Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Промашени ликови..........

5 posters

Go down

Промашени ликови.......... Empty Промашени ликови..........

Пишување by defo Нед Јан 18, 2015 9:57 am

Во Македонија многу ликови од  нив познати причини си го дадоа задникот под кирија или си го „извалкаја“ образот.
Па ево постепено да  направиме една таква листа.
1. Венко  Андоноски - човек кој сум го почитувал и сум мислел дека е голем интелектуалец напиша книга за еден од поголемите арамии во Македонија Ванчо Чифлиганец. Со ова се покажа апсолутен безкичмник, и дека за пари се би напраил..што и баш не доликува на автор од негов калибар.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Јан 18, 2015 11:13 am

Koga sme vekje kaj kulturata i umetnosta:
2. Esma Redzepova - bese ponos na makedonskata i romskata narodna muzika i kulturen ambasador von granicite na RM..... katastrofalno e kako si go dade g..t pod kirija i stavi znak na ednakvost so amdi 102,6%
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by defo Нед Јан 18, 2015 11:22 am

3. Паско Кузман - човек извонредно ценет во археолошките кругови ..човекот букавално си го даде газето под кирија за едно директорско место...Овај човек е буквално доказ кој со гаолот тикви садел криви му излегувале....
4.Тони Михајловски -Шанац..за него е се кажано......

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Јан 18, 2015 11:27 am

5. Mozebi trebase da pocneme so Gjorge Ivanov - HORHE!
Od kolku-tolku pocituvan intelektualec, profesor i kolumnist dogura do najgolema mifka ili podobro receno joger za sobiranje vladini sranja!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by osa Нед Јан 18, 2015 4:01 pm

Hamad bim Khalifa напиша:5. Mozebi trebase da pocneme so Gjorge Ivanov - HORHE!
Od kolku-tolku pocituvan intelektualec, profesor i kolumnist dogura do najgolema mifka ili podobro receno joger za sobiranje vladini sranja!

shto bi mozel ovakov da obrazuva ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by osa Нед Јан 18, 2015 4:04 pm

a martin protuger dali napreduvashe vo kariera ,ili stolcheto shto e pogore mu go zema nekoj shpon

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by defo Нед Јан 18, 2015 4:42 pm

osa напиша:a martin protuger dali napreduvashe vo kariera ,ili stolcheto shto e pogore mu go zema nekoj shpon
објасни не разбирам плс....

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Јан 18, 2015 4:43 pm

Defo ubavo ja postavi temata> PROMASENI LIKOVI!
Martinovci, milenkovci, latasovci, sarmi, bureci........ se druga kategorija. Tie se za vo Kelesh tefter, a pred izdrzuvanje najprvin na greda so katran i perduvi.
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by Фири Вто Јан 20, 2015 8:01 pm

Никола Груевски познат и како Груjо. Попромашен лик од него нема во целата историjа на Македониja дури ако кон кратката историjа како независна држава се припои и античката и то не само на античка Македониjа туку и на таа од Египет и фараоните!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by osa Вто Јан 20, 2015 8:04 pm

Фири напиша:Никола Груевски познат и како Груjо. Попромашен лик од него нема во целата историjа на Македониja дури ако кон кратката историjа како независна држава се припои и античката и то не само на античка Македониjа туку и на  таа од Египет и фараоните!

dobredojde Firi ....
imash pravo znaesh deka ,pogodi tochno ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by osa Вто Јан 20, 2015 8:06 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Defo ubavo ja postavi temata> PROMASENI LIKOVI!
Martinovci, milenkovci, latasovci, sarmi, bureci........ se druga kategorija. Tie se za vo Kelesh tefter, a pred izdrzuvanje najprvin na greda so katran i perduvi.

ova e sloboden forum ,postavi tema ,pa da gi redime ...taka se vikashe .ili da im gi redime

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by osa Вто Јан 20, 2015 8:08 pm

defo напиша:
osa напиша:a martin protuger dali napreduvashe vo kariera ,ili stolcheto shto e pogore mu go zema nekoj shpon
објасни не разбирам плс....


pa neli ovie imaat "napreduvanje u kariera " ,ovoj namesto da napreduva ,go snema ,go izede pomrachina

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by Фири Вто Јан 20, 2015 8:11 pm

Никола Попоски познат и како Пуjо. Но тоj не е лик поскоро е газ ,зомби кое нема сопствено мисленje но спроведува промашената политика на промашениот лик погоре надвор од земjата.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by reiter Саб Ное 14, 2015 7:53 pm

Промашени ликови.......... Image

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Промашени ликови.......... Empty Re: Промашени ликови..........

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот