Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

4 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by трендафил Пон Апр 18 2016, 23:49

Зарем медиумите што ги следите не објавуваат вакви вести? Еве ви неколку линкови

http://vesti.mk/read/news/8445849/3062638/kosmos-ne-bil-edinstvenata-divogradba-na-canovski
http://infomax.mk/wp/?p=52011#
http://puls24.mk/mk/vesti/janeva-ke-go-amnestira-canovski-i-ke-otvora-predmet-za-urivanjeto-na-divogradbata-kosmos

треба ли уште за да ви влезе веста дека Фијат Цановски е во процедура за легализација на дивоградби со површина од 1.152 м2 изградени пред 2011 година. Да напишам и со букви дека криминалецот изградил една илјада сто и педесет и два метри квадратни дивоградба без во таа површина да се пресмета дивоградбата Космос.
Нешто ми е многу тешко да разберам дека некој со фарбање и скрнавење на споменици и објекти се бори за демократија, а не за насилство и диктатура. Јасно е дека лудаците на Сорос провоцираат со мајтапењето со македонската историја односно со Портата Македонија и споменикот фонтана на Александар Македонски со намера да испровоцираат насилство за кое би била обвинета власта, како нормално е да си поигрува некој со нашата историја, а не е нормално да си ја браниме, но верувам дека ќе издржиме до изборите. кога ќе дојде демократска власт како замена на оваа полумарионетска диктатура што ја имаме во моментов работите ќе си дојдат на мести и секој ќе одговара за стореното. Секој вандализам и сите нецивилизирани говеда, како што ги нарекува Инфомакс овие странски платеници за среќа се снимени од повеќе телевизиски сниматели и еден по еден за кусо време, кога ќе си замине Оливер Спасовски ќе бидат казнети и се надевам ќе ја платат штетата од свои пари и нема да има потреба од користење на буџетски. не знам ни зошто ги каменувате потчинетите на вашиот генерален секретар, полицајците кои ги слушаат неговите наредби. Се надевам дека вашите желби или барем желбите на вашиот црпнат пастир за украинско сценарио, односно на руско-американска војна на наша територија и со нас како борци на двете страни нема да се исполнат. Со напомена дека македонскиот избор секогаш бил СЛОБОДА ИЛИ СМРТ. И во време кога не сме имале сојузници. Каде ќе одите ако не победи Хилари Клинтон без разлика од која партија ќе биде следниот претседател на САД?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by Гостин Вто Апр 26 2016, 22:00

Платформа за демократска Македонија може да има само еден став. Робија за пастирот и фамилијата заради обид за уништување на македонскиот народ и неговата држава во интерес на вистинската татковина на вашиот пастир Грција и нејзините сојузници учките.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by Гостин Вто Апр 26 2016, 22:02


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот