Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

+3
kiBik
osa
reiter
7 posters

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:45 pm

Скорпија

Вие ја применувате формулата се или ништо. Пред да се одлучите конечно да бидете со некоја личност важно ви е тој да биде ваш истомисленик.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:45 pm

Стрелец

Клучниот збор во вашиот живот е слобода, дух, акција…Вашиот партнер треба совршено да го разбира тоа. Во исто време потребен ви е некој кој заедно со вас ќе биде подготвен за авантура.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:45 pm

Јарец

Многу време им посветувате на плановите за иднината. Вашите амбиции ви наложуваат по секоја цена да ја преземете водечката позиција.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:46 pm

Водолија

Односот со партнерот им се базира на пријателство и на заеднички интереси. Но исто така кога ќе се заљубат секогаш сакаат да задржат и доза слобода.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Вто Дек 13, 2016 12:46 pm

Риби

Познати се по својот чуден пристап на живот. Може да сакаат без граница. Посветуваат многу повеќе внимание на духовната блискост отколку на метеријалното.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:31 pm

Најдобрите професии за вас според вашиот хороскопски знак

Можеби чувствувате стагнација во вашата тековна работна или пак се прашувате дали таа е вистинскиот избор за вас? Како би можеле да го знаете тоа? Покрај познавањето на вашите желби, страсти и способности, во ова може да ви помогне и хороскопскиот знак. Погледнете кои се вашите најдобри страни според тоа во кој хороскопски знак сте родени, па и која е професијата што најмногу ви одговара.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:32 pm

Овен

Најдобри особини: Вие сте креативни и имате големи идеи. Можеби уште поважно е тоа што не се плашите да ги направите потребните чекори за реализирање на тие идеи, а честопати ги инспирирате и другите да ве следат.

Најдобри работни места: Високи позиции кои вклучуваат преземање ризик и адреналин. Можете да започнете со вложување капитал или да бидете личен тренер во нешто што ќе ви носи возбуда.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:32 pm

Бик

Најдобри особини: Вие сте смирени и внимавате на тоа и другите околу вас да се чувствуваат исто. Прашањето е како да пронајдете стабилност без притоа да бидете професионално заглавени?

Најдобри работни места: Вие можете да се обидете како сопственици на ресторан, дизајнери на ентериер, сомелиери или производители на мебел. Нешто што ќе ви даде рамнотежа помеѓу новитетите и стабилноста.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:33 pm

Близнаци

Најдобри особини: Вие сте комуникативни со уникатна способност да ги зближите луѓето од сите сфери на животот.

Најдобри работни места: Вие ќе се покажете добри во професии кои вклучуваат многу личности и бараат соработка. Размислете за шминкери, стилисти, преведувачи или новинари.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:33 pm

Рак

Најдобри особини: Вие имате креативна визија. Верувајте во тоа, наместо да се срамите, без разлика колку лудо може да ви изгледа. Овие идеи доаѓаат формирани врз основа на искуствата од минатото и не се толку луди колку што може да ви изгледаат.

Најдобри работни места: Работни позиции каде што се сечат минатото и сегашноста. Размислете за продавачи на антиквитети или нешто слично, а можеби пак е време да го земете пенкалото во рака и лист хартија, па да се обидете да пишувате фантастичен роман.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:33 pm

Лав

Најдобри особини: За вас работата и играта ретко се одвоени. Искрено, ова и не е толку лошо. Како и да е, вие сте исклучително страсни и целосно се внесувате во сѐ што правите, а со тоа ги поттикнувате и другите да го сторат тоа.

Најдобри работни места: Професии кои ве охрабруваат да бидете она што навистина сте. Размислете да бидете наставници, инспиративни говорници или нешто што има врска со јавноста, каде што можете да ја насочите вашата енергија.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:34 pm

Девица

Најдобри особини: За вас, сѐ е во деталите. Малите нешта кои повеќето не ги забележуваат, вие сте во можност да ги претворите во нешто поголемо и поубаво.

Најдобри работни места: Хемичари, креатори на парфеми, подготвување коктели, професии поврзани со природата и слично. Што имаат овие професии заедничко? Обрнувањето внимание на деталите!
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:34 pm

Вага

Најдобри особини: Користете ја вашата уникатна моќ за да пронајдете рамнотежа помеѓу работата и вашите работни односи. Вие сте во можност да ја согледате секојдневната ефикасност како и поголемата слика.

Најдобри работни места: Вашата идеална работна средина е онаа која постојано се стреми да се подобри. На пример, можете да бидете куратори во музеј, културни критичари, графички дизајнери или адвокати.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:35 pm

Скорпија

Најдобри особини: Не се плашите да навлезете длабоко во работите и да се соочите со тешките професионални ситуации. Имате силна интуиција која ве води во донесувањето на вашите одлуки.

Најдобри работни места: Барајте професии кои ќе ве натераат да се нурнете под површината и да ја откриете внатрешноста на работата, како што се на пример хирурзи, психолози, социјални работници, детективи или археолози.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:35 pm

Стрелец

Најдобри особини: Што се однесува до работата, вашето мото е „Помалку планирање, повеќе работење“. Стрелците имаат тенденција да напредуваат во поголеми и поавантуристички средини.

Најдобри работни места: Одлучете се за професии кои излегуваат од границите и постојано бараат учење, како што се на пример туристички водичи, пилоти, наставници и слично.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:35 pm

Јарец

Најдобри особини: Вие се борите против правилата, кој, како што сите знаат, не е лесен пат за да се одбере. Верувајте во себе и во својата издржливост и ќе успеете да ги срушите ѕидовите кога другите тоа го сметаат за невозможно.

Најдобри работни места: Изберете лидерски улоги на секое ниво, на пример во работата, во вашата заедница и слично. Имате работна етика и можете да успеете да ги завршите предвидените работи, па и многу повеќе од тоа.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:36 pm

Водолија

Најдобри особини: За вас не постои статус кво. Вие ги кршите правилата и сте визионер кој наоѓа инспирација во новите и ексцентрични работи, кога другите може да бегаат од нив.

Најдобри работни места: Некој треба да ги прави и овие професии: Астронаути, пронаоѓачи или технолошки иноватори. Освен ова вие можете да бидете инструктори за летање со падобран, радикални активисти и слично. Ако овие нешта не се на вашиот пат, тогаш вие имате вештини за да го пронајдете она што ви одговара.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:36 pm

Риби

Најдобри особини: Во вашиот свет, нема место за судење. Вие им дозволувате на другите да бидат токму онакви какви што се и ја поттикнувате уметноста во која било форма.

Најдобри работни места: Изберете професии кои навлегуваат длабоко во емоциите, како што се на пример исцелители, духовни водачи, музичари, поети и фотографи.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:42 pm

Во каква жена ќе се заљуби ТОЈ според неговиот хороскопски знак?

Астрологијата може да ви даде многу информации за тоа какви типови жени го привлекуваат вашиот идеален маж и со какви жени најобично завршува во брак. Искористете ја таа информација во ваша корист.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:42 pm

Овен

Мажот во знакот Овен сака независна и силна жена, која не се плаши да каже што мисли и способна е да го совлада секој предизвик. Успехот и способноста се афродизијак за него.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:42 pm

Бик

Жените кои се грижливи, полни со поддршка, забавни и женствени со сигурност ќе го привлечат вниманието на мажот во знак Бик. Ако некоја дама малу го затресе, а и понатаму е женствена, нема да може да ѝ одолее.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:42 pm

Близнаци

Мажите Близнаци со сигурност ќе „паднат“ на жената која е интелигентна, креативна и забавна. Кога еднаш ќе успее да му го привлече вниманието и ќе продолжи да го изненадува и фасцинира, ќе стане неодолива за него.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:43 pm

Рак

Мажите во знакот Рак сакаат жена која е невина и слатка, а потполно посветена на него. „Дамата во неволја“ на која би ѝ помогнал и би ја заштитил со сигурност ќе го освои неговото срце.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:43 pm

Лав

Самоуверени, отворени и продорни жени се оние кои ги привлекуваат мажите во знакот Лав. Нивната дама мора секогаш да биде во најдоброто издание, со совршена шминка, затегнато тело и занесна коса. Меѓутоа, не е доволно таа само да биде убава – мора да биде и паметна, духовита и остварена.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14, 2016 8:43 pm

Девица

Мажите во знакот Девица секогаш ќе „паднат“ на девојката од соседството. Нивната идеална партнерка е убава, но не е свесна за тоа и многу е интелигентна. Покрај тоа, таа би требало да биде чувствителна, да размислува логично и да биде толерантна. Никако не им би се допаднала некоја која сака јавно да ги искажува чувствата или да е претерано чувствителна.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 39 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот