Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 15 of 43 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 29 ... 43  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Окт 07, 2018 8:36 pm

Ако САД и ЕУ сакаат да не укинат како нација и со нашето име да формираат нова нација мораме да бараме спас од секој што може да ја пружи. Една од можностите е се разбира Русија кој веројатно брзо ќе ја спаси Сирија од слична постапка како што се спроведува во Македонија, односно од обидот да се инсталира марионетска исламистичко терористичка власт.
Не знам дали Заев е нормален кога дозволува раководители на подрачните единици во Фондот за здравство во Струмица, Штип и Кратово да бидат етнички Албанци. Ќе мора ли да се увезуваат Албанци од западна Македонија.

https://strumicadenes.mk/opstini/strumica/fzom-vo-strumica-bara-albanec-za-rakovoditel-na-podrachna-sluzba/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6696
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Окт 07, 2018 10:14 pm

трендафил напиша: Една од можностите е се разбира Русија

Да да, исто како што беше можност за србите кога НАТО ги бомбардираше.
luxor
luxor

Број на мислења : 5591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Окт 08, 2018 9:40 am

По Сирија сменети се условите на светската сцена. Не бадијала западните земји сега ја направија операцијата со носење на вазал на власт во Македонија во обид да се направи привид дека Македонците сами сакаат да се укинат како нација и да формираат вештачки нов народ без историја. Порано не им требаше такво нешто, а сега се плашат од Русија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6696
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Окт 08, 2018 9:16 pm

како не се сменети, гледам почнаа НАТО да молат за милост кај Путин. Туку што правиме сега кога русите се откажаа од влегување во Идлиб?
luxor
luxor

Број на мислења : 5591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Сре Окт 10, 2018 6:52 pm

Najnovoto intervju na premierot.

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Окт 12, 2018 9:50 am

Ова ли е Муртинското магаре што како античкиот Тројански коњ сакаат да го искористат Грците во Македонија?
-

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6696
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Пет Окт 12, 2018 10:38 am

Почнавте да полудувате небањати, освен навреди не знаете што друго би кажале затоа што премиерот одлично си ја врши должноста.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1293
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Саб Окт 13, 2018 7:48 pm

МАКЕДОНИЈА
Заев за „Та неа": Не постои подобар договор за двете страни од Договорот од Преспа
Под наслов „Потребна е политика, а не нови граници“, на насловната страница, викенд изданието на грчкиот весник „Та неа“ го пренесува интервјуто со македонскиот премиер Зоран Заев.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, во опширното интервју премиерот Заев вели дека не постои подобар договор од актуелниот, изразува надеж дека пратениците ќе ја почитуваат волјата на граѓаните кои гласаа на референдумот. Потенцира дека е време Балканот од буре барут да стане извор на стабилност, а говори и за текот на преговорите, но и упатува порака до Грција дека сега имаме можност за историски успех како инвестиција за иднината.

Во пресрет на гласањето за уставните измени, премиерот вели дека исполнувањето на визијата за иднината на земјата, поддржана од мнозинството граѓани на референдумот, сега е во рацете на секој член на Собранието.

- Сите членови на Собранието, независно од нивната политичка поставеност, имаат историски долг во име на граѓаните да го обезбедат патот на земјата кон стабилност, безбедност и економски просперитет. Тоа е патот кон ЕУ и НАТО што поминува преку Договорот од Преспа. Очекуваме од членовите на нашето Собрание да донесат одлука во оваа насока, како доказ дека ја почитуваат волјата како на граѓаните кои гласаа на референдумот, така и на околу 80% од граѓаните кои одобруваат и континуирано бараат интеграција на нашата земја во НАТО и ЕУ, вели Заев и објаснува дека ако „пратениците од ВМРО-ДПМНЕ продолжат да одбиваат да преземат одговорност и останат на нивните позиции кои што се закана за иднината на земјата, тогаш парламентарното мнозинство ќе гласа за предвремени избори“.

За резултатот од референдумот, Заев вели дека гласаа над 660.000 граѓани од кои над 90% беа „ЗА“ и објаснува дека теоретски требаше да излезат на гласање 903 169 граѓани, од кои 451 585 да гласаат „ЗА“, а во конкретниот случај бројот на оние кои дадоа позитивен одговор е 609.813 граѓани.

- Зарем ова не е израз на волјата на граѓаните?!, се прашува премиерот во интервјуто.

На прашањето дали можеби големата поддршка од Запад имала бумеранг ефект, Заев вели дека е полесно да успееш кога имаш пријатели кои што те поддржуваат.

- Нивната желба да ја видат нашата земја како рамноправен партнер во големите сојузи е искрена и силна. Нашите пријатели од меѓународната заедница го поддржуваат процесот, потврдувајќи дека го признаваат идентитетот и нашето државно постоење и ова е израз на почит кон сите граѓани на нашата земја, објаснува Заев во интервјуто, пренесе МИА.

Македонскиот премиер, преку викенд изданието на весникот „Та неа“ испраќа порака до Грција, до владата, опозицијата и граѓаните дека „треба да се задржи добриот дух на соработка и силна политичка волја кои дојдоа од Преспа“ и токму овој дух да ја одредува иднината.

- Заедно имаме единствена можност да пратиме силна порака за стабилност во регионот и Европа, заедно имаме можност да направиме историски успех што ќе биде сериозна инвестиција за иднината, вели Заев, изразувајќи го ставот дека „не постои подобар договор за двете страни од овој“.

Во интервјуто, прашан за отстапките направени во Договорот од Преспа, Заев вели дека не сака да говори за тоа кој што даде и што зема, туку сака да говори за „решенија кои отвораат перспективи за иднината“, наместо за отстапки.

Во однос на регионот Заев објаснува дека македонската влада со политиката што ја следи успеа да ги затвори сите отворени билатерални прашања, „почитувајќи го принципот на отворен дијалог, меѓусебно разбирање и подготвеност за изнаоѓање решенија“.

- Веруваме дека проблемите се решаваат со имплементирање нови политики, а не со исцртување нови граници. Верувам дека решавањето на спорот меѓу нашите земји и нашите народи е историски момент и извор на стабилност за Балканот и за Европа, вели Заев, објаснувајќи дека земјите од регионот само обединети можат полесно и побрзо да се развијат.

Во таа насока додава дека Република Македонија поддржува позитивно решение за Косово, „решение кое ќе го подобри просперитетот на Србите, Албанците и сите граѓани што живеат на Косово и решение кое ќе го гарантира просперитетот на Србија, на Косово и на целиот регион“.

Премиерот објаснува дека мнозинството граѓани и од Македонија и од Грција сакаат решение, мир, стабилност и напредок.

- Време е на светот да му дадеме еден поинаков Балкански полуостров, полуостров на земји кои ги имаат оставено зад себе нивните предрасуди и историски отстапки и се насочени кон просперитет на нивните граѓани и градење добрососедски односи. Време е Балканскиот полуостров од буре барут да го претвориме во извор на стабилност, истакнува премиерот.

Во однос на улогата на Русија, премиерот Заев потенцира дека Македонија традиционално негува пријателски односи со Москва и ќе продолжи да работи на развој на односите и соработката, но стратешките цели на Македонија со поддршка од над 80% од граѓаните се НАТО и ЕУ и за тоа не постои алтернативно решение.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, македонскиот премиер во интервјуто говори и за текот на преговорите. Вели дека двете страни стигнале до точка кога сметале дека името Република Илинденска Македонија може да е добра основа за конечно решение, се договориле да се обидат да постигнат широк политички консензус во двете земји, но откако грчки политички кругови не ја дале задоволителната поддршка, продолжиле преговорите кон друго решение со географска или временска одредница, а во игра, биле сите имиња во оваа рамка, предложени од медијаторот Метју Нимиц.

Премиерот вели дека Грција во преговорите покажала вистински интерес за решение, а во исто време и двете страни силно ги бранеле нивните национални интереси.

- Преговорите не беа лесни. Но, сфативме дека ако имаме храброст да направиме компромис, тоа ќе биде во корист и на двете земји, на стабилноста во регионот и ќе ги зајакне евроатлантските структури. Сакам лично да му се заблагодарам на Алексис Ципрас за храброста што ја покажа и за фактот што со мене ја сподели визијата за мирен и просперитетен Балкан како нераскинлив дел од ЕУ, вели Заев.

Во однос на она што предизвика реакции на политичката сцена во Грција, дали македонскиот премиер се сретнал со европратеничката и порптаролка на Нова демократија, Заев вели дека имале кус разговор на кафе во хотелот каде што престојувал, како што било случај и со други европратеници и политичари од други земји за време на неговата тогашна посета на Брисел. /МИА.

https://kanal5.com.mk/articles/351919/zaev-za-ta-nea-ne-postoi-podobar-dogovor-za-dvete-strani-od-dogovorot-od-prespa

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Окт 13, 2018 8:07 pm

Ајде да се обидам да објаснам со пример. Ако некој полага испит и решава 10 задачи што носат по 10 поени, а за да положи се потребни 50 поени, не може да каже дека положил ако напишал 5 задачи од кои точни се 4, односно дека имал решено 80% од напишаните задачи. Паднал дека нема решено 50% од сите задачи, односно затоа што нема 50 поени. Исто е и со референдумот. Не е успешен затоа што не излегле 50% од запишаните гласачи. Дури и ако 100% од излезените гласачи гласале ЗА. На референдумот од 1991 кој беше успешен и на кој го изгласавме името Република Македонија беа исполнети сите услови. Иако дел од вашата коалиција (Албанците) го бојкотираше. И да имаше владеечката коалиција 2/3 мнозинство за вакви измени требаше да направи сериозни напори да се дојде до политички консензус со опозицијата, а не Заев да изигрува модерна варијанта на Тројански коњ, да не кажам Муртинско магаре, преку кој треба да се провлечат грчките барања во нашиот Устав.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6696
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Саб Окт 13, 2018 8:11 pm

Се согласувам дека од аспект на правна гледна точка референдумот е неуспешен. Тоа што Заев ве насамари и распиша консултативен референдум не е тема на разговор.
luxor
luxor

Број на мислења : 5591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Окт 13, 2018 8:35 pm

И за консултативен референдум во Македонија условите се исти. Еве го законот за референдум најдолу, па коментирај по кој член на консултативен референдум не е важна излезноста. Не бадијала доаѓаа газдите од НАТО и ЕУ да агитираат за излезност на референдумот. Друга работа е што НАТО и ЕУ не го почитуваат правото, па преминаа на план Б, дек референдумот е неуспешен ама треба да се почитува делот од резултатите што им одговара.

http://www.gazibaba.gov.mk/business/media/pdf/zakonska_regulativa/pravni_raboti/neposredno_izjasnuvanje_na_gragjanite/1-referendum-i-drugi-oblici-na-neposredno-izjasnuvanje-na-graganjite.pdf

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6696
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Окт 13, 2018 8:44 pm

трендафил напиша:И за консултативен референдум во Македонија условите се исти.

Tochno taka, shto sepak ne go menuva faktot deka konstatacijata "Zaev ve nasamari" e tochna...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Нед Окт 14, 2018 12:56 am

трендафил напиша:Ајде да се обидам да објаснам со пример. Ако некој полага испит и решава 10 задачи што носат по 10 поени, а за да положи се потребни 50 поени, не може да каже дека положил ако напишал 5 задачи од кои точни се 4, односно дека имал решено 80% од напишаните задачи. Паднал дека нема решено 50% од сите задачи, односно затоа што нема 50 поени. Исто е и со референдумот. Не е успешен затоа што не излегле 50% од запишаните гласачи. Дури и ако 100% од излезените гласачи гласале ЗА. На референдумот од 1991 кој беше успешен и на кој го изгласавме името Република Македонија беа исполнети сите услови. Иако дел од вашата коалиција (Албанците) го бојкотираше. И да имаше владеечката коалиција 2/3 мнозинство за вакви измени требаше да направи сериозни напори да се дојде до политички консензус со опозицијата, а не Заев да изигрува модерна варијанта на Тројански коњ, да не кажам Муртинско магаре, преку кој треба да се провлечат грчките барања во нашиот Устав.

еве за последен пат ке ти објаснам па можеби ке сватиш ...требало да излезат 900 001 илјада гласачи за да се запази цензусот ,од тоа треба ЗА да гласаат 450 001 илјада гласачи и тогаш вие дпмнеовците да ги признаете резултатите и да не оставите да живееме како нормални луге ,тогаш би ги гласале уставните измени за влез во ЕУ и НАТО...
но излегле само 639000 гласачи ,и од нив ЗА гласале 609 000
е сега ке те прашам што е повеке 609 000 гласа ЗА или 450001 гласа ЗА ...
дури и Рангелова излезе попаметна од речиси цело дпмне ,затоа што свати дека сепак повеке од потребниот број гласови се ЗА ,а тоа што вие не сте излегле и нема многу против и неважечки ливчиња се ваш проблем
значи за да се прифати договорот со грција потребни биле 450 001 гласа ЗА а на референдумот добиени се 609 000 значи речиси близу 150000 гласа повеке се ЗА ,од потребниот број ....затоа свестетесе и гласајте па заедно да ја градиме државата и вие да останете како визионери политичари ,а не бранители на криминал

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Окт 14, 2018 10:46 am

603 илјади е околу една третина од 1,8 милиони гласачи. Точно е дека можел референдумот да биде успешен со една четвртина гласови ЗА од вкупниот број избирачи ако излегле половина од гласачите, ама во случајов нема таква излезност. Иначе може референдумот да биде успешен и со 100 илјади гласови ако такви закони и уставни измени се донесат во рамки на законскиоте прописи. Но сегашниот Устав и сегашните закони велат дека референдумот не е успешен. Не се работи за политичка одлука, туку за спроведување на закон и Устав.


Еве уште нешто за Заев и неговите манипулации. Тој продолжува да биде ист, лажго.
_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6696
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga on Нед Окт 14, 2018 11:14 am

Na maloto prste ne mozete da mu se fatite na Zaev crepovi edni.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Нед Окт 14, 2018 11:14 pm

трендафил напиша:603 илјади е околу една третина од 1,8 милиони гласачи. Точно е дека можел референдумот да биде успешен со една четвртина гласови ЗА од вкупниот број избирачи ако излегле половина од гласачите, ама во случајов нема таква излезност. Иначе може референдумот да биде успешен и со 100 илјади гласови ако такви закони и уставни измени се донесат во рамки на законскиоте прописи. Но сегашниот Устав и сегашните закони велат дека референдумот не е успешен. Не се работи за политичка одлука, туку за спроведување на закон и Устав.


Еве уште нешто за Заев и неговите манипулации. Тој продолжува да биде ист, лажго.
shto si pishuval pak ???? pa neli ti rekov za posleden pat ti objasnuvam poshto nemash kapacitet da razberesh ...ti ke mi kazuvash 603 iljadi bile okolu edna tretina ....alooo ova e konsultativen referendum i poveke od minimum potrebni glasovi ZA ima ....aj moze ke svatish koga posle deset godini ke se vikame bugarija ,srbija ili albanija ,ako ne pominat ustavnite promeni .....i da ti kazam za po doma ne e losho da se kurchime deka sme Republika Makedonija ,zatoa shto sekade na drugo mesto sme BJRM

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Пон Окт 15, 2018 12:59 pm

potezok seljak i prostak od zaev nema vo cela drzava
ke go iskoristat i ke go frlat kako upotreben kondom

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by misterija on Пон Окт 15, 2018 2:04 pm

nino напиша:potezok seljak i prostak od zaev nema vo cela drzava
ke go iskoristat i ke go frlat kako upotreben kondom

Edna ispravka samo da ti napravam..POGOLEM SELJAK I GLUPAK NA CELA ZEMJINA PLANETA..BRUKA NEVIDENA.....

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Окт 15, 2018 7:40 pm

osa напиша:
трендафил напиша:603 илјади е околу една третина од 1,8 милиони гласачи. Точно е дека можел референдумот да биде успешен со една четвртина гласови ЗА од вкупниот број избирачи ако излегле половина од гласачите, ама во случајов нема таква излезност. Иначе може референдумот да биде успешен и со 100 илјади гласови ако такви закони и уставни измени се донесат во рамки на законскиоте прописи. Но сегашниот Устав и сегашните закони велат дека референдумот не е успешен. Не се работи за политичка одлука, туку за спроведување на закон и Устав.


Еве уште нешто за Заев и неговите манипулации. Тој продолжува да биде ист, лажго.
shto si pishuval pak ???? pa neli ti rekov za posleden pat ti objasnuvam poshto nemash kapacitet da razberesh ...ti ke mi kazuvash 603 iljadi bile okolu edna tretina ....alooo ova e konsultativen referendum i poveke od minimum potrebni glasovi ZA ima ....aj moze ke svatish koga posle deset godini ke se vikame bugarija ,srbija ili albanija ,ako ne pominat ustavnite promeni .....i da ti kazam za po doma ne e losho da se kurchime deka sme Republika Makedonija ,zatoa shto sekade na drugo mesto sme BJRM
Ќе напишеш ли во кој член од законот за референдум е такво нешто напишано и зошто Заев, Меркел, Курц многу други странски функционери и амбасадори повикуваа на излезност пред референдумот доколку таа не е потребна. Мислиш ли дека им фали нешто ментално или нешто друго.

https://plusinfo.mk/меркел-на-30-септември-не-останувајте-д/

Зошто никој не се жали на извештајот од ДИК дека референдумот е неуспешен ако е така како што те кажат тебе. Или ти сакаш да не лажеш нас другите на форумов.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6696
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Окт 15, 2018 8:08 pm

Консултативен референдум е познат во нашето право и тоа не е спорно. Дали референдумот е успешен или не се оценува по два параметри. Прво цензус, кој овој консултативен референдум го намаше а не му беше ни потребен, тоа беше само испитување на мислењето на граѓаните и како таков не произведува никакви обврзувачки дејствија. За опозицијата е неуспешен заради немањето цензус и тие не се обврзани да гласаат за договорот со грците. За власта е повеќе од успешен затоа што над 600К граѓани ја поддржаа нивната политика. Да не заборавам, бидејки немаше цензус исходот исто така не ја обврзува власта да го поништи договорот и тука доаѓаме до исправноста одлуката да ја донесат народните избраници со двотретинско мнозинство.
luxor
luxor

Број на мислења : 5591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Окт 17, 2018 9:56 pm

Најновата бомба заевка ОВДЕ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6696
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Окт 17, 2018 10:02 pm

Se poremetivte totalno shtom mislite deka takvi gluposti neshto kje vi pomognat...Ili vashite vo parlamentot kje ve prodadat ili na predvremeni kje bidete izbrishani od politichkata scena...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Окт 18, 2018 11:27 am

Се работи само за шега и еден друг вид на аудио бомба спремен од западните аудио експерти. Што би рекле изворот на информации е ист со бомбите заевки.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6696
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Окт 18, 2018 11:49 am

Nitu izvorot e ist, nitu pak posledicite... Twisted Evil
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Окт 31, 2018 6:15 pm

Конечно со Заев по нешто сме први во Европа.

https://www.slobodenpecat.mk/makedonija/makedonija-ima-najzagaden-vozduh-vo-tsela-evropa/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6696
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 15 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 43 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 29 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот