Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+14
Luxor
misterija
PRVOBOREC
defo
nino
хан Ацо
Delta
Bosonoga
tmoro
SHARENI
Dino
OPOZICIONER
Kalinda
osa
18 posters

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Гостин Чет Сеп 15 2016, 17:32

Zajko shiptartot predavnik.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Гостин Чет Сеп 15 2016, 18:02

Shto da ti kazham...

ZORAN ZAEV - Page 2 20ud6jp

DPMNE-OFCA...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa Чет Сеп 15 2016, 19:02

ima i ushte eden politichar shto gi saka mnogu "sozivotnite"...a jas go obozavam ...mislam na politicharot ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Гостин Саб Сеп 24 2016, 11:56

Od ova se gleda koj se plashi od izborite...Na dpmne-ovcite im odgovara odolgovlekuvanje nadevajki se deka nekako kje uspeat da se dogovoraqt da ne odat vo Idrizovo...

Заев ги предупреди амбасадорите дека власта работи против изборите

ZORAN ZAEV - Page 2 Zoran-zaev-povtorno-lazhe-241020-696x462

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино во кое предупреди на повеќе чекори на владејачката коалиција ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ што се во насока на уривање на изборниот процес и натамошно усложнување на политичкиот кризен амбиент во земјава, известуваат од СДСМ.

Во писмото се истакнува искрената посветеност на СДСМ за градење амбиент за слободни, фер и демократски избори во усогласениот датум 11 декември 2016 година, но и загриженост дека другата страна има поинакви намери и работи против изборите.

Како основа за ваквата загриженост Заев укажа на две работи:

– натамошната политичка инструментализација на Уставниот суд и неговото неизјаснување за уставноста на Законот за СЈО, може да предизвика темелна деструкција на политичкиот процес и очекувањата за демократска разврска на постојните политички конфронтации;

– натамошната политичка злоупотреба на судството, до ниво на целосна суспензија на владеењето на правото и правната држава, во голема мера ќе го детерминира политичкиот амбиент во пресрет на декемвриските избори и правото на граганите да бидат дел од изборниот процес;

Исто така, наведено е однесувањето на неодговорното политичко мнозинство кое во пресрет на одлуката за распуштањето на Собранието на РМ на 12 октомври 2016 година – агресивно го наметнува предлогот за усвојување на Буџетот на државата за 2017 година уште сега, кон крајот на септември 2016 година. Тоа не само што е единствен случај во 25 годишната парламентарна практика, туку преставува и потврда за една неодговорна политика и непочитување на виталните интереси на државата и нејзините граѓани.

„Остануваме со убедување, дека е неопходно да продолжи позитивниот процес на градење доверба за одговорно политичко ангажирање во пресрет на вонредните парламентарни избори на 11 декември 2016 година – како неопходен исчекор кон надминување на постојната политичка криза и градење на демократски амбиент во држвата“, се вели меѓу другото во писмото на Заев до амбасадорите.

СДСМ и политичките партии од опозицијата, како и во изминатиот период, така и денес, во преден план ги задржува токму ваквите интереси на граѓаните и државата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Гостин Сре Сеп 28 2016, 17:01


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Гостин Нед Окт 02 2016, 18:14


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Гостин Пон Окт 03 2016, 12:23

Sto ste smesni se raduvate na ovie dvajcata gubitnici.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пон Окт 03 2016, 12:24

Vie ste gubitni bre dpmne-ovci. Branko i Zaev vo Sutka ke ve pratat taka da si znes.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Гостин Пон Окт 03 2016, 12:28

Ti ne si so site garant. zajakot i rosaviot samo vo grb mozat da mu gledaat na Gruevski.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Пон Окт 03 2016, 12:32

Preku resetki ke go gleda cel narod taka da si znaes.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 17:39


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Гостин Чет Ное 17 2016, 21:49

C c c, secheni, lepeni i montirani izvadoci od sosema normalni govori na Zaev...Isto kako lazhnite chlenski knishki i uplatnici na Janeva...Aj sega, bidi chesen i pushti nekoe video od Halkidiki...Ne mora toa shto si ti na nego...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa Пет Ное 18 2016, 17:57

konechno utvrdi SJO deka prislushuvale od UBK

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Ное 18 2016, 20:43

СЈО само се сомнева дека Заев лажеше кога тврдеше дека зад прислушкувањето стојат странски служби. Во моментов нема ништо утврдено, туку само отвори истрага. Според која најголемите жртви на прислушкувањето се тие што наредиле да се прислушкува, што не е баш логично.Ни Скајп комуникацијата на Верушевски со другите обвинети во Пуч не е на линија на обвинението што го најави Зоран Заев во своето интервју за Фокус, а кое денес го направи СЈО. Секогаш кога Заев за засее некоја работа, како сега со двојазичноста што ја објави во Швајцарија се јавува СЈО со прес конференција. Веќе се навикнавме на тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa Пет Ное 18 2016, 22:33

трендафил напиша:СЈО само се сомнева дека Заев лажеше кога тврдеше дека зад прислушкувањето стојат странски служби. Во моментов нема ништо утврдено, туку само отвори истрага. Според која најголемите жртви на прислушкувањето се тие што наредиле да се прислушкува, што не е баш логично.Ни Скајп комуникацијата на Верушевски со другите обвинети во Пуч не е на линија на обвинението што го најави Зоран Заев во своето интервју за Фокус, а кое денес го направи СЈО. Секогаш кога Заев за засее некоја работа, како сега со двојазичноста што ја објави во Швајцарија се јавува СЈО со прес конференција. Веќе се навикнавме на тоа.

si go zgreshil imeto zatoa ti go boldirav ....vistinata e sledna -Каде се странските служби и жолтите комбиња?

Ниту странски служби и ниту комбиња со базни станици не се појавиле во истрагата на СЈО за незаконското прислушување туку и единствено УБК. Од обвинителството на Катица Јанева не одговорија конкретно дали тоа значи дека екс премиерот Никоал Груевски и останатитре функционери кои тврдеа дека аферата е производ на странски служби дале лажни изјави. Од СЈО велат дека појдовнa точка за истрагата им била пресудата на вработен во УБК.

Екс премиерит Груевски повикувајќи се на информаци од МВР кога пукна скандалот со прислушувањето како нарачател ги прозва странските служби. Груевски на прес од Влада тогаш соопшти дека странски разузнавачки служби преку непознат сторител со прецизна опрема на повеќе локации ги вршел прислушувањата.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Ное 20 2016, 21:32

На видеото снимено во кабинетот на премиерот јасно се слуша Заев како вели дека материјалите ги добил од странски служби. Вашиот пастир исто така тврдеше дека власта прислушкувала опозиционери, а слушавме само т.н. бомби со разговори од претставници на тогашната, сегашна и идна власт. Власта на никој му нема дадено прислушкувани материјали. А ги поседуваат многумина. Можеа да се купат на Бит Пазар, ги објавуваше човекот што се претставува како новинар сега е во притвор, Божиновски. СЈО не изврши претрес кај ЗОран Заев и СДСМ кога овој не ги предаваше материјалите, туку селектираше што да предаде, а што да сочува за лична или партиска употреба.
СЈО како продолжена рака на чадорот, СДСМ и Сорос не верувам дека ќе се потруди да го докаже тврдењето дека Заев, Верушевски и нивната криминална банда соработувале со странски служби. Но очекувам дека по изборите случајот Пуч ќе го превземе уставното обвинителство и дека виновниците ќе бидат казнети. Прифаќам дека обвиненијата против претставниците на власта треба да ги води СЈО поради недовербата што вие ја имате во уставното обвинителство, но треба да земете во обѕир дека не сте над другите, посебно не над мнозинството што нема доверба во СЈО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Дек 13 2016, 00:08

Се надевам дека Заев нема да остане политички примитивец и дека ќе собере сили да му честита на Груевски за победата на ВМРО на изборите. За ветувањето што ви го даде дека ќе си замине од политиката ако ги загуби изборите треба вие да се грижите. Ако судиме по парламентарниве избори Заев во Струмица може да ги загуби локалните многу лесно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Вто Дек 13 2016, 00:14

Ajde ne tresi zeleni...Koj pobednik dava ostavka??? Shto se odnesuva do tvojot pastir nema potreba da barate ostavka od nego...Ionaka site kje odite vo Idrizovo pa tamu kje vi bide pretsedatel na partijata...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Дек 14 2016, 10:47

Нели Заев прво прогласи победа, па нерешено. Пак ли се враќа на победа?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Дек 14 2016, 12:10

Постои изборен закон. Со можности за приговори и до ДИК и до Управен суд. Само што твојот пастир знае каде и колку фалсификати направиле дпмне-офците па се прави мрднат. Кој рече дека влада се составува пред да истече законскиот рок за приговори и објавување на конечните резултати ако некој од приговорите се прифати и се оди со прегласување на одредени гласачки места.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Чет Дек 22 2016, 20:11

Zaev se povleche od gradonachalnichkata funkcija...Se pojasno e koj kje bide idniot premier...

Заев се повлече од градоначалничката функција во Струмица
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Дек 22 2016, 21:43

Ќе стане пратеник. Поради пратеничкиот имунитет. Кога лидерот на победничката коалиција даваше изјава, рокот во кој требаше да има одлука на ДИК за приговорите беше поминат. Претседателот на ДИК им даде еден ден плус на Бејли и неговите домашни слуги да пресметуваат каде може да направат изборен инженеринг.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 21:54

Јас сепак типувам дека Заев ќе го видиме како премиер на Македонија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6565
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 2 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот