Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... - Page 2 Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by трендафил on Саб Мај 21, 2016 9:23 pm

ДИК малку ја влечеше работата, но на крај утврди дека избирачкиот список во моментов, но и на минатите избори е во согласност со законот. И по направените измени на барање на СДСМ и презентирани, да не кажам наметнати преку лидерската четворка, од мачкарот Ванхауте. Но Бејли и покрај тоа побегна од избори затоа што ќе ги загубеше катастрофално. Вие од СДСМ потполно заборавивте на вашето барање дека само преку избори може да се реши политичката криза што во име на САД и ЕУ ја наметнувате во Македонија. Проблем е што вие не сакате решение на демократски начин, туку со ваше доаѓање на власт. Со т,н, бомби очигледно е дека не го поправивте рејтингот, туку напротив го расипавте. Што изгледа е изненадување и за специјалните служби на САД кои направиле потполно погрешен психолошки профил на Македонците. Веројатно место да скенираат нормални Македонци ги скенирале своите поданици, соросоидите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... - Page 2 Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by Гостин on Пет Мај 27, 2016 10:02 am

Da bre...So onoj zakon koj falsifikuvani pratenici vo falsifikuvano sobranie, izbrani na falsifikuvani izbori so pomosh na falsifikuvan izbirachki spisok go donesoa...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода... - Page 2 Empty Re: Наместо да се бориме за построги казни ние злосторниците ги пуштаме на слобода...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот