Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 9 of 43 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 26 ... 43  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 05, 2017 6:26 pm

Не знам за какво едноумие пишуваш кога десет години имаме двоумие, од кои едниот ум, ДУИ, и сега е на власт. ДУИ е 13 години на власт во последните 15 години.
Нормално е парламентарното мнозинство да одлучува за тоа што ќе се прави во државата. Ако сакаш демократија е диктатура на мнозинството. Не е анархија - секој да прави што ќе посака.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 9:09 pm

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 05, 2017 9:55 pm

Тешко дека ќе се најде обвинител во кој сите ќе имаат доверба, но ајде да видиме. Освен вас од власта, не верувам дека некој друг во Македонија има доверба во вашето обвинителство. во СЈО, на пример.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Чет Jул 13, 2017 12:02 pm

Само небањатите не веруваат во СЈО што не е изненадување ако се знае дека портите на идризово се широко отворени за нив.

Расте поддршката за СЈО

http://www.pravdiko.mk/raste-poddrshkata-za-sjo/

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 14, 2017 7:25 pm

Сите криминалци треба да се најдат во затвор, но првенство треба да имаат евентуалните криминалци од власта затоа што може да го повторат криминалот полесно отколку тие од опозицијата. Посебно ако претходно криминалот им бил простен со амнестија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Саб Jул 15, 2017 11:30 am

трендафил напиша:Сите криминалци треба да се најдат во затвор, но првенство треба да имаат евентуалните криминалци од власта затоа што може да го повторат криминалот полесно отколку тие од опозицијата. Посебно ако претходно криминалот им бил простен со амнестија.
значи однапред да се апсат потенцијални криминалци од сегашнава власт, а вистинските криминалци од претходната власт да се остават за после 50 години.
не бива тоа така, си има почнато постапки за криминалците од претходната власт и белким ќе се истераат до крај.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Jул 15, 2017 3:30 pm

Погрешно. Има почнато постапки и за криминалци од актуелната власт. Треба да се апсат сите криминалци, но поголема енергија треба да се посвети кон криминалците од власта, а не целата енергија да се посвети на опозицијата. Поважно е да се спречат евентуални активни криминалци отколку да се апсат евентуални поранешни. Баш ме интересира ако твоето сфаќање не е од политички причини, да не кажам од љубов кон едни, а омраза кон други, баш ме интересира зошто мислиш дека приоритет треба да се даде за апсење на некој што не може да врши криминал, отколку на тој што го прави и во ситуација да го продолжи тоа.
Да повторам. Не сум за амнестија за ниту еден криминалец. Ни за амнестијата на Заев за Глобал, или Али Ахмети и терористичката дружина УЧК за 2001 година. Ниту за било кој не амнестиран криминал на поранешната власт или било кој друг вид на криминал.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Саб Jул 15, 2017 8:31 pm

Немој да се пореметуваш рано е само месец дена сте опозиција. Затоа што само пореметен може да бара да се апсат евентуални криминалци за кои не постои причина за апсење, затоа што тоа евентуални кажува дека уште не направиле кривично дело а не е сигурно и дека ќе направат а да не се процесуираат криминалци кои веќе извршиле криминал против сопстевниот наро и тоа само затоа што се припадници на неговата партија.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Jул 15, 2017 8:48 pm

Како нема причина за апсење кога судот за поткупот што го бара еднаш веќе амнестираниот криминалец Зоран Заев повеќе од една година не може да одржи рочиште. По не знам кој пат ќе напишам дека сите криминалци треба да се апсат. И воените злосторници од ДУИ. Треба да се бара Уставниот суд да го поништи законот за амнестија што го донесоа во 2002 година СДСМ, ВМРО, ПДП и ДПА и по кој македонските судови не се надлежни за злосторство во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Саб Jул 15, 2017 8:53 pm

Па што не баравте од уставниот да го поништи додека бевте на власт туку и го потврдивте со автентично толкување? А рочиште за премиерот по повод лажните обвинувања ќе се одржи, кога Заев ќе има слободно време. Треба да се исправат многу глупости што вие небањатите ги правевте во измионатите 11 години.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Jул 15, 2017 9:02 pm

Заев е премиер 45 дена, а бега од судење подолго од една година. Од кога тоа судот суди криминалци кога тие ќе имаат време. На снимката не личи дека обвинувањата се лажни. Но во секој случај тоа треба да го утврди судот. Не е ли глупаво кога осомничен криминалец бара да се разреши обвинителот што го фатил на дело. Не ми одговори дали и ти мислиш дека преку Скопје 2014 од 580 милиони евра колку што вкупно се потрошени ВМРО украло над 5 милијарди како што пласираат ,медиумите платени од Џорџ Сорос. Да не кажам медиумите што дупат на голо - без куртон.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Пон Jул 17, 2017 10:58 am

Лажните обвинувања против премиерот конструирани за време на диктатурата на вашиот патор нема да спречат разрешување на заштитникот на небањатата мафија Зврле.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Jул 17, 2017 4:25 pm

Твоето мислење, како дел од стадото на Зоран Заев не ме изненадува воопшто. Не е ни Зврлевски тој што одлучува туку судот. Не сум ни јас психијатар, па тоа што мислам дека човек мора да е мноооооогу ненормален па да не верува во снимката во која Заев бара да се уплати по едно евро кај Вицето и уште едно за црквата не мора да е точно. Може и да си нормален но заслепен од љубов кон Заев или омраза кон Груевски. Надлежен за вакви работи е судот. Твоите фашистички погледи дека сите освен еднаш веќе амнестираниот криминалец Зоран Заев се виновни, а само тој е невин, задржи си ги за партиските состаноци на СДСМ или некоја средба на платениците на Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Пон Jул 17, 2017 6:18 pm

Судството ќе биде реформирано и на местото на небањатите сваровски пушачи од тефтерчето на Гоца брк ќе дојдат чесни професионалци, а вие небањатите ќе завршите во Идризово на одслужување на праведно досудените затворски казни.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Jул 17, 2017 7:36 pm

Ајде повторно да ти предложам да посетиш некој психијатар затоа што е загрижувачко тоа што уште не може да запаметиш дека не сум член на ниту една партија со децении. Иначе се согласувам со тебе дека единствена шанса на амнестираниот криминалец Зоран Заев да истера четиригодишен мандат е да воведе целосна диктатура. Затворањето на сите што гласале за ВМРО не е гаранција за победа на избори затоа што и затворениците имаат право на глас.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Пон Jул 17, 2017 8:59 pm

Ама си небањат до коска и успешно лоботомиран у жолтата куќа бидејки како што гледам се обидуваш неуспешно да лажеш. Ден пред сите ќе гласаат дпнеофците кои се огрешиле од законот и тоа ќе биде заслужено а не со монтирани процеси како што вие се обидувавте да ја зачувате диктатурата на вашиот пастир.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Jул 17, 2017 9:06 pm

Тебе изгледа дека ти е отстранет дел од мозокот па мислиш дека криминалците од Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ не треба да одговараат за сторениот криминал, а сите што сметаат дека во моментов ВМРО, во иднина можеби некоја нова или сега мала партија што ви ја загрозува власта треба да се стават во затвори за да не можат да ве победат на следните избори. И да ги стават не сите, туку криминалците од вашите редови, Заев на пример, во затвор.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Пон Jул 17, 2017 9:10 pm

Логика на небањатите: Ние апсевме и затваравме политички противници па сакаме тоа да го прави и СДСМ. За несреќа ваша оваа власт има демократски капацитет а не лоботомирани поддржувачи.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Jул 17, 2017 9:20 pm

Ниту една власт што не ги гони криминалците во сопствените редови не е демократска.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Пон Jул 17, 2017 11:49 pm

Znavci taka a, bidejki vie ne gonevte nitu eden kriminalec od vasite redovi so pravo tvrdime deka vaseto vladeenje bese diktatura.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 18, 2017 6:19 am

Кој криминалец не е гонет или е амнестиран како Зоран Заев?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Вто Jул 18, 2017 1:24 pm

газачите на луѓе, убијците, педофилите
ниеден од своите редови не уапси и затвори дпмне
само ако ептен им одиш контра тогаш ќе направат некоја акција како детонатор, керозин итн. за да ги остранат неистомислениците

Мафија, права мафија е вмро дпмнеnino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 18, 2017 9:30 pm

За да можам да дискутирам, напиши кој газач на луѓе, убиец или педофил не е казнет. Колку што знам не е казнет убиецот на возачот на Киро Глигоров и случајниот минувач што загина при обидот за атентат на претседателот или убијците на целото семејство Мудинови во Струмица, но тоа е историја и министер за внатрешни беше Љубомир Фрчковски.

Да се вратам на Зоран Заев. Слушам денес изјави на амбасадорите на Франција и Германија во кои договорот за пријателство со Бугарија ни го претставуваат како храбар потег на црпнатиот ни премиер. Не знам од кого треба да се плаши, а не се плаши бидејќи е „храбар“ премиерот, односно на чија штета е договорот. Не е ли македонскиот народ оштетената страна? За мене тој што е спремен да легне со работодавачот за да добие работа е курва, а не храбар. Истото важи ако некој земал пари за да го продаде својот народ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Вто Jул 18, 2017 11:36 pm

само вие правите се наудрени. вмровци си патат од селективна амнезија

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 19, 2017 5:07 pm

Ајде ќе се обидам да претпоставам дека мислиш на сударот на две возила, моторцикл и велосипед на пешачки премин, каде ниту едно возило нема предност, а виновен за несреќата бил велосипедистот кој да повторам нема предност на пешачки премин. Вината на мотоциклистот е што не бил телохранител на Оливер Спасовски или Зоран Заев туку на Сашо Мијалков. Или ако мислиш дека убиецот на Мартин Нешовски не е осуден на 14 години затвор или дека не ти е позната пресудата на Европскиот суд за човекови права дека нема повреда на ефективноста на истрагата во случајот на Мартин еве ти линк од Либертас. Очигледно е дека ако една лага повеќе пати се повторува во мозокот на многумина станува вистина, а Сорос финансира доволно медиуми за да може секоја лага веднаш да ја прогласи за вистина. Но не може да ги излаже судиите на европскиот суд за човекови права кои ги гледаат само фактите. А факт е дека истрагата за смртта на Мартин е почната веднаш од страна на истражен судија, не од МВР како што беше порано, и дека телото е од местото на настанот однесено директно на судска медицина. Се злоупотребува фактот дека поради прославата на изборната победа до доцна во ноќта портпаролот на МВР, можеби и мамурен, во почетокот има давано релативно конфузни изјави.
Можеме да дискутираме и за друг случај. На пример зошто деактивирањето на бомбата што е пронајдена во Штип пред 3 недели не е направено и денес. Ако власта е неспособна да ја деактивира бомбата, зошто не побара помош од опозицијата или ако нема верба во неа од своите пријатели од меѓународната банда што се само нарекува меѓународна заедница. И деактивирањето на бомбата ли ќе го остави Заев за пред локалните избори или крајот на мандатот на владата. Кој ќе им ја надополни штетата на фирмите и граѓаните што денес не работеа поради лагата дека ќе се деактивира бомбата?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 9 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 43 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 26 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот