Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДЕН НА МЛАДОСТА

Go down

ДЕН НА МЛАДОСТА Empty ДЕН НА МЛАДОСТА

Пишување by Гостин Сре Мај 25 2016, 12:13

Трендафиле честито ден на младоста. Денот кога на првиот диктатор на кому му служеше, другарот Тито, му организиравте слетови и му предававте штафета. Сигурно многу жалиш за тие среќни времиња, кога опозиција не постоеше а ти среќно можеше да уживаш во диктатурата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДЕН НА МЛАДОСТА Empty Re: ДЕН НА МЛАДОСТА

Пишување by Гостин Сре Мај 25 2016, 12:16

Верувам дека уште повеќе жалиш што клетите комуњари и соросоиди го осуетија вашиот обид со помош на индискиот арамија и ваш побратим Субрата, да воведете штафета и во Македонија. Која редовно секоја година, спортисти и уметници би му ја предавале на твојот омилен диктатор Грујошеску, чија диктаторска кариера моментално се наоѓа во слободен пад.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДЕН НА МЛАДОСТА Empty Re: ДЕН НА МЛАДОСТА

Пишување by Гостин Сре Мај 25 2016, 12:20

Не можам, а да не се радувам што остатокот од животот ќе го проживееш во слободна, независна и пред се демократска Македонија ослободена од фашизоидни елементи и слични аномалии, што секако за тебе ќе биде најтешката казна за поддржување на диктатурата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДЕН НА МЛАДОСТА Empty Re: ДЕН НА МЛАДОСТА

Пишување by трендафил Сре Мај 25 2016, 17:51

Не разбирам зошто за лично обраќање кон мене не ги користиш приватните пораки што ги дава како можност форумов, туку отвораш посебна тема, но ајде да ти одговорам. Јас не бев тој што предложи споменик на Тито на плоштадот Македонија, туку тоа го направи вашиот лидер Бранко Црвенковски во тоа време Претседател на Република Македонија. И никој од тие што како идиоти ги фарбаат спомениците на македонски видни личности и настани, СдсмОвците и платениците на Сорос не прозбореа или не напишаа ниту збор за овој налудничав потег. Гледам дека ни сега не го фарбате споменикот на Тито што го поставија Титовите леви сили пред гимназијата што го носи името на диктаторот.
Сепак ме радува што се јавуваш како жив член на форумов. Откако и помина мандатот и дополнителниот период на т.н. техничка влада и СДСМ доби црвен картон во владата се умртвивте нешто. Гледам вашата активистка носител на штафети на тито, Мирјана Најчевска смета дека фарбањето е нормално за протести. Не знам дали ќе го мисли истото ако некој организира протест против неа и другите странски платеници па почнат да им ги фарбаат становите, куќите, автомобилите ... Или како и секој фашист мисли дека е над другите, па тоа што го прави таа не смее друг да и го прави на неа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДЕН НА МЛАДОСТА Empty Re: ДЕН НА МЛАДОСТА

Пишување by Гостин Сре Мај 25 2016, 18:02

Ајде Трендо разбуди се. Тито е мртов, Бранко одамна не е никаков лидер, уште помалку на СДСМ. Единствениот диктатор кој заслужува специјален третман во Идризово е твојот Грујкио. Најмногу поради тоа што се обиде да го избрише националниот идентитет на македонскиот народ и да креира некаква налудничава верзија со помош на која неговите газди од Белград и Атина би ја докрајчиле македонската држава и еднаш за секогаш би ги отстраниле македонците од картата на нации.

ПС. Не си предложил споменик, но верно си му служел (според твое признание) на другарот шармантен диктатор Тито.

ППС. Максимално го поддржуваш малиот диктатор Грујокио и како еден од неговите најверни следбеници гарант си потпишан на иницијативата од индискиот арамија заедно со оние гдомовците за промовирање на Грујокио во нов штафетен диктатор.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДЕН НА МЛАДОСТА Empty Re: ДЕН НА МЛАДОСТА

Пишување by трендафил Сре Мај 25 2016, 21:53

За да можам да дискутирам треба да напишеш за каков нов идентитет зборуваш. Колку што гледам нов идентитет сака да ни наметне Заев со двојазичност на целата територија на државата, односно да бидеме половина македонци половина Албанци. Ако мислиш на Александар Македонски, тој е дел од идентитетот на моето семејство најмалку од 19от век, кога е роден дедо ми што ми го има пренесено тој идентитет. Татко ми и дедо ми, и другите предци, но за жал прадедо ми и постарите не сум имал можност да ги видам во живо, биле Македонци пред Тодор Александров да го потпише Мајскиот договор со Коминтерната, договор со кој оваа организација го признала македонскиот народ и умреа како Македонци кои ги признаваат сите Македонци. И амебите што ги спомнуваше некој се македонски амеби ако се од Македонија. Не се сигурно американски или корејски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДЕН НА МЛАДОСТА Empty Re: ДЕН НА МЛАДОСТА

Пишување by Гостин Сре Мај 25 2016, 22:55

Брзам Трендо, па не можам да се натегам со тебе за античкиот идентитет кој дедо ти го пренел во 19 век. Отприлика 21 век после Ацета. Но, за да не те оставам во неизвесност, еве Алчинов дал совршена дефиниција за тебе и твоите предци.

ДЕН НА МЛАДОСТА Eirqbo

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДЕН НА МЛАДОСТА Empty Re: ДЕН НА МЛАДОСТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот