Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OD ZHIVOTOT

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:16 pm

OD ZHIVOTOT - Page 3 16-fakti-koi-zaboravile-da-vi-gi-kazat-vo-uciliste-dijamantite-moze-da-se-napravat-od-puter-od-kikiriki-8

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:16 pm

OD ZHIVOTOT - Page 3 16-fakti-koi-zaboravile-da-vi-gi-kazat-vo-uciliste-dijamantite-moze-da-se-napravat-od-puter-od-kikiriki-9

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:16 pm

OD ZHIVOTOT - Page 3 16-fakti-koi-zaboravile-da-vi-gi-kazat-vo-uciliste-dijamantite-moze-da-se-napravat-od-puter-od-kikiriki-10

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:16 pm

OD ZHIVOTOT - Page 3 16-fakti-koi-zaboravile-da-vi-gi-kazat-vo-uciliste-dijamantite-moze-da-se-napravat-od-puter-od-kikiriki-11

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:17 pm

OD ZHIVOTOT - Page 3 16-fakti-koi-zaboravile-da-vi-gi-kazat-vo-uciliste-dijamantite-moze-da-se-napravat-od-puter-od-kikiriki-12

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:17 pm

OD ZHIVOTOT - Page 3 16-fakti-koi-zaboravile-da-vi-gi-kazat-vo-uciliste-dijamantite-moze-da-se-napravat-od-puter-od-kikiriki-13

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:17 pm

OD ZHIVOTOT - Page 3 16-fakti-koi-zaboravile-da-vi-gi-kazat-vo-uciliste-dijamantite-moze-da-se-napravat-od-puter-od-kikiriki-14

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:17 pm

OD ZHIVOTOT - Page 3 16-fakti-koi-zaboravile-da-vi-gi-kazat-vo-uciliste-dijamantite-moze-da-se-napravat-od-puter-od-kikiriki-15

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:17 pm

OD ZHIVOTOT - Page 3 16-fakti-koi-zaboravile-da-vi-gi-kazat-vo-uciliste-dijamantite-moze-da-se-napravat-od-puter-od-kikiriki-16

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:52 pm

30 факти за светот во кој живееме: 40% од копното на Земјата припаѓа само на 6 држави

Светот е преполн со неверојатни работи, но за жал, не секогаш успеваме да ги забележиме или откриеме до крајот на нашиот живот.

За да го збогатите вашето знаење со интересни работи за нашиот свет, неколку кратки факти:

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:52 pm

1. Белата материја во мозокот која ги поврзува различните делови од мозокот продолжува да расте во просек додека не наполните 48 години.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:52 pm

2. Човекот е единственото суштество кое може да црта права линија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:52 pm

3. Секој 5-ти пар во светот се запознал преку социјалните мрежи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:53 pm

4. Социјалните мрежи се исто така, и причина за секој трет развод во светот

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:53 pm

5. Невозможно е да откриете како ви почнуваат соништата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:53 pm

6. Русата брада расте побрзо од кафеавата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:53 pm

7. Ако слушате музика, можете да испиете поголема количина на алкохол во пократок период.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:53 pm

8. Луѓето помалку веруваат на работите кои биле кажани со шепотење.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:53 pm

9. Просечната личност поминува две недели од својот живот во седење пред семафори.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:53 pm

10. Бананите се единственото овошје кое не може да предизвика алергии кај бебињата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:54 pm

11. 40% од копното на Земјата припаѓа само на 6 држави.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:54 pm

12. Пчелите можат да си ги запомнат „лицата“.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:54 pm

13. Површината на белите дробови на човекот е еднаква колку едно тениско игралиште.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:54 pm

14. Високата интелигенција го продолжува животот на мажите, а го скратува кај жените.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:54 pm

15. Музиката може да ја намали болката.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 3 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот