Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

+8
defo
tmoro
Simulant
reiter
Kalinda
Hamad bim Khalifa
Естир
osa
12 posters

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Kalinda Сре Јан 06 2016, 21:51

Еве сум и јас тука !
кој плака греана ?
јас ке пијам и
ке мезам !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 490
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Kalinda Сре Јан 06 2016, 21:53

за малку ке заборавев !
срекна нова 2016 г .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 490
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Чет Јан 07 2016, 09:00

Denes e red Aco da cherpi!Very Happy Very Happy Very Happy

Da ti e vechno imeto! Vnuci i pravnuci s gordost da go nosyat!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by defo Чет Јан 07 2016, 10:32

Ристос се роди, за многу години денов, среќна и бериќетна година.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter Чет Јан 07 2016, 14:30

Христос се роди,Мир насекаде....Божјиот син во сите срца да всади мир и љубов,разум,здравје и среќа .....

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter Чет Јан 07 2016, 14:37

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 2Q==

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter Чет Јан 07 2016, 14:37

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Images?q=tbn:ANd9GcT1dyrv12VMX0YtX5Q-qNQwLUa3o0skP-50CoFttUY2Cm8dX_UY

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Чет Јан 07 2016, 15:00

eve sum i jas ...malku bolna ,no koga ja vidov trpezata od reiter odma mi e podobro ...momche donesi po edna zolta da nazdravime .....gledaj kolku meze ima ...se e vkusno i ubavo .....hristos se rodi za mnogu godini denot da go slavime ..neka donese sreka i radost kaj site ...eve i pesnichka 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Чет Јан 07 2016, 15:04

eve i od mene edna tura besplatno ...jas plakam ....eve kako veli Atina Apostolova 
cela vecher ke ti peam ....no ovaa e za tebe dusho "Sreken bozik "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Естир Чет Јан 07 2016, 21:49

Честито Ви Рождество!

Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Пет Јан 08 2016, 00:54

eve pesnichka za pred spienje 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Пет Јан 08 2016, 11:16

ajde dobar den pochituvani gosti vo meanata ...momche donesi po edna zolta da se osvestime ...sekako i malku meze ...frli neshto na skara ,vkusno ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Пет Јан 08 2016, 11:16

sekako i pesnichka 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Пет Јан 08 2016, 11:18

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Rakija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Пет Јан 08 2016, 11:28

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 884968313_2d22206c80

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Пет Јан 08 2016, 11:28

vakva skara odamna barav ...probaj samo domashnata kobasica .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Voivodata Саб Јан 09 2016, 09:16


_________________
“Съединението прави силата”

Voivodata

Број на мислења : 48
Join date : 2015-12-29

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Саб Јан 09 2016, 09:22

С това вълче мезе какво предлагате, г-н Войвода? Или то е само предястие към закуската? Very Happy
В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 202
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Саб Јан 09 2016, 09:29

Чекай да ги прашам бракята: Абе вие како викате на "сач"? (горе на сликата)
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Voivodata Саб Јан 09 2016, 09:40

vika se sac Smile
I nyama samo makedonski blgari, ima ot zapadnite pokraini, Bosilegrazhdani,Crnotravci, Dimitrovgrazhdani..Smile
I tam se vika "sac". Wink

_________________
“Съединението прави силата”

Voivodata

Број на мислења : 48
Join date : 2015-12-29

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Саб Јан 09 2016, 09:51

Ти от кои си?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Саб Јан 09 2016, 09:57

Ахам. Разбрах.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Voivodata Саб Јан 09 2016, 09:57

bashta mi e dosal ot Jareshnik..

_________________
“Съединението прави силата”

Voivodata

Број на мислења : 48
Join date : 2015-12-29

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Саб Јан 09 2016, 10:04

Честно да ти кажа, не знаех къде е Ярешник, но погледнах в Уикито. Прав си за това, че много повече се знае и се обръща внимание на Македония, отколкото на Западните покрайнини. Но нали знаеш - калпавото, пакостливото и ревящото дете трябва да се възпитава. Сигурно затова е така. Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Voivodata Саб Јан 09 2016, 10:24

pa, ceterese I pyat godini ziveahme v Serbia, serbite ne sa ni davali da se raziveme kato drugite kraishta v Jugoslavia. Jugoslavskata vlast ne sa ulozili u nashite kraishta, blgarskiot ezik ne se izucuval v uchilishtata ni, starite ne sa mozele da pisuvat na blgarsko pismo, serbskio ezik e bil officialen.
ama vsicki koito sa dosli kato ekonomski emigrant od Bosilegradsko v Skopie , kazvali se blgari. az s'm edin potomok od horata shto e dosla po parcke hlyab .
I svobodno shte izjavam najcisti blgari v Makedonia sa blgarite sto sa doshli prez 40-50 godini ot nashite kraishta ...

_________________
“Съединението прави силата”

Voivodata

Број на мислења : 48
Join date : 2015-12-29

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот