Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TITANIK

+2
osa
defo
6 posters

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Сре Мар 02, 2016 9:46 pm

Ajde i jas da naposham deka tokmu tie glasovi se kradeni i tokmu taa e prednosta so koja dpmne pobeduvashe...Plus onie so po dvaeset lichni karti i po pedeset lugje vo chetirieset kvadrati...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Сре Мар 02, 2016 11:08 pm

Провери колку гласа доби ВМРО во местата во кои се гласачите што се веројатно во странство. Но во тие општини излезноста беше помала. Дури и само 45%. Освен на претседателските избори по атентатот врз Борис Трајковски. Кога за Црвенковски во Липково имаше излезност од 100%. Ајде повторно да напишам дека според законот нема ограничување колкумина ќе бидат пријавени во еден стан. Но вкупниот број на гласачи Македонци од Мала Преспа е помалку од 1% од разликата со која победи ВМРО-ДПМНЕ. Но првичните резултати од вкрстената проверка покажуваат уште нешто. Ако 90.000 гласачи Албанци се иселени, а со нив сигурно е дека има иселено и деца, тогаш нивниот број овде е под 20%. Па паѓа голем дел од т.н. Рамковна спогодба. На крај изгледа дека лидерот на опозицијата, Бејли, ќе се покае што воопшто почна да го заматува избирачкиот список.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Сре Мар 02, 2016 11:10 pm

Трендо ајде доста лицитирање. Јасно е дека сте ги користеле отсутните гласачи да гласаат вашите партиски војници со по дваесет лични карти на нивно место. Тоа се вика фалсификување на избори. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by osa Сре Мар 02, 2016 11:17 pm

i ne samo falsifikat izbori tuku i falsifikat vlast sme imale site ovie godini ...
zamisli da si zemam diploma ko doktor i da si rabotam deset godini ,i posle da se pravam luda i da tvrdam deka sum doktorka ...aj bre trendafile za zalenje si ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Сре Мар 02, 2016 11:20 pm

Може сте ги користеле вие. Тоа што во моментов „чадорот“ не пласира преку некој идиот снимени и монтирани разговори на вашиот пастир и неговите помошници, не значи дека во иднина нема да го направи тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Сре Мар 02, 2016 11:29 pm

Тоа "чадорот трендо мислиш на сваровски судството штго ги покрива вашите и криминалите на вашите учк ортаци?"

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Чет Мар 24, 2016 9:58 pm

Под чадор мислам на т.н. меѓународна заедница, односно на тие кои до скоро го поддржуваа ИСИЛ во светот, а СДСМ и ДУИ во Македонија.
Ајде да се вратам на темава, односно на специјалната јавна обвинителка. Во серијата будалаштини имавме уште една. Со измама дека наводно Централниот регистар не сакал да и даде податоци и дека има обид за уништување на истите денеска СЈО изврши непотребен упад во оваа институција. Веројатно во обид да се понижи и оваа институција. Уставното јавно обвинителство денес пак имаше друга акција во која е пронајдено оружје, уште еден диск со прислушкувани материјали кои или не се предадени од Заев на СЈО или се изнесени од таму, уште еден панцир покрај порано осумдесетте одземени, опрема за фалсификување и фалсификувани документи. Меѓу притворените се и братот и сестрата на членот и активист на СДСМ Чауш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Пет Мар 25, 2016 3:59 pm

Gi poddrzhuvale vashite brakja uchkite?!?!?! Po avtomatizam znachi i pastirot i familijata se pod istiot chador zaedno so vashite brakja Alji i Tachi...Crni Trendafile, za kogo ti odrabotuvash...Na shteta na sopstveniot narod...Osven, kako shto spomnav porano ako ne si Makedonec...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Нед Мар 27, 2016 11:04 pm

Чаушот не е член на ДУИ туку на СДСМ. Што се однесува до поранешните учки, вие ги внесовте во политиката. Кога пред изборите на 15 септември 2002 година ветувавте дека нема да коалицирате со терористи, дека ќе вработите по еден од секое семејство ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мар 28, 2016 12:14 am

трендафил напиша:Чаушот не е член на ДУИ туку на СДСМ. Што се однесува до поранешните учки, вие ги внесовте во политиката. Кога пред изборите на 15 септември 2002 година ветувавте дека нема да коалицирате со терористи, дека ќе вработите по еден од секое семејство ...

Namesto da gi banjate i skijate penzionerite ! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Вто Мар 29, 2016 2:48 pm

Сега ми е јасно зошто СДСМ гласаше да не се објави листата на сомнителни гласачи. На неа се на пример новинарите Ерол Ризаов или Ивона Талевска или политичарите Јани Макрадули и Артан Груби, потоа сестрата на Радмила Шеќеринска Лилјана. Целиот список на фантоми, според фантомскиот мозок на некои политичари може да го најдете ОВДЕ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by defo Вто Мар 29, 2016 3:43 pm

Оф..леле...абе како го немам твојот мозок, еј цела година на одмор ќе сум????

defo

Број на мислења : 2851
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Вто Мар 29, 2016 7:09 pm

Ќе видиш дека фантомски гласачи на ВМРО-ДПМНЕ имаше само во умот на црпнатиот од нива во Муртино, и дека најголемиот дел од обвиненијата на црпнатата од смокварник во Мрзенци ќе се покажат како лажни, односно како дел од предизбрната кампања на амбасадорите од земјите на ЧАДОРОТ, соросоидите и СДСМ, односно дека обидот за инсталирање на марионетска, да не кажам фантомска влада ќе биде неуспешен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by osa Сре Мар 30, 2016 12:10 am

трендафил напиша:Ќе видиш дека фантомски гласачи на ВМРО-ДПМНЕ имаше само во умот на црпнатиот од нива во Муртино, и дека најголемиот дел од обвиненијата на црпнатата од смокварник во Мрзенци ќе се покажат како лажни, односно како дел од предизбрната кампања на амбасадорите од земјите на ЧАДОРОТ, соросоидите и СДСМ, односно дека обидот за инсталирање на марионетска, да не кажам фантомска влада ќе биде неуспешен.

i da sakam nemoze da ti veruvam zosto lichno kaj mene ima ZAPISHANO tochno 6 lica koi ne gi ni poznavam a zamisli spored tebe i tvoite idoli za chesnost si ziveat kaj mene doma ...ha ha ha samo jas nikako da gi vidam ...

inaku lopovlukot ne odi taka ko shto mnogumina mislat deka ednostavno samo se zapishani tie FANTOMI tuku toa e sistemsko VPISHUVANJE Na nepostoechki lica ...shto znachi toa? e pa vaka prvo stavaat svoi PARTISKI poslushnici vo matichnite sluzbi kaj shto se izdavaat dokumenti mislam" izvod od matichna kniga na rodenite i izvod od matichna kniga ne umrenite "i tamu vo tie institucii partiskiot sluzbenik PISHUVA toa shto e potrebno za vlasta ...toj znae koj umrel i koj se rodil ...na toa rabotno mesto rabotat lica so OSNOVNO uchilishte iako se mladi i kako takvi se mnogu lesni za da gi manipulira nekoj ...a nivnite soprugi se vraboteni vo javna adsministracija i se IZBRANI (BOZEM PO SLUCHAEN IZBOR )za vo izbornata komisija i toa na mesto predsedatel na izborna komisija ....i kako moze ova da funkcionira , mislam mazot i zenata poveke od jasno e ....
nemoj da mi replicirash deka ne sum vo pravo ,zoshto fino lepo ke kazam se javno so ime i prezime od prichini shto gi znam ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by osa Сре Мар 30, 2016 12:11 am

трендафил напиша:Ќе видиш дека фантомски гласачи на ВМРО-ДПМНЕ имаше само во умот на црпнатиот од нива во Муртино, и дека најголемиот дел од обвиненијата на црпнатата од смокварник во Мрзенци ќе се покажат како лажни, односно како дел од предизбрната кампања на амбасадорите од земјите на ЧАДОРОТ, соросоидите и СДСМ, односно дека обидот за инсталирање на марионетска, да не кажам фантомска влада ќе биде неуспешен.

i da sakam nemoze da ti veruvam zosto lichno kaj mene ima ZAPISHANO tochno 6 lica koi ne gi ni poznavam a zamisli spored tebe i tvoite idoli za chesnost si ziveat kaj mene doma ...ha ha ha samo jas nikako da gi vidam ...

inaku lopovlukot ne odi taka ko shto mnogumina mislat deka ednostavno samo se zapishani tie FANTOMI tuku toa e sistemsko VPISHUVANJE Na nepostoechki lica ...shto znachi toa? e pa vaka prvo stavaat svoi PARTISKI poslushnici vo matichnite sluzbi kaj shto se izdavaat dokumenti mislam" izvod od matichna kniga na rodenite i izvod od matichna kniga ne umrenite "i tamu vo tie institucii partiskiot sluzbenik PISHUVA toa shto e potrebno za vlasta ...toj znae koj umrel i koj se rodil ...na toa rabotno mesto rabotat lica so OSNOVNO uchilishte iako se mladi i kako takvi se mnogu lesni za da gi manipulira nekoj ...a nivnite soprugi se vraboteni vo javna adsministracija i se IZBRANI (BOZEM PO SLUCHAEN IZBOR )za vo izbornata komisija i toa na mesto predsedatel na izborna komisija ....i kako moze ova da funkcionira , mislam mazot i zenata poveke od jasno e ....
nemoj da mi replicirash deka ne sum vo pravo ,zoshto fino lepo ke kazam se javno so ime i prezime od prichini shto gi znam ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Сре Мар 30, 2016 9:50 pm

А знаеш ли кој и кога ги запишал. Дали можеби тоа не се гласачи на СДСМ можеби. Иако најверојатно се работи за промена на куќните броеви и твојот сегашен број порано го имала некоја друга куќа, а тие што живеат таму не си ја имаат сменето адресата. А можеби и не ја зборуваш вистината затоа што ова не го напиша по првото објавување на избирачкиот список, што не и пречеше на Мирјана Најчевска на пример затоа што тогаш тоа беше на барање на СДСМ. Да потсетам дека најголем број на фантомски гласачи има во местата во кои не победи ВМРО-ДПМНЕ.
Што се однесува до изборот на членови на комисиите од редовите на државната администрација, во тоа учествуваше и Виолета Дума од чија работа СДСМ е задоволен па повторно ја избра во ДИК. И покрај тоа што ги исполнува условите за пензија. Но во комисиите имаше и член по избор на СДСМ, како и ваш набљудувач. На последните избори нема записнички забелешки од ниту еден ваш член.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Пет Апр 01, 2016 11:47 am

Ushte toa ostana neli??? Da se pravdate deka ne se znae koj i koga gi zapishal...Nishto strashno Trendafile, sega kje gi otpisheme...A vie kje ja imate taa chest da glasate den pred ostanatite...Od Idrizovo... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Пет Апр 01, 2016 3:25 pm

Има една народна поговорка што изгледа не ти позната, а гласи:
КОЈ НА ДРУГ ГРОБ МУ КОПА САМ ВО НЕГО ПАЃА!
Гледам дека мој комшија што со децении живее на иста адреса, на таа адреса ја доби и зибирачката легитимација од ДИК кога такви се издаваа, а сега на истата адреса по обвинение на СДСМ и соросоидите, а со поддршка на луѓе кои немаат право да се мешаат во тоа (странските амбасадори).
Ајде повторно да напишам дека од избирачкиот список нема потреба да се срами Македонија, затоа што е доста добар. Напротив, треба да се срамат тие што обвинуваа дека е со мног т.н. фантоми.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Саб Апр 02, 2016 10:30 am

Нормално дека Македонија не треба да се срами од избирачкиот список, кој патем е далеку од добар. Треба да се срамиш ти и останатите поклоници на пастирот ваш Грујо, затоа што сте го направиле таков.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Саб Апр 09, 2016 10:43 pm

Сериозно ли мислиш дека Оливер Спасовски е голем дибек и за пет месеци не може да пронајде ниту еден фантом и да го објави со име и презиме и на која адреса се наоѓа. И да поднесе кривична пријава за Рилковски како претседател на ДИК, Виолета Дума како член и другите членови кои дозволиле такво нешто. Јас слушав за наводни фалсификувани возачки дозволи, иако секој што има некој грам мозок знае дека со возачка не може да се гласа, некои лични карти на наши иселеници беа предадени во СЈО и стото ги врати во МВР без да најде криминал и други пропагандни глупости. Нема ниту една кривична пријава, а да не зборувам за обвинение или пресуда врз основа на докази прибавени од МВР.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 10, 2016 7:15 am

Glasanje so vozacka NIKAKO! Samo so L.K., Pasosh i...... so clenska od Dpbne! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Пон Апр 11, 2016 10:23 am

Не одговори на прашањето дали го сметаш првиот полицаец неспособен затоа што за 5 месеци не успеа да потврди ниту едно од обвиненијата што и тој лично ги објавуваше. Да не кажам дека клеветеше.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Пон Апр 11, 2016 11:00 am

Тоа и не е работа на министерот. Ама затоа СЈО го растури вашиот пастир, другар му учката и фамилијата. Во најкошмарните сонови ги сонувате Катица, Ленче и Фатиме.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by defo Пон Апр 11, 2016 11:15 am

Специјалното јавно обвинителство ги истражува случувањата околу локалните избори во Охрид во 2013 година.

Kако што дознава OhridNews, деновиве на распит во СЈО биле лица инволвирани во изборниот процес, меѓу кои и поранешни локални функционери, кои ни ја потврдија информацијата.

Наводно повод за преземање на предистражни мерки биле објавените прислушкувани разговори од страна на опозицијата.

Официјално засега не се објавуваат детали од истрагата на СЈО.


СЈО се интересира за локалните избори во Охрид во 2013?
Ај честито покрај нелегален председател, и парламент, ќе имаме и нелегални градоначалници??????

defo

Број на мислења : 2851
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Пон Апр 11, 2016 11:19 am

Желбите да се најде нешто се едно, а реалноста е нешто сосема друго.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 7 Empty Re: TITANIK

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот