Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

З.Б. БуреВесник

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by трендафил on Чет Апр 21, 2016 6:38 pm

Да сме живи и здрави ќе видиме. неговиот заштитник Дачиќ веројатно нема да биде во следната влада на Србија по изборите на 24 април.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Чет Апр 21, 2016 6:55 pm

Nitu tvojot pastir i familijata koi ja baraat glavata na Bozhinovski nema da bidat na vlast Trendafile...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo on Чет Апр 21, 2016 8:27 pm

Хихи, не се секирај толку за Зоран Божиноски, повеќе секирај се за Даравелски, пошто ако тој се врати свашта може да биде.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by трендафил on Чет Апр 21, 2016 9:43 pm

Teo напиша:Samo vie chekajte Trenfafile...Navistina se veli koj cheka kje docheka, no ima i sluchai koga nekoi chekajki padnale od vlast i zavrshile vo Idrizovo... Twisted Evil
Божиновски стаса во својата татковина. Го пречекаа потчинетите на Оливер Спасовски, генералниот секретар на СДСМ и до 5-ти јуни прв полицаец.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Чет Апр 21, 2016 11:09 pm

Ништо страшно Трендо. Ќе биде само уште една жртва на диктатурата која набргу ќе заврши. А вие ќе ги заземете местата на вашите жртви во Идризово.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Саб Апр 23, 2016 11:53 pm

Ushte eden politichki zatvoren novinar vo Makedonija...Ova samo ja vloshuva percepcijata za rezhimot kaj svetskata javnost...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by defo on Чет Aвг 25, 2016 8:14 pm

Кој се плаши од Зоран Божиновски?-интересна сторија на Призма.

Дел кој ме заинтегрира:
Според него, дури и пиштолот што беше откриен во чантата на екс директорот на УБК Сашо Мијалков на белградскиот аеродром бил наменет за негова ликвидација.

„Добив информации дека со тој пиштол што го откри српската полиција требало да бидам ликвидиран јас, а ликвидацијата да ја изврши некоја белградска група. На тој начин, убиството би било извршено со оружје кое не е регистрирано во Србија. Јас се видов со луѓето од Земунскиот клан кои рекоа дека не би се впуштиле во моја ликвидација и ги расчистивме работите“, тврдеше Божиновски при нашиот разговор во Нови Сад.

Ова отвора повод за многу размислувања, кој и што работи во Македонија, дали челниците во Македонија се заглавени во уште поголем криминал од тој што мислиме и знаеме???

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Чет Aвг 25, 2016 8:17 pm

Zaglaven e zajko vas u kriminal. A jadot Bozinovski zaglaven e u mozokot. A sega ke go zaglavime vo ludacka kosula. Ni Kattica-prasica nema da go spasi. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Чет Aвг 25, 2016 9:07 pm

Овој Зоранчо нели беше што викаше дека Тоше е жив? Не ми личи да е при чист разум.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Чет Aвг 25, 2016 10:26 pm

nikos напиша:Овој Зоранчо нели беше што викаше дека Тоше е жив? Не ми личи да е при чист разум.
легендите не умираат

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Пет Aвг 26, 2016 9:22 am

Па и Зоранчо е легенда. Има смислено толку будалаштини што само оној Сашо политико може да му конкурира по глупостите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by reiter on Пет Aвг 26, 2016 9:30 am

nikos напиша:Па и Зоранчо е легенда. Има смислено толку будалаштини што само оној Сашо политико може да му конкурира по глупостите.
треба шемата да ти е јасна,барем јас така мислам дека веќе секој знае како функционира..на пр.некој ги поседува снимките односно неовластено ги има земено па се бараат лица ентузијасти или за пари па истите се раководат со далечинско,проблем е тоа што треба тие што го држат далечинското да испливаат на површина,како под прво,а како второ добро е што некој се реши да не се молчи за криминали смесѕени во државниот врв и по било која основа дали е исфрлен од криминалниот буџет па се свети или пак има намера самиот да дојде на власт.Во секој случај и на едните и на другите им се ближи крајот.Сами ќе се издадат и народот можеби еднаш ќе дочека вистинска слобода и функционална држава со сите нишани а не корумпирани лица и институции.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Гостин on Пет Aвг 26, 2016 9:34 am

Е убаво ако навистина им се ближи крајот ама како што изгледа Груевски сеуште има голема подршка кај народот. На сдсм не гледам многу да му помогнаа бомбите и сензационалистичките новинарчинја што работат за нив ама и не гледам трета сериозна опција.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

З.Б. БуреВесник - Page 4 Empty Re: З.Б. БуреВесник

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот