Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

+3
tmoro
Hamad bim Khalifa
osa
7 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Окт 20, 2015 7:39 pm

Trendolakis, se obiduvas da prikazhesh nenormalni raboti kako da se normalni!!!! Ne e normalno!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Вто Окт 20, 2015 8:52 pm

Не го има Македонија ослободено Мијалков поради носење оружје, туку тоа се има случено во Србија. Мијалков и сега е во Македонија, па овој случај нема никаква врска со вашите фантазии дека функционерите од актуелната власт, и бивши како што е случајот со Мијалков, ќе побегнат од државата и ќе ве остават вас да владеете. Затоа што на избори можете да победите само ако излезете на нив без конкуренција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Окт 20, 2015 9:28 pm

Ako na zapad policija uapsi kriminalec i go oslobodi za relativno kratko vreme - toj e obelezhen kako kodosh i stanuva legitimna meta za otstrel na ulica! So kogo sorabotuval bate Sashe, civ kodosh bil i koj tolku brzo go pushtil za takvo delo shto storil...... ostavam ti da zaklucish!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by osa Вто Окт 20, 2015 11:51 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Ako na zapad policija uapsi kriminalec i go oslobodi za relativno kratko vreme - toj  e obelezhen kako kodosh i stanuva legitimna meta za otstrel na ulica! So kogo sorabotuval bate Sashe, civ kodosh bil i koj tolku brzo go pushtil za takvo delo shto storil...... ostavam ti da zaklucish!
on bi ama ...SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Think_smiley_25

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Чет Окт 22, 2015 11:08 am

Hamad bim Khalifa напиша:Ako na zapad policija uapsi kriminalec i go oslobodi za relativno kratko vreme - toj  e obelezhen kako kodosh i stanuva legitimna meta za otstrel na ulica! So kogo sorabotuval bate Sashe, civ kodosh bil i koj tolku brzo go pushtil za takvo delo shto storil...... ostavam ti da zaklucish!
Да беше и Мијалков криминалец, веројатно ќе беше сега мета на неговите колеги криминалци. Но бидејќи не е, нема кој да го нишани.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by reiter Чет Окт 22, 2015 6:01 pm

ЕКСКЛУЗИВНО: МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ СО ЦРН ПЕЧАТ – БЛОКИРАНИ СЕ СМЕТКИ НА… напиша:

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Bd73ca841048c1f3467918df492dcec4_L

http://www.dokaz.mk/ekskluzivno-mile-janakieski-so-tsrn-pechat-blokirani-se-smetki-na/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Ное 02, 2015 6:53 pm

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Пон Ное 09, 2015 8:59 pm

Сите министри за внатрешни работи имаат одамна бенифициран стаж. Не знам зошто некој новинар манипулатор не го спомнува тоа. Или од фашизоидна заслепеност не е во состојба да погледне дека се работи за нешто што постои одамна. Не се Фрчковски или брат ви Љубе Über Alles па тоа што важи за нив да не важи за други.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Ное 09, 2015 9:28 pm

Naskoro bivshata policajka ke bide bricena do glava i siluvana so tegla!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Саб Мај 21, 2016 10:04 pm

Нешто изгледа дека СДСМ се спремал за бегство и конечно побегна - од изборите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Гостин Пет Мај 27, 2016 10:09 am

Koi izbori??? Onie shto po stoti pat gi betonirate i potoa od strav gi odlozhuvate??? Po toa se gleda kolku veruvate vo lagite deka narodot ve saka...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by reiter Вто Aвг 16, 2016 8:59 pm

Ставрески демек на црна листа на УСА а тој таму,Иво Котевски замина,еве и за Протуѓерчо се шушка дека избегал за кроатиа...демек попуштил со нервите овде и било опасно ако го викнат за сведок кај Катица..Че пеел многу...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by reiter Саб Дек 10, 2016 7:34 pm

може ли некој да потврде дали сасо мијалков денес ја напуштил Македонија?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Teo Саб Дек 10, 2016 7:38 pm

I jas imam nekoi neprovereni informacii deka Goca e vekje vo SAD a Grujo se sprema za Rusija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by reiter Саб Дек 10, 2016 10:24 pm

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 2mx22k2

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Сре Дек 14, 2016 10:57 am

Или отишол на рзговор со пријателските служби на Русија. Кои да потсетам не дозволија да дојде до државен удар во Турција, Сирија, дел од Украина ...
Колку што знам Вицето бара интернационален извод од матичната книга на родените. Што често се бара поради иселување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Luxor Сре Дек 14, 2016 12:15 pm

Трендо а бе не си прави бајрам со умот. Времето на дпмне-офците неповратно истече. Запад ве отпиша а исток не ве запишува. Знаеш што е најинтересно? Трамп на кого се надевате конечно ги видел сметките што сте уплаќале за Хилари, а Путин за да не му руши расположение на новиот сојузник ветил дека ќе ве екстрадира во Македонија штом новата власт тоа го побара.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Luxor Чет Дек 22, 2016 6:59 pm

Го напуштаат бродот што тоне.

СДСМ: Милошоски го напушти Груевски, од вчера е нотар (ФОТО)

Антонио Милошоски од вчера започнал со работа како нотар. Еве го извадокот од Службен весник којшто потврдува дека Милошоски си нашол резервна позиција во нотарската професија, свесен дека Груевски заминува од политиката, а ВМРО-ДПМНЕ заминува во опозиција, соопшти СДСМ.

„Носителот на кандидатска листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 5 и еден од најблиските соработници на Груевски напразно лажеше дека решението за нотар наводно му било во мирување и тој наводно останувал со Груевски и со партијата. Потегот на Милошоски покажува дека почнаа напуштањата на Груевски и тоа од страна на неговите најблиски соработници. Почнува и живот за граѓаните на Македонија кои гласаа против режимот, за промени во Република Македонија“, се додава во соопштението на СДСМ.

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Milososki-notar
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Чет Дек 22, 2016 9:38 pm

Доколку биде министер или пратеник, Антонио Милошевски може да го стави во мирување изборот за нотар. Да ве прашам за што зборувал вашиот пастир, Црпко од Муртино, со конзулот на Италија. За иселеничка виза ли? Падна ли Заев од коњ на магаре, односно од разговори со амбасадори на разговори со конзули. Или кон секој странец има однос на слуга кон газда?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Luxor Чет Дек 22, 2016 9:52 pm

Тој веќе е избран за пратеник и затоа зачудува ова. Можеби пастирот побарал да го отстапи местото на следниот на листата. Да не се пријавил Антонио за сведок на СЈО?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Сре Јан 04, 2017 8:26 pm

Ретко се случува некој од партијата што ќе биде носител на следната влада да бега од државата. Причина за бегство имаат домашните предавници односно платениците на Сорос и сите други кои се обидуваа насилно, со т.н. шарена револуција да извршат насилна смена на власта. Од 20 јануари ќе ја немаат повеќе заштитата од САД. Напротив, САД и Македонија ќе бидат сојузници во војната против Џорџ Сорос и неговата платеничка мрежа низ светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Luxor Сре Јан 04, 2017 9:09 pm

Во право си само дека вие дпмне-офците сте домашни предавници и дека имате причина за бегство. Тоа што нема да успеете и реформираното судство од владата предводена од СДСМ ќе ве смести во Идризово е друга тема.

ПС. Не верував дека сте толку забегани па за обична колумна на Сорос во која го критикува Трамп да мислите дека ќе има влијание на надворешната политика на САД.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Чет Јан 05, 2017 10:43 am

За вас изгледа дека би било најдобро потполно да се укине судството и вашата партија да обвинува, суди и испраќа во затвори по сопствена желба или по наредба на Бејли или некој друг претставник на некоја идиотска странска власт. Трамп изјавува дека САД нема повеќе да менува влади во странски држави. Како што тоа во моментов се обидуваше, најверојатно безуспешно (ќе видиме до крајот на месецов кога ќе се гласа за влада по предлог од првиот мандатар Никола Груевски) во нашата татковина. Можеби ќе се исполни вашата надеж САД да не ја смени политиката и да ве уфрли во власта иако ги загубивте изборите. Без разлика што разликата е само два пратеника, односно ВМРО - СДСМ е 51:49, а власт опозиција 61:59. Со напомена дека не сите гласови за опозицијата се и поддршка на СДСМ. Некои се и против ВМРО и против СДСМ.
Колку што ми е познато до сега нема обвинение од СЈО за ниту едно покрупно кривично дело. Дали сметаш дека СЈО е неспособно и треба да се укине? Или дека нема докази. Ако за нешто нема докази врз основа на што обвинуваш. Дали врз основа на изјавите на аболицираниот криминалец и човек што со лаги (на пример за средба со амбасадорот на Италија) ги одбегнува судењата. Мислиш ли дека Заев ќе го исполни ветувањето и ќе си даде оставка ако Груевски биде премиер, односно кога и на будалите ќе им биде јасно дека СДСМ ги загуби изборите?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by трендафил Пет Јан 20, 2017 10:55 pm

Темава е отворена пред 15 месеци. Колку што знам никој нема избегано од Македонија. Не сум сигурен ниту дека по победата на Трамп во САД односот на западот кон нас ќе биде идиотски каков што беше во последните неколку години. Откако ја добивме пресудата против Грција пред судот во Хаг.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Teo Саб Јан 21, 2017 9:13 pm

E pa toa e problemot...Shto ti ne znaesh...Inaku kako i ponatamu kje ve chipiraat ako znaete...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO - Page 3 Empty Re: SE SPREMAAT LI ZA BEGSTVO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот