Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПИВО

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

ПИВО - Page 2 Empty Re: ПИВО

Пишување by Гостин Пон Ное 09, 2015 7:14 pm

„Мудар човек беше оној кој го измисли пивото.“
Платон

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПИВО - Page 2 Empty Re: ПИВО

Пишување by Гостин Пон Ное 09, 2015 7:14 pm

„Многу е полесно да го започнеш денот кога знаеш дека ќе заврши со едно пиво... или две.“
Непознат автор

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПИВО - Page 2 Empty Re: ПИВО

Пишување by Гостин Пон Ное 09, 2015 7:14 pm

„Дајте ми жена која навистина сака пиво и јас ќе го освојам светот.“
Кајзер Вилхелм

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПИВО - Page 2 Empty Re: ПИВО

Пишување by Гостин Пон Ное 09, 2015 7:14 pm

„Јас пијам пиво само во две пригоди. Кога ми е роденден и кога не ми е.“
Непознат автор

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПИВО - Page 2 Empty Re: ПИВО

Пишување by Гостин Пон Ное 09, 2015 7:14 pm

„Млекото е за бебиња. Кога ќе пораснеш, мора да пиеш пиво.“
Арнолд Шварценегер

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПИВО - Page 2 Empty Re: ПИВО

Пишување by Гостин Пон Ное 09, 2015 7:15 pm

„Пивото не е одговорот. Пивото е прашањето. „Да“ е одговорот.“
Непознат автор

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПИВО - Page 2 Empty Re: ПИВО

Пишување by Гостин Пон Ное 09, 2015 7:15 pm

„Не постои лошо пиво. Некои само имаат подобар вкус од другите.“
Били Картер

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПИВО - Page 2 Empty Re: ПИВО

Пишување by Гостин Пон Ное 09, 2015 7:15 pm

„Пивото, тоа е најдобриот проклет пијалак на светот.“
Џек Николсон

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПИВО - Page 2 Empty Re: ПИВО

Пишување by Гостин Пон Ное 09, 2015 7:15 pm

„Пријателите ти носат среќа во животот. Најдобрите пријатели носат пиво.“
Непознат автор

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПИВО - Page 2 Empty Re: ПИВО

Пишување by reiter Пон Ное 09, 2015 9:08 pm

да живее пивото..реитер Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ПИВО - Page 2 Empty Re: ПИВО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот