Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

З.Б. БуреВесник

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo on Чет Дек 24, 2015 9:35 pm

Зоран Божиноски, почна да вади интересни работи на ФБ....Ево Трендо ѕирни каи кого одат твоите(нашите) пари.......З.Б. БуреВесник - Page 3 335536_1818647206548_1681653436_o

defo

Број на мислења : 2410
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Дек 24, 2015 11:44 pm

Trendolalakis gi zaboravi kombinjata ?!?!?!? Very Happy
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Нед Јан 24, 2016 12:51 pm

неколку предложени теми од ЗББ за република неделникот....

Nedelnik Start
17 hrs ·


ИСПРОВОЦИРАН ОД ПЕРАЛНАТА СО ИЗДАВАЧКА ДЕЈНОСТ И ИМЕ РЕПУБЛИКА, А СО ОБЛИК НЕДЕЛНИК ИМ ПРЕДЛАГАМ НЕКОЛКУ ТЕМИ КОИ ЌЕ ИМ ДОНЕСАТ ТИРАЖ И КЕШ НОРМАЛНО ЗА ЖАРЕ ЛУКОВСКИ И КАМЧЕВ КАКО НИВНИ КЕШ ПРОФЕСОРИ И ТАЈНИ ОСНИВАЧИ:
Тема број еден - Дали Никола Груевски освен што е бисексуален има обичај да се шминка и чипка да носи.
Тема број два: Дали нивните функционери (дпмне) уринираат во фикуси и разноразни цвеќиња по станови и куќи заради претерано конзумирање КОКАИН.
Тема број три: Дали знае Република колку пати комуницирале и се договарале за изборни победи Црвенковски и Мијалков, детали за изборните и политичко/криминални успеси на ДПМНЕ.
Тема број четири: Дали Груевски изел шамар во Букурешто од Сашо Мијалков затоа што не сакал да се симне во салата каде се одвиваше самитот на НАТО.
Тема број пет: Во последниве 6 години во Република Македонија се испрани најмалку 10 милијарди Руски валкани пари под директна контрола на Ставревски, Груевски и Богов.
Тема број шест: Република треба да слушне монтиран, лепен материјал како бизнисмените на ДПМНЕ самите го извршуваат (наплаќаат) буџетот а Ставревски само потпишува вирмани за плаќање како обичен сметководител.
Тема број седум: Република треба да слушне кавга помеќу Ндрецај и ДБК директор на сред пукање додека се предаваа терористи со бели мантили, потоа да преброи колку жртви се случија после таа кавга за кеш нормалано. Куманово е најгадниот терористички чин на сите времиња, затоа што се е документирано и се е монтирано.
Тема број оосум: Република не знае а треба да знае дека Дон Мијале има 630 милиони евра во брилијанти тука во Република Македонија, а Камора и еден куп светски банди се шуњаат и чекаат и демната. Република треба да знае дека ДПМНЕ е мета за рекет на малку посериозни светски криминалци.
Тема број девет: Прашање и тема за Република, скандалот со пиштолот на Дон Мијале на Сурчинскиот аеродром, е последица на набрзина организиран состанок со Ќазим Османи звани Феликс, кој има регистрирани 2,500 проститутки во Хамбург и еден од поголемите Нарко босови на просторот на Бивша Југославија.
Тема број десет и сега за сега последна: Дали се познаваат Принц Доброши Косоварот и нашиот Дон Мијале, дали од Прага случајно или од Оксфорд. Што студирале или работеле Принц Доброши и Сашо Мијалков. траллала
Сметам дека сосема се доволни овие десет теми за куртонскиот неделник перална на Жаре и Орце.
Ето видиш куртони од ДПМНЕ со многу кеш се разбира, постојат социјалдемократи кои не го слушаат Заев ама Вас со кеш без кеш на клоци ке Ве дигаат многуууу брзо, ама ептен брзо.
А кој тоа сечел со брусилица браник на автопат каде го убивте Младенов богами и тоа ќе се дознае а сведок ќе биде еден адвокат газда на хотел Романтик Велес.
Алооооо преваранти од ДПМНЕ, пооооззздрррааав
Like
Comment
Share
Chronological
176 people like this.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo on Нед Јан 24, 2016 9:11 pm

reiter напиша:
Тема број три: Дали знае Република колку пати комуницирале и се договарале за изборни победи Црвенковски и Мијалков, детали за изборните и политичко/криминални успеси на ДПМНЕ.
Тема број четири: Дали Груевски изел шамар во Букурешто од Сашо Мијалков затоа што не сакал да се симне во салата каде се одвиваше самитот на НАТО.
Тема број пет: Во последниве 6 години во Република Македонија се испрани најмалку 10 милијарди Руски валкани пари под директна контрола на Ставревски, Груевски и Богов.

Тема број седум: Република треба да слушне кавга помеќу Ндрецај и ДБК директор на сред пукање додека се предаваа терористи со бели мантили, потоа да преброи колку жртви се случија после таа кавга за кеш нормалано. Куманово е најгадниот терористички чин на сите времиња, затоа што се е документирано и се е монтирано.

Ето видиш куртони од ДПМНЕ со многу кеш се разбира, постојат социјалдемократи кои не го слушаат Заев ама Вас со кеш без кеш на клоци ке Ве дигаат многуууу брзо, ама ептен брзо.
А кој тоа сечел со брусилица браник на автопат каде го убивте Младенов богами и тоа ќе се дознае а сведок ќе биде еден адвокат газда на хотел Романтик Велес.
Алооооо преваранти од ДПМНЕ, пооооззздрррааав

Оделив неколку битни моменти, за кои сакам а и мораме да ја дознаеме вистината, пред се дали се така како што вика (прашува ЗЗБ) .
Темата број 3 ако има нешто такво, и некој правел некои такви операции (поготово екс лидер на политичка партија) на лажирање на избори, потпомагање на ДПМНЕ во криминалните избори, а и молчел, „правејќи“ од нас млади мајамуни.....мислам дек а не е во ред и народот не треба да го заборави.
Тема број 4. Ако изел шамар зошто изел шамар, и конечно да се отрие каква игра се играше на тој самит???
Црвеното неможам да го сфатам, што је целта на авторот.

defo

Број на мислења : 2410
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Нед Јан 24, 2016 9:44 pm

defo,nekako se cuvstvuvam relaksirano a neznam zosto,najverojatno deka celiot narod dozna za raboti za koi ni na son ne bi mu padnalo na cesnite gragjani za politickata i ekonomska situacija koja se naogjame vo zemjava a najpoveke mozebi sto medjunarodnata politicka elita nema da dozvoli vakov dpmne-ovski gruevisticko vladeenje.SE e vo nivni race(EU i USA),makedonskite institucii nemat kapacitet zatoa sto se uzurpirani,narodot e veke malku progledan od kakov takov mrak od mediumite i pocnuva da razmisluva dali zivee dostojno odnosno ima li minimalni uslovi za prezivuvanje.Zatoa se e vo race na EU i USA.Ne veruvam na nikakov pazar za imeto da se dogovori gruevski i dobie uste edna pobeda na izbori zatoa sto im dojde preku glava na EU i USA.Vakvite ludje kako gruevski so neskrotliv kriminalen temperament vidovme sto im napravija EU i USA.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by osa on Нед Јан 24, 2016 10:51 pm

mora da te razocharam i jas reiter ...isto i jas slushnav deka na poslednata poseta koga bil gujo vo SAD prifatil da go smeni imeto i zatoa Han i ostanatite mu dozvolia da gi objavi izborite za 24 april ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15950
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Пон Јан 25, 2016 8:38 pm

osa напиша:mora da te razocharam i jas reiter ...isto i jas slushnav deka na poslednata poseta koga bil gujo vo SAD prifatil da go smeni imeto i zatoa Han i ostanatite mu dozvolia da gi objavi izborite za 24 april ....
grujo prifatil da go smeni imeto..pa toj se ke prifati samo da si ja spasi kozata od idrizovo...ama kako ke gi magjepsa negovite od dpmne?,neli imeto ne go davame...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo on Сре Јан 27, 2016 7:57 am

Интересно писание на З.Б, или не подјеба*ва во ум за нашата инертност, смиреност..или пропаста на Македонија е тука.
КОЈ Е ИДНИОТ ЦАР НА МАКЕДОНИЈА, НИКОЛА ПРВИ ШАТКИН-ГРУЕВСКИ!? (1)
Веќе пишував дека НИКОЛА ГРУЕВСКИ, екс премиер на РМ е вонбрачен син на Нада и ШАТКА КАРАЏА. Биолошкиот татко на Никола е Турчин по потекло (живее кај скопска ТРИАНГЛА!), ВУЈКО Е на сопругот на градоначалничката на Тетово Теута Арифи. Тоа е КРВНАТА ВРСКА, тоа е првиот СПОЈ меѓу ДУИ и ДПМНЕ.
Она што за Никола Шаткин Груевски ретко кој го знае е неговата и од мајка му наметната животна цел, неговиот и од мајка му наметнат план со и во врска со Македонија. За жал целта е имплементација на ЗЛО! Целокупното постоење на Груевски во политиката се заснова на само една цел, еден ден да биде ЦАР на Македонија. Тој ден е точно одреден и треба да се случи во оваа критична 2016. година. Оваа година Македонија треба НАСИЛНО да го промени своето УСТАВНО уредување и да биде трансформирана во МОНАРХИЈА во сопственост на Никола Груевски и мајка му Нада, тој да стане ЦАР се разбира. Со други зборови кажано, оваа година Република Македонија според плановите на идниот Цар Никола таа треба да исчезне, да престане да постои.
Мајка му Нада е креатор на оваа негова психопатолошка состојба, иницијатор да воскресне ЗЛО како цел и одмазда како алатка за реализација на крунисањето на нејзиниот грешно зачнат син. За постигнување на оваа цел, Нада Груевска со нејзиниот син ,,работи,, од неговата 12-годишна возраст кога го однела во Израел на почетни подготовки за ова што годинава треба да биде финализирано.
Зошто Израел? Затоа што е планетарен центар на една од најмоќните светски илуминатски секти, митолошки поврзана со САТАНАТА. Никола е илуминат од мали нозе, Никола е нивни производ, тој е ЗЛОТО кое или ќе ја уништи Република Македонија или таа ќе го уништи него. Или тој неа НАСИЛНО или таа него КРИВИЧНО ПРАВНО. Дојден е тој момент! За ова да биде спроведено ликвидиран е ГИДЕОН САНДЕЛ, првиот кој се обиде со сите сили да го спречи ова ЗЛО, а СЕМ ВАКНИН е жив сведок замолчен со закана дека ќе го снајде она што и САНДЕЛ доколку не се држи на страна.
Да се вратиме малку назад во историјата и симболите на ВМРО. Главен симбол на ВМРО е мртовечка глава кој симболизира СМРТ ИЛИ СЛОБОДА. Мото пласирано како мото на идеологија под која смртта е казна за непослушност. Мртовечката глава се сретнува како симбол и кај четниците и усташите. Таа има свое значење само кај најпримитивните народи. Треба да го симболизира она што е неуништливо - човековата душа. Да се поседува мртовечката глава значи да се поседува човековата душа, и да се има моќта со неа да се управува – да се сатанизира.
Иста е целта и на илуминатите. За многумина денес, оваа сурова реалност која ја живееме е пласирана како приказна на ниво на пропаганда, но фактите остануваат факти а реалноста околу нас е испишана во симболи кои треба трезвено да се читаат. Се е напишано во проектот ,,Скопје 2014,,, проект подготовка за доаѓање на ЦАРОТ на ЗЛОТО (НИКОЛА ШАТКИН ГРУЕВСКИ!). Доколку победи Република Македонија, проектот МОРА да биде срушен до темел. Но, за тоа малку попосле, во идните продолженија од овој серијал...
Да се навратиме на историјата, на целите и начините на владеење врз принцип на хаос кај илуминатите. Во 1917. година Британскиот секретар за надворешни работи Артур Балфур напишал писмо до ционистичкиот Втор Господ - Лионел Валтер Ротшилд, во кое изразил поддршка за еврејска држава на палестинска контролирана земја на Блискиот Исток. Со оваа Декларација Балфур ги оправдал бруталните напади на палестинските територии во периодот после Втората светска војна, со неа го оправдал и формирањето на Израел. Земја која ќе служи не како што некои ќе ја наречат благородна ,,еврејска татковина,,, туку како важен дел на Ротшилд – на осум семејства кои ќе ја имаат контролата врз снабдувањето со нафта во светот.
Шел Ротшилд и БП формирале картели заедно со Рокфелер на кого припаѓа половина и четири дела на Horsemen - Ексон Мобил и Chevron Texaco. Овој нов сојуз бара ,,специјални односи,, меѓу Велика Британија и САД, односи кои постојат и се негуваат и денес. Ротшилд и други богати европски акционери сега би можеле да ја користат војската на САД како Hessianized наемничка сила, распоредена за да ги заштитии нивните фамилијарни нафтени интереси, скапо платени од страна на даночните обврзници на САД. Израел служи за истата намена, се наоѓа во непосредна близина на најбогатите нафтени полиња. Израелската тајна служба Мосад е помалку национална разузнавачка агенција, повеќе е безбедносна сила Ротшилд - Рокфелер семејствата.
Rothschilds оддржуваат политичка контрола преку таинствената Бизнис Тркалезна маса, која тие ја создале во 1909. година со помош на Господ Алфред Милнер и Сесил Роудс. Тркалезната маса го носи името на легендарниот крал Артур витез, чија приказна за Светиот Грал е синоним на Илуминатите за идејата осум семејства да поседуваат SangReal или СВЕТО КРВНО ОПРАВДУВАЊЕ за да господарат над луѓето и ресурсите на планетата. Клучот за решавање на оваа историска загатка е да се разбере дека од SangReal меѓународните банкари Ротшилд/Рокфелер е поддржан и подемот на нацистите и создавањето на Израел. Ништо од ова нема никаква врска со религијата. Сето ова служи да се управува со нафта, оружје, дрога, пари и моќ. Rothschilds тврдат дека се Евреи. Рокфелери тврдат дека се христијани.
Во текот на историјата на Илуминатите сатанистите ги жртвуваат луѓето од сите раси и религии, само за да ја продолжат својата агенда на вкупна планетарена контрола. Израел не е ,,еврејска татковина,,. Израел е само нафтен монопол. Израел е центарот на ЗЛОТО, Никола Груевски е живо и до вчера моќно ЗЛО (денес малку помалку моќно!) кое поминало илуминатска секташка иницијација, ЗЛО кое денес со Мајка му се обидува да изгради свој центар – Царство Македонија. Честите контакти, бизнис релации и посети на Груевски на Израел немаат никаква врска со пласираните пропаганди за наводни бизнис проекти, туку се договарани состаноци за насоки во натамошното воспоставување на ЗЛОТО во Македонија како еден од центрите. ГИДЕОН САНДЕЛ имаше докази за ова! Не стигна да ги обелодени.
За да го воспостави НИКОЛА овој систем ќе ги употреби сите средства кои му се на располагање. Ако му успее намерата, ќе бидат потребни децении Република Македонија да си ја врати сувереност и својата сегашна државност и самостојност. Оваа сатанистичка идеа за воскреснување на ЗЛОТО и трансформација на Македонија во монархија со ЦАР како владател не е нова и не е непозната за дел од упатената јавноста. И не е познато дека освен ЦАРОТ НИКОЛА во игра за овој престол во се уште петмина моќници, ултрабогати, со богатство стекнато на екстремно сомнителен начин. Еден од тие кандидати е Трифун Костовски.
НАЧИНОТ НА УНИШТУВАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА
- Воспоставување на целосна контрола на монетарната политика и банкарскиот систем.
- Доведување на земјата во тотален финансиски колапс и нејзина зависност од банките на Ротшилд.
- Уништување на мирот и ставање на земјата под постојан СТРАВ од нарушена безбедност.
- Предизвикување на хаос, конфликти немири, со многу смрт и крв. (ова е главна храна!!! )
- Ширење на дрога, проституција и реализација на планирани убиства на неистомисленици
- Заглупавување на народот
Сите точки кои се основен метод на сатанистичките илуминатски секти се присутни во методите на полулизмот и владеењето на Груевски.
МАЛА НАПОМЕНА: Братучедот Сашо е ѕапоѕнат со оваа идеја, намера и со плановите на тетка му Нада, ама од секогаш се смеел и ги сметал за неостварливи, бидејќи секогаш бил доминантен во однос на Никола. После смената од директорска функција во полиција за прв пат станува свесен дека испаѓа од игра и дека МОНАРХИЈАТА можеби ќе биде воспоставена без него
(ПРОДОЛЖУВА)

defo

Број на мислења : 2410
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Чет Јан 28, 2016 4:42 pm

Koj Bozinovski? On samo vistina zbori. I Tose e ziv. tongue

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Нед Јан 31, 2016 7:36 pm

З.Б.Б ама го збркна Тони шанац на фб Very Happy...му бркале во анусот на шанац да не шверца опијатиSmile ..та и кумата и кумот на шанац Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Нед Јан 31, 2016 7:45 pm


Zoran Bozinovski
2 hrs ·
NARKOMANSKI PATRDII!!!
Vo vremenski raspon od dve godini, NARKOMANOT ŠANAC e apsen na dva evropski aerodromi, MILANO i MINHEN. Na gostuvanje vo Italija so pretstavata ,,BAHANALII,, e faten so HEROIN na aerodromot vo MILANO.
Na turnejata po Germanija so pretstavata ,,BURE BARUT,, e apsen na aerodrtomot vo MINHEN, so 15 grama marihuana i 4 tableti extazi.
I vo dvata slučai e soblekuvan na aerodrom do gola koža, pregleduvan mu e i ANUSOT!
See Translation
88 Likes7 Comments4 Shares

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo on Сре Фед 10, 2016 8:57 pm

Радосни вести за општина Дебарца, како и во 1941 така и сега, се почнува од таму
ЕДНА ЖАЛНА ВЕСТ!!!
Денес попладнево е уапсен ИГОР ТРАЈКОСКИ, градоначалник на општина Дебрца од редовите на МВР ДПМНЕ Охрид. Сестрата на Игор отворила невладина организација, а братов градоначалник опуштено и префрлил општински пари за работа, а таа веднаш си купила стан во Охрид. Трајкоски си живеел во село Велмеј до поладнево додека не дошле по него ,,ручни девери,,.
Сестра му ја вработил во социјалното во Крива Паланка и 8 месеци земала плата а за тоа време живеела во Охрид. После увиделе дека тоа така не оди па ја префрлиле на работа во социјалното во Охрид.
Игор Трајковски е уапсен попладнево оклу 15-16 часот, од страна на СВР Охрид! Ноква ке работи МВР ДПМНЕ на спречување на негово притворање...

defo

Број на мислења : 2410
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo on Чет Фед 11, 2016 12:02 am

MOJA POMOŠ NA SJO ZA SLUČAJ ,,MONSTRUM,,!!! Predlagam da bide povikan na razgovor inspektorot DEJANČO KONEV (kristalno čist profesionalec!!!) od sektorot za krvni delikti, nanazad 20 godini. Konev slučajno bil dežuren taa kobna večer koga e prijaveno deka ima ubieni na SMILKOVSKO EZERO. Po protokol prv došol na mestoto na nastanot, zaedno so pripadnici na policiska stanica ČAIR koi se mesno nadležni za slučajot. KONEV treba na SJO da mu pomogne vo rasvetluvanje na vistinata koja e NEUMOLIVA i NEPOBITNA, a glasi: na samo TRI dena pred apsenje na togaš osomničenite, denes osudeni lica, MVR nemalo na raspolaganje nitu eden dokaz za ovoj slučaj, nemalo nitu osomničeni. DEJANČO KONEV denes znae deka bila vodena PARALELNA NEZAKONSKA ISTRAGA, ne znae koj ja vodel. Taa istraga bila vodena nadvor od propišanata procedura, vo tie TRI DENA se targetirani licata koi trebalo da bidat uapseni, obvineti i osudeni. Osven KONEV, preporačlivo e na razgovor vo SJO da bide povikan i togašniot komandir na PS GAZI BABA koj treba da kaže: KADE E SLUŽBENATA BELEŠKA KOJA JA NAPIŠAL DEŽURNIOT POLICAEC TAA VEČER, KOGA PRITVORILE 20-tina? Dali e iskinata I uništena ili ja čuva kaj sebe? Vo taa službena beleška dežurniot policaec sosema profesionalno napišal deka vo odreden period, vpišano e točnoto vreme, dvajca inspektori od UBK došle, zemale eden od pritvorenite vo PS GAZI BABA, go odnele vo nepoznata nasoka i voopšto ne go vratile nazad. Spored mojot izvor, stanuva zbor za pritvoreno lice koe bilo krvnički tepano i maltretirano vo UBK i na kraj go naterale da svedoči lažno protiv osomničenite, denes osudeni - kako prikrien svedok! Posle napišanata službena beleška, policaecot koj si ja završil svojata rabota vednaš bil premesten vo druga policiska stanica, bez obrazloženie. Postojano prašuval zošto e premesten, ama nikogaš ne dobil odgovor!!! Mu predlagam na SJO da go povika na raspit SAŠO MIJALKOV da kaže kade i so kogo vodel razgovor posle pronaodjanje na telata na ubienite i što planiral so ovoj slučaj na tema: predizvikuvanje medjunacionalni i medjuverski sudiri, što baral MENDUH TAČI so nego na toj razgovor i KOJ VISOK SRPSKI FUNKCIONER im bil sogovornik!? Mojot izvor tvrdi deka MIJALKOV imal plan vo tri fazi: 1. Petkratnoto ubistvo pred najgolemiot hristijanski verski praznik da bide prikažano kako verska odmazda. 2. Otkako ke trgnat medjunacionanite sudiri, insceniranje na napadi vrz uniformirani službeni lica - policajci na celata teritorija na RM. 3. Napad na džamii za vreme na petočnata molitva kako odgovor ,,ODMAZDA,, za ubienite deca! KRAJNA CEL: Destabilizacija na Makedonija, brzo rešavanje na sporot so imeto i vlez vo NATO, destabilizacija na Preševskata dolina, za da se vovlečat i Srbija i Kosovo vo konflikt, del koj trebalo srpskiot funkcioner da go sprovede vo delo, za da interveniraat preventivno i EU i NATO i Srbija ekspresno da bide primena vo nivnitre asocijacii za da se spreči pogolem konflikt. Zasega ostanuva nepoznato KOJ GO SPREČIL OVOJ PLAN??? NAPOMENA: Moite prašanja javno upateni do TRAJKO VELJANOVSKI ostanuvaat neodgovoreni i natamu aktuelni. Tie se odnesuvaat na predigrata na ovoj tragičen slučaj напиша:

Нови моменти од Смилкоско Езеро, дали живееме во маскарада држава, на која не и се знае почетокот и крајот.

defo

Број на мислења : 2410
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Чет Фед 11, 2016 3:23 pm

Very Happy
З.Б. БуреВесник - Page 3 Wj7Y3SI

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Чет Фед 11, 2016 5:20 pm

Кој со ѓаволот тикви сади.....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Чет Фед 11, 2016 5:25 pm

I ovoj ke go fatime ako ni izbega za spion. Em ja spioniral Makedonija em lagi siri. Ima da skape vo zatvor.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Чет Фед 11, 2016 5:35 pm

Да се послужам со твојот речник, не верувам дека било што ќе можете да направите од ќелиите во Идризово.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Пон Фед 15, 2016 12:08 pm


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Пет Мар 25, 2016 8:12 pm

утре со почеток во 10.00 часот на емисија стадион на радио канал77 гостин во живо ќе биде ЗББ.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by трендафил on Пет Апр 08, 2016 9:03 am

Изгледа БУРЕвесникот не купил доволно материјали од Чаушот, па веќе не објавува ништо. Последно му беше за членови на ДУИ кои за чудо не ги спомнавте, затоа што за вас оваа партија е посакуван партнер за во иднина. Но изгледа раката на ДУИ е долга, досегнува и во Србија кај што моментално во бегство е вашиот омилен новинар, па „силниот“ новинар рекетар занеме.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo on Пет Апр 08, 2016 10:41 am

Не бе Тренди, тие снимки беа кукавичко јајце подметнато од некого, Зоран Божиноски наседна, на тие снимки нема ама баш ништо. Тие беа да го свртите погледот од реалноста....Исто е и со каналот Никола Тесла на Јутјуб..си се снимале Латас и мали Ѕинго и Латас и Ивонче.....па после се разведуваше Латас.......така да оскудна ви е приказната.......Smile

defo

Број на мислења : 2410
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Пет Апр 08, 2016 10:44 am

Pak zeleni...Nemame namera da se zdruzhuvame so vashite brakja po kriminal i unishtuvanje na drzhavata, uchkite na Alji...A deka si se poistovetil so tvoite ucki brakja se gleda i po toa shto si go napishal za dolgata raka...Spored tebe, "dolga e rakata na vmro" e isto so "dolga e rakata na dui"...Ednash napishav, sega kje povtoram...Ti ne si Makedonec Trendafile...Mozhebi po rod, no po dela si mnogu poblizu do tvoite brakja uchkite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Апр 08, 2016 5:43 pm

трендафил напиша:Изгледа БУРЕвесникот не купил доволно материјали од Чаушот, па веќе не објавува ништо. Последно му беше за членови на ДУИ кои за чудо не ги спомнавте, затоа што за вас оваа партија е посакуван партнер за во иднина. Но изгледа раката на ДУИ е долга, досегнува и во Србија кај што моментално во бегство е вашиот омилен новинар, па „силниот“ новинар рекетар занеме.

Trendo sredi se vekje krajno vreme e. Mozeme da razbereme zosto si vo golema konfuzija i se ti e ispokashkano u glavata, ama zosto ste bre tolku prokleto, egejsko, stisnati pa ne si kupish edno-dve kutivcinja dijazepam ????

p.s. ona so kutivcinja ....... ustostruci, duri sega pocnuva zabavata! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by трендафил on Чет Апр 21, 2016 1:39 pm

Вашиот омилен новинар е уапсен во Нови Сад и се чека да биде екстрадиран.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Чет Апр 21, 2016 5:52 pm

Samo vie chekajte Trenfafile...Navistina se veli koj cheka kje docheka, no ima i sluchai koga nekoi chekajki padnale od vlast i zavrshile vo Idrizovo... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 3 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот