Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interesno

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Сре Јун 08, 2016 7:50 pm

Сѐ уште нема име
Се работи за мешанец од дива патка и патка-индиски тркач. Заштитниците на животната средина со жал констатираат дека хибриди од диви патки со други видови патки во природата има многу. Дивите патки се парат со женките од другите видови патки често и против нивна волја. Така, гените на другите видови стануваат сѐ „потенки“. На тој начин сѐ повеќе видови се загрозени од исчезнување.

Interesno - Page 2 0,,19297717_302,00

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:43 pm

Каде се птиците прават гнезда

Interesno - Page 2 1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:43 pm

Interesno - Page 2 2

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:44 pm

Interesno - Page 2 3

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:44 pm

Interesno - Page 2 4

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:44 pm

Interesno - Page 2 5

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:44 pm

Interesno - Page 2 6

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:45 pm

Interesno - Page 2 9

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:45 pm

Interesno - Page 2 10

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:45 pm

Interesno - Page 2 11

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:45 pm

Interesno - Page 2 12

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:46 pm

Interesno - Page 2 13

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:46 pm

Interesno - Page 2 14

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:46 pm

Interesno - Page 2 15

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:46 pm

Interesno - Page 2 16

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:47 pm

Interesno - Page 2 17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:47 pm

Interesno - Page 2 18

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:48 pm

Interesno - Page 2 19

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:48 pm

Interesno - Page 2 21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:48 pm

Interesno - Page 2 22

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:48 pm

Interesno - Page 2 23

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Чет Јун 09, 2016 10:49 pm

Interesno - Page 2 24

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Саб Сеп 03, 2016 12:29 pm

Куче преживеало девет дена под урнатини од земјотресот во Италија

Interesno - Page 2 Kuce-zemjotres

Италијански спасувачи извлекле на површина жив златен ретривер кој девет дена било под урнатини во близина на Аматриче, по земјотресот што го погоди централниот дел од Италија.

ПОЖАРНИКАРИ СЛУШНАЛЕ ЛАЕЊЕ НА КУЧЕ ПО ИМЕ РОМЕО КОЈЕПО ИЗВЛЕКУВАЊЕТО ОД УРНАТИНИТЕ ДЕЛУВАЛО ИЗБЕЗУМЕНО, НО ПО НЕКОЛКУ ЧЕКОРИ ВЕЌЕ МРДАЛО СО ОПАШКАТА.

ПОЖАРНИКАРИТЕ ГО ПРОНАШЛЕ КУЧЕТО ДОДЕКА СО НЕГОВИТЕ СОПСТВЕНИЦИ ПРЕБАРУВАЛЕ УРНАТИНИ ОД НИВНАТА КУЌА ВО ПОТРАГА ПО НАЈОСНОВНИ РАБОТИ ШТО МОЖЕЛЕ ДА СЕ СПАСАТ.

http://zdravstvo24.mk/2016/09/03/kuce-prezivealo-devet-dena-pod-urnatini-od-zemjotresot-vo-italija/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Вто Сеп 06, 2016 9:41 am

alal da mui e.ama pa da bese ono nadvor nemase prvioo da bara osnovnio raborti ke gio barase gazdite.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Гостин on Пет Сеп 16, 2016 5:53 pm

5 чудни факти за животните

Животните никогаш не престануваат да изненадуваат, и секогаш е убаво кога ќе се научи нешто повеќе за нив, бидејќи на тој начин стануваме посвесни за природата, како и за нашето место во неа. Со цел да ви овозможиме да научите нешто повеќе, ви претставуваме пет факти за животните коишто можеби не сте ги знаеле.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Interesno - Page 2 Empty Re: Interesno

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот