Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Автомобилизам

+7
TRAJCHE
Delta
IVA
Luxor
defo
reiter
chargerburnout
11 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by TRAJCHE Саб Дек 31 2016, 13:39

site muabetat za nova vlada ,tebe do kola ti doslo bravo
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by TRAJCHE Пет Јан 06 2017, 14:46

gledam ne si mi repliciral znaci se soglasuvas deka treses gluposti
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by defo Чет Јан 26 2017, 20:35


Разочарување за многумина, чија дрим кар е мустанг, освои на европскиот еурокап само 2 од 5 ѕвезди за безбедност. Повеќе освојуваат цреша возилата од Кина.
Автомобилизам - Page 3 Newqq_exterior_b

На пример ова има освоено 3/5 Razz

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by Teo Нед Фед 26 2017, 09:26

Toyota се обединува со Shell за изградба на водородни станици

Јапонскиот производител Toyota ќе соработува со нафтениот гигант Shell за изградба на седум водородни станици за полнење на возила. Објектите ќе бидат распоредени по патиштата на американската држава Калифорнија.

Двете компании ќе инвестираат 11.4 милиони долари во проектот, додека калифорниски комисија за енергија ќе обезбеди уште 16,4 милиони. Дополнителната инвестиција во вредност од над 16 милиони долари ќе биде обезбедена, за да бројот на станиците достигне до 100, до крајот на 2024 година. Од Shell се заинтересирале за амбициозниот план, поради фактот што во денешно време се повеќе автомобили се придвижуваат на алернативни горива. Токму поради тоа, компанијата упатува поглед кон овој тип станици, а моментов работат нивни  вкупно 6, од кои 4 на територијата на Германија и две во Лос Анџелес (САД).
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by Delta Вто Фед 28 2017, 23:12

nie be za mafarinja ne sma ne za koli,//.
Delta
Delta

Број на мислења : 601
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by SHARENI Пет Мар 10 2017, 14:32

vaka se brani drzava ,more ?
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 842
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by OPOZICIONER Саб Мар 11 2017, 22:12

so sto da ja branime so sarplaninci kako tie od crnata revolucija
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 955
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by Teo Пон Мар 13 2017, 14:49

Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by Delta Сре Мар 22 2017, 22:37

ke si letat so umot uste dolgo/.?>
Delta
Delta

Број на мислења : 601
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by Dino Сре Јун 14 2017, 16:31


Dino

Број на мислења : 633
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by TRAJCHE Чет Јун 15 2017, 19:46

kolku saka neka e jaka podobro da ne si vo nea ako toa se sluci
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by Delta Саб Jул 01 2017, 11:47

arno znaes bolje pes o0di si.?/./
Delta
Delta

Број на мислења : 601
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by defo Пет Дек 02 2022, 08:30

О емисија на издувни гасови....
Автомобилизам - Page 3 31800710

а оваа емисија за производство струја, ископот на литиум?!?!

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Автомобилизам - Page 3 Empty Re: Автомобилизам

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот