Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

+23
Flora
misterija
Albatros
Nebula
Bosonoga
EVITA
nino
Dino
PRVOBOREC
трендафил
SHARENI
Teo
OPOZICIONER
TRAJCHE
Delta
Luxor
Kalinda
reiter
Hamad bim Khalifa
IVA
хан Ацо
defo
osa
27 posters

Страна 5 of 29 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Next

Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 13:22

I vie mocate u gaki za pees evri?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 14:16

ГАЛЕРИЈА: Перформанс – како изгледаат 50 човечиња во стан од 40м2

Денеска во центарот на Скопје се случува перформанс на граѓанската иницијатива „Заслужуваме подобро“ со кој треба да се покаже како изгледа кога 50 „човечиња“ ќе се вселат во стан од 40м2, алудирајќи на гласачите од Пустец на изборите во општина Центар. За потребит на акцијата беша направен импровизиран стан од картонски кутии.

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 CbP-RrHWcAAbtJ91

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 CbQFamlUsAACaxJ1

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 CbQF0P5VIAEk3aW1

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 CbQF4SNVIAA56Pe1

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 CbQRLL0XEAASVGI1

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 CbQHhugW8AESCzM1

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 CbQSkr_WcAAIPTv1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 18:28

Ocajni ste komunjari pa si pravite igricki?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 18:32

Не бе, само ви покажуваме како ќе ви биде во Идризово. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 18:53

Се гасифицираат нови делови од Струмица

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 3(79)

Јавното претпријатие за енергетски дејности „Струмица гас“ интензивно работи на гасификацијата на градот Струмица. Во завршна фаза е гасоводната мрежа која што се прави на улиците „Димитар Влахов“, „Дојранска“, „Ѓуро Ѓаковиќ“ и „Гоце Делчев“ во должина од 500 метри. Директорот на претпријатието, Зоран Китанов, денеска најави проширување на гасоводната мрежа за оваа година во должина од 16 километри.http://plusinfo.mk/vest/58085/se-gasificiraat-novi-delovi-od-strumica

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Фед 16 2016, 13:00

Зградите кренаа востание против барокното руво. НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Happy-smiley21

Се запали барокната зграда на ЕВН

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=2

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Фед 16 2016, 17:37

Uste toa fali pa sega da mi go nam,alat socijalnoto za nova fasada.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Вто Фед 16 2016, 17:54

e ne pesni ke ti peat ...shto im mozesh ???? ima ushte MORONI vo drzavata shto ke gi glasaat i oni ke bidat vlast ,a site nie obichni smrtnici ke umirame ..i toa kako idioti ,bez leb ,bez zdravstveno osiguruvanje ,bez penzii ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Фед 16 2016, 19:01

Aj za toj muabet casti edna u meana biva?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Вто Фед 16 2016, 20:41

luxor напиша:Зградите кренаа востание против барокното руво. НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Happy-smiley21

Се запали барокната зграда на ЕВН

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=2

Ако некому не му е јасно зошто гореше денес ЕВН, клик овде.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Вто Фед 16 2016, 21:14

demek da se trgne vnimanieto od ZADOLZUVANJETO????..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Вто Фед 16 2016, 21:28

osa напиша:demek da se trgne vnimanieto od ZADOLZUVANJETO????..
Мое мислење е тоа, плус онај брадатио водител, денес извадил листа на 200 причина зошто мисли дека земјата е рамна, ефтино перење мозок и изведување квази магионичарски трикови.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Фед 17 2016, 07:41

Defo ne pravi sorosoidna konstrukcija. Eve sega zborev so trendolalakis i od prva raka me informira deka toa bil samo rabotnik koj zapalil cigara - na otvoreno, pa slucajno pikavecot mu letnal na fasadnata zavesa! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Фед 17 2016, 19:25

Neverojatno kolku lagi i manipulacii se plasiraat od dpmne-ovcite...Obid da se obvini SDSM deka e protiv rabotnicite i nivnite prava, onie prava za koi pastirot dpmneovski usta ne otvoril deset godini...Onie istite shto gi ostavi bez leb so potpishuvanje na fesal2 aranzhmanot...

Законот за предремено пензионирање – шпекулација?

Иницијативата за предвремно пензионирање во Македонија не стигнала до Министерството з труд и социјална политика.
Ова го тврди министерката Фросина Ташевска Ременски која ги негираше информациите дека министерството ја отфрлило иницијативата.
-Ако министерството ја отфрлило иницијативата, прво треба да знаеме за тоа, бидејќи тоа министерство ги потпишува документите”  – вели Ременски.
Со иницијативата на организацијата на работодавачи се предлагаше измена на законот за пензионирање , во која што жените да може да се пензионираат на 59, а мажите на 61 година, а трошокот за надоместокот што ќе го добиваат три години додека да добијат статус на пензионери да падне на товар на работодавците.
Претседателот на Здружението на работодавачи пак,  Ангел Димитров вели дека предлогот за предвремено пензионирање е заглавен во преговорите со синдикатите.

Onie istite sindikati na koi pastirot im gi birashe pretsedatelite i rakovodstvata...Suptilen obid da se blokiraat procesite za podobruvanje na uslovite za rabota i penzioniranje preku korumpiranite sindikalni rakovodstva a za toa da se obvini opozicijata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Чет Фед 18 2016, 23:17Одбиени жалбите за притворот што го бараше СЈО
Кривичниот совет во Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 Скопје, во четвртокот, како несоновани ги одби жалбите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), доставени против решение на судија на претходна постапка, со кое се одбива предлогот на обвинителството за определување мерка притвор за неколку лица, меѓу кои и поранешните министри за внатрешни работи и за транспорт и врски.
„Кривичниот совет составен од тројца судии по секој поединечен предмет по жалба на обвинителството во кој како членови на совет учествуаа сите судии од Одделот за организиран криминал и корупција донесе решение со кое жалбите на обвинителството за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите, за лицата Е.Т., М.Ј. М.П., и К.М., се одбиваат како неосновани, а решението на судија на претходна постапка се потврдува“, се наведува во соопштението на Судот.

Се додава дека постапувајќи по жалбите поднесени од обвинителството, советот почитувајќи го законски предвиденито рок донел решенија кои во текот на денот се писмено подготвени и испратени до странките. Против овие решенија не е дозволено право на жалба.

Жалбите на Специјалното обвинителство уследија откако судиите во претходна постапка, по маратонските испитувања во петокот и во понеделникот, ги одбија сите барања за одредување мерка притвор на осомничените, меѓу кои се и поранешните министри за внатрешни работи и за транспорт и врски, Гордана Јанкуловска и Миле Јанакиески, како и актуелниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски.

Oсомничени за изборни измами е и градоначалникот на македонската општина Пустец во соседна Албанија, Едмонд Темелко, кому му беше одредена мерка за претпазливост со којашто е обврзан еднаш седмично да се јавува во судот во Ресен. Слична мерка, но со налог да не контактира и да не им се приближува на одредени лица му беше одредена и на поранешниот секретар на општинската изборна комисија во Чаир, Исмет Гури. Останатите тројца осомничени, најверојатно, исто така, се поранешни членови на општински изборни комисии.

Специјалното јавно обвинителство претходно објави дека очекува Основниот суд Скопје 1 Скопје да одговори на нивните жалби до понеделникот вечерта. Од Судот, пак, предупредија дека по жалбите се постапува во рок од 48 часа од времето кога спротивставените страни ќе ги примат жалбите за одговор. Според Судот, жалбите во однос на одлуката на судијата на претходна постапка кои се доставени до суд, од страна на судијата на претходна, согласно Законот за кривична постапка (ЗКП) се испратени на одговор кај спротивставените страни.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Чет Фед 18 2016, 23:20

i demek ova ti bilo sudstvo ...kaj najdovte SOMNEVANJE da gi pritvotite ednata zena bremena i da go izgubi bebeto ,a drugata so tri mali dechinja isto ja pritvorivte ...kaj ke vi odi dushata koga ke se smeni "garniturava "???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Чет Фед 18 2016, 23:47

ЗДРАВСТВО

Четворица битолчани починале од грип
Четворица битолчани починале во изминатите денови од грип, од кои тројца повозрасни починале во битолската болница, а четвртиот пациент бил префрлен на скопските клиники каде што подоцна починал.
Тројцата починати биле повозрасни и имале срцеви заболувања и дијабетес, додека четвртиот е 29-годишно момче кај кое настанале компликации, пишува „Утрински весник“.

Од Инфективното одделение во Клиничката болница „Д-р Трифун Пановски“ од Битола ја потврдија смртта на тројцата повозрасни пациенти, кои имале и други заболувања.

Четвртиот бил на возраст од 29 години и починал на скопските клиники, каде што бил испратен поради настанати компликации, па поради тоа од битолската болница не можеа да кажат од што точно починал, наведува весникот.

Околу 600 лица со клиничка слика на грип биле регистрирани на заразното одделение во Битола, заклучно со понеделникот.

Институтот за јавно здравје треба да ги објави новите извештаи за бројот на новозаболени од грип по градови. Според последниот од минатата седмица, Битола беше меѓу градовите со најмногу заболени, дури 440 лица, Прилеп со регистрирани 399, Струмица со 394 заболени лица.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Чет Фед 18 2016, 23:48

и тоа во 21 век ...ех море македонче

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Саб Фед 20 2016, 01:12

Top tema od Telma...Gosti Shilegov i Osmani...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Саб Фед 20 2016, 10:42

Ovoj sam li ke se brani na sud koga ke go sudat za pomaganje vo nasilnoto rusenje na vlasta za pomosta sto mu ja dava na zajakot vas za Puc?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Саб Фед 20 2016, 12:48

Kako shto samiot Shilegov izjavi, so nego kje mozhete da razgovarate pred sud samo kako negovi klienti...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Саб Фед 20 2016, 15:42

Штип на шесто место на листа на Фајненшал тајмс

Браво за Грујо, Штип 6-ти град во Европа за инвестирање, кој го тоа направи Грујо го направи.П.С Па зошто и да не е кога може да плаќаат по 8000 денари работничка која ќе работи 10часаx7дена, без одмори и празници, ова го има во Кина и во Штип само.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Саб Фед 20 2016, 20:40

Koga bevte vie na vlast leb nemaa da jadat ne pa rabota i plata.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Саб Фед 20 2016, 20:47

Пак си јадел од бобинките. Што ви направи овој Грујо па ве зомбира тотално.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Саб Фед 20 2016, 20:56

Со тие осумте илјади сметки ли да платиш, да јадеш ли, само за залажување се. На крај пак не ти останува за нормален живот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 5 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 29 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот