Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

+23
Flora
misterija
Albatros
Nebula
Bosonoga
EVITA
nino
Dino
PRVOBOREC
трендафил
SHARENI
Teo
OPOZICIONER
TRAJCHE
delta
Luxor
Kalinda
reiter
Hamad bim Khalifa
IVA
хан Ацо
defo
osa
27 posters

Страна 7 of 29 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 29  Next

Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 27 2016, 23:13

Tosho e natepan kolku meckana Ivonka sto ja natepale ... so karmin nacrtani grebanici..... na ova lajnava dpbnovski ni muvi vekje ne se sobiraat!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Саб Фед 27 2016, 23:16

Tochno kalifu...So orli, krstovi i megjusebni tepachki kriminalnoto zdruzhenie dpmne-dui se obiduva da ja vturne zemjata vo naconalistichki haos...Za srekja toa odamna prestana da pali kaj narodot...Shteta samo za zhrt5vite vo Kumanovo koi zaginaa za pastirot, uchkata i ostala kriminalna banda...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Саб Фед 27 2016, 23:19

Todor Petrov e patriot sto ja saka pravoslavnata vera. Sega se raduvate za toa no ke placete koga siptarite ke udrat po vas. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Саб Фед 27 2016, 23:32

Jok...Tosho e Prometej i si go saka grchkiot panteon...Inaku znam deka toa e celta, da se ubedi narodot vo nekakva opasnost od albanizacija i slichno...Isto kako shto vashiot partner uchkata gi ubeduva albancite vo opasnosta shto doagja od makedoncite...Spoired vas najdobro bi bilo narodot da se zakrvi i so taa krv da gi pokrie zlodelata na dpmne i dui...N, toj film nema da go gledate... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 27 2016, 23:53

delmol напиша:Todor Petrov e patriot sto ja saka pravoslavnata vera. Sega se raduvate za toa no ke placete koga siptarite ke udrat po vas. Twisted Evil

POGOLEMA GLUPOST NE SUM CUL U ZADNO VREME! ABE TOSHO E OBICNO REKETARSKO KOPILE , GI SAKA SAMO DOLARITE OD MK ISELENICI. ZAEDNO SO ORTAKON PETAR T.N VLADIKA OD AVSTRALIJA NA PLOSTAD KE IM GI SECAT JAJCATA I KE GI RANAT KUCINJATA NA MILENKO SVINJATA
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Саб Фед 27 2016, 23:54

Jas mislev Milenko ke go ranat. Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 28 2016, 00:02

Milenko ke go ranat a posle ke go topat......go spremaat za glavna free prostitutka u Idriz beg. Prethodno Shlapas oralno ke im gi priprema pendrecite na cimerite!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Нед Фед 28 2016, 00:04

Milenko vekje ima iskustvo, taka nema da bide iznenaden...Garant kje se pojavi spremen t.e. so dovolni kolichini vazelin...A i drugar mu Drakche... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Нед Фед 28 2016, 00:13

Vanhaute go rastura pastirot na tviter...

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 2v0fiph

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 28 2016, 07:28

LAZE GRUJOLIKI PA RASTURA. Do izbori veti 5.000 proekti!!!!!!! Vcera ostvari edvam 5-6. So prosto koristenje na digitron 90 dena x 5-6 proekti se edvam 500 proekti!!!! KAMO USTE 4.500 ???? LAZGOOO!!!! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 29 2016, 09:56

I denes prodolzhuvaat protestite pred ustaven...Svarovski sudstvoto konechno razotkrieno pred ochite na gragjanite...

АЈДЕ!: Точно на пладне громогласно да побараме оставка од петте уставни судии

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Aj

АЈДЕ – Платформата за граѓанска политика ги повикува сите граѓани масовно да учествуваат на денешниот протест пред зградата на Уставниот суд, точно на пладне.

„Ајде уште еднаш јасно и громогласно да порачаме дека ние граѓаните на оваа држава нема да престанеме да протестираме се додека судиите кои ја донесоа одлуката за помилување на изборните измами и други тешки криминали не си поднесат оставка.
Судиите Елена Гошева, Никола Ивановски, Владимир Стојаноски, Вангелина Маркудова и Јован Јосифовски, гласајќи за оваа одлука ги згазија и Уставот и правото и правдата. Нивната постапка покажува дека тие ниту го штитат Уставот, ниту пак, јавниот интерес. Тие се само продолжена рака на партијата на власт и соучесници во изборните кражби, затоа што, причинско-последичната врска меѓу нивната одлука и случајот „Титаник“ кој го води Специјалното јавното обвинителство е повеќе од очигледна“, соопшти АЈДЕ!

Од Платформата истакнуваат дека граѓаните имаат должност да го одбранат Уставот од (Не)Уставниот суд!

„Во Македонија мора да има правда, почитување на законите и пред сѐ, почитување на Уставот!  Затоа, ајде денеска, сите да се собереме пред Уставниот суд, точно на пладне! НЕМА ПРАВДА – НЕМА МИР!“, порачаа од АЈДЕ!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Фед 29 2016, 23:23


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Вто Мар 01 2016, 20:30

За 15 коприви и 20 марули

Освен за копривите ќе треба да плати казна и за 20 мариули на бабата која продавала до него но кога видела дека има инспекција побегнала. Казната му ја изрекол судија за прекршоци и сега Милорад се чуди како ќе ја плати, но не се откажува од работа.

Едноставно, зошто, зошто, зошто, зошто?????? Како не ви е срам бе инспектори од УЈП, Пазарна инспекција. Луѓе без душа.....неможат да влезат во локали каде се на „платен“ список..па правдата ја истераа на оваа напатена душа........

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Чет Мар 03 2016, 21:37

Еве уште една убава вест, каде „неможе“ државата да помогне треба ние да си помагаме, државата и натаму нека гради крстови..............
Ова е Игоρ Постолов од Стρумица, κој има силна желба да стане психолог и поκρај својот инвалидитет. Игоρ е вистинсκи боρец. Во септемвρи ρешил да дојде во Сκопје и да се запише на УΚИМ. Целиот κлас на Институтот за Психологија бρгу се зближиле и сложно го поминале пρвиот семестаρ. Патем, тој сеκогаш бил κултуρен, воспитан и внимателен на часовите и ниκогаш не се пожалил за ништо, но неговите κолеги забележувале деκа тој доцни со семинаρсκите и домашните задачи. Κρиел, но тие за κρатκо дознале деκа тој нема ни лаптоп, а за семинаρсκите за κои му е потρебен и лаптоп и интеρнет се снаоѓа неκаκо молчејќи. Дознале деκа дρжавата го сместила во мизеρни услови во студентсκиот дом Стив Наумов, κаде нема лифт, нема интеρнет κој му е потρебен за учење, а κρовот κипе. Но, тој повтоρно за ништо не се пожалил.
Вчеρа, на Игоρ Постолов му беше ρоденден. Под ρаκоводство на нивниот κооρдинатоρ Κρистина, оваа мала гρупа на студенти собρале оκолу 18 000 денаρи со κои ги поκρиле тρошоците за интеρнет и κупиле лаптоп за Игоρ да може навρеме да ги сρаботува своите обвρсκи и домашни задачи.
Замислете, тие се пρва година на Психологија. Се познаваат само 5 месеци, а веќе се едно големо семејство. Ми се обρатија мене, затоа што велат, тие толκу можеле да помогнат. Велат деκа Игоρ не се жали за финансисκи сρедства, но тие не можат да гледаат во κаκви услови живее и не знаат κаκо да му помогнат. Со овој мој пост саκам да ги известам медиумите и сите јавни личност, κаκо и властите, со цел да ја подобρиме состојбата на Игоρ.
Κρистина, полна со надеж, на κρајот само ми ρече "Големите луѓе се големи заρади малите ρаботи κои ги пρават со голема љубов. Лесно е да си психолог, тешκо е да бидеш човеκ, но студентите во мојот κлас се посебни."
Долу ви оставив линκ κаде можете да го видите видеото κое го снимиле од изненадувањето. Душава ми е истовρемено и сρеќна и тажна. Ама погоρда во живот не сум била. Бρаво дечκи! Игоρ, сρеќен ρоденден! Ваκви дρугаρи не се наоѓаат ниκаде на светот! ❤
ме радува што во ова време невреме се враќа полека човечноста на мала врата.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Чет Мар 03 2016, 21:57

eve edna sluchka od utrovo ...se kachuva vo avtobus onoj dpmneovec shto go "vadeshe " od pantoloni pred sobranieto koga protestiraa SDSM za 24 dekemvri ...vo istiot avtobus vleguva i eden hendikepiran patnik ,paraliziran so edna raka i ednata noga ,odvaj se drzi ,no ovoj gadot od dpmne pochnuva da go napaga i toa na cel glas : shto e bre komunjaru ,shto si zemal taa slika od taa kurvata (misli na remenski) ona li ke ti dade socijalna pomosh ?? ona e sega ama za kratko ...ti shto mislish ? ona ke ti dade leb ...koj ti dava da jadesh vo narodna kujna ...A...A ...kazi ajde ...(se vozat kon narodna kujna )...pak mu veli : ete taka da si znaesh ...koj ti dava da jadesh ,toj treba da go glasash ...jasno !!!

p.s. e toa ti se vika idiotsko vladeenje vo MK ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16247
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пет Мар 04 2016, 07:56

По две ипол години заврши истрагата за нападот врз општина Центар

Истрагата за нападот во Општина Центар е завршена од страна на Министерството за внатрешни работи и предметот е доставен до Основното јавно обвинителство, соопшти на денешната седница заменик командирот на полициската станица- Центар, Милосав Мијаличиќ. Советникот од СДСМ, Игор Алаџајков, праша зошто на МВР му беа потребни скоро три години за расветлување на овој случај.

На прашањата за тоа до каде е истрагата, од денеска, одговори треба да даваат од Основното јавно обвинителство, соопшти заменик командирот Мијалчиќ.

Околу настаните поврзани со протестите можеше да се слушне и во 23-та „бомба“ на опозицијата, во која, според СДСМ, екс-премиерот Никола Груевски, го нарачува нападот врз општина Центар и наредува некој да му удри шлаканици на градоначалникот Андреј Жерновски.

За прв пат овој состав на Советот на општина Центар го усвојува годишниот извештај за работата на ПС Центар, соопштија од општината. До сега мнозинството од советниците гласаше против, поради нерасчистување на нападот на општината. Советничката група на СДСМ и коалицијата се стави на располагање на органите како сведоци на овој настан.

http://24vesti.mk/po-dve-ipol-godini-zavrshi-istragata-za-napadot-vrz-opshtina-centar

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Пет Мар 04 2016, 12:55

И во Македонскиот фудбал, како и во политиката, битни се пари на животи, не кариери


Според разговорите со лица од болницата, Стоилков треба деновиве да замине на преглед во Скопје. Од таму ќе се знае што понатаму. Потребно е лекување во специјализираниот центар за вакви повреди во Словенија. Хоризонт Турново има проблеми со финансии, исто и фамилијата на Стоилков не може сама да ги подмири потребните трошоци. Сега на потег сте ВИЕ! Сега да ве видиме вас „фудбалски“ работници кои со години ги „тероризирате“ парите од фудбалот. Сите вие фудбалски функционери, делегати.... „јагнешки бригади“, и што уште не. Сите вие треба да се откажете од еден оброк или дневница за да му помогнеме на ова дете кое настрада на фудбалски меч, за својот клуб и за својата подобра иднина. Тогаш немаше среќа, а сега му е потребна помош! Ова се тешки повреди за кои треба временски период, трпение, нерви, но и многу финансии.
Дали ова дете, не заслужува подобра иднина, зошто овај случај не се најде на насловна страна на ниеден весник????

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Пет Мар 04 2016, 17:46

luxor напиша:По две ипол години заврши истрагата за нападот врз општина Центар

Истрагата за нападот во Општина Центар е завршена од страна на Министерството за внатрешни работи и предметот е доставен до Основното јавно обвинителство, соопшти на денешната седница заменик командирот на полициската станица- Центар, Милосав Мијаличиќ. Советникот од СДСМ, Игор Алаџајков, праша зошто на МВР му беа потребни скоро три години за расветлување на овој случај.

На прашањата за тоа до каде е истрагата, од денеска, одговори треба да даваат од Основното јавно обвинителство, соопшти заменик командирот Мијалчиќ.

Околу настаните поврзани со протестите можеше да се слушне и во 23-та „бомба“ на опозицијата, во која, според СДСМ, екс-премиерот Никола Груевски, го нарачува нападот врз општина Центар и наредува некој да му удри шлаканици на градоначалникот Андреј Жерновски.

За прв пат овој состав на Советот на општина Центар го усвојува годишниот извештај за работата на ПС Центар, соопштија од општината. До сега мнозинството од советниците гласаше против, поради нерасчистување на нападот на општината. Советничката група на СДСМ и коалицијата се стави на располагање на органите како сведоци на овој настан.

http://24vesti.mk/po-dve-ipol-godini-zavrshi-istragata-za-napadot-vrz-opshtina-centar

ako vo ovie nastani uchestvuvaa gragani od opshtina butel ,koj togash glasal za dpmneovcite so godini pred ovie izbori ???

da pojasnam ako viknale luge od opshtina BUTEL da pravi gluposti ,znachi nema dpmneovci vo opshtina centar ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16247
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Саб Мар 05 2016, 15:28

Ете зошто беше организирана целата циркузијада во Бутел, полека полека се одмотува клопчето, некој ќе плаче за брзо време, ама ќе плаче зад решетки. Очекувајте во иднина уште вакви очајни обиди...

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Саб Мар 12 2016, 17:57

Razotkrieni...I pred domashnata i pred megjunarodnata javnost...Izbroeni se denovite na mafijashkata vlast...

Шпигел: Недопирливите против државната мафија во Македонија

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 27814golema

Политичката елита на Македонија е вклучена во криминални активности, станува збор за изборна измама, прислушување, корупција. Сега постапувa Специјално обвинителство. Водечките обвинителки се популарни поради нивната храброст, пишува германскиот неделник ШПИГЕЛ , во текстот под наслов „Недопирливите протов државната мафија“, посветен на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и двете обвинителки од нејзиниот тим Ленче Ристовска и Фатиме Фетаи.

Главната обвинителка во нејзиното обраќање се престави како бескомпромисна. „Правдата ќе победи“, вели Катица Јанева.

- Се чувствувам слободна и силна, бидејќи Уставот и законите се на моја страна. Ако другите молчат, јас нема да молчам”. Првиот случај таа го именува со кодно име “Титаник” а потоа зборот им го предаде на своите две помлади колешки. Фатиме Фетаи го претстави предметот “Титаник”, кој е случај на големи изборни измами од страна на “организирана криминална група” составена од министри и високи државни функционери.

Со овој случај започнало криминализирање на целиот институционален систем во Македонија. Нејзината колешка Ленче Ристоска потоа зборуваше за бројните обиди на политичките партии и државните институции да ја попречат истрагата. Таа заклучи со зборовите: “Во рамките на законите, ние ќе ја овозможиме правдата”.

На 12 февруари годинава во зградата каде се канцелариите на на СЈО во македонскиот главен град Скопје, Катица Јанева (51), Фатиме Фетаи (31) и Ленче Ристоска (33),се трите водечки обвинителки на Специјалното обвинителство (СЈО), информираа за својата работа.

Станува збор за истраги за изборна измама, прислушување, корупција сторени од автократскиот националистички режими на Никола Груевски, кој е десетгодишен водач на Македонија. Трите обвинителки покажаа храброст јавно да го кажат нивното мислење за криминалите на режимот.

На социјалните мрежи возбуда и конструирани напади

Од 12 февруари, трите обвинителки се хероините во јавноста. На социјалните мрежи предизвикаа еуфорија и возбуда што се спеделуваат слики преку кои тие се преставуваат како борци. Постојат неколку Фејсбук фан страници за нив.

Публицистот Сашо Орданоски ја објаснува еуфорија вака: “Моментално СЈО е единствената институција во Македонија која се залага за владеење на правото и почитување на демократските правила.”

Истовремено трите жени со нивниот настап станаа најголеми непријатели на режимот на Груевски. Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ и нејзини високи државни претставници зборуваат дека Специјалното обвинителство нема легитимитет. Во последните неколку недели се поднесени бројни тужби против три водечки обвинителки на СЈО.

Минатата година сите партии учеснички во договорот се согласија да се формира Специјално обвинителство со посредство на ЕУ за разрешување на сериозна политичка криза меѓу двата политички табори.

Кризата беше предизвикана од скандалот со прислушувањето.

На почетокот на 2015 година кај една опозициска партија од непознати лица протеока бројни снимки од телефонски разговори во кои владините политичари зборува во стилот на мафијашките босови за изборни измами, рекет и изнуда, влијание врз медиумите и судството. Потоа следуваа масовни протести со месеци. Владата возврати дека станува збор за обид за пуч од опозицијата.

Апсолутно цврсти и непристрасни

СЈО е основано во септември 2015 година треба да ги утврди случаевите на аферата со прислушувањето.

Јанева е сериозна. Таа е искусен обвинител и знае што прави и како да се бори против организираниот криминал. Нејзините две помлади колешки се меѓу најдобрите правници во земјата. Трите се апсолутно партиски непристрасни.

Проблемот за власта во крајна линија се сведува на опстанокот на власт на Груевски и неговиот режим.

Не е чудно што работата на СЈО се одлага: Против СЈО како независна институција е поднесена пријава за нејзиниот неуставен статус. Истотака и Буџетот на СЈО беше одобрен со закаснување со месеци а судот одбива да им ги предаде актите и доказите.

Медиумите блиски на Владата никогаш не пропуштаат можност да го оцрнуваат СЈО и Јанева со сомнителни обвинувања- за наводни нелегални средства и неморален начин на живот. Додека пак од друга страна дел од јавноста поради отсуство на силна демократска опозиција, од СЈО имаат месијански очекувања.

Ќе имам чиста совест

Како се живее со овие екстремности? Трите обвинителки велат дека се опуштени и однапред ги очекувале нападитете и и биле спремни да се соочат.

Фетаи вели дека таа и нејзините колеги од многу луѓе се охрабрувани.

-Не очекувавме, но подршката од граѓаните е убаво изненадување. Луѓето имаат доверба во нас но таа може брзо да исчезне, токму тоа е поттик да работиме понапорно – вели таа.
Зошто трите обвинителки всушност ја прифатиле работата во СЈО?

Во Македонија лесно може да се случи да ги чини нивната кариера. Прашањето ги изненади трите, затоа што тие не размислувааат на тој начин.

-Да, мојата кариера може да биде завршена – вели Ристоска -Но, јас ќе имам чиста совест и да спијам мирно, бидејќи знам дека постапувам според моите принципи и моето уверување.

Заклучок

Три обвинителки во Македонија се борат против државната мафија. Владата се обидува да ги саботира нивните истраги, опозицијата има големи надежи во обвинителките.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Саб Мар 12 2016, 19:33

germanska napravija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16247
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Мар 14 2016, 18:50

u drexelmAjer ja izmislile. Evil or Very Mad

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Пон Мар 14 2016, 21:18

ne zezaj ...samo taa firma delta ...ili ima i drugi ...daj nabroj gi ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16247
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Мар 14 2016, 22:11

Јавен долг на Република Македонија

МАНУ отвори страница за пресметување на јаниот долг на Македонија во реално време. Со клик на ЛИНКОТ можете да проверите колку должи државата и колку е вашето учество во тој долг, односно колку должи секој граѓанин на РМ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Мар 15 2016, 17:07

jas ne ssum dolzen be.drazavata mene mi dolzi. Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 7 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 29 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 29  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот