Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

National Geographic

Go down

National Geographic Empty National Geographic

Пишување by Гостин Чет Ное 12, 2015 5:36 pm

Најдобрите фотографии на конкурсот National Geographic Traveler 2015

На годинешниот конкурс на National Geographic Traveler пристигнаа повеќе од 17.000 фотографии од повеќе категории. Неодамна беа објавени и победниците на конкурсот. Од илјадниците фотографии, беа одбрани само десет, кои ги претставуваме овде.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

National Geographic Empty Re: National Geographic

Пишување by Гостин Чет Ное 12, 2015 5:38 pm

National Geographic Ng%201_0.preview
Шепотење со китовите, Ануар Патјане

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

National Geographic Empty Re: National Geographic

Пишување by Гостин Чет Ное 12, 2015 5:39 pm

National Geographic Ng%202
Ноќ во Дедвлеи, Бет Мек Карли

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

National Geographic Empty Re: National Geographic

Пишување by Гостин Чет Ное 12, 2015 5:39 pm

National Geographic Ng%203
Работници, Фаисал Азим

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

National Geographic Empty Re: National Geographic

Пишување by Гостин Чет Ное 12, 2015 5:39 pm

National Geographic Ng%204
Ловење патка, Сара Воутерс

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

National Geographic Empty Re: National Geographic

Пишување by Гостин Чет Ное 12, 2015 5:40 pm

National Geographic Ng%205
Јавачи на камили, Ахмед Ал Токи

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

National Geographic Empty Re: National Geographic

Пишување by Гостин Чет Ное 12, 2015 5:40 pm

National Geographic Ng%206
Борачи, Ален Шредер

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

National Geographic Empty Re: National Geographic

Пишување by Гостин Чет Ное 12, 2015 5:40 pm

National Geographic Ng%207
Романија - земја од бајките, Едуард Гутеску

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

National Geographic Empty Re: National Geographic

Пишување by Гостин Чет Ное 12, 2015 5:41 pm

National Geographic Ng%208
Сауна на небото, Стефано Ѕардини

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

National Geographic Empty Re: National Geographic

Пишување by Гостин Чет Ное 12, 2015 5:41 pm

National Geographic Ng%2010
Бели носорози, Стефан Берубе

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

National Geographic Empty Re: National Geographic

Пишување by Гостин Чет Ное 12, 2015 5:41 pm

National Geographic Ng%209
Селани, Бартломиеј Јурецки

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

National Geographic Empty Re: National Geographic

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот