Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

+8
IVA
хан Ацо
Voivodata
reiter
Prasica
kiBik
defo
osa
12 posters

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter Нед Јан 31 2016, 19:07

ауу,нема никој за друштво пианка?Недела вечер баш е пријатна една две чашки...ракија со кисели краставички и цвекло..еве и песна која е безвремена

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Јан 31 2016, 19:15

A kako kje se dogovorime??? Od kogo kje bide rakijata a od kogo krastavichkite??? В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Happy-smiley17


Последната промена е направена од Teo на Нед Јан 31 2016, 19:18. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter Нед Јан 31 2016, 19:18

бог да чува,ракијата на нишан за крадење а златото не...еее какви времиња дочекавме...дедо ми на баба и велеше,што сакаш прави ама ракијата и виното не ми чепкај Smile

МАСОВНИ ГРАБЕЖИ НА АЛКОХОЛ ОД ДОМАШНИ ВИЗБИ КРАДАТ РАКИЈА ВО ТИКВЕШИЈАТА ЗА ДА ЈА ПРОДАДАТ ВО СКОПЈЕ Украдената ракија завршува на пазарот во Скопје каде литар се продава за 200 денари, а продажната цена во Кавадарци, Неготино и во велешкиот регион е 150 денари, вели Љупчо Аризанов од здружението "Агротиквешија" Стотици литри домашна ракија се украдени изминатиот период во повеќе различни градови низ Македонија за да се продава на црно во Скопје, каде цената е повисока. Лозарите во Тиквешијата кои од вишокот грозје прават домашна ракија живеат во страв дека ќе останат без произведените количини. Изминатите неколку месеци нивните подруми и викендици се мета на разбојници кои им ја крадат ракијата и им прават штета од илјадници евра. "Со ништо не можеме да ги спречиме арамиите. Не помагаат ниту катанци, ниту дополнителни безбедносни брави на вратите. Разбојници влегуваат во подрумите и носат сè до последен литар. Чаршиските муабети се дека ракијата е единствената стока, која во моментот има загарантирана продажба на пазарот, па затоа е и многу примамлива за крадците", вели Аризанов. Според него, кражбите се најмасовни во Кавадарци, Неготино и во велешкиот крај каде литар домашна ракија се продава по 150 денари, а претпоставките се дека завршува на пазарите во Скопје каде цената за литар достигнува до 200 денари. напиша:
http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=CCCF157CB57D92438DC652D26C78C603

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Јан 31 2016, 19:19

Teshki vreminja Reiter...Dobrata rakija stanuva deficitarna...В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter Нед Јан 31 2016, 19:20

Teo напиша:A kako kje se dogovorime??? Od kogo kje bide rakijata a od kogo krastavichkite??? В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Happy-smiley17
еј,јас частам...две-три рак'ии со кисели краставички и цвекло...нема збор за тоа..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter Нед Јан 31 2016, 19:22

Teo напиша:Teshki vreminja Reiter...Dobrata rakija stanuva deficitarna...В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Happy-smiley17
се нека ми земат ама старата ракија НЕ!!ај да додадам и пинџурот лут да не ми чепкат Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Јан 31 2016, 19:24

Mozhe...Ti chastish denes, jas utre, a Osa kje plati...В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter Нед Јан 31 2016, 19:30

не може така...ако се приклучи оса во друштвото вечер јас ќе платам..и утре и задутре..не е фер женско да вади пари на маса покрај машки нели..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Јан 31 2016, 19:32

Chekaj bre...Ona e gazdaricata na meanata...Polna e kako brod...A im dava minimalni plati na cucite...В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter Нед Јан 31 2016, 19:38

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRk4RYR9KBlzQpZfkjxTATqpXy9iuM2JQq-ZEbpwO0v5AjiSRNe

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter Нед Јан 31 2016, 19:39

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTo7x7ndvqOlIws2wciOMarZxSkG6AY_jcvRT04EPA8r0AXvFm_JQ

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter Нед Јан 31 2016, 19:41

Teo напиша:Chekaj bre...Ona e gazdaricata na meanata...Polna e kako brod...A im dava minimalni plati na cucite...В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Happy-smiley17

ја незнам,у подрум сум бил Very Happy Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Јан 31 2016, 19:53

E pa nazdravje togash...

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Sljivovica

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Јан 31 2016, 19:55

reiter напиша:
ја незнам,у подрум сум бил Very Happy Very Happy

Vo onoj vo koj se chuvaat vinoto i rakijata ili vo drugiot kaj shto se chuva zimnicata???В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Happy-smiley17 В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter Нед Јан 31 2016, 20:08

Teo напиша:
reiter напиша:
ја незнам,у подрум сум бил Very Happy Very Happy

Vo onoj vo koj se chuvaat vinoto i rakijata ili vo drugiot kaj shto se chuva zimnicata???В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Happy-smiley17 В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Happy-smiley17
Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Јан 31 2016, 21:37

Teo напиша:Chekaj bre...Ona e gazdaricata na meanata...Polna e kako brod...A im dava minimalni plati na cucite...В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Happy-smiley17

Cicija golema da ti bila. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Нед Јан 31 2016, 22:25

delta напиша:
Teo напиша:Chekaj bre...Ona e gazdaricata na meanata...Polna e kako brod...A im dava minimalni plati na cucite...В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Happy-smiley17

Cicija golema da ti bila. Twisted Evil
zoshto mi vadite muabet ....eve po edna zolta od mene da ne mislish deka sum cicija  Very Happy Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Пон Фед 01 2016, 12:20

Samo zolta bez meze? Navistina si bila sktrzava.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Voivodata Пон Фед 01 2016, 18:05

hej?
deka mi e avatarot be?

imah avatar! izbrisale go ?


_________________
“Съединението прави силата”

Voivodata

Број на мислења : 48
Join date : 2015-12-29

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Voivodata Пон Фед 01 2016, 18:09

imah avatar ama nekoi mi e fleznal v profila I brisal mi e avatarot!
fer li e be ?!
pa tova e privatnihescka rabota, coveci.! uleznale ste mi v sifrata!

_________________
“Съединението прави силата”

Voivodata

Број на мислења : 48
Join date : 2015-12-29

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Voivodata Пон Фед 01 2016, 18:16

viscki koito sa vlast na foruma tuk,modove I supermodove, ako iskat shte si vleznat v profila i chetat si privatnickheskite chatovi , da menuvat profilite I avatarite ni?
samo kaj men e taka ili?

_________________
“Съединението прави силата”

Voivodata

Број на мислења : 48
Join date : 2015-12-29

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Пон Фед 01 2016, 18:50

Сега внимавај и внимателно прочитај го ова што ти го пишувам. На овој форум никој никому никогаш не му влегол во профилот нити нешто му правел. Ти реков да ги прочиташ правилата. Ако не ти се допаѓаат не мора да пишуваш. Лично го проверив системот. Нема никаква акција преземена кон тебе од ниеден модератор или администратор. Уште една лага и јас лично ќе те банирам. Како награда за лажењето од денес ти е забрането пишување со прокси адреса. Ако наредниот пост го напишеш од прокси следува бан.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Voivodata Пон Фед 01 2016, 18:53

bratko
au sega ti kazi mi kako e mozhno imah si avatar,
a sega nyama go?
tova mi go kazhi I sam shte si zaminam, vizhdam che ne iskas da pishuvam na foruma
az ne sam gresil nishco, da kaznuvas me, kako iskash taka cini.

_________________
“Съединението прави силата”

Voivodata

Број на мислења : 48
Join date : 2015-12-29

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Пон Фед 01 2016, 18:55

Немој да лажеш. Имам увид во секоја акција на модовите и админите. Овој пат ќе ти попуштам. Стави нов, или стави го стариот аватар да видиме како изгледа тоа. И престани со проксито. Следи бан од форум.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Пон Фед 01 2016, 18:57

Ovoj vojvoda poveke lici na kodos.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 2 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот