Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

+3
tmoro
Hamad bim Khalifa
osa
7 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Вто Окт 06, 2015 8:48 am

Тео напиша:Mozhe da bega, no nema da se skrie...

Странците му испратиле порака на Мијалков: Не ѝ се доближувај на Катица!

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Katica

Претставници на една западна амбасада во Скопје, преку посредници, му испратиле порака на поранешниот шеф на македонската тајна полиција Сашо Мијалков, да не помислува веќе да ѝ се доближи на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на растојание помало од 200 метри, дознава Плусинфо. Немаме потврда дали Мијалков ја примил пораката.

Неговата „случајна“ средба со Јанева, пред два дена, после полноќ, во еден ресторан во Скопје, странците го протолкувале како форма на притисок. Според Либертас, очевидци кои седеле на соседната маса за Либертас велат дека Јанева била во друштво со уште две колешки обвинителки и си правеле муабет, откако претходно биле на коктел. Додека муабетеле во ресторанот, влегол Мијалков и бидејќи имало слободно столче до специјалната обвинителка, пришол за да се запознаат.

-Тој ѝ се претстави на Катица, а таа се насмевна и му се претстави и таа – тврди изворот на Либертас.

Сепак, оваа кратка средба ги вознемирила странците и тие решиле преку посредник да го опоменат Мијалков да ја избегнува Јанева по секоја цена, тврди нашиот извор.
Поглупава конструирана вест од оваа не сум видел одамна. Наводно представници на некоја западна амбасада (како некој да се сомневаше дека освен некои западни земји и други земји се обидуваат да се мешаат во наши внатрешни работи) испратиле порака до Мијалков, а немаат појма дали ја примил. Па после тоа таквата блесава вест му ја испратиле на Бранко Геровски во Плусинфо. Дека имаат служби што не знаат дали од нив испратената порака е примена од тој на кој наводно му е наменета.
Што се однесува до пасошот изгледа дека се јасни две работи. Првата е дека по давањето на оставка на функцијата Сашо Мијалков го вратил дипломатскиот пасош што го поседувал. А втората е дека добил некаква задача, па поради неа повторно добил дипломатски пасош. Никој од тие што јадат фекалии окулу пасошот очигледно не знае каква експертска задача добил Мијалков од МНР. Иначе целата галама е само за кревање прашина без потреба. Затоа што дипломатскиот пасош ниту дава имунитет, а било која идна власт може да ја укине валидноста на пасошот и тоа да го соопшти до сите земји, а пред се на земјата во која имателот на пасошот престојува. Па да кажам дека не се води никаква суштинска дискусија, туку имаме јадење фекалии, поради јадење фекалии. Да не кажам од навика на некои медиуми, сите до еден соросоидни.
За крај, аферата Телеком, сама за себе, во која се инволвирани многумина од поранешното и сегашно раководство на СДСМ, ДУИ и некои помали сега опозициони партии е потешка од сите индиции за наводен криминал во таканеречените бомби. И има многу повалидни докази обезбедени пред судот во Њујорк. Јас сум и понатаму на ставот дека секој криминалец треба да одговара за сторените дела. Но не се потребни новинарски глупости од типот дека странци (да не кажам Господ) пратил своја обвинителна порака и тој (Господ) не е сигурен дали испратената порака е примена од тој што му е наменета, па затоа преку Плусинфо ја испрача до тие што сигурно ќе ја примат. До вљубениците во амнестираниот и актуелно обвинет за криминал Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Вто Окт 06, 2015 7:47 pm

Интересно е и тоа што Мијалков воопшто го нема подигнато дипломатскиот пасош и нема да го подигне,

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Гостин Вто Окт 06, 2015 10:25 pm

Od kade znaeme??? Zatoa shto toj reche taka??? Da mu veruvajme na zbor??? Trendafile ajde soberi se malku... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Сре Окт 07, 2015 8:17 pm

Изјавата на Мијалков не ја демантира ни вашиот шпион во МНР. Патем дипломатскиот пасош не е од никаква помош во врска со вашите фантазии дека наводно ќе победите на изборите и ќе ги уапсите сите неистомисленици.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Гостин Сре Окт 07, 2015 8:22 pm

Shto ima da ja demantirame...Jasno mu beshe kazhano deka diplomatski pasosh ne go spasuva od krivichnoto gonenje koe sledi... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Сре Окт 07, 2015 8:28 pm

Изгледа дека признаваш дека обвинувањата дека Мијалков требало да добие дипломатски пасош за да побегне наводно од одговорност во Македонија се обична лага. Дека на секој што ги познава и (или) има желба да ги разбере работите од почеток му беше јасно дека дипломатскиот пасош не е Црвенковски за да може да спаси евентуален криминалец од затвор. Како со Заев во случајот Глобал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Гостин Сре Окт 07, 2015 8:31 pm

Ti Trendafile sakash da kazhesh deka se nadevate Djole da go abolicira bate Sashe??? Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Сре Окт 07, 2015 8:44 pm

Не знам прво од што би требало Мијалков да биде аболиран. Патем, сега претседателот не може сам да помилува криминалци. Потребна е и согласност од министерството за правда.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Гостин Сре Окт 07, 2015 8:45 pm

Ako ti ne znaesh toj si znae...Zatoa i sakashe da kidne so diplomatski pasosh... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Сре Окт 07, 2015 8:50 pm

АКо сакаше Мијалков да си замине, ќе го направеше тоа до сега. Не сте вие тие што имаат право да ја ограничуваат слободата на движење.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Гостин Сре Окт 07, 2015 8:57 pm

E pa bez pasoshot diplomatski koj sakaa da mu go dadat na mala vrata sega nema kade da odi... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by reiter Сре Окт 07, 2015 10:54 pm

se sto se vrti po netot i kakvi 'zelbi' mu posakuvaat na gruevski i mijalkov strav da te fati a tie kako im e vo ovoj period i sledniot da ne si mu vo koza.. What a Face

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by osa Сре Окт 07, 2015 11:30 pm

ama cvrsto se drzat kolku jas shto gledam ...so dioptarot de ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Чет Окт 08, 2015 9:33 pm

Тео напиша:E pa bez pasoshot diplomatski koj sakaa da mu go dadat na mala vrata sega nema kade da odi... Twisted Evil
Колку што знам има стандарден македонски пасош и веројатно чешки пасош, според медиумите на кои вие им верувате. Со чешки пасош можностите се поголеми отколку со македонски дипломатски пасош. Не знам каде ќе бега Заев по губењето на следните избори. Од вас. Не од мене и тие како мене.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Гостин Чет Окт 08, 2015 9:53 pm

Zoshto idniot premier na Republika Makedonija gospodinot Zoran Zaev bi imal potreba da bega posle sigurnata pobeda na SDSM na izborite vo april??? Suspect

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Чет Окт 08, 2015 10:10 pm

Затоа што специјалната обвинителка ќе го гони за корупцијата при продавање на државно земјиште во Струмица, дека до ден денешен не и ги предал нелегално снимените материјали и којзнае за уште што.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Гостин Чет Окт 08, 2015 10:12 pm

Sonuvaj Trendafile sonuvaj...Koga kje se razbudish kje mozhesh da mu nosish cigari vo Idrizovo na tvojot pastir Grujoshesku...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Окт 10, 2015 2:06 pm

Тео напиша:Sonuvaj Trendafile sonuvaj...Koga kje se razbudish kje mozhesh da mu nosish cigari vo Idrizovo na tvojot pastir Grujoshesku...
Nema da moze...takvi kako Trendolakis ke bidat od onaa strana na kapijata kade sto primaat cigari. Samo sto na Trendo nema ni cigari da mu dozvolat. Ke imaat moznost samo vo edna vrsta pushenje da uzivaat, a toa ne se cigarite! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by reiter Пет Окт 16, 2015 10:48 pm

Мијалков приведен со пиштол на аеродромот во Белград? напиша:
Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, вчера бил приведен на аеродромот во Белград откако по слетувањето излегол од авионот на „Ер Србија“ кој полетал од Скопје. Полицијата во куферот му открила пиштол по што настанала паника и хаос меѓу полицијата и патниците. Извори од белградскиот аеродром за Фокус ја потврдуваат веста и дополнуваат дека подоцна Мијалков бил пуштен, откако се утврдило кој е и откако интервенирале повисоки полициски старешини. Друг извор пак, вработен во граничната полиција на тамошниот аеродром потврдува дека пиштолот е калибар 7.62 со пет куршуми и дека за да биде ослободен Мијалков морал да заврти телефон, а на помош да пристигне висок функционер на српската полиција. Секако, како што пренесува полицаецот, тие реагирале затоа што не знаеле за кого се работи, а подоцна ништо не им било објаснето кога морале да го ослободат Мијалков. Граничниот полицаец ни пренесува дека не знае кому завртел Мијалков и како било договорено да се ослободи, но неколку пати се слушнало како се споменува неговата поранешна функција- директор на УБК. Фокус вечерва се обиде да стапи во контакт со ВМРО ДПМНЕ. Илија Димовски од центарот за комуникации ни се јави откако му пишавме СМС порака во која му ја најавивме темата. Кусо ни одговори дека само што се поздравил со него. -Не ви е точна информацијата, само што стоев со Мијалков. Така што тука е во Скопје, пренесе Димовски. Но откако му посочивме дека настанот е од вчера и го замоливме уште еднаш да провери со Мијалков дали и зошто бил задржан од полицијата, ни вети дека ќе имаме одговор, но за сега не ни се прејавија, иако ние се обидуваме да стапиме во контакт. Дали Мијалков тргнал на службено партиско патување или на приватно? Дали Белград го користел само како транзит? Овие и уште неколку прашања очекуваме дека ќе ги одговорат од партијата на Мијалков. Дополнително, испративме порака и до полицискиот портпарол Иво Котевски за да го прашаме дали тие се известени од српските колеги за настанот? Дали имаат податок каков пиштол поседува Мијалков? Дали тој и Јанкуловска ги вратија службените пиштоли по напуштање на функцијата? Со оглед на итноста и важноста на информацијата, Фокус останува отворен да го пренесе и ставот на МВР. Котевски во СМС ни напиша дека има приватни обврски вечерва и дека не му се разбирливи прашањата. Неколку дилеми отвора овој настан уште од самиот старт на патувањето. Како успеал Мијалков да ја помине аеродромската контрола во Скопје? Дали воопшто го проверил некој со оглед дека повеќе не е државен функционер? Како мислел да помине преку граница, или преку неколку граници, ако патувал подалеку, со пиштол во себе? Дали е можно тој да го искористил ВИП влезот на скопскиот аеродром? И клучното со каков пасош патувал? Со македонски, со странски, со обичен или со дипломатски? На крајот, дали воопшто смее да поседува и да носи пиштол? Фокус преку извори во контролата на летање провери дека неговото име го има на листата со патници на летот ЈУ 163. Дури изворот напоменува дека авионот малку доцнел пред да полета и се сомнева дека се чекал Мијалков. Од друга страна пак, ќе мора да се одговори и дали српската полиција постапила законски? Дали тоа што Мијалков е поранешен директор на УБК е доволно за така да се затвори случајот? Дали направиле проверки од каде му е пиштолот? Со каква цел го имал со себе? За сега е непознато дали воопшто е направен записник за инцидентот. Нашите два извора не знаат ништо повеќе оти целата работа после ја презеле повисоки службеници. Како и да е, во моментов Мијалков освен партиска нема друга државна функција, па нејасно останува зошто му е пиштолот? Тој денеска е во Скопје. Дали после настанот се премислил и се вратил назад и не отпатувал на саканата дестинација? Конечно, дали пиштолот му е одземен или му е вратен? Нашите извори претпоставуваат дека и тоа го решиле полицајците, но не знаат како. напиша:
http://fokus.mk/mijalkov-priveden-so-pishtol-na-aerodromot-vo-belgrad/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Окт 17, 2015 11:10 am

Pak nesto secelke lepele i prelepuvale. Od pusta zhelba da gi vidite clenovite na familijata zad reshetki pocna da vi se prividuvaat mijalkovci, i to so pishtol vo avion .......SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQz_NZ32-OsUd5HFiQDDwqJ9o0gitzzYF-3EdCYGfxHXz_RoKcB
Abe toj pistol ne videl od mal koga igral kamaj so bratucedite vo shkolsko dvorishte .... Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by reiter Саб Окт 17, 2015 2:44 pm

го ставиле во црна хроника Very Happy

NAJMOĆNIJI MAKEDONAC NAORUŽAN NA AERODROMU: U Beogradu priveden Sašo Mijalkov! напиша:
Crna Hronika 22:33, 16.10.2015. 2725 Mijalkov je posebno interesantan srpskoj bezbednosnoj službi jer su upravo oni,kako su mediji objavili, sumnjali da je Mijalkov imao aktivnu ulogu u organizaciji terorističkog napada u Kumanovu напиша:
http://www.kurir.rs/crna-hronika/najmocniji-makedonac-naoruzan-na-aerodromu-u-beogradu-priveden-saso-mijalkov-clanak-1979923

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Нед Окт 18, 2015 8:20 pm

Мијалков имаше доблест и ја призна грешката од небрежност. За разлика од Заев, на пример, кој изнесе повеќе лаги во врска со посетата на Израел и по демантите од израелската амбасада не се извини ниту на нас, што се обиде да не излаже, ниту на Израелците. Кои ги клеветеше за наводно мешање во внатрешните работи на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Гостин Нед Окт 18, 2015 10:39 pm

Трендафиле немаш среќа. Не поминуваат глупости од типот Саше ја призна грешката. Обид за влез во авион со оружје се квалификува како терористички чин. Во превод, за да разбереш на Мијалков ќе му се суди како на терорист истиот момент кога Македонија ќе се нормализира и ќе почне да функционира како правна држава. Никој не е над законот. Инаку во таков случај сите криминалци ќе ја признаат грешката и што тогаш? Ќе им простиме? Илои и понатаму се служиш со двојни аршини. На криминалецот Саше ќе му простиме оти е наш, т.е. дпмне-учк-офца, а невини луѓе како Љубе Бошковски, Ване Цветанов и останатите ќе лежат робија затоа што така сакал твојот вожд, а вашиот партиски суд му ја исплнил желбата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Вто Окт 20, 2015 9:04 am

Обиди се омразата да ја тргнеш малку на страна за да можеш реално да размислуваш. Сите забелешки што ги упатуваш се наменети на властите во Србија. Не на Македонија. Во случајов немало терористички обид, па не може да се зборува за терористички чин на релацијата Скопје-Белград. А за тоа што се случило во  Белград нема одговорност на македонската власт. Во Македонија има и криминалци што не ја признале грешката, а се на слобода. Зоран Заев на пример, затоа што беше аболициран. Љубе Бошковски лежи затоа што беше фатен со нелегални пари за финансирање на предизборната кампања. Тоа беше убаво снимено. Не аудио, туку и со слика. Дали Ване Цветанов ќе лежи ќе видиме. Зависи дали обвинението ќе се докаже. Ме чуди што не помислуваш на можноста СДСМ да победи на изборите во април, па сите овие криминалци да ги ослободи од политички причини. Како што се случи со Заев. До тој степен ли си сигурен дека нема да има промена на власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Гостин Вто Окт 20, 2015 9:18 am

Трендо а бе ајде не се прави наивен. Кој му дозволило на Мијалков да се качи во авион за Белград на скопскиот аеродром со оружје? Плус, не мора да има никаков обид. Самото внесување на оружје во авионот според меѓународните закони е терористички чин.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 2 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот