Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Име или смрт

4 posters

Go down

Име или смрт Empty Име или смрт

Пишување by трендафил Вто Фед 23, 2016 11:21 pm

Граѓанската иницијатива „Македонски манифест“, преку соопштение се огласи за моменталната политичка ситуација во земјава.


До народот на Република Македонија, политичките партии и американскиот амбасадор Џес Бејли

Име или смрт

Сите видови на политички и воен терор поминаа врз македонските плеќи изминативе 25 години. Оваа голгота, како и во минатото, така и сега, спонзорирана е од странски фактор, а спроведувана со помош на домашни квислинзи.

Последен во низата е политичко – терористичкиот вандализам што ни се случува изминатава година. Погазен е Уставот, разградени се институциите, се создава паралелна држава. Сето ова финишираше со прес конференција на американскиот амбасадор Џес Бејли и некој анонимен бирократ од канцеларијата на ЕУ во Скопје на која ни беше соопштено дека не сме способни да спроведеме избори. Европската Унија, како многупати досега, соочена со неспособноста да се грижи за сопствената безбедност, а камоли да игра на меѓународен план, се сокри во глувчешка дупка оставајќи се да одлучува американската булдожер – политика. Со ова практично Република Македонија е претворена во протекторат.

Странските амбасадори наредуваат и спроведуваат, а македонските политичари или ликуваат зашто мислат дека ќе им биде подарена власт или молчат и глумат конструктивност. Крајна цел е целосно укинување на македонскиот идентитет. А ни беше најавено. Само пред неколку дена психички неурамнотежениот белгиски филозоф Питер Ванхауте кој е тука дојден како олеснувач на Брисел во преговорите меѓу македонските партии, на социјалните мрежи ни соопшти дека кон македонскиот народ е вперен пиштол на западноевропската и американската колонизаторска политика со закана дека оружјето ќе пукне ако македонските граѓани излезат на избори на ден што не е определен од САД и ЕУ.

И покрај фактот што Брисел се огради од налудничавата опсесија со мачки на Ванхауте, на јавноста брзо и се разјасни дека најавата на олеснувачот спремен за психијатриски надзор, многу брзо стана и наша реалност. Во неделата вечер, пиштолот на Ванхауте пукна од раката на Џес Бејли. Независноста и суверенитетот се укинати. Република Македонија е соочена со политички терор чија крајна цел е суспендирање на државата и укинување на македонскиот идентитет.

Македонските политичари, сакале да го признаат тоа или не, станаа соучесници во агонијата што ја живееме. Македонски Манифест потсетува дека, заради иднината, минатото не смее да се заборави. Тоа им го должимена оние што ги положија животите за оваа земја. Она за што тие се жртвуваа, ние мора да го сочуваме. Да останеме будни и подготвени за секаков вид отпор.

Македонски Манифест цени дека со потегот на САД и ЕУ се проектира граѓанска војна во Македонија.

Македонски Манифест го повикува македонскиот народ да пружи решителен отпор на оваа меѓународна и домашна квислиншка деструкција со мирис на фашизам над македонското национално битие. Да му кажеме „не“ на Бејли, кој е очигледно непријателски настроен кон Македонците.

Најпосле, Македонски Манифест повикува и владејачката партија ВМРО ДПМНЕ да покаже карактер и неодложно да ги спроведе изборите на 24 април, според предавничиот договор кој, според сите знаци, е велепредавнички, како што се велепредавници и сите негови актери.

Амбасадоре Бејли, Македонски Манифест знае дека за Македонците ова е гранична ситуација во која единствениот нивни избор, кон кој го терате, е ,,Име или смрт’’.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by Гостин Вто Фед 23, 2016 11:24 pm

Trendafile si zadocnil...Tvoite vekje lizhat tamu kade shto plukaa... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by reiter Вто Фед 23, 2016 11:28 pm

трендафил и Македонија и револуционерност...хаххаха...борба и слобода и смрт..хахххаа..вмро и трендафил хахахаххаа....

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by трендафил Вто Фед 23, 2016 11:50 pm

Со САД не можеш да се бориш на отворен фронт. До 5 јуни сигурно дека волјата на гласачите нема да се промени. Ајде да видиме дали до тогаш неспособните кадри на СДСМ во ДИК ќе успеат да го извршат наводното прочистување на списокот. Што го прочистуваат веќе скоро една деценија откако се на чело на оваа институција што ги спроведува изборите.
Биди сигурен дека кај се поголем број Македонци стрпливоста е при крај. Па ако има уште еден обид на Бејли за повторно одложување на изборите може да му се случи тоа што му се случи на американскиот амбасадор во Либија. Да настрада од вас, неговите сегашни следбеници, како што ИСИС беа божем американски слуги во арапскиот свет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by Гостин Сре Фед 24, 2016 12:00 am

Ako nema da se promeni voljata na glasachite zohto togash placesh??? Ako narodot ve saka zoshto kako davenik za slamka se drzhevte do 24 april??? Patem se slozhuvam so tebe, trpenieto na makedoncite da ja vidat svojata drzhava na vistinski pat e pri kraj...I ako megjunarodnata zaednica treba ushte ednash da odlozhuva izbori zaradi vashite opstrukcii, narodot  na kloci kje ve izbrka od drzhavata koja se obiduvate da mu ja odzemete...

PS. Znam deka si na samoto dno, zatoa i nema da ti zameram za insinuaciite deka SDSM sprema nekakvi ubistva na ambasadori i slichno...Edinstveno kje ti preporacham da se javish kaj psihijatar...Zatoa shto ochigledno si ja izgubil samokontrolata...Stanuvash opasen za sebe i okolinata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by Arhimed Сре Фед 24, 2016 7:28 pm

Првите години од владеење ВМРО-ДПМНЕ не беше видливо корумпиран. После 10 години, масовно бегање од Македонија, масовно крадење, ... мислам дека многумина би го смениле името само да го видат Груевски како со лисици го носат, а Мијалков го маваат специјалци (согласно телефонските нарачки), а останатите лудаци како ги товарат во Бардовци.

Јас за среќа се исселив пред 5 години и го немам тој гнев во себе.

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by defo Сре Фед 24, 2016 9:44 pm

трендафил напиша:Граѓанската иницијатива „Македонски манифест“, преку соопштение се огласи за моменталната политичка ситуација во земјава.
Who the fucking is Граѓанската иницијатива „Македонски манифест“

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by defo Сре Фед 24, 2016 9:45 pm

Arhimed напиша:

Јас за среќа се исселив пред 5 години и го немам тој гнев во себе.
Љубоморен ти сум, види јас со кого живеам овде.....биди среќен што си излегол од ова ѓубре....... bounce bounce

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by трендафил Сре Фед 24, 2016 10:27 pm

Teo напиша:Ako nema da se promeni voljata na glasachite zohto togash placesh??? Ako narodot ve saka zoshto kako davenik za slamka se drzhevte do 24 april??? Patem se slozhuvam so tebe, trpenieto na makedoncite da ja vidat svojata drzhava na vistinski pat e pri kraj...I ako megjunarodnata zaednica treba ushte ednash da odlozhuva izbori zaradi vashite opstrukcii, narodot  na kloci kje ve izbrka od drzhavata koja se obiduvate da mu ja odzemete...

PS. Znam deka si na samoto dno, zatoa i nema da ti zameram za insinuaciite deka SDSM sprema nekakvi ubistva na ambasadori i slichno...Edinstveno kje ti preporacham da se javish kaj psihijatar...Zatoa shto ochigledno si ja izgubil samokontrolata...Stanuvash opasen za sebe i okolinata...
Затоа што во моментов е веќе променета волјата на гласачите и имаме диктатура, односно во власта е влезена партија која нема поддршка од мнозинството. А раководи со значајни министерства. МВР на пример, кое сега апси без налог (Едмонд Темелко). Иначе главен виновник за тоа што повторно како формална причина за одлагање на изборите е божем непрочистување на наводно непрочистениот список е токму СДСМ. На пример Виолета Дума која не мрдна со прст во претходниот мандат, а реизбрана е повторно во ДИК. Претходниот претседател Рикаловски кој исто така немал ниту една иницијатива за „прочистување“. Или новиот претседател на ДИК на кој му е поважен свети Валентајн и од свети Трифун и од изборите, па не работеше ниту на тој празник, ниту за било која сабота или недела, да не зборуваме за попладне. Само за да не заврши наводното прочистување што ќе покаже дека всушност во списокот и нема значајни грешки и дека се работи за чисто јадење на фекалии од страна на опозицијата.
defo напиша:
трендафил напиша:Граѓанската иницијатива „Македонски манифест“, преку соопштение се огласи за моменталната политичка ситуација во земјава.
Who the fucking is Граѓанската иницијатива „Македонски манифест“
Македонски манифест е една од ретките невладини организации која не е финансирана од Сорос и амбасадите. Ниту од било кој друг. Работи на волонтерска основа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by defo Сре Фед 24, 2016 10:50 pm

А кој се ја сочинува???
Кога се тие луѓе и каде вработени, не давај вакви паушални изјави, псотои гугл, и тој дава резултат.
Име или смрт Ba626be8a3c02e409cbccfb7a410eaf9

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by reiter Нед Мар 13, 2016 3:58 pm

е*и му мајката кога вакви луѓе-нелуѓе ја кројат судбината на граѓаните и државата

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by трендафил Нед Мар 13, 2016 10:07 pm

reiter напиша:е*и му мајката кога вакви луѓе-нелуѓе ја кројат судбината на граѓаните и државата
Разговорот се однесува за промена на прекарот, односно референцата. Не и за промена на уставното име. За СДСМ по 2008 година откако Грција побара едно име за сите употреби двојната формула е минато. Токму тоа е причината што во соработка со странски тајни служби, првично германската, потоа и американската, холандската и други се направи обид да се урне демократски избраната власт и да се инсталира квислиншка. Во која би влегле СДСМ и партиите на Албанците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by reiter Пон Мар 14, 2016 8:58 am

овој разговор од јутјубе е нормален за трендафил....најверојатно и прифатлив...кога двајца-тројца си играат со националните чувства на граѓаните а тие двајца-тројца да ти бифат тешки криминалци и кршачи на уставот и законите во Македонија.Не барајте нормалност-разумност ако се уште ги браните овие двајца-тројца(иако се повеќе)туку побарајте доктор.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by трендафил Пон Мар 14, 2016 9:24 am

Прво се работи за дел, а не за целосен разговор, истиот е монтиран и не се знае во која ситуација е воден. Зошто не прикажеш разговор на Заев пред да ја даде изјавата за виткање на кичмата (едно име за сите употреби, што би рекле и промена на Уставот и уставното име), односно на Црвенковски пред да прифати да станеме членка на ОН со додавка на името. Нели беа прислушкувани граѓаните и опозицијата пред се`, а не власта. Во делот од разговорот прикажан во режија, веројатно на Верушевски доколку и тој не ги добил материјалите „средени“ од некоја странска тајна служба, најверојатно германската со можност подоцна да ги досредувал, веројатно се работи за градење стратегија за преговорите. Но никаде не се зборува за промена на името без референдум. Како што ВИЕ направивте кога ни го сменивте името во БЈРМ и прифативте да се користи кратенката ФИРОМ акко име со 5 букви, а не да се изговори целото име. Што се однесува до германската тајна служба смешно е што додека тие прислушкуваа во Македонија со помош на Верушевски и неговиот тим, пријателските служби на САД ги прислушкуваа нивните лидери на чело со АНгела Меркел. Само во Германија ниту еден политичар не е будала како Заев, па такви разговори да емитува во јавност и на криминален начин да се обиде да дојде на власт. Ова пред се` затоа што Германците како гласачи се „нормални“ и никогаш не би гласале за вакви политичари. Ова кај нас делумно не е така, па наместо да се срамат од Заев, некои симпатизери на СДСМ мислат дека ова е доказ дека нивниот лидер навистина е „црпнат“. Јас мислам дека мнозинството не наседнува на вакви земјоделски штосови, но дали сум во право ќе видиме на 5ти јуни. Доколку во име на демократијата Бејли не нареди да нема избори и во вториов термин.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by Гостин Пон Мар 14, 2016 9:43 am

Dosta bre so zeleni...Predavniku, zoshto lazhesh deka pregovarate za smena na referencata, koga samiot grchki cigan i tvoj pastir Grujokio prizna deka pregovorite se vodat za promena na ustavnoto ime...Zatoa mnogu glupa ti e tezata deka SDSM go smenil imeto...Pochnavte da zabeguvate totalno...Stravot od Idrizovo e golem neli Trendafile???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by reiter Пон Мар 14, 2016 9:48 am

бог да чува....не можам да се изначудам кога велат лепени,монтирани итн...при здрави и читави со очи и уши се прават слепи и глуви..ако нека си тера по свое ама нема,кој збор да го употребам не знам за да профункционира оној дел од мозокот каде е сместена вијугата за реалност во време и простор.Како во пракса и парламентарците се фатиле од немоќ и бранење на неодбранливото кога од говорница на дадено прашање треба да одговорат а тие со заматен ум и погрешна перспектива одговараат со прашање за да избегнат одговорот.На пр. А како беше во време на Б.Ц или Заев како одговор од она за што се повикани а таквиот начин на одговор е знак на признавање на немоќ и признавање на вистината која треба да ја каже но ете со мала контра перцепција се вадат од вистината и вистинскиот одговор.Прочитани сте.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Име или смрт Empty Re: Име или смрт

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот