Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TITANIK

+2
osa
defo
6 posters

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14, 2016 7:22 pm

Tie se seceni u mozok bez rakija! TOLKU IM ZBIRA CRPKATA! Koga moze eden debil kako nivnion, da gi vlece za nos! A puistite...mu veruvaat , raka u ogan stavaat za nego.... Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Нед Фед 14, 2016 7:31 pm

Se povekje nezavisni eksperti smetaat deka Ti9tanik ne e promashena akcija...

Аналитичари: Титаник ќе даде резултати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Нед Фед 14, 2016 8:14 pm

Teo напиша:TITANIK - Page 4 Jfzurn
Изгледа дека на оваа слика наместо амблемот на најголемата македонска партија треба да се стави симболот на СЈО или слика на Катица. која на прес конференцијата се прикажа како полуписмена. Не знаеше да го прочита текстот што и го подготвил ваљда „чадорот“.
Однесувањето кон Едмонд Темелко нема да го објаснам со зборови затоа што не сум психијатар. Во 21 век некој да биде апсен во 5 часот наутро без налог за апсење од страна на политичката полиција на СДСМ, односно одбрани луѓе од новиот началник на МВР во Битола кој е на тоа место по незаконската одлука на техничкиот министер Проливер Спасовски е неразбирливо. Ќе видиме на првата следна анкета, но мислам дека целата оваа процедура ќе доведе до намалување на рејтингот на СДСМ, но и нивните ментори, да не кажам чадор. Вината на Темелко била во тоа што се борел Македонците од Мала Преспа да добијат македонско државјанство. Како да не е нормално Македонија како матична земја на Македонците на сите да им даде државјанство. И како државјани според Уставот да имаат право на глас. Втора работа за која Темелко е обвинет е што повикувал да се гласа за ВМРО-ДПМНЕ. По таа логика сите треба да бидеме затворени, затоа што на форумов повикуваме да се гласа за некоја партија. Или според обвинителството на Катица дозволено е само да се повикува на гласање во полза на СДСМ. Кога сме кај оваа Гица Прасица, по нејзиниот настап на последната конференција за печат, мислам дека нема повеќе да се појавува во јавност. Дека таа улога ќе ја добијат ќерката на Никола Ристовски, поранешен тетовски судија разрешен поради криминал и Фатиме Фетаи, која ги задоволува сексуалните потреби на друг обвинител од таборот на Гица Прасица, Гаврил Бубевски, кој е кум на Филип Медарски, адвокатот на Зоран Заев. татко му на Бубевски е транзиционен директор на агрокомбинат од Берово кој е заминат во ликвидација, по која директорот станува богат човек. Класична приказна од тој период.
Патем се работи за окулу илјада гласачи од Пустец кои сите и не се излезени на гласање. Што е помалку од половина процент од разликата со која СДСМ ги губи изборите. А по оваа будалаштина таа разлика ќе биде и поголема. Всушност објаснете ми во што е проблемот. Дали во тоа што се дадени државјанства на Македонци, односно сметате дека треба да ги добијат само Албанци, поточно кажано Косовари. Или затоа што тие Македонци го искористиле правото да гласаат. Фатиме Фетаи нема обвинување против тие што организираа гласање на Албанците од дијаспората во Кичево и Струга. Дали затоа што е Албанка или затоа што во тие градови СДСМ не смета на победа.
Ситуацијата е смешна. Тие што пред објавувањето на т.н. бомби бараа тотална слобода на информирањето. За да може неказнето да се објавуваат криминално стекнатите материјали, сега бараат тотална контрола на информирањето. Тие што до скоро се бунеа кога некој ќе биде притворен, сега бараат притвори. Ајде уште едно прашање поврзано со обвинителството на Гица Прасица. Нели Заев имаше 600 илјади разговори. Сега вели дека предал 1.050.000. Дали Верушевски по пуштањето да се брани од слобода му предал уште 450.000. И има ли на тие разговори снимени материјали од лидерот на опозицијата и неговото опкружување, или тие не се прислушкувани. Што е апсурд ако прислушкувала власта. Гица ги гони сите противници на човекот што повикуваше на виткање кичма и чиј татко е осуден за крадење струја, Зоран Заев. На тој список сега се и Бранко со неговиот тим и тимот на Бучковски. Се кае ли Бранко сега што го амнестираше. И Заев и синот а Верушевски.
Што се однесува до аналитичарите блиски до СДСМ, нешто не се сеќавам дека некое нивно предвидување се исполнило. Мене повеќе ми личи дека првата пресуда е бродолом за СЈО. Кое всушност направи серија на законски прекршувања. Од апсењето без налог, преку откривање на идентитетот на осомничените. Беа полни со себе кога апсеа и најавуваа апсења. По бродоломот пак се однесуваа како деца кога ќе им се земе играчката. Па Гица Прасица си дозволи да коментира судска одлука, односно да му порача на судот дека можел да влезе во историјата ако ги прифател нејзините празни обвиненија. Такви судови навистина се влезени во историјата. На пример судот што го осуди Ченто. Тогаш обвинител не беше Катица туку Лазар Мојсов, а наредбодавачите не беа од Брисел туку од Белград.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Нед Фед 14, 2016 8:35 pm

трендафил напиша:
Teo напиша:TITANIK - Page 4 Jfzurn
Изгледа дека на оваа слика наместо амблемот на најголемата македонска партија треба да се стави симболот на СЈО или слика на Катица. која на прес конференцијата се прикажа како полуписмена. Не знаеше да го прочита текстот што и го подготвил ваљда „чадорот“.

Ama zatoa odlichno znae da sobere dokazi protiv kriminalcite od familijata...


трендафил напиша:Однесувањето кон Едмонд Темелко нема да го објаснам со зборови затоа што не сум психијатар. Во 21 век некој да биде апсен во 5 часот наутро без налог за апсење од страна на политичката полиција на СДСМ, односно одбрани луѓе од новиот началник на МВР во Битола кој е на тоа место по незаконската одлука на техничкиот министер Проливер Спасовски е неразбирливо. Ќе видиме на првата следна анкета, но мислам дека целата оваа процедура ќе доведе до намалување на рејтингот на СДСМ, но и нивните ментори, да не кажам чадор.

Trendafile ne tresi zeleni...Na sred nokj gi apsevte lugjeto...A osven toa so kriminalci taka se postapuva, se apsat...Inaku zoshto ti se grizhish za rejtingot na SDSM...Konechno ti kazhaa vo shtab deka anketite se lazhni i SDSM vodi???


трендафил напиша:Вината на Темелко била во тоа што се борел Македонците од Мала Преспа да добијат македонско државјанство. Како да не е нормално Македонија како матична земја на Македонците на сите да им даде државјанство. И како државјани според Уставот да имаат право на глас. Втора работа за која Темелко е обвинет е што повикувал да се гласа за ВМРО-ДПМНЕ. По таа логика сите треба да бидеме затворени, затоа што на форумов повикуваме да се гласа за некоја партија. Или според обвинителството на Катица дозволено е само да се повикува на гласање во полза на СДСМ.

Vinata na Temelko e shto uchestvuval vo zlostornichko zdruzhuvanje za falsifikuvanje na izborite Trendafile...Inaku moronot e sram za Makedonija i makedoncite...

трендафил напиша:Кога сме кај оваа Гица Прасица, по нејзиниот настап на последната конференција за печат, мислам дека нема повеќе да се појавува во јавност. Дека таа улога ќе ја добијат ќерката на Никола Ристовски, поранешен тетовски судија разрешен поради криминал и Фатиме Фетаи, која ги задоволува сексуалните потреби на друг обвинител од таборот на Гица Прасица, Гаврил Бубевски, кој е кум на Филип Медарски, адвокатот на Зоран Заев. татко му на Бубевски е транзиционен директор на агрокомбинат од Берово кој е заминат во ликвидација, по која директорот станува богат човек. Класична приказна од тој период.

Nekade neshto ti se otkachilo Trendafile...Verojatno mislish na Silvaneva koja gi zadovoluva seksualnite potrebi na ministerot za napad Taljat...A dedo mu na Grujo e grchki oficer...Klasichna prikazna za predavnik na makedonshtinata...

трендафил напиша:Патем се работи за окулу илјада гласачи од Пустец кои сите и не се излезени на гласање. Што е помалку од половина процент од разликата со која СДСМ ги губи изборите. А по оваа будалаштина таа разлика ќе биде и поголема. Всушност објаснете ми во што е проблемот. Дали во тоа што се дадени државјанства на Македонци, односно сметате дека треба да ги добијат само Албанци, поточно кажано Косовари. Или затоа што тие Македонци го искористиле правото да гласаат. Фатиме Фетаи нема обвинување против тие што организираа гласање на Албанците од дијаспората во Кичево и Струга. Дали затоа што е Албанка или затоа што во тие градови СДСМ не смета на победа.

Pak si se glupiral...Se raboti za Centar koj i so falsifikati ne uspeavte da go dobiete...A ako Fetai nema da podnese obvinenija za Kichevo i Struga, zoshto vie patriotishta ne go napravivte toa dosega...


трендафил напиша:Ситуацијата е смешна. Тие што пред објавувањето на т.н. бомби бараа тотална слобода на информирањето. За да може неказнето да се објавуваат криминално стекнатите материјали, сега бараат тотална контрола на информирањето. Тие што до скоро се бунеа кога некој ќе биде притворен, сега бараат притвори. Ајде уште едно прашање поврзано со обвинителството на Гица Прасица. Нели Заев имаше 600 илјади разговори. Сега вели дека предал 1.050.000. Дали Верушевски по пуштањето да се брани од слобода му предал уште 450.000. И има ли на тие разговори снимени материјали од лидерот на опозицијата и неговото опкружување, или тие не се прислушкувани. Што е апсурд ако прислушкувала власта. Гица ги гони сите противници на човекот што повикуваше на виткање кичма и чиј татко е осуден за крадење струја, Зоран Заев. На тој список сега се и Бранко со неговиот тим и тимот на Бучковски. Се кае ли Бранко сега што го амнестираше. И Заев и синот а Верушевски.

Lagite za toa koj shto bara od mediumite ti gi razbi Latas so slavnoto intervju...sega mozhete samo da plachete...Inaku ti blagodaram shto tvrdish deka SJO nema diskriminatorski pristap i podnesuva obvinenija protiv site koi go prekrshile zakonot bez ogled na partiskata pripadnost...


трендафил напиша:Што се однесува до аналитичарите блиски до СДСМ, нешто не се сеќавам дека некое нивно предвидување се исполнило. Мене повеќе ми личи дека првата пресуда е бродолом за СЈО. Кое всушност направи серија на законски прекршувања. Од апсењето без налог, преку откривање на идентитетот на осомничените. Беа полни со себе кога апсеа и најавуваа апсења. По бродоломот пак се однесуваа како деца кога ќе им се земе играчката. Па Гица Прасица си дозволи да коментира судска одлука, односно да му порача на судот дека можел да влезе во историјата ако ги прифател нејзините празни обвиненија. Такви судови навистина се влезени во историјата. На пример судот што го осуди Ченто. Тогаш обвинител не беше Катица туку Лазар Мојсов, а наредбодавачите не беа од Брисел туку од Белград.

Zabelezhuvam Trendafile izlivi na omraza vo celiot tekst protiv Katica Janeva...Dali toa znachi deka ti si eden od uapsenite??? Shto se odnesuva do Chento, go ubivte vie komunjarite Trendafile,chija armija JNA ti ja faleshe, chij diktator Tito go velichashe, i se gordeeshe shto si bil sluga na nivniot rezhim...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14, 2016 8:39 pm

TITANIK - Page 4 300px-R30-yo0375-Orden-zasluga-za-narod-sa-srebrnom-zvijezdom

Ova e za Teo...sose parada i vojni orkestar u pozadina Very Happy
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Нед Фед 14, 2016 8:40 pm

Blagodaram kalifu...Kazhi shto piesh i doagjaj vo meana... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14, 2016 8:43 pm

Inaki ordenov e za "Zaslugi za narod" !

p.s. Svaka ti cast druze Teo! Nie "komunjarite" imame slab stomak za trendafilovci, i pri samoto pocnuvanje so citanje na izlivite od maliot mozok dobivame dijareja i grcevi vo dijafragma so napadi na bluenje......taka da ZALAM: OD DOKTOR MI ZABRANIJA DA GO CITAM!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14, 2016 9:07 pm

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Нед Фед 14, 2016 10:07 pm

Teo напиша:
трендафил напиша:
Teo напиша:TITANIK - Page 4 Jfzurn
Изгледа дека на оваа слика наместо амблемот на најголемата македонска партија треба да се стави симболот на СЈО или слика на Катица. која на прес конференцијата се прикажа како полуписмена. Не знаеше да го прочита текстот што и го подготвил ваљда „чадорот“.

Ama zatoa odlichno znae da sobere dokazi protiv kriminalcite od familijata...


трендафил напиша:Однесувањето кон Едмонд Темелко нема да го објаснам со зборови затоа што не сум психијатар. Во 21 век некој да биде апсен во 5 часот наутро без налог за апсење од страна на политичката полиција на СДСМ, односно одбрани луѓе од новиот началник на МВР во Битола кој е на тоа место по незаконската одлука на техничкиот министер Проливер Спасовски е неразбирливо. Ќе видиме на првата следна анкета, но мислам дека целата оваа процедура ќе доведе до намалување на рејтингот на СДСМ, но и нивните ментори, да не кажам чадор.

Trendafile ne tresi zeleni...Na sred nokj gi apsevte lugjeto...A osven toa so kriminalci taka se postapuva, se apsat...Inaku zoshto ti se grizhish za rejtingot na SDSM...Konechno ti kazhaa vo shtab deka anketite se lazhni i SDSM vodi???


трендафил напиша:Вината на Темелко била во тоа што се борел Македонците од Мала Преспа да добијат македонско државјанство. Како да не е нормално Македонија како матична земја на Македонците на сите да им даде државјанство. И како државјани според Уставот да имаат право на глас. Втора работа за која Темелко е обвинет е што повикувал да се гласа за ВМРО-ДПМНЕ. По таа логика сите треба да бидеме затворени, затоа што на форумов повикуваме да се гласа за некоја партија. Или според обвинителството на Катица дозволено е само да се повикува на гласање во полза на СДСМ.

Vinata na Temelko e shto uchestvuval vo zlostornichko zdruzhuvanje za falsifikuvanje na izborite Trendafile...Inaku moronot e sram za Makedonija i makedoncite...

трендафил напиша:Кога сме кај оваа Гица Прасица, по нејзиниот настап на последната конференција за печат, мислам дека нема повеќе да се појавува во јавност. Дека таа улога ќе ја добијат ќерката на Никола Ристовски, поранешен тетовски судија разрешен поради криминал и Фатиме Фетаи, која ги задоволува сексуалните потреби на друг обвинител од таборот на Гица Прасица, Гаврил Бубевски, кој е кум на Филип Медарски, адвокатот на Зоран Заев. татко му на Бубевски е транзиционен директор на агрокомбинат од Берово кој е заминат во ликвидација, по која директорот станува богат човек. Класична приказна од тој период.

Nekade neshto ti se otkachilo Trendafile...Verojatno mislish na Silvaneva koja gi zadovoluva seksualnite potrebi na ministerot za napad Taljat...A dedo mu na Grujo e grchki oficer...Klasichna prikazna za predavnik na makedonshtinata...

трендафил напиша:Патем се работи за окулу илјада гласачи од Пустец кои сите и не се излезени на гласање. Што е помалку од половина процент од разликата со која СДСМ ги губи изборите. А по оваа будалаштина таа разлика ќе биде и поголема. Всушност објаснете ми во што е проблемот. Дали во тоа што се дадени државјанства на Македонци, односно сметате дека треба да ги добијат само Албанци, поточно кажано Косовари. Или затоа што тие Македонци го искористиле правото да гласаат. Фатиме Фетаи нема обвинување против тие што организираа гласање на Албанците од дијаспората во Кичево и Струга. Дали затоа што е Албанка или затоа што во тие градови СДСМ не смета на победа.

Pak si se glupiral...Se raboti za Centar koj i so falsifikati ne uspeavte da go dobiete...A ako Fetai nema da podnese obvinenija za Kichevo i Struga, zoshto vie patriotishta ne go napravivte toa dosega...


трендафил напиша:Ситуацијата е смешна. Тие што пред објавувањето на т.н. бомби бараа тотална слобода на информирањето. За да може неказнето да се објавуваат криминално стекнатите материјали, сега бараат тотална контрола на информирањето. Тие што до скоро се бунеа кога некој ќе биде притворен, сега бараат притвори. Ајде уште едно прашање поврзано со обвинителството на Гица Прасица. Нели Заев имаше 600 илјади разговори. Сега вели дека предал 1.050.000. Дали Верушевски по пуштањето да се брани од слобода му предал уште 450.000. И има ли на тие разговори снимени материјали од лидерот на опозицијата и неговото опкружување, или тие не се прислушкувани. Што е апсурд ако прислушкувала власта. Гица ги гони сите противници на човекот што повикуваше на виткање кичма и чиј татко е осуден за крадење струја, Зоран Заев. На тој список сега се и Бранко со неговиот тим и тимот на Бучковски. Се кае ли Бранко сега што го амнестираше. И Заев и синот а Верушевски.

Lagite za toa koj shto bara od mediumite ti gi razbi Latas so slavnoto intervju...sega mozhete samo da plachete...Inaku ti blagodaram shto tvrdish deka SJO nema diskriminatorski pristap i podnesuva obvinenija protiv site koi go prekrshile zakonot bez ogled na partiskata pripadnost...


трендафил напиша:Што се однесува до аналитичарите блиски до СДСМ, нешто не се сеќавам дека некое нивно предвидување се исполнило. Мене повеќе ми личи дека првата пресуда е бродолом за СЈО. Кое всушност направи серија на законски прекршувања. Од апсењето без налог, преку откривање на идентитетот на осомничените. Беа полни со себе кога апсеа и најавуваа апсења. По бродоломот пак се однесуваа како деца кога ќе им се земе играчката. Па Гица Прасица си дозволи да коментира судска одлука, односно да му порача на судот дека можел да влезе во историјата ако ги прифател нејзините празни обвиненија. Такви судови навистина се влезени во историјата. На пример судот што го осуди Ченто. Тогаш обвинител не беше Катица туку Лазар Мојсов, а наредбодавачите не беа од Брисел туку од Белград.

Zabelezhuvam Trendafile izlivi na omraza vo celiot tekst protiv Katica Janeva...Dali toa znachi deka ti si eden od uapsenite??? Shto se odnesuva do Chento, go ubivte vie komunjarite Trendafile,chija armija JNA ti ja faleshe, chij diktator Tito go velichashe, i se gordeeshe shto si bil sluga na nivniot rezhim...
Ајде да почнам од назад. Немам омраза кон Катица Јанева. Ја жалам. И нејзе, а уште повеќе нејзиното семејство. Кое ќе го носи срамот врз своите плеќи. Срам што син и не ќе може да го испере со 3 илјади евра што ги добива од Сорос. Прашање е и дали ќе ја задржи работата откако мајка му не ги испорача резултатите што се очекуваа од нејзе. Патем ЈНА никогаш не сум ја фалел. Иако присилно и јас како и секој друг таму го имам одслужено во тоа време воениот рок. Но како резервист на АРМ сум држел на нишан припадници на ЈНА. Во кусиот период кога бев комуњар и не знаевме за Ченто. Не се спомнуваше. Ако мислиш дека ја мразам Катица затоа што ја нареков Гица Прасица, ти кажувам дека воопшто немам негативно мислење за било кој лик од Мапет шоуто. Само сакав да потенцирам дека СЈО на конференцијата за печат наликуваше на Мапет шоу. Посебно шефицата која не успеа да го прочита кусиот текст што очигледно некој и го напишал. Не е вообичаено обвинител да се смее кога зборува за наводно сериозен случај. Што се однесува до обвиненијата, дали се лажни или не ќе видиме во иднина. Конференцијата за печат на СЈО изгледаше смешно и обилуваше со незаконитости. На пример не смееја да кажат точни податоци со кои се препознаваат осомничените. Што се однесува до гласачите од Пустец, повторно ќе напишам дека лудачка работа би било Македонија да не даде државјанство на Македонци од дијаспората. А секој што ќе добие државјанство има право на глас. Многу е смешно, можеби подобро кажано тажно, кога некој обвинува една власт дека е божем режим, а за неа гласаат луѓе од дијаспората. Кои не се зависни од тој режим. А уште повеќе кога некој незаконски апси некој кој наводно е близок до режимот. Не знам што мисли времениот началник на полицијата во Битола да прави по изборите. Дали сам да отиде во затвор или да чека да го уапсат. Дали СЈО ќе поднесе кривична пријава против Бранко, ќе видиме. Можеби се работи само за замајување кое треба да го намали револтот за идиотското апсење на Едмонд Темелко. Што се однесува до обвиненија за Струга и Кичево, исто како и за Центар, не можеш да обвиниш некој кој не го прекршил законот. А по законот право на глас имаат сите државјани на Република Македонија. И тие од Пустец и тие од Косово, Германија, САД. И тоа право државата треба да им го овозможи.
Мислам дека газдите од Брисел се незадоволни од настапот на Јанева. Дека не би требало да бидат задоволни. Не може на прес конференција да настапува некој што не може да прочита неколку реченици. Ќе видиме дали сум во право. Дали Катица ќе вежба и ќе научи да чита кога веќе не може да го запамети текстот што некој и го напишал, па не ќе мора да бега на сред прес. Истото важи и за победникот на изборите. Јас пишувам според званичните анкети. На агенција што никогаш немала големо промашување. Наскоро, на 24 април ќе видиме кој е во право.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Нед Фед 14, 2016 10:17 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Inaki ordenov e za "Zaslugi za narod" !

p.s. Svaka ti cast druze Teo! Nie "komunjarite" imame slab stomak za trendafilovci, i pri samoto pocnuvanje so citanje na izlivite od maliot mozok dobivame dijareja i grcevi vo dijafragma so napadi na bluenje......taka da ZALAM: OD DOKTOR MI ZABRANIJA DA GO CITAM!
Апсолутно твое право е што ќе читаш. Зошто повеќе луѓе го гледаат Латас и по интервјуто со Заев отколку што следат вести на Телма, Алсат-м, 24 вести и други телевизии што мислат како тебе е веројатно од исти причини. Добиваат грчеви во дијафрагма со напади на блуење па го зимаат далечинското во раце и префрлаат на Сител, Канал 5, Алфа или некој друг програм од кој не им се гади. Патем ако не сум јас и ако се донесе законот на предлог од СДСМ и Ван Хојте овој форум ќе биде забранет поради небалансираност.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Нед Фед 14, 2016 10:22 pm

трендафил напиша:
Ајде да почнам од назад. Немам омраза кон Катица Јанева. Ја жалам. И нејзе, а уште повеќе нејзиното семејство. Кое ќе го носи срамот врз своите плеќи. Срам што син и не ќе може да го испере со 3 илјади евра што ги добива од Сорос. Прашање е и дали ќе ја задржи работата откако мајка му не ги испорача резултатите што се очекуваа од нејзе. Патем ЈНА никогаш не сум ја фалел. Иако присилно и јас како и секој друг таму го имам одслужено во тоа време воениот рок. Но како резервист на АРМ сум држел на нишан припадници на ЈНА. Во кусиот период кога бев комуњар и не знаевме за Ченто. Не се спомнуваше. Ако мислиш дека ја мразам Катица затоа што ја нареков Гица Прасица, ти кажувам дека воопшто немам негативно мислење за било кој лик од Мапет шоуто. Само сакав да потенцирам дека СЈО на конференцијата за печат наликуваше на Мапет шоу. Посебно шефицата која не успеа да го прочита кусиот текст што очигледно некој и го напишал. Не е вообичаено обвинител да се смее кога зборува за наводно сериозен случај. Што се однесува до обвиненијата, дали се лажни или не ќе видиме во иднина. Конференцијата за печат на СЈО изгледаше смешно и обилуваше со незаконитости. На пример не смееја да кажат точни податоци со кои се препознаваат осомничените. Што се однесува до гласачите од Пустец, повторно ќе напишам дека лудачка работа би било Македонија да не даде државјанство на Македонци од дијаспората. А секој што ќе добие државјанство има право на глас. Многу е смешно, можеби подобро кажано тажно, кога некој обвинува една власт дека е божем режим, а за неа гласаат луѓе од дијаспората. Кои не се зависни од тој режим. А уште повеќе кога некој незаконски апси некој кој наводно е близок до режимот. Не знам што мисли времениот началник на полицијата во Битола да прави по изборите. Дали сам да отиде во затвор или да чека да го уапсат. Дали СЈО ќе поднесе кривична пријава против Бранко, ќе видиме. Можеби се работи само за замајување кое треба да го намали револтот за идиотското апсење на Едмонд Темелко. Што се однесува до обвиненија за Струга и Кичево, исто како и за Центар, не можеш да обвиниш некој кој не го прекршил законот. А по законот право на глас имаат сите државјани на Република Македонија. И тие од Пустец и тие од Косово, Германија, САД. И тоа право државата треба да им го овозможи.
Мислам дека газдите од Брисел се незадоволни од настапот на Јанева. Дека не би требало да бидат задоволни. Не може на прес конференција да настапува некој што не може да прочита неколку реченици. Ќе видиме дали сум во право. Дали Катица ќе вежба и ќе научи да чита кога веќе не може да го запамети текстот што некој и го напишал, па не ќе мора да бега на сред прес. Истото важи и за победникот на изборите. Јас пишувам според званичните анкети. На агенција што никогаш немала големо промашување. Наскоро, на 24 април ќе видиме кој е во право.

Na pochetok Trendafile mislev da ti odgovoram del po del...No tvojata partiska toalet hartija shto si ja postiral ne zasluzhuva seriozen odgovor...Od tebe blikaat zloba i omraza Trendafile...So ludachki zakani kon Janeva i nejzinite deca...So zakni kon pripadnici na makedonskata policija...Mojot odgovor kje bide kratok Trendafile...Te lazhele vo shtabot deka narodot e na vasha strana i so sila kje ve donese na vlast na slednite izbori...Narodot navistina kje uptrebi sila Trendafile no samo za da ve simne od vlast...Takvite partiski zakani i nasilstvo ve donesoa na ova deredze...Zakani za zatvaranje na firmi i muzei...Za apsenja pa duri i za ubistva i frlanje vo endak na celi familii. Istoto toa go chitam vo toalet odgovorot koj si go postiral...Vlakno od glavata nema da mu fali na nieden opozicioner Trendafile, a najmalku na Janeva i neizinite deca, ili na nekoj koj chesno si ja zarabotuva platata vo policijata...No zatoa takvi kako Tebe Trendafile kje go jadat stapot...Moroni koi povikuvaat i uchestvuvaat vo nasilstvo kon oficijalni drzhavni sluzhbenici...Zad chija glupost pastirot vekje deset godini se krie...Seti se na ova Trendafile koga kje bidesh devojche na nekoj r`mpalija vo Idrizovo...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Нед Фед 14, 2016 10:23 pm

трендафил напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Inaki ordenov e za "Zaslugi za narod" !

p.s. Svaka ti cast druze Teo! Nie "komunjarite" imame slab stomak za trendafilovci, i pri samoto pocnuvanje so citanje na izlivite od maliot mozok dobivame dijareja i grcevi vo dijafragma so napadi na bluenje......taka da ZALAM: OD DOKTOR MI ZABRANIJA DA GO CITAM!
Апсолутно твое право е што ќе читаш. Зошто повеќе луѓе го гледаат Латас и по интервјуто со Заев отколку што следат вести на Телма, Алсат-м, 24 вести и други телевизии што мислат како тебе е веројатно од исти причини. Добиваат грчеви во дијафрагма со напади на блуење па го зимаат далечинското во раце и префрлаат на Сител, Канал 5, Алфа или некој друг програм од кој не им се гади. Патем ако не сум јас и ако се донесе законот на предлог од СДСМ и Ван Хојте овој форум ќе биде забранет поради небалансираност.

Zaradi Zaev Trendafile...Lugjeto sakaat da gledaat vo idninata i da chujat shto ima da im kazhe noviot premier...Nikogo povekje osven teshko zabludenite dpmne-ovci kako tebe ne go interesira shto ima da kazhe idniot robijash koj sebesi se narekuva bivsh premier...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14, 2016 10:29 pm

Teo напиша:
трендафил напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Inaki ordenov e za "Zaslugi za narod" !

p.s. Svaka ti cast druze Teo! Nie "komunjarite" imame slab stomak za trendafilovci, i pri samoto pocnuvanje so citanje na izlivite od maliot mozok dobivame dijareja i grcevi vo dijafragma so napadi na bluenje......taka da ZALAM: OD DOKTOR MI ZABRANIJA DA GO CITAM!
Апсолутно твое право е што ќе читаш. Зошто повеќе луѓе го гледаат Латас и по интервјуто со Заев отколку што следат вести на Телма, Алсат-м, 24 вести и други телевизии што мислат како тебе е веројатно од исти причини. Добиваат грчеви во дијафрагма со напади на блуење па го зимаат далечинското во раце и префрлаат на Сител, Канал 5, Алфа или некој друг програм од кој не им се гади. Патем ако не сум јас и ако се донесе законот на предлог од СДСМ и Ван Хојте овој форум ќе биде забранет поради небалансираност.

Zaradi Zaev Trendafile...Lugjeto sakaat da gledaat vo idninata i da chujat shto ima da im kazhe noviot premier...Nikogo povekje osven teshko zabludenite dpmne-ovci kako tebe ne go interesira shto ima da kazhe idniot robijash koj sebesi se narekuva bivsh premier...
I NAJGOLEM MK ROGONOSEC!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Нед Фед 14, 2016 10:30 pm

Koj toa grujo ili Trendafil?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14, 2016 10:32 pm

crna guja!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Нед Фед 14, 2016 10:34 pm

Toa e najstrashno...I Trendafil bi za takov da gnie vo Idrizovo... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14, 2016 10:35 pm

A trendolakis? za nego samo socustvo....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Нед Фед 14, 2016 10:37 pm

Jok, za takvi koi povikuvaat na nasilstvo oko ne mi trepnuva...Kje gi chastam policajcite koi kje go uapsat, obvinitelot koj kje podnese obvinenie i sudijata shto kje go osudi... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14, 2016 10:43 pm

I nadareniot cimer! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by трендафил Нед Фед 14, 2016 10:44 pm

Заев помина, а дневникот на Сител е и понатаму најгледаната информативна емисија во Македонија. Кога една цела фамилија беше убиена (Мудинови во Струмица) на власт беше СДСМ. Не ВМРО-ДПМНЕ. Не знам со што им се заканив на Јанева и нејзините деца. Само напишав дека ги жалам што ќе живеат со срамот поради делото на Катица. Во првиов предмет пред се поради апсењето без налог на Едмонд Темелко. Не повикав ниту на убиство како што направи Тричковски, ниту на апсење како што полн со омраза кон нашиот иден премиер повикуваш ти, ниту на било кој друг облик на насилство. Најмалку децата можат и треба да сносат последици за глупостите на нивните родители. Но за жал срамното дело на еден предавник зацрнува повеќе генерации од неговото семејство. Изгледа дека тебе те лажеле во штабот дека странци ќе ве донесат на власт и дека Заев ќе го прогласат за вазал. Македонскиот народ тоа нема да го дозволи. Ниту на 24 април, ниту подоцна. Зошто живеете во илузија дека народот ве сака и дека Сител, Канал 5, МРТВ и Алфа му го заматуваат мозокот. ВМРО, а и СДСМ победуваа во многу полоши медиумски услови. Но не ова СДСМ. Со лидер кој сака да ја свиткаме кичмата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14, 2016 10:47 pm

Ne te citaaaaaaaammmmm! Otsvire tvoteto.......
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Нед Фед 14, 2016 10:51 pm

Nemoj da lazhesh...Najgledani se vestite na Telma i 24 vesti...Inaku jas gi zhalam tvoite potomci shto kje moraat da zhiveat so sramor deka si robijash od Idrizovo osuden zaradi povikuvanje, organiziranje i uchestvo vo tolpa za nasilno likvidiranje na obviniteli i policajci koi samo chesno si ja vrshele dolzhnosta...Vo pravo si i za sramnoto delo na predavnicite...Poseben sram e toa shto vie dpmne-ovcite so nasilstvo go poddrzhuvate grkot shto saka da ja unishti Makedonija i makedonskiot narod...Na vlast kje ne donese narodot, no na fer i demokratski izbori a ne so falsifikati kako shto pravevte vie...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14, 2016 10:54 pm

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на средбата со министерот за надворешни работи на Кралството Холандија, Берт Кундерс, посочил дека престојните избори на 24-ти април се неопходни поради излез од наметната политичка криза и добивањето на стабилна влада, која, рекол тој, е клучен елемент за продолжување на реформите и мерките насочени кон подобрување на стандардот на граѓаните како и справување со предизвиците поврзани со мигрантската криза.

Груевски изразил уверување дека за ВМРО-ДПМНЕ суштински важно е изборите на 24-ти април да бидат фер и демократски при што ќе биде испочитувана волјата на мнозинството граѓани

TITANIK - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcT1xuGBRed-SIsyO0ZIuJqqeoQUbwJtb1FN6NgVVfLvRjlYGIaK
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин Нед Фед 14, 2016 10:56 pm

Едно баба знае едно си бае. Само што пастирот веке никој не го зема сериозно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14, 2016 11:10 pm

Baska ovaka mu odgovaraat: Ova na mile mi tekna raskazi mu.... ako go pusti Kate da te slusha!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 4 Empty Re: TITANIK

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот