Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 41 of 43 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Саб Мај 09, 2020 8:34 pm

Хахахахахаааа небањатиии си пукавте во колено.

ZORAN ZAEV - Page 41 Img_2466

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Мај 09, 2020 8:42 pm

Се согласувам дека обвинителството треба прво да ги вештачи објавените записи, а не да ги зема здраво за готово како што направи СЈО со бомбите на Заев кои да повторам не беа подложени на вештачење ниту на обвинетите (нивните адвокати) не им беа давани како копија, туку можеа да ги слушнат во просториите на судот. Ако добиева копии можеа да ги испратат на експертиза и постојат начини да се утврди и датумот кога е снимени и датумите кога е интервенирано, ако тоа е сторено.
Сигурен ли си дека Заев секогаш зборува поврзано. Ако некој монтирал, зошто би оставал паузи. Снимката е снимена во кафена, па паузите може да бидат и поради јадење или пиење. Мислам дека е сменет гласот на соговорникот за да остане анонимен.
Не ни очекував дека Заев ќе признае вина и ако е виновен. Таа е наменета за тие што се дресирани да прифатат се што ќе каже вождот. На другите не им значи ништо. Очекувам во секој случај по допрен глас обвинителството да отвори постапка и да го истражи случајот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Мај 09, 2020 8:54 pm

Direktno od portalot na predavnikot, za da ne se machi Trendafil. Nema da dokazhuvam deka na snimkite nema nikakvi indicii za kriminal toa na site duri i na vsmro dpsmne ovcite im e jasno. Sakam samo da kazham BRAVO GOSPODINE ZAEV. Tochno e deka vashiot sogovornik razmisluva kako zakoraven vsmrovec. Tochno e deka del od snimkite trebalo da se prevedat od albanski i vie ste imale pravo toa da go doverite nekomu komu mu veruvate. Tochno e i deka vo vremeto na koe se odnesuvaat snimkite site nevladini organizacii i slobodoumni gragani bea na vasha strana. A najtochno od se e deka na kriminalecot Kamchev treba da mu se ebe mamata. Od takvi stradaat i narodot i drzhavata.

ZORAN ZAEV - Page 41 Img_2242ZORAN ZAEV - Page 41 Img_2243ZORAN ZAEV - Page 41 Img_2244ZORAN ZAEV - Page 41 Img_2245
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Мај 09, 2020 9:20 pm

Не ми беше мака туку задоволство пред еден час да ги поставам бомбите за Заев и линк до објавата на порталот Инфомакс, Не знам зошто истото си го повторил, но добро е да ги има двојно. Да видиме што ќе следи понатаму. Колку што гледам во изјавата на Заев (ако е автентична) тој не ги става записите под сомнеж за интервенција во нив. Напротив смета дека објавеното е позитивно за него, односно дека е нормално дека Заев знаел за инженерингот на евроатлантската меѓународна банда на изборите во 2016 година (за нив станува збор во разговорот), дека дел од разговорите му се дадени на Чауш дома, односно дека подоцна лажеше дека не се изнесувани од СДСМ и не се правени копии, дека е точно тоа дека Шарената револуција (од сегашна гледна точка бугарското востание во Македонија) било од страна на странски платеници кои работеле за СДСМ и конечно дека и СЈО работи за оваа партија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Albatros on Саб Мај 09, 2020 9:30 pm

Ne sfakam kako vmro misli deka mu nanesuva steta na Zaev so ovie snimki za koi postoi konsenzus deka se od 2016 koga sdsm bese vo opozicija. Vo glavnite poenti izneseni kako negativnost ne postojat indicii za bilo kakva krivicna odgovornost. Ona sto Mitovski se obidel da go pretstavi kako negativmo vsusnost kako takvo go dozivuvaat samo clenovite i simpatizerite na vmro dodeka gledajki ili slusajki neutralno nema nisto sto bi dovelo da promena na mislenjeto kaj clenovite na sdsm, nivnite poddrzuvaci ili pak kaj neopredelenoto glasacko telo.

Albatros

Број на мислења : 554
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мај 10, 2020 9:45 am

Не знам за разлика од тебе дали Митовски е член на ВМРО. Но колку што го разбрав новинарот кој се занимава со власта, а не со опозицијата, што е нормално за мене има основа за кривично дело во повеќе случаи, но ти очигледно не ги ни слушаш разговорите. Ни по стариот закон не беше дозволена давање на илегално снимени разговори на друг, во случајов на Чауш кој беше осуден (мислам ја одлежи казната) за фалсификување на пасоши. Многу јасно е нагласена и врската на Сорос и бугарското востание во Македонија - Шарената револуција. По нашите закони странци не смеат да се мешаат и да финансираат политички партии. Митовски ништо не претставува како негативно или позитивно, туку објавува нешто што е од јавен интерес. СО минимален коментар. За разлика од Заев кога ги објавуваше т.н. бомби. Се разбира дека за следбениците на Заев јавен интерес е да се објавуваат работи против опозицијата, а криминал ако истото се објави против власта. Во секој случај ова изгледа дека е само загревање. Во секој случај бидејќи нема реакција дека профилот на Заев е хакиран, поранешниот премиер признава дека разговорите се автентични. Ајде да видиме со што ќе се продолжи. Дали овие разговори ќе станат дел од предизборната кампања доколку изборниот процес не почне одново, затоа што на овој начин на тие што станале полнолетни од 12 април до денот кога ќе се закажат изборите, ако се оди со старите листи им е одземено уставното право да бидат кандидати за пратеници.
Еве одговор и од самиот новинар и уредник на Инфомакс.

https://infomax.mk/wp/како-што-му-кажав-и-на-заев-извори-не-из/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Albatros on Нед Мај 10, 2020 10:26 am

Prvo, posoci mi kade jas Mitovski go deklariram kako clen na vmro, zatoa sto formulacijata "se obidel da go pretstavi kako negativno" ne e partisko etiketiranje. Vtoro, toa e ad hominem napad kon sogovornikot isto kako i diskvalifikaciite od tipot "ocigledno ne gi ni slusas razgovorite" sto poveke od jasno te opredeluvaat kako partiski bot koj namesto argumenti koristi ad hominem napadi za da nametne mislenje proizlezeno od linijata na negovata partija. Spored toa zaklucuvam deka sekoj ponatamosen razgovor e bespredmeten. Nema namera da gubam vreme dokazuvajki se so partiski botovi na koi licnite napadi kon sogovornikot im se edinstveniot argument.

Albatros

Број на мислења : 554
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Nebula on Нед Мај 10, 2020 10:58 am

Begaj od blsavi partiski botovi, i jas ednas mu odgovoriv i me napna so tie blesavite partiski spinovi sto im gi serviraat vo stabovite. Jas pak mu go citav odgovorot na Mitovski koj nicim izazvan se falel sam sebe na svojot portal deka zamisli cudo bil gostin kaj sopartiecot Momirovski. Ne izdrzalo srce junacko da se pofali kako on e heroj i ne izdava izvori makar sto nikoj vo slucajov ne go baral toa. Najblesavi se obidite da se izvlecat kvalifikacii za krivicni dela od indicii za koi sekoj student od prva godina na praven znae deka se neodrzlivi.

Nebula

Број на мислења : 635
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Zhane on Нед Мај 10, 2020 11:06 am

Klienti kolku sakas, pecurki po dozd.

Zhane

Број на мислења : 129
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Nebula on Нед Мај 10, 2020 11:09 am

I pacienti.😂

Nebula

Број на мислења : 635
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мај 10, 2020 11:38 am

Во секој случај има нешто позитивно на форумов. Прв пат по долго време на врвот ни е тема што се однесува на власта. Излегува дека ДУИ била уценета со прислушувани разговори, па затоа отишла во коалиција со СДСМ. Од тие разговори нема судска разврска. Во овој случај не е барано од уредникот на Инфомакс да ги издава изворите, но кога беше осуден на условна затворска казна тоа му беше барано на суд. Не знам дали вие живеете во Македонија или т.н. северна е во некој друг свет, па не знаете дека единствениот новинар во Европа осуден на затворска казна е токму овој. И дека пред Европскиот суд за човекови права сигурно ќе добие.

Знам дека никој од симпатизерите на СДСМ не е спремен (или не е способен) за нормална дискусија и дека колку повеќе бомби ќе има против Заев толку повеќе ќе бидат прогласувани за ненормални тие што ќе ги коментираат реално.

Во денешните пуштени снимки не ми се допаѓа како Заев вели “Мамето мамино ќе му го ебам на Орце”.
Прво таа жена која сакаш да ја е… е Анѓел, и можеш под прозор да и плукнеш.
Нашиот другар Мете умре од стресови поради вас, и многу од вас му дојдовте на погреб. Зошто не му помогнавте додека беше жив, кога се разболе, ожени, кога им се роди ќерќичка. Кога во државна му велеа ништо не ти е, оди дома, еве ти апчиња за болка ќе ти помине.
Е таа Ратка што ја пцуваш сега, ни ја отвори вратата, пружи рака за Мете да го прегледаат и ни помогна. Му открија рак и за 10 дена почина. Ве мразам Заев, знаете зошто? Затоа што на тие што се бореа за тебе како кутренце им нудевте пари, ако им требат а замисли тие луѓе горди ги одбија вашите пари зошто не се купуваа, бидејќи вредеа! Има многу да се каже за вас, и што се крие зад вашето ангелско лице. Ќе дојде време, “каменот од блиску доаѓа”.

Ова го има напишано Мери, на фотографијата подолу.

Ајде да одговориме заедно на неколку прашања. Кого го прикривал Заев од ДУИ, а со доказите што ги поседува го уценувал за да стане премиер? Дали без таа уцена Груевски ќе беше премиер? Што му направил Орце на Заев. Дали на Зоран или на Вице Заев, на пример? Дали снименото е од домашни извори или од странски (бугарски на пример) и што снимки му претставиле на Заев за да потпише договор за (не)пријателство со таа земја.

За крај ако навистина се работи за Вмровско масло ако ова излезе на не распишани избори, што ли ќе излезе после.

ZORAN ZAEV - Page 41 Meri-Nikolova-Zoran-Zaev-696x371

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Мај 10, 2020 12:02 pm

Прво да одговириме на парашањето што повеќе ја налутило госпоѓата Буџаку. Дали тоа што Заев го пцуе нивниот куќен пријател и бизнис партнер Камчев или тоато Заев поседувал и сакал да објави снимки за нивниот лидер Ахмети во што беше спречен со законот за СЈО според кој сите снимки мораше и ги предаде во таа институција. Или можеби во снимките има и докази за криминал извршен од страна на нејзиниот Агрон, кој долги години вклучително и во моментов зазема високи државни позиции како кадар на ДУИ.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мај 10, 2020 5:14 pm

Генерално може да заклучам, бидејќи темата е Зоран Заев, а пишуваш за сосема други, дека едни се гонети, според мене и повеќе отколку што треба, а други се ослободени само затоа што се дел од владеечкото мнозинство. Аргон Буџаку не беше избран за раководител на Центарот за управување со кризи со гласови на ВМРО, туку на СДСМ. Ако сте знаеле дека е криминалец, како што изгледа дека тврдиш, зошто не сте го испратиле во Шутка туку во функционерска фотелја.
Немам што да додадам на првите 4 бомби за амнестираниот криминалец црпнат од нива во Муртино. За промена нешто друго. Човекот што според Заев (во време на како изгледа бугарското востание, Шарената револуција, тој беше директор на Сорос Македонија воопшто не се согласува со лидерот на СДСМ. Тој пишува:

ПРОТИВ ЗАБОРАВОТ
Ќе ги потсети некој Бугарите дека Георги Димитров ги признал и Македонците и македонскиот јазик и дека во Горна Џумаја (денес Благоевград) имало театар на македонски, а ширум Пиринска Македонија имало читални и библиотеки? И тоа траело до Резолуцијата на Информбирото! Тие што ме следат на ФБ би можеле да му кажат на Заев, па ќе му напишам детално. И уште нешто: Не ги измислил Тито Македонците во 1945-тата, со своите животи Мирче, Страшо, Кузман и да не редам понатаму, го овериле македонскиот идентитет и јазик, рака под рака со антифашизмот. Треба да се гордееме со тоа, а не да го распродаваме!
https://expres.mk/milchin-do-zaev-da-se-gordeeme-a-ne-da-gi-rasprodavame-identitetot-i-jazikot/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Нед Мај 10, 2020 5:44 pm

Ааа Владе што и Сорос го откачи од што дрпаше премногу и трупаше во Фрфље проекти. Тој што мислеше дека по победата СДСМ ќе формира совет на мудреци во кој ќе седат заедно со Фрфље и ќе носат одлуки а владата ќе биде само извршител на нивните хирови. На што спаднале небањатите да им го дудлаат на еден Владе и Фрфље.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Нед Мај 10, 2020 5:52 pm

Хахахахааа свашта ќе смисли. А бе кажи си убаво дека ти тече низ ногавици од господинот Заев како што вика твојот пастир, полесно ќе ти е.

ZORAN ZAEV - Page 41 Img_2467ZORAN ZAEV - Page 41 Img_2468

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Нед Мај 10, 2020 8:04 pm

ZORAN ZAEV - Page 41 Img_2164
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мај 10, 2020 9:15 pm

АЈ што не му било срам на овој, претпоставувам пубертетлија што го напишал ова, туку ме чуди што ти со гордост си го ставил на нашиов форум. Се работи за школски пример на говор на омраза. Нема насилно излегување на избори дури и ако се закажат. Можен е и бојкот како на референдумот. Како што направи СДСМ на референдумот во 2004 година или на изборите во јули 2016 година кога поради тоа беа одложени и одржани во декември.
Нешто во врска со изборите. Ако има 15 листи како на изборите што се одложија, тоа се 15 набљудувачи. Плус 5 члена на изборна комисија се 20. Плус гласачи. Како ќе се обезбеди растојание од 2 метри меѓу нив. Обично се гласа во училишта што имаат еден влез а повеќе гласачки места, што е дополнителен проблем. Да не се плаши Заев дека скопското крило ќе победи интерно во СДСМ и ќе го сруши руралното (да не кажам црпнатото).

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мај 10, 2020 9:23 pm

Гледам низ Струмица има повеќе графити со цитат од мислењето на Заев за народот.

ZORAN ZAEV - Page 41 Zaev-pcovki-4

ZORAN ZAEV - Page 41 Zaev-pcovki-3

ZORAN ZAEV - Page 41 Zaev-pcovki-2

ZORAN ZAEV - Page 41 Zaev-pcovki-1

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Мај 10, 2020 9:48 pm

Од кај знаеш дека графитите се во Струмица?
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Нед Мај 10, 2020 10:18 pm

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Мај 11, 2020 10:15 am

luxor напиша:Од кај знаеш дека графитите се во Струмица?
Така пишува на порталот што ги објави. Морам да признам дека грешев кога пишував дека Заев не исполнил ниту едно предизборно ветување. Ова што го нема јавно дадено, дека ќе го онади народот го исполни во целост. на сите полиња.
Од видеото со Заев јас заклучувам дека за финансиските мерки не одлучуваме сами туку Светска банка и ММФ. Тешко нас ако таму има различно мислење за тоа кои мерки ќе се спроведуваат. Не со нашето, туку светска банка да мисли едно, а ММФ друго. Не ќе знаеме кого да го слушаме.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Мај 11, 2020 1:42 pm

Еве линк и до друг портал што вели дека графитите за серномакедонскиот е*бач се напишани во Струмица. До сега нема демант од никого, а има поминато доста време откако Заев ја потврди автентичноста на снимката што ја слушавме. Веројатно смета дека има доста гласачи што сакаат да ги е*бе. Бидејќи во сексот кога делото го прави тој што го сакаш се работи за врв на љубов, а кога ти го прави друг за силување. Ме чуди само тоа што голем број од гласачите на СДСМ се машки. Тие се и во многу поголем број на митинзите. Дали митинзите на владеечката партија се всушност паради на гордоста и тоа исклучиво на хомосексуалци. Дали лезбејките кои не сакаат секс со машки после оваа изјава ќе гласаат за Заев? Или се работи за педери како карактер што би рекол лидерот на втората по големина партија во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Саб Јун 06, 2020 12:03 pm

Bravo gospodine Zaev.

ZORAN ZAEV - Page 41 Img_2217
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Саб Јун 06, 2020 2:40 pm

mnogu ubavo mu kaza ...dosta veke pred sekoi izbori samo pritisok i uceni ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Јун 16, 2020 5:52 pm

Денеска имаше убав повод Бугарија да се извини за злосторствата направени во време на Втората светска војна и заеднички да се одбележи како дел од заедничката историја, за жал на различни страни, кога пред 77 години во Ваташа бугарските фашисти стрелаа 12 младинци Македонци. Слава им на Перо Илов (15 годишен), Ванчо Гурев (19), Данко Давков (18), Илија Димов (18), Ристо Ѓондев (18), Блаже Ицев (20), Пане Мешков (18), Герасим Матаков (18), Ферчо Попѓорѓиев (26), Васо Хаџиjорданов (28), Диме Чекоров (20), Пане Џунов (18). Со окупаторите соработувале и заевисти од селото кои на фашистите им дале список на македонските патриоти.
За жал изгледа немаше ни македонско одбележување на овој трагичен настан. Со исклучок на приватна винарија која по тој повод подари 12 шишиња со вино на кои беа прикачени стиховите на песната „Цветови“ од Славко Јаневски.

https://mia.mk/dvanaeset-shishi-a-vino-simbolichno-podareni-vo-spomen-na-godishninata-od-strela-eto-na-12-te-vatashki-mladinci/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 41 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 41 of 43 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот