Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

+3
kiBik
osa
reiter
7 posters

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14 2016, 20:43

Вага

Овие мажи веруваат во идеални врски, па секогаш ја бараат својата идеална партнерка. Кога ќе ја пронајдат, ќе направат сè што е во нивна моќ за таа врска са успее. Единствен проблем е тоа што тешко пронаоѓаат партнерка со која ќе можат да се поврзат емотивно и интелектуално. Им се допаѓаат жени кои се атрактивни, духовити, полни со самодоверба, посветени и интелигентни.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14 2016, 20:44

Скорпија

Мажите во знакот Скорпија секогаш сакаат да бидат најдобри и да имаат сè најдобро, па се подразбира дека секогаш ќе бараат и најдобра партнерка. Тие ќе се заинтересираат за жена која е паметна, секси, со авантуристички дух, страсна, независна и да сака физичка активност.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14 2016, 20:44

Стрелец

Стрелецот сака жена што е возбудлива, полна со енергија и непредвидлива. Таа ќе го натера да се замисли и ќе ја набљудува како предизвик, што со сигурност ќе го привлече.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14 2016, 20:44

Јарец

Потребно е многу за мажот во знакот Јарец да се препушти и заљуби, но кога ќе ја запознае вистинската жена, му нема спас. Тие сакаат жена која е самоуверена, но да не е напорна, секси, но да не е промискуитетна, нежна, но да не е претерано емотивна, и да има свој живот, кариера, хоби, интереси и соништа.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14 2016, 20:44

Водолија

Мажите во знакот Водолија ќе се заљубат во дама која во целост е независна и го прави она што го сака. Да не се грижи што другите мислат и секогаш да се држи до својот фазон. Тоа е баш она што ќе ги излуди мажите во овој знак.

Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Сре Дек 14 2016, 20:44

Риби

Мажите во овој знак често се заљубуваат и одљубуваат, но целосно ќе ги освои дама која е нежна, великодушна, грижлива и толерантна. Секако, мора да биде и љубител на уметноста, да ги сака луѓето и животните и да има свест за околината и природата.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пет Дек 16 2016, 21:46

ВИКЕНД ХОРОСКОП (17 – 18 ДЕКЕМВРИ, 2016)

Овен

Ќе бидете нетрпеливи и склони да избрзувате. Сепак, колку и да копнеете работите да се случуваат со огромна брзина, подобро е да го забавите темпото на живот и да се движите со мали, сигурни чекори. Ќе сретнете интересна личност со нестандардни размислувања која ќе ви ги отвори очите за многу нешта на кои досега не сте им обрнувале внимание.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пет Дек 16 2016, 21:46

Бик

Можни се некои димнамични случувања во вашиот љубовен живот. Потребно е да направите некои промени за да продолжите понатаму. Овој викенд е време за опуштање и релаксација на умот. Ќе треба да внимавате на финансиите и односот со соработниците и колегите. Тие очекуваат голема поддршка од вас а не шефување.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пет Дек 16 2016, 21:46

Близнаци

Потребно е да оставите сериозен впечаток на својата околина. Бидете дисциплинирани со цел да ги задоволите различните критериуми или вкусови. Љубовта секогаш делува инспиративно, доколку умеете да ја препознаете нејзината трага. Побарајте нечиј совет. Располагате со погрешни информации, а вашите прогнози звучат неубедливо.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пет Дек 16 2016, 21:46

Рак

Некои желби на другите ќе ви бидат поголем предизвик и приоритет.Останете концентрирани и фокусирани за да научите повеќе. Денес ќе ги анализирате одново и одново работите кои поминале и ќе се подготвувате за нови активности. Можно е да ви биден побаран совет или услуга. Некој пријател ќе ви покаже колку му значите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пет Дек 16 2016, 21:46

Лав

Викендот може да ви донесе доста непогодности и конфликти на деловен план, посебно ако претпоставените ви се женски личности и посебно ако истите имаат проблеми во приватниот живот. Освен тоа можни се возбудувања и емотивни неспокојства, изблици на незадоволство од партнерскиот однос, особено по завршувањето на деловниот дел од денот, кога очекувате малку релаксација, смирување со партнерот од кого очекувате разбирање.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пет Дек 16 2016, 21:47

Девица

Ако сте се насочиле кон некоја посебна цел во кариерата, денес ќе добиете голема помош од планетите во исполнувањето на тоа. Пред вас е можност за дополнителна заработка, но нема да бидете сигурни дали сте на правиот пат. Вашата ментална енергија е силна па нема лесно да потфрлите. Очекувајте интересно изненадување.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пет Дек 16 2016, 21:47

Вага

Дополнителниот ентузијазам и проширена работна иницијатива ќе ви покажат дека сте од голема корист. Важно е да се концентрирате на своите приоритетни цели. Не дозволувајте некој да ве обесхрабри со своите песимистички прогнози. Ќе добиете интересна порака.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пет Дек 16 2016, 21:47

Скорпија

Комуникацијата со вашите пријатели ќе биде одлична. Имате се што ви е потребно со цел јасно и искрено да се искажете без никој да се почувствува навреден. Работите кои ќе ги направите во друштво, ќе ви донесат резултати кои одамна ги посакувате. Можеби ќе треба да поминете подолго време на телефон или компјутер за да ги завршите сите обврски.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пет Дек 16 2016, 21:47

Стрелец

Утрото можеби нема да можете да се пофалите со одлично расположение, но како што поминува денот, така ќе настапуваат позитивни промени. Во првата половина од денот штедете си ја енергијата и чувајте ја за вечерта кога ве очекува вистинската забава. Одредена средба ќе ви докаже дека во вашиот живот има многу нешта за кои треба да прославите и да се радувате.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пет Дек 16 2016, 21:48

Јарец

Имате благопријатни аспекти на сите полиња кои се од голем интерес за вас, а тоа значи на полето на статусот, на полето на деловноста и професионалните активности, на полето на остварувањата. Уживајте во викендот кој следи, ова е поволен период за вас.

-------

https://melnica.forummk.com/viewtopic.forum?t=983
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот