пари, бидејќи денес навистина ве следат тешкотии. Опасноста за загува ви се зголемува поради вашата невнимателност. Ќе имате доста енергија, па ќе ви користи движење и дружење со луѓе. Сентименталните односи ви нудат многу задоволство.

Стрелец
На работното место чувствувате дека некои работи не се одвиваат сопоред предвидениот план и дека некој од соработниците има намера да ви наштети. Немојте да се плашите стравот е само во вашата фантазија. Потребно е само да се однесувате малку поопуштено и така да ја олесните работата која ви претстои. Покрај тие неповолности, акцентот го ставате на емотивен план, на љубовта, еротиката, додворувањето, забавата и разонодата.

Јарец
Интензитетот на вашите општествени и љубовни активности ќе ви опадне. Ќе бидете склони кон повлекување и размислување за некоја цврста и стабилна љубовна врска во која наоѓате разбирање и длабоки емоции. Ќе ве измачуваат и некои недоверби во врска со вашите способности, а во тоа многу ќе ви помогне личноста која ве сака. Слободните Јарци би можеле да најдат утеха во пријателите.

Водолија
Презафатени сте со работа и обврски од статусна природа. Имагинацијата ви е пзголемена, низ главата постојано ви се мотаат нови идеи. Сето тоа е прекрасно, но сепак постојат работи од кои можете да забегате настарана. Па затоа морате да приклучите и здрави резони. Комбинацијата на фантазија и реалност е тоа кон што треба да тежнеете и што барем денеска ќе ви помогне добро да функционирате. Внимавајте од измами.

Риби
На работното место ќе се најдете во ситуација која за вас ќе изгледа многу комплицирано, но не е така. Затоа немојте однапред да ја одбиете понудата. Вие сепак сте способни да извршите таков вид на работа, а имате и од кого да побарате совет. Премногу ќе бидете емотивни за да донесете важна одлука во вашиот љубовен живот. Оставете некое време да помине, а во меѓувреме посветет му повеќе внимание на вашите стари пријатели.

Лав
Повеќе внимание ќе му посветите на мотивите кои ве тераат на некои необјасниви работи. Ќе сфатите дека некои ваши постапки ги криете во минатото и ако сакате да продолжите понатаму ќе мора да расчиситите со тој дел на животот. Најдете дел од денот и поминете го сосема сами и размислете подлабоко. Здравје: чуствително можни се главоболки или пороблеми со забите.

Девица
Размислувате за раскинување на врската или некој однос кој досега не вродил никаков плод. Не сакате повеќе ништо да трпите, а чуството на спречност е состојба на тивко незадоволство. Конечно сте сфатиле од каде дува ветерот, проблемот сте го анализирале, па сега преостанува финалното пресметување. Сигурно ќе успеете-само напред. Во одлична здраствена состојба сте.

Вага
Како по обичај идеалистички сте расположени и со тежнеење кон перфекција запаѓате во разни грешки. Нервниот систем трпи. Тоа е појако од вас, но има лек па побарајте го. Здраствените проблеми делумно се резултат на неадекватно однеусвање во семејството и лошите комуникации. Веднаш преиспитајте ги вашите постапки додека не е доцна.

Скорпија
Ќе комуницирате многу и повеќе ќе се занимавате со некои помали работи, но во финансиска смисла повеќе претставува загуба отколку добивка. Ве советуваме да бидете многу внимателни во работите поврзани со пари, бидејќи денес навистина ве следат тешкотии. Опасноста за загува ви се зголемува поради вашата невнимателност. Ќе имате доста енергија, па ќе ви користи движење и дружење со луѓе. Сентименталните односи ви нудат многу задоволство.

Стрелец
На работното место чувствувате дека некои работи не се одвиваат сопоред предвидениот план и дека некој од соработниците има намера да ви наштети. Немојте да се плашите стравот е само во вашата фантазија. Потребно е само да се однесувате малку поопуштено и така да ја олесните работата која ви претстои. Покрај тие неповолности, акцентот го ставате на емотивен план, на љубовта, еротиката, додворувањето, забавата и разонодата.

Јарец
Интензитетот на вашите општествени и љубовни активности ќе ви опадне. Ќе бидете склони кон повлекување и размислување за некоја цврста и стабилна љубовна врска во која наоѓате разбирање и длабоки емоции. Ќе ве измачуваат и некои недоверби во врска со вашите способности, а во тоа многу ќе ви помогне личноста која ве сака. Слободните Јарци би можеле да најдат утеха во пријателите.

Водолија
Презафатени сте со работа и обврски од статусна природа. Имагинацијата ви е пзголемена, низ главата постојано ви се мотаат нови идеи. Сето тоа е прекрасно, но сепак постојат работи од кои можете да забегате настарана. Па затоа морате да приклучите и здрави резони. Комбинацијата на фантазија и реалност е тоа кон што треба да тежнеете и што барем денеска ќе ви помогне добро да функционирате. Внимавајте од измами.

Риби
На работното место ќе се најдете во ситуација која за вас ќе изгледа многу комплицирано, но не е така. Затоа немојте однапред да ја одбиете понудата. Вие сепак сте способни да извршите таков вид на работа, а имате и од кого да побарате совет. Премногу ќе бидете емотивни за да донесете важна одлука во вашиот љубовен живот. Оставете некое време да помине, а во меѓувреме посветет му повеќе внимание на вашите стари пријатели.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Ное 27, 2016 8:27 pm

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (28 НОЕМВРИ, 2016)

Овен

Вашата популаност во друштвото ќе порасне, а љубовната врска ќе достигне нови продлабочени димензии. Посветете и се и на работата, извршувајте ги задачите. Наскоро ќе излезе нешто од што ќе профитирате, па ќе имате можност на тој начин да ги исплатите вашите долгови.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Ное 27, 2016 8:28 pm

Бик

Некои пари кои сте ги очекувале би требало да пристигнат. Спротивниот пол ќе покажува зголемено интересирање за вас.На работното место ќе се впуштите во ризична инвестиција и покрај некои забрани и предупредувања од соработниците.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Ное 27, 2016 8:28 pm

Близнаци

Убаво разгледајте ја целата ситуација пред изработувањето на планот. Поради денешните должности воопшто ќе немате време за забава. Многу важно во моментот е да соработувате и да ги послушате советите од поискусни луѓе.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Ное 27, 2016 8:30 pm

Рак

Ви доаѓа нова енергија која ќе ви помогне во пребродувањето на тешкотиите на кои ќе наидете. Ќе бидете свесни за својата сила и ќе имате волја за да издржите во реализирањето на вашите оргинални идеи, иако околината тешко ќе ги прифати. Не чекајте туку веднаш почнете со уверувањето на вашите колеги за вашата генијалност.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Ное 27, 2016 8:30 pm

Лав

Интересно ви е флертувањето само за проверка на својата умешност. Сватете дека врската во која се наоѓате можеби е она што го сакате. Ако сте сами ве чека интересно познанство. Ќе имате среќа во работите во кои ви е ограничен пристапот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Ное 27, 2016 8:31 pm

Девица

Се обидувате да ги завршите одамна започнатите работи и ќе успеете во тоа доколку работите напорно и давате се од себе. Бидејќи во семејството ве очекува некоја поголема промена, можеби принова, односно се она што вас ви е особено важно, не се оптеретувајте со други непотребни работи, односно работи кои само ве заморуваат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Ное 27, 2016 8:31 pm

Вага

Моменталниот застој на работен план ќе биде причина за привремено влегување во слепа улица. Не ќе можете да чекате, сакате брзо да живеете и ќе бидете склони кон авантуристични потези. Можеби ќе добиете понуда за патување во странство.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Ное 27, 2016 8:31 pm

Скорпија

На работното место ќе забавите, па и резултатите не се ништо посебно. Ви недостасува енергија, а тоа ќе биде видливо и за околината. Затоа ние ве советуваме да се завртите денеска повеќе кон себе си и кон вашите најмили. Повикајте дома друштво или вие одете некаде, не останувајте дома сами.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Ное 27, 2016 8:32 pm

Стрелец

Повеќето нови познанства кои ќе ги имате денеска, во склоп со вашата природа, склони кон разновидни контакти, ќе ве натераат да ги преиспитате своите досегашни емотивни врски. Некои нови лица веќе на прв поглед ќе ви бидат интересни за остварување на долготрани односи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Ное 27, 2016 8:32 pm

Јарец

Се обидувате да пронајдете компензација за незадоволство. Преземете нешто поконкретно. Тргнете во акција. Само така ќе бидете повеќе исполнети и ќе имате повеќе пари. Заштедете некој денар, наскоро ќе се појават некои трошоци што сериозно ќе ве задолжат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Ное 27, 2016 8:32 pm

Водолија

На работното место од вас ќе се очекува да бидете креативни, при што со задоволство ќе влезете во новата работна обврска. Можно е да почувствувате исцрпеност, но тоа е како резултат на вашите грижи и ангажирања. На емотивен план се оди како што сте замислиле.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Ное 27, 2016 8:33 pm

Риби

Одредени работи никако да тргнат , а вашата кариера има еден неизвесен тек. Вас сеуште ви стои некој проект, работа или задача во која секојдневно можете и морате да се докажете. Потрудете се околу тоа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Вто Ное 29, 2016 5:22 pm

Голем кармички хороскоп: Зошто се наоѓате тука каде што сте?

Една од најинтересните астролошки дисциплини е кармичката астрологија

Суштината на ваквото проучување не лежи во тоа да се открие што била личноста во претходниот живот, туку да се утврди какви се нејзините сеќавања, зошто има ирационални стравови и најважно - која е нејзината кармичка лекција.

Зошто сте тука каде што сте и која е целта на вашето постоење?

Откријте според хороскопот:
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Вто Ное 29, 2016 5:22 pm

Овен

Овој знак укажува дека за време на минатите инкарнации сте биле премногу зависни од туѓите мислења. Од непозната причина сте мислеле дека другите се поинтелигентни од вас, па од тука потекнува чувството на инфериорност. Сепак, со право сте одбрале во сегашноста да имате доволно храброст и да ги браните сопствените уверувања.

Можно е уште да се чувствувате како да не сте доволно сакани. Само со помош на борбеноста и упорноста, ќе дојдете до напредок.

Исто така одбравте да не бидете зависни. Во оваа инкарнација за да бидете среќни, неопходно е да научите како да бидете сами. Неопходно е да остварите било каков вид на независност.

Бидејќи порано повеќе сте ги вреднувале туѓите мислења, сега имате проблем со истрајноста. Во врска со тоа мора да го научите следново - не се плашете да пробате одново и одново.

На добар пат ќе застанете само ако утврдите што сакате, а за тоа е потребна голема самодоверба, без страв од туѓите реакции. Кога ќе ги развиете ваквите ставови, ќе го освоите светот.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Вто Ное 29, 2016 5:22 pm

Бик

Лекцијата која треба да ја совладате во сегашноста се состои од балансирање на материјалното и духовното. Вашиот претходен живот бил неверојатно духовно богат, но материјално сиромашен. Некои од вас уште го помнат недостатокот на материјални добра, па сега се јавува во облик на ирационален страв од сиромаштија.

Сега сте родени со погрешни уверувања дека духовното и материјалното е невозможно да се спојат. Затоа е важно да научите дека не е потребно да имате многу пари, туку потребно е да знаете што да правите со оние што ги имате.

Препуштете се на напорната работа и дозволете парите природно да си дојде.

Заради тензијата која ја чувствувате на оваа тема, можно е да имате погрешен морален модел. Обидете се емотивната нестабилност да не ја покривате со непотребни трошоци.

Ако научите да бидете целосно искрени кон себе и другите, ќе си помогнете многу. Неопходно е да научите да го сакате своето тело такво какво што е, но и вашиот дух. Оние кои лошо ја сфатиле лекцијата на животот мислат дека парите се замена и решенија на сите проблеми.

Важно е да сфатите дека парите не управуваат со вас, туку вие со парите.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Вто Ное 29, 2016 5:23 pm

Близнаци

Минатиот живот сте го посветиле на проучување на животот од религиски и филозофски аспект. Сте дошле до ситуација во која сте се изолирале од луѓето, па лекцијата во овој живот е да ги совладате меѓучовечките правилни односи.

Треба да научите како подобро вербално да се изразувате и обраќате. Веројатно досега сте почувствувале многубројни потешкотии при остварување на нови контакти. Сметате дека другите не ве разбираат.

Бидејќи во минатата инкарнација сте биле одвоени од луѓето, можно е сега малку и да им се плашите. Ваша задача е да научите да бидете подруштвени, но не да ги преувеличувате работите, па да ги пласирате погрешно.

Исто така, мора да научите да им кажете „не“ на другите, без оглед на ирационалниот страв дека ќе бидете исмеани и отфрлени од друштвото. Кога сето тоа добро ќе го избалансирате, ќе ја научите лекцијата заради која сте на овој свет.

На Близнаците често им се случува да прекинат веќе стекнати пријателства, без добра причина или конкретен проблем.

Во овој живот мора да научите да остварите искрена комуникација, да ги стабилизирате своите емоции и да не се сомневате во наклонетоста на другите.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Вто Ное 29, 2016 5:23 pm

Рак

Ваша задача е да научите да остварувате контакти со луѓето и да ги стабилизирате емоциите. Можно е во минатото да сте биле премногу зависни од семејството, па сега ги очекувате истите односи.

Во оваа инкарнација допирате до луѓе кои не сте ги знаеле во минатото, така што меѓу членовите на семејството се чувствувате најсигурно.

Во минатото сте се чувствувале далеку посакани, отколку во овој живот, па големи се шансите да се чувствувате отфрлено. За да го надминете тоа чувство, мора да научите да си припаѓате само самите на себе и да се ослободите од зависноста. За да научите правилно да сакате, не одете против себе, по цена да им удоволите на другите.

Бидејќи сте изразено емотивни, мора да внимавате да не им го расипувате расположението на луѓето околу вас. Мора правилно да ги согледувате работите. Ако некој ви упати критика, тоа не значи дека не ве сака, напротив.

Не смеете да градите лажна сигурност, потпирајќи се на член од семејството или брачниот партнер. Вашата лекција е да научите да бидете посигурни и повеќе да се сакате.

Луѓето имаат право на различни мислења, а ваше е да научите дека „не ми се допаѓа твојата кошула“ не е навреда или знак на омраза, туку само изразување на мислењето.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Вто Ное 29, 2016 5:23 pm

Лав

Во некоја од изминатите инкарнации толку сте ја прошириле индивидуалноста, што сте заборавиле дека другите луѓе постојат. Сега сте тука за да научите дека е важно што мислат и другите луѓе околу вас.

Верувате дека ако премногу се препуштите, може да го изгубите идентитетот. Се плашите за својата индивидуалност и егото, но време е да направите нешто без себичност, полно со љубов и почитување.

Во некоја од минатите инкарнации сте правеле се од љубов, сте ги сакале луѓето, па сега може да имате некој ирационален страв доколку некој ве повредил. Ви треба време за одново да ги засакате луѓето, но вреди да се потрудите.

Не ги избегнувајте односите во кои треба емотивно да се врзете. Вашата кармичка задача во овој живот е да сфатите дека е природно да сакате, како и да бидете сакани. Не смеете да бегате од таквите ситуации. Не сте послаби само затоа што имате некој на кој ќе се потпрете.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Вто Ное 29, 2016 5:23 pm

Девица

Во претходната инкарнација во нешто сте претерале, па сега мора да научите цврсто да стоите на земја. Лекцијата која треба да ја совладате се состои во тоа да не верувате во се што другите ви зборуваат и да се ослободите од наивноста.

Не се оптоварувајте со тоа кој ја зборува вистината, а кој ве лаже. Не сте родени за тоа да го разликувате и би требало да го надминете ирационалниот страв дека постојано некој ве манипулира.

Вашата лекција се состои во тоа да научите да го слушате сопственото тело. Покрај тоа, неопходно е да научите да преземете одговорност за сопствените постапки.

Луѓето родени во Девица се предадени работници кои се неверојатно успешни. Во позадина, сепак може да се потпираат на поддршката од партнерот и нему да му го препишуваат сопствениот успех. Тоа мора да промени и да научат да се потпираат само на себе, за лекцијата во овој живот да биде успешно совладана.

Не смее да станете студени кон себе, да се изолирате од сопствените желби, бидејќи така ќе се доведете до психички дисбаланс.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Вто Ное 29, 2016 5:24 pm

Вага

Вашата лекција се состои во тоа да научите да бидете праведни на сите животни полиња. Би требало да научите подеднакво да се вложувате и да барате. Заради сеќавањата од минатиот живот во кој сте имале проблеми со искрените односи со луѓето, чувствувате одбивност кон поголеми групи и недоверба.

За да остварите успешна социјализација, мора да научите да се вложите. Типична грешка која може да ја направите е повторно да не балансирате добро меѓу она што го нудите и она што го барате. Не запаѓајте во крајности.

Не е добро ниту да се чувствувате искористени, ниту да ги користите другите.

Правилно распоредете ги емоциите и енергијата. Можно е во минатиот живот да сте биле изразен индивидуалец, па сега тешко да ви паѓа зависноста од другите луѓе.

Тоа ве доведува до следната потточка и лекција - замолувањето за помош не е најлошото нешто што може да ви се случи.

Мора да им дозволите на луѓето да почувствуваат дека имаат некаква улога во вашиот живот, во спротивно, ќе почувствуваат отпор бидејќи сметаат дека се потребни.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 36 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 36 of 40 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот