Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TITANIK

+2
osa
defo
6 posters

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

TITANIK - Page 8 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Пон Апр 11, 2016 11:40 am

Tochno takvi se vashite zhelbi za ushte edni falsifikuvani izbori, koi nema da se ispolnat...Odlichno si gi opishal...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 8 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Пон Апр 11, 2016 11:54 am

Тоа што гласаа неколку стотини Македонци од Мала Преспа, а кои како македонски државјани имаат право на глас не е никаков фалсификат, туку остварување на избирачкото право во согласност со законот. Кој губи има право да се лути.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 8 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Апр 11, 2016 9:24 pm

Trendolakis, ja razbirame tvojata dobra volja da ja potpaluvash diskusijata...... ama ne preteruvaj. Belkim ne mislish deka trpenieto ni e beskrajno. Na kraj sleduva onaa poznatata krilatica: "Ne vredi da se nervirash za sekoja budala"!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 8 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Вто Апр 12, 2016 11:19 am

Знам дека имате проблеми со нервите, но многу е тешко да се дискутира со некој што дава само општи формулации и тоа почесто за тој што нешто напишал отколку за напишаното. Подоброќе беше да напишеше нешто конкретно. На пример дека треба да се направи попис на сите мртвите по сите гробишта за да се види дали случајно некој не е запишан во избирачкиот список. Како оправдување за ново одлагање на изборите и нов „политички леб без мотика“, како што еден хрватски новинар го нарекува министерувањето на СДСМ после загубени избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 8 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Сре Апр 13, 2016 7:15 pm

A koj toa novinar od Hrvatska go narekuva taka ministeruvanjeto na SDSM??? Ili kako po obichaj lazhesh???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 8 Empty Re: TITANIK

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот