Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

+23
Flora
misterija
Albatros
Nebula
Bosonoga
EVITA
nino
Dino
PRVOBOREC
трендафил
SHARENI
Teo
OPOZICIONER
TRAJCHE
Delta
Luxor
Kalinda
reiter
Hamad bim Khalifa
IVA
хан Ацо
defo
osa
27 posters

Страна 15 of 29 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Next

Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Нед Окт 02 2016, 11:50

Низ порталите на фамилијата кружи анкета за претстојните избори во која убедлива предност имаат дпмне-офците на чело со пастирот.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/gruevski-so-poddrshka-od-28-2-otsto-zaev-so-samo-8-8-otsto/

Колку е тоа точно може да се заклучи ако се знае дека анкетата е правена телефонски на примерок од 1260 испитаници од институтот  Павел Шатев.

Колку за потсетување, тој институт е гнездо на фамилијата. Освен тоа во состојба кога фамилијата сеуште објавува најразлични материјали од прислушување дури и на своите коалициони партнери кој би бил тој што ќе даде точен одговор освен нивните членови. Ако анкетата беше точна, немаше пастирот неубедливо да изјавува дека ќе победи со значителна предност, туку вече че објавеше победа затоа што бројките покажуваат катастрофа на опозицијата. Останува да видиме колу навистина ќе влијаат на гласачите лагите од дпмне во услови во кои крадењето на изборите е значително отежнато а кривичните пријави им висат над глава. Лично имам впечаток дека изостана еуфоријата во нивните редови по повод оваа анкета и дека и самите се свесни дека народот нема да гласа за обвинети криминалци.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Нед Окт 02 2016, 16:45

Значи моите стравувања се остваруваат, дека ЕУ и УСА...ќе му се плукнат на се....или прават експерименти врз нас...па еден најобичен криминалец ќе биде оставен на слобода. Друго на 11 Декември целата приказна треба да заврши според мене, или воопшто да нема избори на 11. На друго место образложив и зошто, ама во кратки црти, ако СДСМ има сознание и осеќа небезбедна и нефер атмосфера, треба да се откаже од избори. Од 12 натаму Македонија, треба да почне на активна санација на штетите кои ги нанесе ДПМНЕ и Ж. И враќање на Македонија во правилниот ЕУ колосек....

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Вто Окт 04 2016, 21:59

Намален е бројот на студенти, освен оние на веронаука

Сфатија децата кај се парите
На верските факултети, пак, растот најмногу се должи на огромниот скок на запишани студенти на Факултетот за исламски науки од 46,4%, наспроти огромниот пад од 38,1% на запишани студенти на Православниот богословски факултет. Така, ако пред пет години разликата меѓу бројот на запишани студенти на овие два факултета изнесувала само 12 студенти повеќе на Факултетот за исламски науки, сега таа изнесува 124 студенти повеќе на овој факултет во однос на оние запишани на Православниот богословски факултет.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Окт 05 2016, 16:57

Како што ми се чини и ИРИ правеле некаква анкета овие денови.

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Eg50et

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Окт 05 2016, 22:20


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Окт 05 2016, 22:23


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Luxor Сре Окт 05 2016, 22:30

Banda rasipana samo zatvor za niv.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Окт 05 2016, 22:32

Shto pak ti im se naluti tolku???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Окт 05 2016, 22:34

Не го примиле на работа во некое министерство. НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Luxor Сре Окт 05 2016, 22:37

Rabotam jas ama fajde nema, drzavata samo pari cica a ne prasuva od kade.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Окт 05 2016, 22:38

Не си само ти во таква состојба, многумина се така.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Luxor Сре Окт 05 2016, 22:44

Znam ama ne ser site spremni da se sprotivstavat na toa, mislat kolku tolku da ne e bez nisto.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Чет Окт 06 2016, 00:06

Eve soshto grujoshesku i familijata treba pod itno da gi ispratrime vo Idrizovo...

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 6ptf0w
НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 330y7ht
НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 2n9mejb

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Luxor Чет Окт 06 2016, 18:29

MME ne samo robija, se da im se odzeme i da gi pustime u drekselmajer za minimalec da rabotat i od nego da ziveat aramiite vemerovski.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Чет Окт 06 2016, 18:55

САД ГО ОТКАЧУВА АХМЕТИ ПОРАДИ БЛОКАДАТА НА СЈО ШТО ЈА ОДАЛЕЧУВА МАКЕДОНИЈА ОД НАТО

Претставници на Американската амбасада во Македонија интензивно се среќаваат со другите политички партии на Албанците, откако пратениците на ДУИ и ДПА во вторникот не гласаа за поддршка на законите за Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Движењето за реформи на ДПА на Зијадин Села и Беса соопштија дека имале средби со американски делегации денеска, а Унитети на Г’зим Острени за САКАМДАКАЖАМ.МК потврди дека со претставници на американската амбасада ќе се сретне утре.

Зачестените средби на американските дипломати со помалите партии на Албанците во Македонија доаѓаат откако традиционалните партнери на САД од албанскиот политички блок од ДУИ во вторникот се солидаризираа со ВМРО-ДПМНЕ во блокирањето на работата на СЈО за која Американците сметаат дека е клучна институција за излез на Македонија од политичката криза што би ја вратило земјата на евро-атлантскиот пат.

Само четворица пратеници на ДУИ гласале за продолжување на рокот за истраги на Специјалното јавно обвинителство и за барањето на Катица Јанева дополнително да ги заштити заштитените сведоци.

Впрочем Амбасадата на САД тоа го кажа и со соопштение во вторникот кога ги оцени барањата на Специјалното јавно обвинителство за измена на законот за заштитени сведоци и за продолжување на рокот на истрагите за разумни и уште еднаш ги охрабри „сите партии да се придржуваат кон обврските преземени со договорите од Пржино и од 20 јули за да осигураат веродостојни избори и непречена работа на Специјалното обвинителство и на независните набљудувачи на медиумите“. Според соопштението на САД „воспоставувањето отчетност за неавторизираните прислушувања и сомнежите за владина злоупотреба се суштествени за да може Македонија да излезе од продолжената криза“.

Овие изјави на претставниците на американската администрација во Скопје се на линија на Коминикето од последниот НАТО Самит што се одржа на почетокот на јули годинава во Варшава. Во коминикето се предупредува дека Македонија е одвлечена далеку од вредностите на НАТО и тоа ги загрижува партнерите.

„Со оглед на загриженоста за политичките настани во Македонија, што ја однесоа земјата уште подалеку од вредностите на НАТО, бараме од сите политички лидери во земјата целосно да ги имплементираат обврските превземени со Договорот од Пржино од јуни и јули, како рамка за одржливо решение на политичката криза“, стои во Коминикето од НАТО Самитот во Варшава.

Разочараноста на САД од однесувањето на ДУИ, која и самата е потресена од афери поврзани со сомнежи за криминал што произлегуваат од нелегално прислушуваните разговори ги тера да се свртат кон други партнери кои ќе гарантираат меѓуетнички баланс и стабилност на Македонија и ќе бидат гарант дека земјата останува посветена на вредностите на НАТО, тврдат за САКАМДА КАЖАМ.МК претставници на партиите на Албанците што деновиве имаат интензивни разговори со американските дипломати.

Зијадин Села, лидер на Движењето за реформи на ДПА по денешната средба во Американската амбасада за САКАМДАКАЖАМ.МК изјави дека со американските дипломати разговарал за „важноста на декриминализација на политичката сцена, улогата на Специјалното јавно обвинителство и реалното застапување на политичките барања на Албанците.

“Ние дадовме и ќе дадеме безрезервна поддршка на Специјалното јавно обвинителство, а од друга страна двете албански политички партии ДУИ и ДПА, кои велат дека ја имаат поддршката на меѓународниот фактор, веќе е јасно дека дека нема да ја уживаат таа поддршка“, изјави Села за САКАМДАКАЖАМ.МК. Тој вели дека „Албанците се разочарани што ДУИ не изрази поддршка на Законот за заштита на сведоци и поддршка за СЈО“ и дека „очигледно тие имплементираат систем кој наликува на Исток, а не на Запад“.

„Многу скоро и двете партии ќе одат во историја, во тој лош дел на историјата на албанските политички партии“, изјави за САКАМДАКАЖАМ.МК претседателот на движењето и градоначалник на Струга Зијадин Села.

И од Движењето Беса соопштија дека денес се сретнале со Дејвид Стивенсон, раководител за политички и економски прашања во Амбасадата на САД. Лидерот Биљал Касами изјави дека неговото движење силно ја поддржува работата на Специјалното јавно обвинителство, но исто така инсистира на формирање на специјален суд . „Ние не сакаме да се занимаваме со ДУИ, која сметаме дека е горчливо минато на Албанците во Македонија, туку после 11 декември како да ја направиме Македонија прифатлива за Албанците“, изјави Касами по средбата со американските дипломати.

http://sdk.mk/index.php/naslovna/sad-go-otkachuva-ahmeti-poradi-blokadata-na-sjo-shto-ja-odalechuva-makedonija-od-nato/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пет Окт 07 2016, 17:50


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Окт 12 2016, 13:00

Продолжуваат потресите во Скопје.

Почувствуван земјотрес во Скопје и околината

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 34E8F050-7565-4F9A-83FB-825DA35D1CF2_cx0_cy1_cw0_w987_r1_s_r1

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала е почуствуван претпладнево во 11 часот и 39 минути во Скопје и околината, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Епицентарот на земјотресот бил во источниот дел на скопското епицентрално подрачје, а во Скопје и околината е почуствуван со интензитет од 4 до 5 степени според Европската макросеизмичка скала.

http://www.slobodnaevropa.mk/a/28047631.html

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Чет Окт 13 2016, 12:36

Уште еден земјотрес во Македонија.

Уште еден земјотрес, епицентарот во Делчево

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Zemjotres-2-777x437

Земјотрес со јачина од 2.5 степени според Рихтеровата скала утрово во 8.58 часот е почувствуван во Македонија.

Според Европската сеизмолошка станица епицентарот на земјотресот бил во Делчево, на длабочина од 2 километри.

Вчера и во Скопје околу пладне беше почувствуван земјотрес со јачина од 2.6 степени со епицентар пет километри источно од Скопје.

http://novatv.mk/ushte-eden-zemjotres-epitsentarot-vo-delchevo/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Чет Окт 13 2016, 18:25

Зачестија потресите. Според мене прашање на време е кога некој од нив ке биде фатален.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Luxor Чет Окт 13 2016, 21:05

Sila prirodna, sto ke prais.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Чет Окт 13 2016, 21:07

Ej Risto kaj si beti?.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Luxor Чет Окт 13 2016, 21:08

Eve sum , a koj si ti?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Чет Окт 13 2016, 21:10

be ti korav li si gledas ubavo ti pisuva delta.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Luxor Чет Окт 13 2016, 21:11

Gledam ama drugo te prasuvam, banjat ili nebanjat?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Чет Окт 13 2016, 21:12

posleden pat so voda se bankav nemase dovolno rakija.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 15 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 29 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот