Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

+23
Flora
misterija
Albatros
Nebula
Bosonoga
EVITA
nino
Dino
PRVOBOREC
трендафил
SHARENI
Teo
OPOZICIONER
TRAJCHE
Delta
Luxor
Kalinda
reiter
Hamad bim Khalifa
IVA
хан Ацо
defo
osa
27 posters

Страна 19 of 29 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Next

Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by TRAJCHE Нед Сеп 10 2017, 19:15

Grujo se slikal u crkvata cij donator e Angusev, se golemi vernici se sobrale, Agatangel koj rusese vo opstina Centar osvetuval.

http://24vesti.com.mk/osvetena-crkva-vo-veles
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 676
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Пон Сеп 18 2017, 12:17

Na koe nivo se spustaat sram i za narodot i za drzavata a najmnogu za nivnite familii.

http://a1on.mk/archives/789645

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 DJ_3ckLXoAAnXty

Dino

Број на мислења : 633
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Пон Сеп 25 2017, 07:58

Зошто Коце, не треба да е градоначалник
На Денот без автомобили во петокот, општината Тирана за првпат воведе електрични такси возила. Градоначалникот Ерион Вељиај апелираше до граѓаните приоритет да им биде користењето на таксијата на струја, бидејќи така ќе се намали загадувањето на воздухот во албанската престолнина.

ТИРАНА ВОВЕДЕ ТАКСИ ВОЗИЛА НА СТРУЈА, ОД СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ И ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОБУСИ

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Пон Сеп 25 2017, 23:45

pa i nie vovedovme nov prevoz -kochija so konj ,samo fali da mu oblecheme gaki na konjot da ne" sere "sekade i da ja zagaduva okolinata .....
e sega nie sme ushte vo 18 vek ,a Albanija malku ponapred ,vo 21 vek.....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Пон Сеп 25 2017, 23:47

a koga sme kaj Koce krtot da go prasham kade e vetenata NOVA ZELEZNICHKA STANICA vo Skopje ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Вто Ное 21 2017, 12:35

Koj saka da se spasuva dodeka e vreme eve mu sansa.

https://365.com.mk/263743/shvajtsarsko-selo-ke-plaka-po-70-000-frantsi-za-sekoe-stransko-semejstvo-shto-ke-se-doseli

ШВАЈЦАРСКО СЕЛО ЌЕ ПЛАЌА ПО 70.000 ФРАНЦИ ЗА СЕКОЕ СТРАНСКО СЕМЕЈСТВО ШТО ЌЕ СЕ ДОСЕЛИ

На 30-ти ноември, жителите на швајцарското село Албинен (во кантонот Валеи) ќе одлучуваат по новиот предлог според кој на странците што ќе се решат да се доселат и живеат барем 10 години во селото, ќе им се исплатат и до 70.000 евра за четиричлено семејство.

Албинен, каде моментално живеат 240 жители, е уште едно од многуте села во Швајцарија кои во последните години доживуваат масовно иселување, особено на младите семејства. Иако е полно со викендици, селото во последните години го имаат напуштено три семејства со осум (вкупно) деца, по што локалната власт морала да го затвори локалното училиште. Затоа сега жителите бараат од локалните власти да преземат мерки со кои Албинен ќе се врати во живот и ќе му се обезбеди опстанок и иднина.

Планот што се разгледува, како што спомнавме, е на семејствата и поединците, Швајцарци или странци, да им се исплатат по 25.000 франци за секое возрасно лице и дополнителни 10.000 франци за секое дете. Според тоа, четиричлено семејство би добило неповратен бонус од 70.000 франци.

Dino

Број на мислења : 633
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Delta Нед Ное 26 2017, 11:32

informacii za psihijatri imas vo zlatna kniga./.,/
Delta
Delta

Број на мислења : 601
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Luxor Вто Дек 12 2017, 12:12

Црногорците го "брендираа" јазикот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Firesh10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Luxor Вто Дек 12 2017, 12:15

И во исто време ги продолжија преговорите за влез во ЕУ отварајки две нови поглавја.

Црна Гора отвори две нови поглавја во преговорите со ЕУ

Црна Гора и Европската унија отворија две нови поглавја од преговорите за членство: поглавјето за слободата на движењето на работната сила и за слобода за давање услуги. Одлуката е донесена на состанокот на министерско ниво на Меѓувладината група за пристапување на Црна Гора во ЕУ. Земјата преговорите за членство во ЕУ ги започна во 2012 година и досега отвори 30 од 35 преговарачки поглавја.
https://www.slobodnaevropa.mk/a/28911496.html
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by OPOZICIONER Вто Дек 12 2017, 12:38

Dosega nie ke bevme daleku ponapred ako ne ni se slucese Grujo i dpmne.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Пет Дек 15 2017, 10:48

Resenija mnogu ama vladetelite sokrieni po kancelariite i domovite so precistuvaci muva ne gi lazi.

Dino

Број на мислења : 633
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Teo Саб Дек 16 2017, 17:58

Denes protest pred vladata i toa vo ovoj sluchaj, barem spored mene potpolno opravdan...

Граѓаните со протест побараа мерки против загадувањето

Под мотото „Разбуди се за чист воздух“ стотици скопјани денеска протестираа пред Владата. Побараа да се преземат итни и долгорочни мерки против загадувањето и ги обвинија властите дека не се ангажираат доволно за решавање на овој проблем. Протестот беше организиран преку социјалните мрежи од разни граѓански групи.

На протестот имаше само мал број учесници Албанци и покрај тоа што со овој проблем се засегнати сите подеднакво.

“Апелирам за поголема свест кај нашиот дел, кај Албанците бидејќи нема култура на протестирање. Протестот е општо добро, не е политика, ова е аполитичко. Затоа дојдете да протестираме бидејќи воздухот е за сите. Воздухот нема националност.“

„Апелирам до сите Албанци да му се придружат на протестот, бидејќи ова е за наше добро, за доброто на нашиот град“, рекоа дел од присутните.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by IVA Нед Дек 17 2017, 14:03

IVA
IVA

Број на мислења : 365
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Delta Нед Дек 17 2017, 20:41

so prava sakaat/..,odma im davam>,//ama samo na rabotnickite,..//.
Delta
Delta

Број на мислења : 601
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Luxor Вто Дек 19 2017, 21:50

Најновата вест е дека со сигурност можеме да потврдиме дека имаме мрднат за претседател.

Иванов: Името Македонија потекнува од Индија, била наречена „Маа Ки Дунија“


Зборот Македонија потекнува од Индија. Била наречена „Маа Ки Дунија“ (Maa Ki Duniya), а потоа Римјаните ја нарекле Македонија.
Ова претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов му го соопштил на индискиот амбасадор во Барзил, Аби Кумар за време на отворањето на Македонската амбасада во Бразилија, пренесе Мета.

Кумар по средбата со Иванов се огласи и на Твитер каде ги пренел импресиите по запознавањето со македонскиот претседател.

„Имав можност да го запознаам доктор Ѓорге Иванов, претседател на Македонија на церемонијата за отворањето на Македонската амбасада во Бразилија. Ми кажа интересна работа „Зборот Македонија доаѓа од Индија. Била наречена ‘Маа ки Дунија’, по што Римјаните започнале да ја викаат Македонија“, напиша Кумар.

http://plusinfo.mk/vest/137718/ivanov-imeto-makedonija-poteknuva-od-indija-bila-narecena-maa-ki-dunija

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Tviter-kumar
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Luxor Вто Дек 19 2017, 21:59

За утеха барем премиерот засега ни е прилично нормален.

Скапиот владин „мерцедес“ заминува кај нов газда

Возилото од денеска премина е во сопственост од МВР. Потоа ќе следува постапка за негово отуѓување, односно замена за болничка опрема.

Портпаролот на Владата вечерва преку Твитер соопшти дека денеска започнала постапката за отуѓување на скапиот и блиндиран владин „мерцедес“ кој е стар речиси три години.

Возилото од денеска премина е во сопственост од МВР. Потоа ќе следува постапка за негово отуѓување, односно замена за болничка опрема.

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Mercedes(2)

http://plusinfo.mk/vest/137779/skapiot-vladin-mercedes-zaminuva-kaj-nov-gazda
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Вто Дек 19 2017, 22:59

Sluzbite u Negorci i Bardovci da proverat kolku pacienti im falat ima uste mnogu takvi kako fikusot na funkcii.

Dino

Број на мислења : 633
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Чет Дек 21 2017, 19:49


Dino

Број на мислења : 633
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Delta Пет Дек 22 2017, 13:56

so greenje3,.//.,so parno/>eve kaj e letoto././zad vrata i tri meseci zima,/,,/?><i uste tolku prolet,.,/
Delta
Delta

Број на мислења : 601
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Luxor Пет Дек 22 2017, 16:52

Dino напиша:Go zaebale Petre negovite pa oni prepisale od dpmne.

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 DRlgHj8XkAIB7Nkhttp://www.libertas.mk/ustaven-odluchi-parno-ke-se-plaka-se-greele-na-nego-ili-ne/

Ова се најновите вести. СДСМ си го одржа ветувањето така да Шилегов не напразно ветувал. Затоа е лошо кога пред да се информираш по дифолт им веруваш на куририте и шителите.

Од следната година исклучените домаќинства од парно нема да плаќаат паушал

Од следната година исклучените домаќинства од парно нема да плаќаат паушал

http://vecer.mk/skopska/od-slednata-godina-iskluchenite-domakjinstva-od-parno-nema-da-plakjaat-paushal
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Саб Дек 23 2017, 11:18

Nisto ne e gotovo zasega edna mala amandmanska intervencija koga ke se nosi zakonot i ke si pomine plakanjeto na mala vrata. A i koj garantira deka podzakonskite akti ke bidat doneseni ili se samo privremeni vetuvanje da se zaboravi.

Dino

Број на мислења : 633
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by TRAJCHE Нед Дек 24 2017, 12:39

Ljubco sakal da mu se dade sansa na Hristijan znaci ima zelba Grujo da si pomine isto kako nego.

http://www.press24.mk/ljubcho-georgievski-hristijan-mickoski-ima-shansa-da-ostavi-svoj-pechat-vo-vmro
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 676
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by OPOZICIONER Пон Дек 25 2017, 11:28

Grujo zasluzuva mnogu poloso.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by SHARENI Сре Дек 27 2017, 21:07

Sela ja napustil vladata arno i dosega go trpea posle site navredi upateni kon makedoncite.

http://24vesti.com.mk/zijadin-sela-ja-napushti-vladata-na-zaev
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Чет Дек 28 2017, 21:01

Ako ova ne e sram neznam sto e posle site falenja deka gradonacalnikot na Solun go pokanil pa duri i deka ke go kanel i Cipras.

http://nezavisen.mk/mk/vesti/2017/12/12586/

Бутарис: Заев сам се покани да дојде во Солун за Нова година


„Јас не го поканив, всушност тој се самиот се покани“, изјави за „Вима“ градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис.

„Кога го посетив Скопје во ноември, се запознав со него и ми кажа дека сака да ја помине Новата година во Солун. Му реков да дојде, времето ќе биде добро и ќе помине убаво... Не помислив дека ова ќе го сфати како формална покана. Сега дознав дека повеќе од 15 негови пријатели резервирале соби во хотелот 'Македонија палас' во Солун. Јас не се вклучив во тоа. Ако ми се јави, ќе одам да го видам, ако не, нека ја помине Нова година со своите пријатели“, вели градоначалникот на Солун.

Dino

Број на мислења : 633
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 19 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 29 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот