Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 42 of 43 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јун 17, 2020 8:15 pm

Не беше ли на денешен ден пред две години потпишана Преспанската капитулација. Што имаме после овие две години. Станавме членка на НАТО, но уште немаме ниту знаеме дали и кога ќе добиеме датум за преговори со ЕУ, кој нели го добивме уште тогаш. Дали сме послободни. Јас не, доживеав дс имам право само 10 часа неделно да излегувам од дома (како да сум во домашен притвор). Дали дојдоа странски инвестиции. Не. Дали сум побезбеден. Не, ми е страв кога на улица ќе ми се приближи некој. Мислам дека има корона. Дали сум побогат. Не. Од мои пари се финансираат фирмите на Заерв, Анќушев, Камчев ...

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Чет Jул 02, 2020 12:33 pm

Ete zatoa ne se isti, Zaev e spremen da gi priznae greskite i da se izvini za niv, a Micko zbesnuva, se javuva po ministri, vrsi pritisoci, neprestano laze, samo da izleze bezgresen. Ako se toa go pravi vo opozicija lesno e da se zamisli kakov uzas ke bide ako dojde na vlast. Uste poloso izednacuvanjeto so Goce sto samo po sebe e skrnavenje na deloto i likot na Goce, pa i so Isus, demek iscelitel e Micko kako sinot bozji samo po sebe e jezivo.

ZORAN ZAEV - Page 42 Img_2234
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Jул 02, 2020 3:05 pm

Младите се криеа додека водеа љубов, изјави Заев на предизборна средба и никој не реагираше туку сите молчеа како телиња. Демек сега се е.бат по плоштадите и улиците.
Подолу на линкот има и видео од овој нов бисер на северџанскиот пастир.

https://republika.mk/tvitovi/mladite-se-krieja-dodeka-vodea-ljubov-reche-zaev/

Во врска со двата часа седење во кафеана сега ми е јасно зошто ги прифативме идиотските договори со СОфија и Атина и платформата од Тирана. Сме имале премиер кој после два саата преговори станува непресметлив.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Чет Jул 02, 2020 3:51 pm

Заев е три класи погоре од небањатиот уплашен како мало дете Жмицко.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1288
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Jул 05, 2020 3:22 pm

Пред неполна година, лани во август, Заев изјави:
„Ако има докази нека се објават, за било кој, прво за мене, па после и за сите. Нека се објават секаде. Тоа го заслужуваат граѓаните за било кој, еве и мене ме спомнувате, ако е за Зоран Заев, веднаш да ги објават. Дали е италијанскиот новинар, дали е господинот Мицкоски, апелирам да објават“,
Линк МАКФАСТ
Сега кога бомбите се објавуваат прети со тужби. Што би рекол се однесува како педер (како карактер), да користам негови зборови.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Нед Jул 05, 2020 5:41 pm

Многу хумано од господинот Заев што ги брани небањатите од бомбите и се залага за почитување на законите и правната држава. Чудно како Испрдичи и за ова не излажал.

ZORAN ZAEV - Page 42 Img_2576

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1288
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 10, 2020 4:55 pm

Мошне интересно е кога пушташ бомби и даваш кривична пријава знаејќи дека обвинителството нема да те гони тебе затоа што го контролираш и дека на тоа ќе се  воодушевуваат бањатите (со испран мозок).
Чудно е и кога наводно македонскиот јазик е зацементиран, а на декларациите на грчки производи македонскиот јазик е безимен. На место пред декларацијата да пишува МК има само загради, како што пишува AL пред декларацијата на албански, BG пред декларацијата на бугарски --- Ниту една инспекција (сите се под контрола на Заев и Ахмети)  не реагира на тоа.


ZORAN ZAEV - Page 42 Mkd-473314

ZORAN ZAEV - Page 42 Mkd-473342

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Jул 21, 2020 2:31 pm

Денес претседателот на СДСМ Зоран Заев излезе со интервју во кое тврди дека тој ќе биде мандатарот што ќе ја состави новата влада.

ZORAN ZAEV - Page 42 Img_2413

https://a1on.mk/macedonia/intervju-zaev-vo-avgust-kje-ja-sostavime-novata-vlada-mickoski-e-autsajder-kje-koalicirame-so-partii-koi-se-za-evropski-koncept/
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Aвг 05, 2020 12:35 pm

Многу чудна изјава на Заев вчера, кога го нападна новинарот на ТВ Клан Фуркан Салиу нарекувајќи го „контравладин“. Дали човекот смета дека само тој и владата постојат на светот или заболел не би можел да кажам. Во светот постојат владини и опозициони медиуми, левичарски и десничарски и тоа е нормално. Кога некој прогласува некого за КОНТРАвладин, веројатно сака да даде до знаење дека вчадата ќе се бори со сите средства (пред се со обвинителството и судството што се под контрола на властодржецот). Наводно во приватен разговор Заев му каѓал на новинарот дека неговите деца плачеле кога читале некои портали. Ќе напишам само дека поради Заев не плачат само неговите, туку и многу други деца во Македонија и македонски дечиња ширум светот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by TRAJCHE on Чет Aвг 06, 2020 2:51 pm

Bravo gospodine Zaev, covecki e da se gresi i da se priznavaat i popravaat greskite a ne kako Micko po ministri da se javuvas i policii da vikas da apsat inspektori sto te fatile kako krsis zakoni.

ZORAN ZAEV - Page 42 Img_2208
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Aвг 06, 2020 5:50 pm

Не е добро за еден политичар ако биде бојкотиран од новинарите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Сре Aвг 12, 2020 6:57 pm

Ве поздрави мандатарот небањати.

ZORAN ZAEV - Page 42 Img_2624

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1288
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Чет Aвг 13, 2020 4:58 pm

На Жмицко му честитале шпицен губитник.

ZORAN ZAEV - Page 42 Img_2625

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1288
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Aвг 13, 2020 6:16 pm

Не се сеќавам дека Груевски доби честитки од амбасадата на САД кога го доби мандатот во 2016 година. ЗНачи ли тоа дека овој пат амбасадата на САД ќе му обезбедува мнозинство на македонски премиер, односно дека нема да имаме премиер туку вазал!? Дали во било која нормална земја мандатарот добива честитки или ги добива ако стане премиер? Даи Ахмети е повикан во ХАГ како притисок дека ќе биде обвинет за воени злосторства доколку не стане дел од влада под команда на странци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Чет Aвг 13, 2020 6:20 pm

Заначи дека господинот Заев е политичар од светски калибар и незаобиколлив фактор на светската политичка сцена за разлика од Грујо и Жмицко кои се небитни.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Вто Сеп 15, 2020 8:15 pm

Bravo za gospodinot Zaev.

ZORAN ZAEV - Page 42 Img_2276
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Сеп 16, 2020 8:03 pm

Заев договара и дека наводно сме биле Бугари, како што сака да ни изнуди признавање евроатлантската меѓународна банда, во која уцените врз Македонија и Македонците сега ги превзема Бугарија, откако Грција си ја заврши работата со сечењето на нашиот историски корен. Интересно, за Заев пријатели ни се земјите што не уценуваат. Идејата на Заев и неговите пријатели е дека наводно сме вештачка нација створена од југословенскиот диктатор Тито. Дури и таа налудничава идеја да е точна, наше право би било сами, секој поединечно, да одлучиме дали ќе се вратиме во според Заев природната нација или ќе си останеме како што повторно според Заев вештачки не створил Тито. Реално се работи за грешка во менталниот склоп на нашиот премиер. Во старт во времето кога Македонија се ослободила од фашистичката окупација и со тоа Македонците се стекнале со човековите права сами да се идентификуваат, Тито не бил лидер како што станал подоцна, туку бил послушник на Сталин. Се осамосталил и му се спротивставил на лидерот некои 4 години по ослободувањето на Македонија на сегашната територија плус Прохор Пчински и Елез Хан (Генерал Јанковиќ).
Сега некој како Заев да тврди дека јас сум налионалист затоа што сакам сам да одлучувам за својот идентитет, а не да го правам тоа под диктат и уцени од НАТО и ЕУ, а дека тие што не уценуваат (НАТО и ЕУ со Грција и Бугарија, пријателите на Зањев како истурени играчи) се интернационалисти и светски луѓе.
Што да кажам освен Господ да не чува од такви пријатели како тие на Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Сеп 16, 2020 10:11 pm

Според твојот нов оФчар ти лажеш, Заев е против влез на Македонија во ЕУ па според тоа не договара ништо со бугарите. Ама затоа вие сте биле за ЕУ што според твојата логика докажува дека вие сте тие што договарате дека македонците се бугари.


ZORAN ZAEV - Page 42 Img_2437
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Сеп 17, 2020 6:02 pm

Тоа е според делата односно зголемувањето на корупцијата, а намалување на праведноста на правосудниот систем. Први тоа го објавија Американците во извештајот на Стејт Департментот.

Перцепцијата за Северна Македонија и Албанија е дека се најкорумпирани земји на Западниот Балкан, според извештај од Стејт департментот

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Чет Сеп 17, 2020 7:02 pm

Значи Жмицко е во право, Заев сепак не договара ништо со бугарите, туку тоа по сопствено признание го прави твојот нов оФчар Жмицко.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Сеп 17, 2020 9:30 pm

Заев веќе договорил што договорил со својот пријател Бојко Борисов. Со Заев победниците, а ние ја победивме Бугарија во Втората светска војна, не ја пишуваат историјата. Таков ни е односот и со поразените балисти.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Чет Сеп 17, 2020 10:11 pm

Зарв направи одличен договор со Бугарија. Само лудите дпне оФци лажат дека Бугарија е во право и Заев нешто продал. Нормалните македонци знаат дека Бугарија со најновите уцени го крши точно договорот за добрососедство.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Сеп 18, 2020 3:48 pm

Само многу голем бугала може да тврди дека некогаш сум напишал дека Бугарите се во право. Не сум напишал ниту дека Грците се во право иако Заев им го призна тоа право. Дали го продал или е будала тоа не сум го поставил како проблем. Потполно ми е сеедно зошто е направено тоа срање, туку гледам како и дали може да се поправи. Во врска со Бугарија ќе те прашам за твое мислење. Дали мислиш дека Заев е будала и не му беше јасно дека со договорот за т.н. пријателство со Бугарија им даде можност на нашите источни непријатели да го прават ова што го прават или тоа го направил за пари. При тоа не мислам дека добил пари од некого, туку дека евентуално добил право од газдите од странство да собира наши, македонски (и од северџаните и од нормалните Македонци) и за тоа да не добие по прсти.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Пет Сеп 18, 2020 4:18 pm

Сите небањати гадови навиваат за бугарите и грците, тоа е јавна тајна. За разлика од нив СДСМ направи договори со кои ги заштити македонските национални интереси.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1288
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Сеп 18, 2020 6:25 pm

Кко што гледам СДСМ отвори проблеми. Во времето на ВМРО немаше вакви меморандуми од страна на Бугарија. Дали овој проблем ќе се затвори и како ќе се затвори ќе видиме во иднина. Во моментов, за жал, меморандумот е отворено прашање. Што јасно укажува на тоа дека Заев гнасно лажеше дека прашањето со јазикот е затворено и како признат јазик за сите и како име. Бугарија и Грција се ваши пријатели. Мене не може да ми бидат пријатели тие што ги кршат моите човекови права. Може да им простам откако ќе им дојде памет, но не додека активно извршуваат злосторство потпомогнати од домашните предавници. Во моментов нема такво навестување, па нема друг избор освен борба против непријателот. Бугарите и Грците се пријатели на Заев и Ахмети, што би рекле на власта што ти ја поддржуваш. Јас не сметам за гад никого што ги поддржува моите пријатели, затоа што немам пријатели гадови.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 42 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 42 of 43 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот