Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првата ДАМА на Македонија

Go down

Првата ДАМА на Македонија Empty Првата ДАМА на Македонија

Пишување by reiter on Сре Мај 04, 2016 8:43 am


БИТОЛСКАТА БЕГАЛКА МАЈА ИВАНОВА , ОД ГЛАВЕН АГЕНТ НА ССДБ ДО ПРВА ДАМА НА МАКЕДОНИЈА ,ДЕЛ 1-ВИ напиша:

Првата ДАМА на Македонија %D0%9C%D0%90%D0%88%D0%90

http://ohridsky.com/?p=177385

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Првата ДАМА на Македонија Empty Re: Првата ДАМА на Македонија

Пишување by reiter on Сре Мај 04, 2016 8:44 am


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Првата ДАМА на Македонија Empty Re: Првата ДАМА на Македонија

Пишување by трендафил on Сре Мај 04, 2016 9:30 am

Продолжувате со примитивизмот и со изислени приказни за приватниот живот на тие што ги сметате за непријатели. Не знам каква врска има Маја Иванова со тоа што СДСМ не може да победи на избори, па посакува странска окупација на земјата и своепоставување за нивни вазали.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Првата ДАМА на Македонија Empty Re: Првата ДАМА на Македонија

Пишување by reiter on Сре Мај 04, 2016 10:06 am

трендафил напиша:Продолжувате со примитивизмот и со изислени приказни за приватниот живот на тие што ги сметате за непријатели. Не знам каква врска има Маја Иванова со тоа што СДСМ не може да победи на избори, па посакува странска окупација на земјата и своепоставување за нивни вазали.

ti veruvas ili znaes dali e vistina ili izmislena prikazna, a?SDSM pa SDSM,drzavata ni zamina i osven deka SDSM e krivec drugo nema.Znaci SDSM e krivecot a Grujo e praviot,taka li?Bravo.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Првата ДАМА на Македонија Empty Re: Првата ДАМА на Македонија

Пишување by трендафил on Сре Мај 04, 2016 10:31 am

Маја Иванова е прва дама веќе 7 години. Да имавте нештомое мислење е дека ќе го пласиравте најдоцна пред вториот избор на Иванов за претседател на нашата држава. Немаше да чекате до сега. И објавата немаше да оди на некој портал кој не е слободен медиум, туку е финасиран од Сорос и УСАИД. ЗОшто ви пречи ако некој медиум за одредени услуги добиваше пари од владата, која е потпишана како нарачател на секој емитуван спот или печатена реклама, а не ви пречи кога некој даваше и уште дава пари без да добие противуслуга потпишана од нарачателот. Владата такви пари не дава одамна, а СОрос и амбасадите не прекинаа со според вас корупцијата во информативната сфера. А почна со корупцијата многу пред тоа во обид да воспостави каква таква рамнотежа во борбата со странците го направи и Македонија.
Јас овој текст го сметам за нарачан и ќе го сметам за таков се додека Охридскај не помине на самофинасирање.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Првата ДАМА на Македонија Empty Re: Првата ДАМА на Македонија

Пишување by Гостин on Сре Мај 04, 2016 10:43 am

Трендо, како бе тоа во дпмне се некои комуњари и удбаши? Фали уште да го прогласите Грујо за доживотен претседател и да побарате Индија да го ослободи Субрата од затвор за да можете да му ја врачите штафетата. Првиот обид ви пропадна, но јас верувам дека како што сте зодоени со диктатори и диктаторчиња еден ден сепак ќе успеете. Макар штафетата се предавала во дворот на Идризово.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Првата ДАМА на Македонија Empty Re: Првата ДАМА на Македонија

Пишување by defo on Сре Мај 04, 2016 10:29 pm

Реитер, нема потреба од отварање на теми за информации со потекло од сомнителни медиуми...ова ако има врска со реалноста ..јас сум во вратов најтенок.....УДБи, ОЗНИ, МОЗни и тие работи од дамна престанаа да постојат. THE END.


П.С Има тема за Охридскај негдека....дискутиравме таму..............

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Првата ДАМА на Македонија Empty Re: Првата ДАМА на Македонија

Пишување by osa on Сре Мај 04, 2016 10:51 pm

imalo nemalo shto e bitno ,daj otvori tema i kazi shto ste diskutirale da slushneme i nie
p.s. nema da te kara gazdaricata za otvoranje nova tema Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Првата ДАМА на Македонија Empty Re: Првата ДАМА на Македонија

Пишување by osa on Сре Мај 04, 2016 10:56 pm

трендафил напиша:Маја Иванова е прва дама веќе 7 години. Да имавте нештомое мислење е дека ќе го пласиравте најдоцна пред вториот избор на Иванов за претседател на нашата држава. Немаше да чекате до сега. И објавата немаше да оди на некој портал кој не е слободен медиум, туку е финасиран од Сорос и УСАИД. ЗОшто ви пречи ако некој медиум за одредени услуги добиваше пари од владата, која е потпишана како нарачател на секој емитуван спот или печатена реклама, а не ви пречи кога некој даваше и уште дава пари без да добие противуслуга потпишана од нарачателот. Владата такви пари не дава одамна, а СОрос и амбасадите не прекинаа со според вас корупцијата во информативната сфера. А почна со корупцијата многу пред тоа во обид да воспостави каква таква рамнотежа во борбата со странците го направи и Македонија.
Јас овој текст го сметам за нарачан и ќе го сметам за таков се додека Охридскај не помине на самофинасирање.

a toa ko SHITEL da pomine na SAMOFINANSIRANJE ....ej se ubivam od smeenje koga te chitam ....abre usul da se nemalo ...vie najdovte za plateni i potplateni mediumi da zboruvate ?????aj bre odi oladi se ...se zivo ptplativte ,okupiravte ,zaplashivte ,maltretirate ,pritvorate ,ubivate ......i ti ke si zborel ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Првата ДАМА на Македонија Empty Re: Првата ДАМА на Македонија

Пишување by трендафил on Чет Мај 05, 2016 1:15 pm

luxor напиша:Трендо, како бе тоа во дпмне се некои комуњари и удбаши? Фали уште да го прогласите Грујо за доживотен претседател и да побарате Индија да го ослободи Субрата од затвор за да можете да му ја врачите штафетата. Првиот обид ви пропадна, но јас верувам дека како што сте зодоени со диктатори и диктаторчиња еден ден сепак ќе успеете. Макар штафетата се предавала во дворот на Идризово.
Колку време ќе биде Груевски премиер ќе одлучат гласачите. СО тоа што најмалку еднаш на 4 години ќе се појави на избори. Нема за тоа да одлучуваат амбасадори и нивни платеници.
Сител е најгледана телевизија во Македонија, па затоа на неа одат најповеќе реклами, а и минутата им е најскапа. Поради гледаноста и најповеќе владини кампањи одеа на оваа и други гледани телевизии.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Првата ДАМА на Македонија Empty Re: Првата ДАМА на Македонија

Пишување by Гостин on Чет Мај 05, 2016 3:34 pm

Greshish Trendafile...Od Grujo vekje premier ne biduva...Mozhebi vodach na grupata dpmne-ovci na stan i hrana vo Idrizovo...A za finansiranjetpo na shitel odi raskazhuvaj im na malite deca...Nemoj na vnucite, dovolno se vozrasni pa kje te prashaat zoshto im sluzhish na neprijatelite na Makedonija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Првата ДАМА на Македонија Empty Re: Првата ДАМА на Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот