Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 5 of 43 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24 ... 43  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Сре Мар 15, 2017 8:43 pm

aj pa veke SDSM dosta se branite i im dokazuvate na tupacive od DPMNE kako se raboti ,ednostavno obvinete gi za najtezok kriminal i terajte si rabota
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by tmoro on Сре Мар 15, 2017 9:10 pm

Шо е работава шо Зајко уште не формират влада?Доста ги мазнит Небањаните.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Мар 15, 2017 9:44 pm

Prvo so mirno, ako ne biduva kje im udrime kjotekot...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by tmoro on Сре Мар 15, 2017 10:23 pm

Teo напиша:Prvo so mirno, ako ne biduva kje im udrime kjotekot...

Каков ќотек удирање ко тепих нечистен 10 год?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Мар 15, 2017 11:36 pm

Стапот има два краја. Изгледа уште не сте свесни дека меѓународната заедница во облик на ваш чадор не постои повеќе, односно дека столбот, администрацијата на Обама е упокоена, Бог да ја прости. Освен паушалните обвинувања, практично немаме потврда од СЈО и МВР кое скоро цела 2016 година беше под ваша управа, па обвиненијата може да се сведат на ниво на клевета. Да не зборувам за судска потврда на обвиненијата, односно за пресуда. Патем вие не спроведувате ни пресуди ако се во полза на Македонија, на пример пресудата со која меѓународниот суд во Хаг се изјасни дека НАТО противправно не не прими во членство откако ги исполнивме условите. Попатно да напишам дека едно обвинение на СЈО не чини околу 1 милион евра.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga on Сре Мар 15, 2017 11:38 pm

трендафил напиша:Стапот има два краја. Изгледа уште не сте свесни дека меѓународната заедница во облик на ваш чадор не постои повеќе, односно дека столбот, администрацијата на Обама е упокоена, Бог да ја прости. Освен паушалните обвинувања, практично немаме потврда од СЈО и МВР кое скоро цела 2016 година беше под ваша управа, па обвиненијата може да се сведат на ниво на клевета. Да не зборувам за судска потврда на обвиненијата, односно за пресуда. Патем вие не спроведувате ни пресуди ако се во полза на Македонија, на пример пресудата со која меѓународниот суд во Хаг се изјасни дека НАТО противправно не не прими во членство откако ги исполнивме условите. Попатно да напишам дека едно обвинение на СЈО не чини околу 1 милион евра.

amore apash eden ne ti e sram da jadesh gomna po forumot sjo ne chini eden milion evra ,a toj shto mu go lizesh gzot kolku ne chini (mislim kolku ukrade ) a ti ne pisna
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Мар 16, 2017 11:28 pm

Кој и што украл. Мене не ми е познато за такво обвинение против Груевски или некој друг од власта и покрај тоа што СЈО го води според вас најспособниот обвинител, Катица Јанева. СЈО до сега не чини повеќе од 5 милиона евра, а збирот на сите обвиненија е помалку од 1,5 милион, со тоа што најголема е сумата за неупотребливиот систем за прислушкување наменет на аналогна телефонија која ја нема кај нас одамна. За разлика од тебе ниту јадам фекалии ниту му го лижам газот на некој што не побарал симнување на амнестијата за криминал (Заев за Глобал). Само го почитувам правилото дека никој не виновен додека не биде осуден. За да спречам уште еднаш да не изедеш нешто што не треба, ќе напишам дека не можеме да пишуваме за пристрасност на судот, затоа што до сега немаме ниту едно сериозно обвинение против некој од досегашната власт.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Мар 16, 2017 11:48 pm

SJO ne chini 5 milioni...Sitnica so ogled na toa deka tvojot pastir i familijata ne chinat 5 milijardi koi gi ukradoa od makedonskiot marod...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Мар 17, 2017 10:59 am

Според обвиненијата на СЈО или ти лажеш или тие се тотални идиоти штом не можат да изведат ниту еден доказ. Темата е Зоран Заев. Повторно замајуваш пишувајќи за друг. Зоран Заев е амнестиран криминалец. Ова го пишувам затоа што тој ја прифати амнестијата и нема побарано да му се укине и на суд да докаже дека е евентуално невин. Во меѓувреме денес би требало да се појави во обвинителството поради истрага за изборен криминал, односно поткуп на гласови на последните избори. Обвинет е и за примање на поткуп, односно упатување на граѓанин на едно евро за купување на државно земјиште да уплати двојно повеќе за други цели. Едно за наводна изградба на црква, но не на сметка на МПЦ туку на некој неидентификуван црковен одбор и едно во менувачницата кај Вицето. Изгледа дека тие пари се користени за купување на албанските гласови.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Мар 17, 2017 4:45 pm

Dokazi za kriminalot na tvojot pastir ima i se dostaveni do sudot...Ushte malku i svarovski sudiite od tefterot na Goca brk kje gi otstranime pa reformiranoto sudstvo kje ja smesti familijata tamu kade shto pripagja...Vo Idrizovo...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Мар 18, 2017 7:39 pm

Повторно имаш проблем со себе, па пишуваш надвор од темата. Сепак че ти одговорам дека единствено дело за кое е обвинет Груевски е како божем нарачател на удирање на шамари на Андреј Жерновски, што е ноторна лага, затоа што колку што е познато никој не му удрил шамари на градоначалникот на Центар. Да опцул во приватниот разговор што е криминално снимен и криминално го објави амнестираниот криминалец за Глобал, Зоран Заев, кој е предмет на оваа тема, чадорот преку своите обвинителки ќе го обвинеше за силување.
Да се вратам на темава. Вие обично пишувате дека Груевски, доскорешниот македонски лидер кој го губи приматот пред лидерите на народното движење ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, и неговите приврзаници треба да заврши во Идризово. Јас мислам дека Заев и неговите треба да завршаѕ во Бардовци, Демир Хисар или некоја друга клиника.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Пон Мар 20, 2017 12:53 pm

20.03.2017, 10:15
СДСМ: ПРОГРАМАТА НА НОВАТА ВЛАДА ЕДИНСТВЕН ДОКУМЕНТ ЗА ГРАЃАНИТЕ

По вчерашната информација од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дека подготвуваат документ за излез од политичката криза СДСМ денеска соопшти дека „програмата на новата реформска влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата“.

- Над 700.000 граѓани очекуваат што побрзо да се избере новата влада која што ќе обезбеди правда за сите, квалитетен живот за сите и заедништво. За тоа гласаа на изборите и затоа застанаа со 67 пратенички мандати зад претседателот на СДСМ, Зоран Заев, се вели во соопштението.

Според СДСМ, Груевски повеќе не е фактор на одлучување туку тоа се граѓаните и тој, како што наведуваат, може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со одговорноста.

- Македонија мора да оди напред. Ќе има продолжение на конститутивната седница на Собранието, нов претседател на Собранието, мандат за составување влада и нова реформска влада. Така избраа граѓаните на Република Македонија, се вели во соопштението.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Пон Мар 20, 2017 12:58 pm

Man @Goran_Man
И стварно не ми е јасно. Го мразат Зајко од дното на душата, го нарекуваат предавник, а сакаат вмро да коалицира со него. Студио?
10:55 AM - 20 Mar 2017

не му е местото тука на твитов ,ама нека постои малку

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Мар 20, 2017 10:37 pm

Бидејќи црпнатиот од Муртино е болен за власт, помало зло е ако владее со македонска отколку со албанска платформа. Не знам како толку обични работи не сте во состојба да разберете.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Мар 21, 2017 6:49 pm

Taa albanska platforma ja smisli, potpisha i objavi na sajtot na vladata tvojot pastir Grujokio ushte vo 2015 godina...Eve link...

http://www.siofa.gov.mk/
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Мар 22, 2017 3:00 pm

По се поизвесното влегување на народот во Собранието и формирање на уставотворно собрание нема да има ниту Охридски договор ниту негов секретаријат. Си дал линк до фосилните остатоци од секретаријатот кој треба да спроведува наметнат договор. Не знам ниту зошто си се фатил за Груевски како слеп за стап. Груевски може да биде министер за некое економско прашање. Не и да ја води државата, затоа што никој не сака премиер што очекува спас од народот, туку лидер што ќе го заштити народот од странци и домашни предавници како што се претставниците на Македонците со албанско етничко потекло и лидерот на проалбанската македонска коалиција.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by delta on Сре Мар 22, 2017 10:19 pm

vas u kafana ne ve pustaat od sto ste pijani more kamoli u sobranie,./,././
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Мар 22, 2017 11:05 pm

Народот има должност да влезе без дозвола во Собранието ако таму има предавници и да го очисти. Ќе зборуваме за еден месец ако до тогаш не бидат распишани предвремени избори.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Сре Мар 22, 2017 11:20 pm

трендафил напиша:Народот има должност да влезе без дозвола во Собранието ако таму има предавници и да го очисти. Ќе зборуваме за еден месец ако до тогаш не бидат распишани предвремени избори.

za koj narod zboruvash .....a shto mislish tie shto glasale za mnozinstvoto vo parlamentot ke sedat doma vo vlechki ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Мар 23, 2017 7:43 am

Поевтино решение за да се види колкумина од гласачите на СДСМ се излажани на изборите затоа што на нив СДСМ не излезе со Тиранската платформа и истата ја промовира после изборите се предвремени избори. Може и платформата на Еди Рама да се стави на референдум на кој не може да се донесе одлука со седење дома и гледање телевизија како што се направи кога СДСМ мене ме префрли од општина Центар во новоформираната општина Чаир, а во Струга и Кичево со додавање на соседните места Македонците исто така вештачки ги направи малцинство во сопствената земја. Доколку нема демократска разврска другото решение е за жал насилно. Тука не мора да победи кој е во мнозинство, туку кој е посилен. Но сигурно е дека нема да дозволиме овој пат работите да поминат како со промената на знамето, името или општинските граници. Ако си во право и навистина мнозинството Македонци ја подржуваат платформата на Еди Рама, не знам од каде стравот од избори и кај вас и кај чадорот.
Ние што сега протестираме не реагиравме кога насилно ја заземавте и уништивте канцеларијата на Претседателот на нашата држава. И прифативме избори, ваш влез во владата во која и сега го имате министерот за внатрешни работи кој е од вашата ДУИ. Не ми е јасно, ќе повторам, од каде кај вас стравот од избори. Патем ќе видиме и како ќе тече истрагата за нелегално финансирање на СДСМ, односно колку има тука нарко пари од албанската мафија и тајните служби на администрацијата на Обама.
Според бројот на луѓе што протестираат сега и кога протестираа платениците на Сорос и симпатизерите на албанските партии, значително е поголема поддршката сега. Па не знам зошто вашите господари од чадорската меѓународна заедница доколку се за демократија е не за наметнување на нивното решение што се обидувате да го спроведете сега нема на агенда избори. И покрај тоа што претседателот Иванов јасно кажа дека нема намера да го крши Уставот и да даде мандат по уставниот рок и на мандатар кој прифаќа наметната платформа од странство, односно го нарушува идентитетот на нашата Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Мар 27, 2017 11:15 am

SDSM ne mozheshe da izleze so nikakva platforma a najmalku so Majskiot dogovor pretochen vo Programa na vladata na Grujoshesku i objaven na sajtot na taa ista vlada a koj dogovor sega go narekuvate Tiranska platforma...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Чет Апр 27, 2017 2:42 pm

Se ochekuva pres konferencija koja ja najavi predsedatelot na SDSM g-din Zoran Zaev ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Чет Апр 27, 2017 2:57 pm

Заев: Државен интерес број еден е одблокирање на демократскиот процес
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција од Собранието, денеска потенцираше дека сите реплики и контрареплики, на како што рече, новата опозиција – ВМРО-ДПМНЕ, за Тиранска платформа, двојазичност, кантонизација се неточни.

– Сето ова што го слушавте во репликите на ВМРО-ДПМНЕ е лага. Сакам јавно да повторам дека лага е дека ќе се менува Уставот, дека ќе се носат закони спротивни на Уставот, дека ќе се менува името и идентитетот на Македонија, дека ќе се менува знамето, грбот или химната. Лага е дека ќе се прогласи македонскиот народ за геноциден, изјави Заев.

Тој потенцираше дека демократските процеси бараат трпение, посветеност и грижа за интересите на државата и совест, а од изборите до денес, домашната и меѓународната јавност веќе го видел лажниот поатриотизам на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и партијата, и дека нема сомнеж дека тие само не сакаат да ја предадат власта.
Заев тоа го спои со одговорноста на функционерите од Владата која ја водеше Груевски, и рече дека на суд ќе се оди толку често колку што има сомневања за криминал, а тоа како што потенцираше тој, важи за сите, како за него, така и за Груевски.

Според него партиите имаат свои почетни позиции, но веќе постои финален документ што ја штити унитарноста на Република Македонија.

– Она што беше прифатено од ВМРО-ДПМНЕ беше прифатено и од нас. ВМРО-ДПМНЕ се плаши од СЈО, а ние прифативме. Точно е дека се што преговаравме и за што ќе преговараме ќе биде во рамките на Уставот и во функција на зацврствуање на унитарноста на мултиетничка Македонија. Ќе бидеме посветени на реформите и на полноправно членство во ЕУ и НАТО, а за тоа треба работа и од опозицијата, рече Заев образложувајќи ги плановите на парламентарното мнозинство.

Според него, Македонија ќе биде едно општество за сите, и ништо повеќе нема да зависи од поединец, ниту од Груевски ниту од него, ниту од Ахмети, ниту од Села ниту од Касами туку од институциите.

– Парламентарното мнозинство нема да дозволи опозицијата и Трајко Вељановски да продолжат да ги кршат Деловникот, законите и Уставот. Никој нема право да се изживува врз граѓаните. Државен интерес број еден е да се одблокираат демократските процеси, рече Заев.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Апр 27, 2017 6:00 pm

Многу ми е интересно кога еден веројатно славобалиста се обидува да навредува. Дали си свесен дека поголем дел од луѓето што протестираат против несудениот тирански премиер воопшто не се членови или симпатизери на ВМРО. што е основното име на партијата со дадавка ДПМНЕ. Најголемата партија во Македонија што победи и на последните избори и покрај незаконската поддршка што ја имаше левичарско балистичката опозиција од странци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Мај 03, 2017 8:55 am

Најновиот „бисер“ на Зоран Заев е дека сме биле еден народ со Бугарите.

ZORAN ZAEV - Page 5 Zaev-bgnes-eden-narod

Не изненадува што веќе во соседството се појавуваат написи дека овој човек, според низ шиптарски платеник, не е нормален.

ZORAN ZAEV - Page 5 Zaev_nenormalen

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 5 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 43 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот