Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

+23
Flora
misterija
Albatros
Nebula
Bosonoga
EVITA
nino
Dino
PRVOBOREC
трендафил
SHARENI
Teo
OPOZICIONER
TRAJCHE
delta
Luxor
Kalinda
reiter
Hamad bim Khalifa
IVA
хан Ацо
defo
osa
27 posters

Страна 23 of 29 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Next

Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Flora Чет Окт 18 2018, 12:59

Edna dobra vest, cement sto generira svetlina.

ЦЕМЕНТ ШТО ГЕНЕРИРА СВЕТЛИНА

Во текот на изминатите десет години развојот на паметни модели за конструкција, кои се тесно врзани за енергетската ефикасност, донесе нови материјали кои имаат модифицирани едно или две својства на контролиран или делумно контролиран начин, со надворешни стимуланси како радијација, температура, pH, влажност, ветар или други надворешно атмосферски фактори.

https://lokalno.mk/tsement-shto-generira-svetlina/

Flora

Број на мислења : 409
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Flora Чет Окт 18 2018, 13:00

I edna losa, posebno za pivopijcite.

НАЈЛОШИТЕ МОЖНИ ВЕСТИ ЗА СИТЕ ОНИЕ КОИ ШТО САКААТ ПИВО: ПОРАДИ ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛУВАЊЕ ОВОЈ ПИЈАЛОК НИКОГАШ НЕМА ДА БИДЕ ИСТ!

Се подолгите периоди на екстремно топло време, топлотни бранови и суши можа во иднина да предизвикаат голема штета во производството на јачмен, клучната состојка на пивото. Меѓународниот тим на истражувачи процени дека загубите може да изнесуваат и до 17% од придонесот. Ова би значело дека просечната цена на пивото би се зголемила двојно, се наведува во една студија објавена во списанието Nature Plants. Во земјите каде што пивото е скапо, како што е Ирска, цените можат тројно да се зголемат.

https://popara.mk/2018/zhivot/najloshite-mozhni-vesti-za-site-onie-koi-shto-sakaat-pivo-poradi-globalnoto-zatopluvanje-ovoj-pijalok-nikogash-nema-da-bide-ist/

Flora

Број на мислења : 409
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by TRAJCHE Чет Окт 18 2018, 16:51

Pregovorite so NATO tecat a nikoj ne znae dali ke ima mnozinstvo vo parlamentot, mozebi ova e nekakov znak deka rabotite odat napred.

Почна втората фаза од преговорите за членство во НАТО

Почна втората фаза од преговорите за членство во НАТО кои ги опфаќаат деталните аспекти на членството, вклучувајќи ги и политичките, воените и правните прашања. Ова е фаза пред членство во Алијансата. Во оваа фаза ќе биде утврдена и временската рамка за комплетирање на процесот, што во нашиот случај е крајот на декември.

https://telma.com.mk/pochna-vtorata-faza-od-pregovorite-za-chlenstvo-vo-nato/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 663
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by OPOZICIONER Сре Окт 24 2018, 10:36

Eve za site sto lazea deka vo EU ke se prima so glasanje a ne so konsenzus i zatoa im se brzalo na grcite da smenime imeto.

Нема план за укинување на гласањето со консензус во ЕУ за проширувањето

Европската Комисија вчера ги откри своите планови за преминување на гласање од консензус на квалификувано мнозинство во одреден број области.

За разлика од шпекулациите кои кружеа во јавноста дека оваа реформа ќе се однесува на проширувањето и приемот на нови земји членки во ЕУ, документот објавен вчера посочува дека „Европската Комисија ќе бара повеќе гласање со квалификувано мнозинство во областа на енергијата, климата, даноците и социјалната политика“. Никаде во новата работна програма на ЕК не се споменуваат надворешната политика и проширувањето во овој дел.

Предлогот на Европската Комисија е дел од редовната годишна работна програма на оваа институција која беше објавена вчера и во која се најавуваат политичките цели кои извршната власт ќе се обиде да ги постигне во наредната година.

Освен предлогот за гласање со квалификувано мнозинство во одредени области, Европската Комисија планира да презентира „ограничен број на нови иницијативи“, вкупно петнаесет, од кои сите ќе бидат незаконодавни, освен оние кои се однесуваат на Брегзит. Ова е согласно волјата на претседателот на Европската Комисија да се намали обемот на законодавни регулации во ЕУ.

ЕК изрази волја да се фокусира на постоечките законски иницијативи, на имплементација како да укинат седумнаесет предлози со цел подобрување на ефикасноста на фунцкионирањето на Европската Унија во делот на одлучувањето.

Во наредната година, која е изборна во ЕУ, извршната власт сака да се фокусира, меѓу другото, на развој на вештачката интелигенција во Европа и да предложи акционен план за дезинформации. Другите амбиции на ЕК ја вклучуваат, на пример, животната средина, здравството, економијата, миграцијата и владеењето на правото.

Новите политички приоритети на Европската Комисија се фокусираат на зајакнување на улогата на ЕУ на глобалната сцена и зајакнување на демократските процеси, стои во документот на ЕК.

https://1tv.mk/svet/%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B0%D1%9A%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%BE/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Сре Окт 24 2018, 11:46

Nikad nema da vlezeme u evropska unija so toj um i tie politicari.

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Flora Чет Окт 25 2018, 10:00

Edna navistina prekrasna vest.

TАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД МАКЕДОНИЈА ОСВОИЈА ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ХИП ХОП

Танчерите со Даунов синдром од танцовото студио „Денсерс јунајтед“ го освоија првото место во пара-категорија на Светското првенство во хип-хоп танци. Екипата составена од Ана Беќароска, Моника Бисовска, Ена Митревска, Александар Матовски, Оливер Блажевски, Христијан Стојанов и Дарко Ефтимовски денес во Киелце во Полска на Македонија и донесоа златен медал.

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Dancers-united04-1

https://sdk.mk/index.php/naslovna/tancharite-so-daunov-sindrom-od-makedonija-osvoija-zlaten-medal-na-svetskoto-prvenstvo-vo-hip-hop/

Flora

Број на мислења : 409
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by OPOZICIONER Пон Окт 29 2018, 09:50

Lazat kako budali i mislat deka nekogo ke uplasat, ne mislejki deka ima dokumenti i deka  Mickoski stanuva sovetnik vo april 2015 a tenderot go dobil vo dekemvri 2015.


ВМРО-ДПМНЕ ќе го тужи портпаролот на СДСМ ако не му се извини на Мицкоски

Фирмата „Минка-енерготек“ каде претседателот, Христијан Мицкоски е косопственик со само 7 отсто од уделот, конкурирала на тендер во 2014 година, кога Христијан Мицкоски не бил советник во Владата, одговараат од ВМРО – ДПМНЕ и бараат извинување од СДСМ.

https://www.24.mk/vmro-dpmne-kje-go-tuzhi-portparolot-na-sdsm-ako-ne-mu-se-izvini-na-mickoski


Eve gi dokumentite na ovoj link.

https://a1on.mk/archives/968484
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga Сре Окт 31 2018, 11:04

Ke vidime dali Ustaven ke go spasi Aerodrom.

Уставен суд денес ќе го оценува планот за деветкатницата пред „Мајчин дом“

Уставниот суд денес ќе ја оценува законитоста на планот во Аеродром со кој е предвидена деветкатницата пред „Мајчин дом“. Одлуката за донесување на деталниот урбанистички план за градска четврт И 10 во општина Аеродром, плански период 2016 – 2021 година е осма точка на дневниот ред за седницата на Уставниот суд.

Планот беше донесен во април 2017 година со бројни забелешки од жителите.

Градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, во неколку наврати досега посочи дека единствено Уставниот суд може трајно да ја сопре изградбата на деветкатницата пред „Мајчин дом“ со оценување на законитоста на планот и негово поништување. Градоначалникот Марин му замери на Уставниот суд, кој со месеци не расправал по претставката од Аеродром за планот И 10.

Градежните активности за деветкатницата се сопрени. Општина Аеродром ги сопре на две недели поради недостатоци во градилиштето кои инвеститорот рече дека се отстранети, но, сепак, и по истекот на забраната, не продолжи со градење и најави нова средба со граѓаните.

Инвеститорот Фатмир Етеми изјави за „Макфакс“ дека не се надева на обесштетување со пари оти касата на Општина Аеродром е празна, нова локација како замена за онаа пред „Мајчин дом“ не успеале да најдат па затоа вели дека ќе продолжи со градење.

Официјалниот став на Општина Аеродром е дека преговорите за обесштетување на сопственикот на парцелата за деветкатницата сè уште се во тек, а сумата би можела да достигне 11 милиони евра.

https://makfax.com.mk/makedonija/%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D1%83%D0%B4-%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%81-%D1%9C%D0%B5-%D0%B3%D0%BE-%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%82/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 966
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by OPOZICIONER Пон Ное 05 2018, 19:37

Ne se isti, moze propusti ima ne se isprava se rastureno za tolku kratko vreme ama sepak se raboti.

Со поткуп уапсен вработен во УЈП во центарот на Скопје

Вработен во УЈП фатен со мито пред кафуле во центарот на Скопје. Очевидци за Сител велат дека службеникот кој бил редовен гостин, примил син плик од непознато лице со кое се чекал пред кафулето. Полицајците кои за време на целата акција седеле на една од масите реагирале веднаш. Осомничениот кога сфатил во каква ситуација се наоѓа, пликото го фрлил под нозете. Сепак, полицијата го забележала тоа. Побарале од него да го подигне од земја и го привеле.

Кога пристигна екипата на Сител, увидот беше завршен. Приведениот даночник стоеше пред кафулето со лисици на рацете. Целиот објект беше под засилено полициско обезбедување а пристигна и екипа на Брза Помош.

Од МВР се уште нема официјална потврда на оваа информација. Неофицијално, извори на Сител од истрагата откриваат дека станува збор за вработен во Управата за јавни приходи со иницијали Љ.С.
Неофицијално, во пликот имало пари кои на државниот службеник му биле дадени како поткуп. Колку пари примил и што за нив требало да направи полицијата не открива. Велат, деталите ќе ги соопштат по комплетирањето на истрагата.

Александар Спасовски – Сител Телевизија

https://sitel.com.mk/so-potkup-uapsen-vraboten-vo-ujp-vo-centarot-na-skopje
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga Вто Ное 06 2018, 11:14

Lelee uste ima zabegani crepovi vo nasata drzavicka.

На Фејсбук се организира протест за поддршка на Груевски

На социјалните мрежи од вчера почна да се објавува најава за протест в среда, за поддршка на екс лидерот на ВМРО ДПМНЕ и екс премиер Никола Груевски, кој според упатниот акт треба на 8 ноември да се јави на издржување на казната затвор од две години, за предметот „Тенк“ на СЈО.

Протестот е закажан за 19 часот пред Кривичниот суд во Скопје.

Најавата е објавена на фејсбук страницата Правда за Никола Груевски, а на своите Фејсбук профили ја споделуваат пратеници од ВМРО ДПМНЕ и поддржувачи на опозициската партија.

-Кога неправдата е на сила, непокорот е единствениот пат до правдата. Борбата за правда започна. Споделете, се наведува во најавата, на која никаде не се наведува организаторот на протестот.

https://novatv.mk/na-fejsbuk-se-organizira-protest-za-poddrshka-na-gruevski/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 966
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by nino Вто Ное 06 2018, 11:19

Груевски може слободно религија да основа, доволно следбеници има

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by OPOZICIONER Чет Ное 08 2018, 13:04

Mra mnogu da bolelo.

Мицкоски со повеќе шамари се враќа од Хелсинки

Хан „ја поздрави посветеноста на Мицкоски да не ја попречува постапката во парламентот“, Пак порача дека 8-те пратеници не смеат да се третираат како криминалци, а Жозеф Дол покани и втора партиска делегација од ДПМНЕ

https://www.dw.com/mk/%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%9C%D0%B5-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%9C%D0%B0-%D0%BE%D0%B4-%D1%85%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8/a-46203891?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by OPOZICIONER Пон Ное 12 2018, 11:12

Pocnuva skriningot.

Македонија го почнува подготвителниот скрининг за Поглавјето 24

Македонија денеска го започнува подготвителниот скрининг за Поглавјето 24 насловен „Правда, слобода и безбедност“. Македонската делегација во Брисел ја предводи вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, во својство на главен преговарач и шеф на државната делегација за преговори со ЕУ. Состанокот ќе трае три дена, за време на кои експертските тимови ќе ги чешлаат седумдесетте страници од европското законодавство посветен на овие теми. До крајот на оваа година треба да се одржат ушти три скрининг состаноци.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/29595571.html
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Пон Ное 12 2018, 20:37

Prvo opni im nalepnici zemi im parite i iskluci gi od soobrakaj a posle zgolemi im go avtobuskiot prevoz, tesko na siromasnite so zivotot sto dojde.

Поскапува градскиот превоз 11 НОЕМВРИ 2018 / 18:30
Се зголемува цената на автобуските билети во градскиот превоз. Компаниите се правдаат дека поскапувањето се должи на растот на цената на нафтените деривати. Реакцијата на дел од граѓаните е дека со зголемувањето на цените на билетите, повеќе ќе им се исплати да патуваат со автомобили, отколку со автобус.
https://www.alsat-m.tv/mk/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%B7/?fbclid=IwAR1gR7oebtKJgFsmp_loguS0p-h80RB_Mh0roWx1kopC3URid4IgS36jr6Q

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga Сре Ное 21 2018, 11:32

Lele crepovi ke ubijat nekogo.

Санкционирани 10 возачи кои возеле пијани и шест без возачка дозвола

Вкупно 11 сообраќајки се случиле во текот на изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје, информираат од полицијата. Во сообраќајките две лица се здобиле со тешки повреди, а тројца биле полесно повредени.

https://www.mkd.mk/crna-hronika/sankcionirani-10-vozachi-koi-vozele-pijani-i-shest-bez-vozachka-dozvola
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 966
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by TRAJCHE Пет Ное 23 2018, 12:26

Policijata sankcionira ama nam kulturata ni e na najnisko nivo.

Во Скопје вчера 11 сообраќајки, пајак однел 57 возила

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајки што вчера се случиле во Скопје. Во осум сообраќајки била причинета материјална штета.

Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци. Девет возачи се движеле со брзина поголема од дозволената, двајца возачи поминале на крстосница на црвено светло и тројца возачи не поседувале пропишана зимска опрема во возилата.

Од сообраќај биле исклучени вкупно осум возачи, од кои еден возач кој го управувал возилото под дејство на алкохол, шест возачи пред да се стекнат со право на управување, еден возач почетник, како и пет технички неисправни возила и пет нерегистрирани возила.

Затекнати биле 65 возила непрописно паркирани.

Со помош на специјалното возило пајак, отстранети биле 57 возила.

https://plusinfo.mk/%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%98%D0%B5-%D0%B2%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B0-11-%D1%81%D0%BE%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%9C%D0%B0%D1%98%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D1%98%D0%B0%D0%BA-%D0%BE%D0%B4/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 663
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Albatros Пон Ное 26 2018, 09:46


Albatros

Број на мислења : 794
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Вто Ное 27 2018, 11:38

I Branko nemase da se kandidira.

Заев: Нема да се кандидирам за претседател (ВИДЕО)

https://tv21.tv/mk/zaev-nema-da-se-kandidiram-za-pretsedatel-video/

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Нед Дек 02 2018, 20:55

mnogu jako ...najnovi vesti od 27 noemvri ....hi hi hi a denes sme 2 dekemvri

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by SHARENI Пон Дек 03 2018, 09:34

Konecno ke sdivne narodot i kaznite nema da bidat instrument za polnenje na budgetot.

СЕ НАМАЛУВААТ КАЗНИТЕ ЗА ПРЕКРШОЦИ, НАЈВИСОКАТА ГЛОБА ЌЕ БИДЕ 250 ЕВРА

Ќе се намалат казните за прекршоци за физичките и правните лица. Измените на Законот за прекршоци влегуваат во владина процедура и се предвидува за физичките лица казните да се намалат до 75 отсто, додека за правните и до 150 отсто, кажаа денеска на прес-конференција премиерот Зоран Заев и министерката за правда Рената Дескоска.

Со новото решение, минималната глоба за физичко лице е 15 евра, а максималната ќе биде 250 наместо досегашните 1.000 евра. За правните лица, при одредување на глобата ќе се води сметка за приходот остварен во претходната година, број на вработени и претходно санкционирање за исти или слични прекршоци.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/se-namaluvaat-kaznite-za-prekrshotsi-najvisokata-globa-ke-bide-250-evra/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 823
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Сре Дек 05 2018, 12:06

Gi zabole niv za clenstvoto vazno da zaebat nekoi drugi da gi glasaat za oni da se dokopaat do fotelji.

https://faktor.mk/vmnro-dpmne-go-pushta-niz-voda-vladimir-atanasovski

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by SHARENI Чет Дек 06 2018, 11:28

Se greele na gumi i posle zagadeno bilo.

Општината Гази Баба запленила еден тон гуми планирани за греење


https://plusinfo.mk/%D0%BE%D0%BF%D1%88%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8-%D0%B1%D0%B0%D0%B1%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D1%82%D0%BE/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 823
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Чет Дек 06 2018, 12:23

Spasovski samo za plata i partiski vojnici da vrabotuva go biva site kriminalci mu izbegaa.

ОСУДЕНИОТ ГИНЕКОЛОГ ДАМЧЕВСКИ ИЗБЕГАЛ ОД МАКЕДОНИЈА СО БУГАРСКИ ПАСОШ

https://sdk.mk/index.php/makedonija/osudeniot-ginekolog-damchevski-izbegal-od-makedonija-so-bugarski-pasosh/

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by delta Саб Дек 08 2018, 13:19

a koj budala ke odi zatvor ako moze da izbega ./.;/,?site3 apasi veke imaat dvojni drzvjanstva./.,
delta
delta

Број на мислења : 596
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga Пет Дек 14 2018, 15:54

Ete ova e Makedonija ....
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 966
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 23 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 29 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот