Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 43 of 44 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by TRAJCHE on Саб Сеп 19, 2020 11:45 am

Bravo za gospodinot Zaev.

ZORAN ZAEV - Page 43 Img_2229
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 581
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Сеп 19, 2020 6:24 pm

Јас користам повеќе литри гориво отколку алкохол. И со секој литар плаќам 2 денара повисока акциза. Плаќам и повисока цена на струјата. Сам си плаќам маски, средства за дезинфекција, трошам повеќе гориво за да не се возам со автобус, а немам добиено ни денар од владата. А ќе ги враќам милијардите со коии не задолжија СДСМ и ДУИ. Еве сега ќе одвојувам и по 4 денари (заедно со сите граѓани) за лозарите. На нив нека им се алал парите. Лозарството е макотрпна работа.
Не знам каква врска има ова со Заев. И тој, за разлика од мене е примател на субвенции поради короната.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Сеп 22, 2020 5:54 pm

„Додека дишам, додека го дишам овој македонски воздух, додека ме држи памет дека мојот дедо, мојот татко сите мои предци, јас мојот син и ќерка сме Македонци, родени овде во Македонија, тоа не може да се случи. И не само тоа, верувам дека не постои роден човек подготвен да излезе пред парламент и да бара промена на Уставот заради промена на уставното име“

До сега стално се осврнував на првиот дел од заклетвата на Заев на додека дишам и тврдев дека е лажго затоа што дише и по промената на Уставот. Некако го пропуштав вториот дел тоа „додека ме држи памет“. Можеби премиерот не е лажго, но за жал за премиер не се бара лекарско уверение како за другите вработувања.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Окт 04, 2020 5:59 pm

Според бугарскиот портал биг5, портал што ја објави вистината за Бојко Борисов по што почнаа протестите во Софија што траат со месеци, тврди дека Заев има нова вила во Грција, поголема и поскапа од претходната. Во време кога неговите фирми добиваат државна помош, односно ги финансираме јас и другите даночни обврзници.

http://www.big5.bg/akcenti-2/item/20933-ekskluzivno-i-edinstveno-v-big5-vizhte-novata-kashta-ubezhishte-na-makedonskiya-premier-zoran-zaev-v-halkidiki.html

https://plusinfo.mk/nova-vila-na-zaevi-na-halkidiki-ili-lazhna-vest/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Нед Окт 04, 2020 8:43 pm

Дувајте му го на Заев небањати.

ZORAN ZAEV - Page 43 Img_2684ZORAN ZAEV - Page 43 Img_2685

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1351
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Окт 05, 2020 3:50 pm

Гледам дека бугарскиот портал биг5 што ја објави веста нема објавено демант на истата. Притисокот се врши само во вилаетот на ЗОран Заев, во т.т. Северна Македонија. Иначе не знам зошто владата демантира нешто за што не е засегната. И во веста пишува дека вилата не се води на име на премиерот експерт за билдање 2/3 мнозинство и промена на името по неуспешен референдум, туку дека званичен сопственик е некоја фирма на фамилијата Заеви. Еве уште еден линк од Бугарија. Многу се интересни коментарите на граѓаните после веста.

https://afera.bg/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%B2-big5-%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B0-%D1%83/


Да му честитаме и на портпаролот на Заеви, К.К. на новиот мотор од 20 илјади евра.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Окт 05, 2020 4:11 pm

На социјалните мрежи се појавија нови фотографии од вилата за која бугарскиот портал тврди дека е на Заев, а за возилото на една од сликите се тврди дека е со струмичка регистрација. Ме чуди зошто со демант не се јави споственикот на менувачница преку која според едно видеа се „донира“ по едно евро од квадрат ако сакаш да купиш државно земјиште, бидејќи тој или некоја од неговите фирми се споменува како званичен сопственик на вилата. Ако е така дали истата е купена со донираните пари (по едно евро од квадрат) или можеби од двојно поголемата цена за ископување за РЕК Битола сега, кога тендерот го доби Заев, во однос на цената на Трасмет за која Сеад Кочан е во затвор.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Пон Окт 05, 2020 4:46 pm

Само морони небањати со говна место мозок во главата се јавуваат како дрвени адвокати да си ги бранат чобаните оти тие самите се тотално неспособни. Демантот е испратен од институцијата која ја води тој што е наклеветен ама на небањатите у штабовите им мочаат у говната меѓу ушите за да им ги разредат па дури потоа им даваат пристап до интернет.

ZORAN ZAEV - Page 43 Img_2688ZORAN ZAEV - Page 43 Img_2689

PRVOBOREC

Број на мислења : 1351
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Окт 05, 2020 5:29 pm

Колку што сите што имаат барем една вијуга во мозокот што им работи би требало да разберат дека тема е Зоран Заев, а конкретно се пишува за вила која наводно е негова сопственост, а се води наводно на Вице Заев или некоја од фирмите на Заеви што се водат на негово име. Јас во случајов ниту напаѓам ниту бранам некого, а колку што гледам тоа го прават и медиумите што си ги цитирал. Сите само пренесуваме нешто напишано на според заевистите медиум од пријателска Бугарија. (За мене земја што ми ги загрозува не е пријателска, но тоа не е дел од оваа тема.) Некои други го бранат чобанот свој, на темава само еден па за жал не смеам да му се обратам затоа што имам право да пишувам само во трето лице. Во секој случај те молам да ми објасниш кој е тој „морон небањат со говна наместо мозок“ што се јавува како дрвен адвокат да си го брани чобанот (Заев) оти (според тебе) тој е тотално неспособен.
Кога сме кај демантот не ми е познато дека владата воопшто расправала по ова прашање, ниту имало состанок на владата по објавувањето на веста на бугарскиот портал, па не знам ниту од кого е демантот. Претпоставувам од според тебе некој „дрвен адвокат“.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Окт 05, 2020 7:39 pm

Демантот како што се гледа од акаунтот е од профилот на официјалниот портпарол на владата. Или се правиш будала или опозициското лудило е се посилно.
luxor
luxor

Број на мислења : 5651
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Окт 05, 2020 9:39 pm

Има демант и од биг5, бугарскиот портал. И јас очигледно не го знам бугарскиот јазик како и тој што го напишал демантот. Бугарите велат:

Потсетуваме дека во своето објавување од 4 октомври под наслов „Ексклузивно и само во БИГ5: Погледнете ја новата куќа – прибежиште на македонскиот премиер Зоран Заев на Халкидики“ нашиот медиум никогаш не тврди дека куќата на брендираните фотографии што ги објавивме е лична сопственост на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев, и како што може да се види од насловот, ние ја нарекуваме „куќата – прибежиште“ на Заев, бидејќи според нашите информации и сведоштва на локалното население, Заев избрал да се одмора во неа.

Во нашата публикација јасно наведовме дека во 2018 година македонскиот информативен сајт „Пресс24“ објави дека Заев скоро секое лето ја посетувал Грција и уживал во неверојатен поглед на морето во 3-катна куќа и двор од 300 квадратни метри. Македонското издание исто така напиша дека „вилата е во Неа Модања и била веднаш до плажата и чинела околу 100 илјади евра“.

Сето ова се однесува на првата куќа спомената во нашиот текст, а за нејзината сопственост се повикуваме на грчкото издание „News.in“, кое пак се однесува на македонските медиуми.

Од една страна, и честитаме на Владата на Република Северна Македонија за најавената борба против дезинформациите – тоа е исто така важно во Република Бугарија. Од друга страна, BIG5 категорично не може да ја прифати дефиницијата дека шириме „дезинформации“ и „лажни вести“. Со истиот успех, БИГ5 може да ја тужи македонската Влада за нарушување на угледот на публикацијата со слични обвинувања.

БИГ5 е официјален медиум со јасни сопственици и не толерира ширење гласини што можат да доведат до лажни вести.

Исто така, сакаме да нагласиме дека Бугарија е слободна земја и БИГ5 е слободен медиум. Во оваа линија на размислување, секој директен или индиректен начин на притисок од македонската влада врз слободата на говорот и приватните медиуми во Бугарија е целосно бесмислен и крајно неприфатлив.

Апелираме до нашите блиски соседи во Северна Македонија пред да им поделат квалификации и да упатат ултиматуми на бугарските медиуми, да научат бугарски јазик и потоа да си дозволат да користат екстремни дефиниции, како што се „дезинформации“ и „лажни вести“.

А, да повториме специјално за нив – во информациите на БИГ5 никаде не е наведено дека куќата од брендираните фотографии е лична сопственост на Зоран Заев или дека е заведена на негово име. Слични обвинувања беа изнесени и од македонските медиуми во 2018 година за куќата во Неа Модања. Ние само тврдиме дека Заев одмора во оваа куќа. Или можеби сега господинот Заев ќе рече дека никогаш не стапнал на Халкидики? Во Бугарија на ова му велиме: „Гузен бега, а никој не го гони“.


Горниот превод е превземен од порталот Инфомакс. Дали гузен бегал или е нагузен ќе покаже времето.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Окт 08, 2020 2:45 pm

Благорајќи на политиките на Заев Македонци и Власи почнаа да се трансформираат во Албанци за да се вработат во државна служба.

Види овде

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Окт 08, 2020 4:50 pm

ZORAN ZAEV - Page 43 Slika

Јане Трајков е претседател на општинската организација на СДСМ во Неготино. Откако се откажаа од Александар и цар Самоил, СДСМовците изгледа се откажуваат од тоа дека се Македонци. Времето ќе покаже колку ќе се трансформираат во Албанци, колку во Бугари. Према тоа за кого колку пари носи тоа. Идентитет за продавање.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Чет Окт 08, 2020 6:44 pm

ZORAN ZAEV - Page 43 Img_2238
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 830
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Окт 08, 2020 7:58 pm

Што ќе направи Заев после ова. Ќе го прогласи ли Гоце и сите нас за Бугари? Технички гледано полесно е Македонец да стане Бугарин, отколку Албанец како што се трансформира лидерот на СДСМ во Неготино и други негови сопартијци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Окт 08, 2020 8:01 pm

Kje gi duvne svekjichkite i kje ja preseche tortata.
Teo
Teo

Број на мислења : 5015
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Окт 08, 2020 8:06 pm

Osven preku tvojata neverojatna glupokja kako Zaev e povrzan so toa shto chlen na SDSM se deklariral kako albanec?

трендафил напиша:ZORAN ZAEV - Page 43 Slika

Јане Трајков е претседател на општинската организација на СДСМ во Неготино. Откако се откажаа од Александар и цар Самоил, СДСМовците изгледа се откажуваат од тоа дека се Македонци. Времето ќе покаже колку ќе се трансформираат во Албанци, колку во Бугари. Према тоа за кого колку пари носи тоа. Идентитет за продавање.
Teo
Teo

Број на мислења : 5015
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Окт 08, 2020 8:14 pm

Пишувам за лидер на сдсмовците од Неготино и за повеќе членови. Што би рекле за луѓе од стадото на Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Окт 08, 2020 8:21 pm

Vo takov sluchaj spored tvojata glupa logika jas bi trebalo vo tema za Hristijan Mickoski da pishuvam za bugarskiot pasosh na Miloshovski i vrz baza na toa da tvrdam deka dpbne-dpsne ovcite se otkazhuvaat od toa deka se Makedonci a vremeto kje pokazhe kolku od niv kje se transformiraat vo bugari spored primerot na Antonijo a kolku vo srbi sledejki ja glupokjata na Ivanka.
Teo
Teo

Број на мислења : 5015
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Чет Окт 08, 2020 10:46 pm

Teo напиша:Kje gi duvne svekjichkite i kje ja preseche tortata.

Very Happy Very Happy Very Happy

ZORAN ZAEV - Page 43 Img_2457
luxor
luxor

Број на мислења : 5651
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Окт 09, 2020 1:37 pm

https://twitter.com/i/status/1314251083930271744
Заев во НАТО направи нова јазичка кованица. Да не кажам гомненица. „Респектед секретари џенерали“
Индијанските поглавици си ја продале земјата за шарени стакленца, некој ја продава за чоколадна торта. Кога ќе почнете да му носите штафета за роденден. Дали на вечерата имаше повеќе од 4 годти, според протоколот што сака да ни го наметме Филипче.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Пет Окт 09, 2020 10:08 pm

Пажња, пажња, се известуваат небањатите дека можат само да му го дуваат на Заев кој три пати по ред ги прегази на избори како шлепер жаба а се очекува наскоро тоа да го стори уште еднаш.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1351
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Окт 10, 2020 9:31 am

Според напишаното ќе помисли некој дека СДСМ победил со огромна предност, а не со 12 илјади гласа. И покрај тоа што ЕУ го забележува во својот извештај дека изборниот законик се смени на еден ден пред почеток на предизборната кампања за да и овозможи на власта да има двојно повеќе време и простор по медиумите од опозицијата во услови на пандемија кога не можеше да има многу директни контакти со гласачите. Ајде да не споменувам поткуп, посебно кај ромското население и притисоци врз вработените, корисниците на социјалните придонеси, субвенции и други пари од државата дека ќе ги загубат ако не учествуваат во т.н. бугарски воз.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Окт 10, 2020 9:34 am

luxor напиша:
Teo напиша:Kje gi duvne svekjichkite i kje ja preseche tortata.

Very Happy Very Happy Very Happy

ZORAN ZAEV - Page 43 Img_2457
Мислите ли дека некој каснал од тортата во која Заев дува без маска? Дали е тоа во согласност со протоколите препорачани од Светската здравствена организација.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Окт 13, 2020 4:59 pm

Кој ја доби наградта 11 октомври оваа година. Никој. Заев ја укина оваа престижна награда во Македонија. Ја нема ни наградата Гоце Делчев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6969
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 43 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 43 of 44 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот