Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАНИМЛИВОСТИ

2 posters

Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ Empty ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by osa Вто Фед 02 2016, 23:14

Тука ке ги пишуваме сите интересни случки што се случиле во последните 24 часа.Повелете збогатете ја темата со содржини кои се интересни според вас .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16205
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by osa Вто Фед 02 2016, 23:18

Спектакуларна појава на небото над Скопје
ЗАНИМЛИВОСТИ 340162


Целиот Балкан беше сведок на една необична појава на небото. Пред заоѓањето на Сонцето имавме прилика да уживаме во спектакуларната глетка на небото.

Социјалните мрежи се преплавени со фотогафии од оваа прекрасна глетка...

ЗАНИМЛИВОСТИ Ewokgwriogeoahkt

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16205
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by osa Вто Фед 02 2016, 23:28

СЕКОЈА ЧЕСТ: Хумано дете со гитара на плоштад собира донации за малата Ели
ЗАНИМЛИВОСТИ 340184


На социјалните мрежи осамна фотографија на која се гледа како хумано дете собира пари за малата Ели. Ова дете среде плоштад со својот инструмен успеа да собере 8.700 денари. Секоја чест за ова прекрасно дете кое треба да биде пример за сите генерации. 

Малата Ели боледува од тешката и ретка  болест аганглионарен мегаколон. 

Како што пренесува Телеграф.мк, Фондот за здравство одобри малата Ели да остане во болницата во САД уште 16 дена на државна сметка, но и покрај ова не значи дека на малото девојче не и се потребни донации. 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16205
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Kalinda Сре Фед 03 2016, 23:59

ФОТО: 44-годишна мајка на две деца која изгледа како да има 20 години е интернет сензација
Можеби нема да ви се верува, но оваа младолика жена е на половина од петтата деценија од својот живот. 44-годишната фитнес фанатичка е мајка на две деца, 13-годишен син и 9-годишна ќерка.
Фотографиите на Џанг Тингсјуен деновиве го обиколија светот, привлекувајќи море од комплименти за нејзиниот изглед. Слободно може да се каже дека младоликата Тајванка има кожа и тело на кои секој би позавидел.
Џанг е родена во 1971 година, а во својата татковина го добила прекарот „Gym Queen“ или „Фитнес кралица“ откако пред неколку години стекнала популарност со фотографии од своите тренинзи. Таа инстантно привлекла обожаватели со младешкиот изглед и тонираното тело, што ја поттикнало да започне да снима видеа со свои вежби и да ја напише книгата „Ослабете за шест минути“.

Инспиративната мајка тврди дека намалила 22 килограми од својата тежина преку аеробик вежби кои сама ги создала, а кои можат да се практикуваат каде било. Тренинзите траат околу 6 минути. „Вежбањето не треба да биде ограничено со време и локација. Штом ќе помислите на него, веднаш можете да започнете да правите вежби за растегнување за да го одржите своето тело во фит форма“ – вели таа.
Тингсјуен им советува на оние кои сакаат да ослабат никогаш да не гладуваат, туку редовно да вежбаат. „Мојот главен фокус е редовно да вежбам, како и да го избегнувам консумирањето на храна која содржи премногу шеќер. Никогаш не гладувајте доколку сакате да изгубите килограми. Сè додека редовно вежбате, со сигурност ќе слабеете“ – советува таа.

Џанг ги обиколи и кинеските медиуми пред две години, откако на блог биле објавени фотографии од неа и нејзиниот син.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 488
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ЗАНИМЛИВОСТИ Empty Re: ЗАНИМЛИВОСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот