Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OD ZHIVOTOT

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:54 pm

16. За да бидат здрави, мажите мораат да бидат барем две ноќи во присуство на други мажи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:55 pm

17. Мажите кои ги бакнуваат своите сопруги пред да заминат на работа, живеат 5 до 7 години подолго од другите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:55 pm

18. Електронските цигари го намалуваат имунитетот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:55 pm

19. Чадот од запалено дрво има 30 пати повеќе канцерогени материи од чадот од цигари.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:55 pm

20. Шеќерната волна е измислена од забар.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:55 pm

21. За време на својот живот, една личност пробува 40 различни типови на храна.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:55 pm

22. Семките на јаболката се отровни бидејќи содржат 0.6% цијановодородна киселина.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:55 pm

23.Силно изразената грижа на совест може да ви го намали имунитетот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:56 pm

24. Жвакањето на гуми ги забрзува реакциите на мозокот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:56 pm

25. Медот не се расипува дури и по илјадници поминати години.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:56 pm

26. Луѓето со сини очи гледаат подобро во темница.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:56 pm

27. Coca-cola помага при варење на храната, болно грло и вртоглавица.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:56 pm

28. Ефектот на навивачки - девојките изгледаат поатрактивно кога се во група.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:56 pm

29. Насмевката „користи“ дури 17 мускули.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:56 pm

30. Најскапиот филм некогаш направен е „Pirates of the Caribbean: At World's End“ - бил употребен буџет вреден $300 милиони долари.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:58 pm

20 неверојатни факти за светот во кој живееме

Светот околу нас е неверојатен и додека можеби не веруваме во тоа или потребно ни е време за да се убедиме во тоа, постојат факти за него, кои не само што не воодушевуваат, туку и ни го покажуваат токму тоа - колку светот воодушевува.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:58 pm

OD ZHIVOTOT - Page 4 20-nevozmozni-no-vistiniti-fakti-za-svetot-vo-koj-ziveeme-01

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:58 pm

OD ZHIVOTOT - Page 4 20-nevozmozni-no-vistiniti-fakti-za-svetot-vo-koj-ziveeme-1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 1:59 pm

OD ZHIVOTOT - Page 4 20-nevozmozni-no-vistiniti-fakti-za-svetot-vo-koj-ziveeme-3

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 2:00 pm

OD ZHIVOTOT - Page 4 20-nevozmozni-no-vistiniti-fakti-za-svetot-vo-koj-ziveeme-4

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 2:00 pm

OD ZHIVOTOT - Page 4 20-nevozmozni-no-vistiniti-fakti-za-svetot-vo-koj-ziveeme-5

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 2:00 pm

OD ZHIVOTOT - Page 4 20-nevozmozni-no-vistiniti-fakti-za-svetot-vo-koj-ziveeme-6

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 2:00 pm

OD ZHIVOTOT - Page 4 20-nevozmozni-no-vistiniti-fakti-za-svetot-vo-koj-ziveeme-7

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 2:01 pm

OD ZHIVOTOT - Page 4 20-nevozmozni-no-vistiniti-fakti-za-svetot-vo-koj-ziveeme-8

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Гостин Вто Мај 31, 2016 2:01 pm

OD ZHIVOTOT - Page 4 20-nevozmozni-no-vistiniti-fakti-za-svetot-vo-koj-ziveeme-9

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD ZHIVOTOT - Page 4 Empty Re: OD ZHIVOTOT

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот