Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

З.Б. БуреВесник

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

З.Б. БуреВесник Empty З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Саб Окт 17, 2015 12:39 pm

објави од Зоран Божиновски од неговиот фб и http://burevesnik.org/

[img]З.Б. БуреВесник 157i1xz[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Саб Окт 17, 2015 12:52 pm

види го перо кенгурот Very Happy се раскокал во аУстралија,некој мутав тип Very Happy .Не ја држел 'змијата' во пантолоните Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by osa on Саб Окт 17, 2015 1:16 pm

а од кај да знаеме дека бургијата на перо е толку голема ? само од фалбите при личната му проценка ? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
а доказ ???????????????????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15950
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Саб Окт 17, 2015 2:17 pm

еве добар коментар...
[img]З.Б. БуреВесник 3097f29[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Саб Окт 17, 2015 2:21 pm

за апсењето во Белград...

[img]З.Б. БуреВесник Ojmnio[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Саб Окт 17, 2015 2:41 pm

секој некој држи за ја*ца,магичен круг,ја тебе-ти мене Smile
[img]З.Б. БуреВесник 2ptut5u[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by трендафил on Нед Окт 18, 2015 8:26 pm

Да не ја почувствувал вашиот Буревесник големината на бургијата на Перо. Под делот од телото што Заев сака да ни го свитка во спорот со Грција.
Да станам сериозен. Не ли му е срам на Божиновски и на вас што ги пренесувате будалаштините што ги напишал. Па после се чудите зошто народот не гласа за партија што така се однесува во јавноста.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by osa on Нед Окт 18, 2015 8:43 pm

а мислиш овој пат ке гласа народот за партија на чие чело стои лопов пар екселанс ....дури и светски стручни лица го делат мислењето со нас !
навистина мислиш дека се ТОЛКУ ГЛУПИ СТРАНЦИТЕ и ке дозволат повторно лажирање на изборите ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15950
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Чет Окт 22, 2015 7:17 pm

има има и такви и вакви..

З.Б. БуреВесник Zbb

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by osa on Чет Окт 22, 2015 8:55 pm

auuu ...shto li e sega ova ????ne se ispazarile dobro ? mnogu pobaral ZOURANCHO ?ajde neka simne cenata ...  pa od kaj tolku mnogu parichka kaj sdsm???..sega .....  .so moznost za pokachuvanje na cenata otkako ke dojde SDSM na vlast ????? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy...inaku ke se ispovratam ...vakvi nagli promeni nieden zeludnik nemoze da SVARI ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15950
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Сре Окт 28, 2015 8:09 pm

план Х.. Smile

З.Б. БуреВесник Zzzzz

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Сре Окт 28, 2015 8:13 pm

З.Б. БуреВесник Bbbbbbbbbb

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Пон Ное 02, 2015 10:22 am

Зоран Буревесник Божиновски
пред 6 часа ·

TEŠKA HAVARIJA NA ,,KOKAINSKOTO AVIONČE,,!!!

Pred točno edna nedela, na 26. oktomvri, objaviv tekst na WEB Burevesnik, pod naslov - BIZNIS ER kokainsko ,,avionče,,. Pokraj drugite ilustracii imav namera i da go ,,simnam,, pregledot na registrirani avioni na teritorija na RM, ama po nalog na SAŠO MIJALKOV web stranicata od registarot pred nastanuvanjeto na tekstot BEŠE NEDOSTAPNA. Pred da ja ,,storat,, nedostapna, na tretata stranica od registarot vo VTORATA KOLONA si stoeše registracijata na privatniot avion Z3 DAG (Piper Seneca), registriran na BIZNIS ER, ama pod ova ime jasno si stoeše NEW AGE INVESTMENT BELGRAD!

Od včera web stranicata na registarot povtorno e DOSTAPNA, ama so FALSIFIKAT! Ladno i SELSKI glupavo go izbrišale imeto na srpskata firma, ostavile samo BIZNIS ER, a od pozicija 96 registracijata na ovoj INKRIMINIRAN avion ja pomestile na 105! Pod tabelata go FALSIFIKUVALE datumot. LADNO pišale deka poslednata izmena e napravena na 06.09.2011...

Taka, SAŠO MIJALKOV, EMIL STOJMENOV, ŽARKO LUKOVSKI i ILIJA MALINKOVSKI nevešto napravija glupost i pokažaa deka objavata vo BUREVESNIK teško gi pogodila, pa URGENTNO brišat i falsifikuvaat nešto što e neizbrišlivo...

Ima ušte gluposti koi MALINKOVSKI im gi napravil na drugarčinata mu osven gluposta so BELGRADSKATA firma. Ne gi notirav vo tekstot za da ne gi pravam ,,pametni,,. Dovolno se glupavi, potreseni i zbuneti i bez tie ,,crtici,,...

Za niv - DOPOLNITELNO! Da si sraboti mojot INSAJDER vo ,,MIKEI,, pa ke informiram...
фотографија на Зоран Буревесник Божиновски
31 допаѓања
Like   Коментирај   Сподели
З.Б. БуреВесник Untitled

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by трендафил on Вто Ное 03, 2015 7:40 pm

osa напиша:а мислиш овој пат ке гласа народот за партија на чие чело стои лопов пар екселанс ....дури и светски стручни лица го делат мислењето со нас !
навистина мислиш дека се ТОЛКУ ГЛУПИ СТРАНЦИТЕ и ке дозволат повторно лажирање на изборите ...
Мислам дека ниту овој пат народот нема да гласа за амнестиран криминалец. Посебно откако на видео снимки се гледа дека и понатаму продолжува со криминалот, заедно со брат му Вице. Очекувам дека и во Струмица ВМРО ќе добие повеќе гласови. Поради тоа што владата им носи 1.500 нови вработувања во Џонсон Контролс, а Заев им бара на секое евро дадено за недвижнина на државата, да уплатат по две евра во менувачницата на брат му Вице.

Зарем мислиш дека Македонците се толку глупи да дозволат странци да им наметнат диктатура?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Вто Ное 03, 2015 11:19 pm

Ne se...I tokmu zatoa kje gi srushat od vlast mini diktatorchinjata nikos grujos i aca antich...ne ni treba grchko-srpska diktatorska dvojka...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Сре Ное 04, 2015 10:29 am

трендафил напиша:
Мислам дека ниту овој пат народот нема да гласа за амнестиран криминалец. Посебно откако на видео снимки се гледа дека и понатаму продолжува со криминалот, заедно со брат му Вице. Очекувам дека и во Струмица ВМРО ќе добие повеќе гласови. Поради тоа што владата им носи 1.500 нови вработувања во Џонсон Контролс, а Заев им бара на секое евро дадено за недвижнина на државата, да уплатат по две евра во менувачницата на брат му Вице.

Зарем мислиш дека Македонците се толку глупи да дозволат странци да им наметнат диктатура?

Трендо, се изнаслушавме приказни за инвестиции и илјадници работни места што ги нема никаде. Затоа почекај прво да се оствари тоа. Колку што се сеќавам ниту со трипати поништени избори не успеавте да го победите Заев во Струмица. Не верувам и дека со лажни инвестции ќе успеете. Посебно затоа што веќе неколку пати се обидувате. Ниту лажните обвинувања нема да ви помогнат во тоа. Во меѓувреме научи ја разликата меѓу аболиција и амнестија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by tmoro on Сре Ное 04, 2015 1:31 pm

десет години веке викаат транзиција,ТАТ,комуњари..абе на такви ли ке им дадете глас..тоа треба се на Голи оток...
Вра­бо­те­ни­те во „Про­дис“ во зо­на­та Бу­нар­џик 8 ме­се­ци без плати!

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Чет Ное 19, 2015 1:41 pm

не случајно се вели дека светот е мал Smile ..а улиците станале уште потесни Smile ....
З.Б. БуреВесник Vitosa

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo on Пет Ное 20, 2015 8:16 am

reiter напиша:не случајно се вели дека светот е мал Smile ..а улиците станале уште потесни Smile ....

а инфо кое е пријателчето???/

defo

Број на мислења : 2410
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Пет Ное 20, 2015 9:45 am

св.Трифун Smile
З.Б. БуреВесник Sv_trifun

З.Б. БуреВесник Sv_trifun1

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Пет Ное 20, 2015 9:47 am

defo напиша:
reiter напиша:не случајно се вели дека светот е мал Smile ..а улиците станале уште потесни Smile ....

а инфо кое е пријателчето???/

ја незнам, ама тие што го сретнале сигурно го знаат Wink

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Ное 20, 2015 5:45 pm

Za na Tripun zlatoto - doprvo ke se cue! A i Kateto ke ima bajagi rabota..
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Сре Ное 25, 2015 8:31 pm

лицата кои се спомнати во текстот а биле на високи функции,веднаш да почнат 3х6 пати на ден да ја пеат македонската химна..колку душата малку да си ја смират..

З.Буревесник фацебоок објава...

DOSIE ,,GREG,,… OBVINITELKATA LILE STEFANOVA, od pregolema želba da mu se odmazdi na prvoobvinetiot vo slučajot ŠPION, MARJAN EFREMOV, vo tekot na izveduvanjeto dokazi na ročištata zatvoreni za javnosta, dala del od DOSIETO ,,GREG,,. Iako sudijata RISTOV vednaš sfatil deka Stefanova pravi KARDINALNA GREŠKA, sepak delot od ova dosie e vnesen kako oficijalen document i del od ovoj sudski proces. Sepak, uspeal da ja ubedi da ne se rasprava za dosieto i toa da ne bide del od dokaznata postapka, ama moral da go vnese vo zapisnik i da go prifati. Dosieto ,,GREG,, ima tri stranici. Na prvata se iminja i preziminja na makedonski biznismeni, na vtorata stranica se identiteti na političari, na tretata e spisok na pripadnici na voeno razuznavačkata služba pri ministerstvoto za odbrana i ARM. Za site niv e ZAEDNIČKO toa deka sorabotuvale so DVE stranski razuznavački službi, pribirale i davale podatoci koi ovie DVE službi gi barale od niv, a za sorabotkata primale mesečen nadomest. Stanuva zbor za CIA i za Ruskata razuznavačka služba. STEFANOVA GI ,,OSVETLUVA,, SO PODNESUVANJETO KAKO DOKAZ VO SLUČAJOT ŠPION! Inaku, ideja ova da go napravi i dal RISTO ZAFIROVSKI, načalnik vo UBK. Ja ubedil deka e KORISNO. Na spisokot sorabotnici na dvete službi se ex premierot Vlado Bučkovski, Tito Petkovski i ušte petmina makedonski političari. Mesečno dobivale nagrada vo visina od 1.800 USD. Od biznismenite na spisok se Minčo Jordanov i Trifun Kostovski i ušte trojca biznismeni, čija mesečna nadoknada iznesuvala od 1.500 do 2.000 USD. Sudijata Ristov sprečil rasprava za dosieto ,,GREG,, za da gi zaštiti JORDANOV i KOSTOVSKI, koi se svedoci na obvinitelstvoto. Od voenobezbednosnata služba najinteresni se dve iminja. Eden e Mirko Atanasovski, polkovnik i ex načalnik/pomošnik minister vo MO na RM za bezbednost i razuznavanje. Toj mesečno dobival po 1.200 USD. Vtor e Dragan Stojmanovski – Mlekce, ex polkovnik i šef vo Sektorot za voeno kontrarazuznavanje, so nadomest od 1.150 USD mesečno, no i drugi pogodnosti, kako što se: plaćanje na smetki na negovata kerka Marta za patuvanja niz Evropa, kupuvanje mebel za opremuvanje na stanot na drugata negova kerka Maja, posreduvanje pri vrabotuvanje na nejziniot vtor soprug, vo upravata za javna bezbednost na MVR, itn. Kompleten uvid vo dosieto ,,GREG,, imale Kiro Gligorov i Vlado Popovski. PORANO ILI PODOCNA, DOSIETO ,,GREG,, KE STANE JAVEN DOKUMENT, VO VID NA PREPIS OD SUDSKITE ZAPISNICI NA SLUČAJOT ,,ŠPION,,. KOGA KE GO DOBIJAM, KE GO OBJAVAM ISTIOT MOMENT… напиша:

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo on Сре Ное 25, 2015 10:13 pm

p. s. mojot izvor od voenoto razuznavanje mi tvrdi deka na sredbata vo h. ,,BRISTOL,, vo Skopje, nokta sproti atenatot na GLIGOROV, na masa imalo i žena. Sredbata bila pomedju DANČO ŠUTURKOV, JOVICA STEFANOVIĆ NINI i VANČO ČIFLIGANEC. Ženata bila LILE STEFANOVA. Sredbata e dokumentirana, materijalot stoi vo arhivata na voenoto razuznavanje

мене овај дел ми е најинтересен...изгледа клопчето е почнато да се одмотува.....

defo

Број на мислења : 2410
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Сре Ное 25, 2015 10:25 pm

З.Б. БуреВесник Z

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот