Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 17 of 43 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 30 ... 43  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Дек 25, 2018 4:01 pm

Za tvoja nesrеka jas znam, ne samo za komentatorot tuku i za psihopatot koj ja prosiri na forumov. Zaev ne sakal da napravi nisto, ste zloupotrebile intervju od "Zenski Magazin" staro cetiri meseci za da gi zadovolite vasite psihopatski potrebi.

PS. Ova sto si go napisal  "која наводно трае и по потпишувањето на т.н.
преспански договор." e klasicen psipopatski napad prosleden so afektivno ludilo. Samo ludak moze da tvrdi deka zatoa sto Zaev sklucil dogovor sto negovata (na ludakot) politicka opcija sakase ama nemase hrabrost da go skluci, ljubovta pomegu nego i negovata sopruga prestanala.

PPS. Pobaraj pomos dodeka e vreme.

https://zenskimagazin.mk/ljubovnata-prikazna-na-zorica-i-zoran-zaevi
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Вто Дек 25, 2018 6:10 pm

Кое небањато лудило човеку, одвратни се со тие гадости. Среќа што никогаш повеќе нама да дојдат на власт па ќе им остане само да лаат по социјалните мрежи.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Дек 25, 2018 9:55 pm

Интервјуто за големата љубов што Заев ја има кон својата сопруга е објавено два месеца по потпишувањето на Преспанскиот договор. Што да кажам, штета што премиерот и ваш пастир не ја сака Македонија како својата сопруга.
Голем успех на Заев е веројатно тоа што според евробарометар поддршката во Македонија за ЕУ е падната од преку 90 на 58%.

https://expres.mk/drastichen-pad-na-poddrshkata-vo-makedonija-za-chlenstvo-vo-eu/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Дек 25, 2018 10:43 pm

Жалам што морам јас да ти го кажам тоа ама точно тоа што интервјуто е објавено два месеца после договорот те става на листата на пациенти. Требало да прочиташ па после да пишуваш. Наместо да тресеш глупости дека љубовта помеѓу премиерот и неговата сопруга "наводно трае  и после потпишувањето на договорот" со што имплицираш дека сопругата на премиерот престанала да го сака заради тој истиот договор, доколку си прочитал ќе си сфател дека интервјуто е заедничко што значи неговата сопруга потврдила дека љубовта трае до денешен ден. Но ти си земаш за право да тврдиш дека ти знаеш подобро дали премиерот и неговата сопруга се сакаат, директно тврдејки дека причина за престанокот на нивната љубов е преспанскиот договор што е навистина дегутантно и глупо. Сфаќам дека го мразиш премиерот што ве сруши од власт и не ви дава глава да кренете не пак да подобрите рејтинг што значи дека уште долго ќе се мавтате по улиците како незначителна опозициска партија  но тоа ни оддалеку не е доволно за такви испади како твојот. Затоа ќе се сложам со останатите дискутанти дека си зрел за помош во специјализирана установа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Дек 26, 2018 6:14 pm

Само претпоставив дека на сопругата на Заев не и пречи Преспанскиот договор. Како што не и пречеше кога нејзиниот сопруг дрпна повеќе милиони евра во случајот Глобал, криминал за кој нејзиниот сопруг е аболициран. Не знам со која цел премиерот ја отвори темата за својата љубов со сопругата во јавноста, но не може јас да бидам за тоа виновен, а како за јавна личност имам право да коментирам на тема што тој ја пласира јавно пред сите. Ако евентуално премиерот дрпа од нас (како во случајот Глобал) за да и пружи нешто на својата љубов или се сомневам во тоа имам право да коментирам. Уште повеќе ако пари заработува евентуално со продавање на моите човекови права, сам да се идентификувам, наместо за мојот идентитет да преговара со странци.
Јас лично не би сакал аболициран криминалец, но право на секој, нормално и З.З. сопругата на З.З. имаат право на избор. Се сакале и Бони и Клајд, нели? И Елена и Николае Чаушеску, поранешни политичари од Романија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Дек 26, 2018 7:13 pm

Не треси зелени, "наводно трае" не е претпоставка туку тврдење дека изјавата не е точна и дека Заев и неговата сопруга лажат. Точно е само дека имаш право да коментираш но не и да изнесуваш лажни тврдења базирани на твојата омраза. И престани да лажеш дека премиерот отворил било што. Како и секој нормален премиер тој е во центар на интересот на јавноста и сосема нормално е да даде интервју. Додуша за вас дпмне-офците поразбирливо ќе беше ако го интервјуираше козарот каде што на интервјуа одеше вашиот пастир или ако сопругата на Заев тајно станеше доктор на науки. Затоа со време побарај помош се почесто излегуваш од реалноста.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Дек 27, 2018 10:10 pm

Интересно мислење напишано за Заев на Твитер од Миле Паника.

Ја не знам зашто Заев брза сите срања да ги направи во оваа година, као да ќе нема живот и во 2019.

https://netpress.com.mk/mile-panika-ne-znam-zasto-zaev-brza-site-sra-a-da-gi-napravi-vo-ovaa-godina/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Дек 27, 2018 11:36 pm

Glupite ne znaat, na sekoj pameten toa mu e jasno.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Дек 28, 2018 11:16 pm

Знам дека сите што не се вљубени во Заев ги сметаш за глупави, па и Миле Паника во овој случај. Кога веќе знаеш ќе ни соопштиш ли и на нас според тебе глупавите зошто Зоран Заев сака сите срања да ги направи во оваа година?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Дек 29, 2018 10:27 am

A sto ako ste klovnovi ne mozete da bidete glupi? Imate karticki od MENSA deka ste natprosecno inteligentni? A da ti kazam tebe, toa bi bilo isto kako koga Bernard bi mu kazal na Ervin zosto Dvajt go pravi toa sto go pravi.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Дек 29, 2018 8:35 pm

ZORAN ZAEV - Page 17 Dvlu0VkX4AIwFtI
На фотографијата лево е убиецот од Прилеп кој вчера ја уби својата невенчана сопруга пред нејзиниот 10 годишен син. Десно е амнестираниот криминалец од Муртино.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Дек 29, 2018 9:22 pm

A ti si glup. Zatoa sto mislis deka ima poglupi od tebe. Prasanjeto e dali ti i od Zmicko a ne samo od Zaev ocekuvas da ima kristalna topka i da ja predviduva idninata kako i da im gi cita mislite i da gi poznava licno i karakterno site sto se zaclenile ili se simpatizeri na negovata partija a sakaat da se slikaat so nego?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Дек 30, 2018 6:28 pm

Заев самиот се претставуваше дека е црпнат од нива во родното село Муртино. Не се разбирам многу во надрирелигија, но колку што знам црпнатите би требало да ја предвидуваат иднината. Поентата ми беше дека судбината понекогаш ги спојува луѓето. Само сакав да потенцирам дека криминалецот десно е амнестиран, а тој лево веројатно нема да биде. Од тебе очекувам сите што не мислат како тебе да ги сметаш за глупи, небањати и во секој случај помалку вредни. На крај „глупите“ секогаш победувале. Паметните како Хитлер, неговите слуги Квислинг во Норвешка или Виши во Франција губеле.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Нед Дек 30, 2018 6:56 pm

Во сдмс има криминалци во дпмне има криминалци. Тоа се две криминални банди кои се борат за превласт, но истовремено и соработуваат против заедничкиот непријател - народот.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Dino on Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Sukur nekoj tocno da gi definira, od koga zboram jas toa ama partiskite botovi se zalepile za cicka i ne se pustaat a za site drugi potop.

Dino

Број на мислења : 547
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Дек 31, 2018 8:33 pm

Колку што гледам криминалците од ВМРО се приклучуваат на СДСМ. Се зборува дека бројчаникот на Порта Македонија бидејќи нема до сега ниту една пресуда за кражба на државни пари (од наводните 5 милијарди кои требаше да се појават како вишок во буџетот сега, ако не се краде) да почне да го прикажува бројот на амнестирани криминалци кои се приклучуваат на велепредавството, односно на укинувањето на Македонија и Македонците во природен облик.

ZORAN ZAEV - Page 17 49079335_1998921623519592_6495313487378513920_n-1

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Пет Јан 04, 2019 7:53 pm

Zaev obezbeduva dvotretinsko mnozinstvo.

Премиерот Зоран Заев и претседателот на партијата Беса Билал Касами денеска се сретнаа од Владата. Како што соопштија од владиниот кабинет двајцата разговарале за барањата на Беса предводена од Касами во позитивна и пријателска атмосфера, при што се разговарало за причините и за содржината на самите барања.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/29691871.html
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Јан 10, 2019 4:11 pm

Колку поголеми и подлабоки „кругови“ има околу очите вазалот Зоран Заев, толку е подалеку од 80 пРатеници и пЛатеници во Собранието. Посебно кога Бејли го нема на помош во Собранието.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Dino on Чет Јан 10, 2019 5:06 pm

Aj da se nadevame oti siptarskite nacionalisticki obidi da go izbrisat makedonskiot identitet od ustavot ke ni go spasat i imeto i identitetot posto sednica denes ke nema.

Dino

Број на мислења : 547
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Јан 10, 2019 7:06 pm

„Спасител“ може да биде и пратеничка од владеечката коалиција ( https://expres.mk/ustavna-trgovija-pobarano-ministersko-mesto-vo-zamena-za-glas/ )  што го условува гласот за укинување на македонскиот народ со министерско место, за екологија. ДУИ прифаќа промена, но да ја менува екологија за МВР. Да видиме дали проституирањето во политиката има граници или власта е дролја спремна да не продаде и без пари како курва од најдолен вид. Сега е интересно дали ќе се јават и други пратеници кои не сакаат да си го продадат газот без пари.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Чет Јан 10, 2019 8:25 pm

Uste edna lazna vest, nema nisto takvo samo e obid za vnesuvanje dezinformacii.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Јан 12, 2019 8:51 am

Заев и коалицијата на изборите ветија живот во Македонија. Не живот во Северна Македонија. Ветувањата повеќе не важат. Реално, не важеа ни до сега.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Саб Јан 12, 2019 5:07 pm

Sto ima vrska dodavkata severna, nie ke ostaneme makedonci so makedonski jazik.

Интересно е дека во сите текстови посветени на уставните промени, франкофонските медиуми пишуваат „Македонија“, „Македонски парламент“, или како што напиша париски „Ла Круа“ непосредно пред гласањето под насловот „Епилог на повидок за новото име на Македонија“, во кое го цитира шефот на македонската дипломатија кој пред околу еден месец беше во Париз и каде на повеќе пати повтори „Ние ќе останеме Македонци, ние ќе продолжиме да зборуваме македонски“, со други зборови како што заклучува весникот земјата нема да ја изгуби својата душа, викајќи се „Република Северна Македонија“.

https://faktor.mk/francuski-mediumi-zemjata-nema-da-ja-izgubi-svojata-dusha-vikajkji-se-republika-severna-makedonija
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Јан 12, 2019 8:06 pm

Во моментов владата на СДСМ, партиите на Албанците и Ромите и бегалците од ВМРО уште ја нема известено Франција и другите земји за промената. На нашето Собрание уште пишува дека е на Република Македонија. Кога ние ќе бидеме принудени да го користиме името Собрание на Република Северна Македонија по објавувањето на вчерашната срамна одлука во Службен весник, тоа ќе го прават и француските новинари. Веројатно тоа ќе го разбереш дури откако на нашето Собрание, но и на сите други државни институции и фирми ќе го прочиташ новото име кое насилно ни го наметнаа странците преку вазалот Заев.
Нека се обиде некој Франција да ја преименува во Северна Франција, па ќе се види вистинското мислење на француските новинари за вакво понижување.
Зошто ако ова е добро за Македонија немаше спонтана прослава на стотици илјади луѓе ширум Македонија туку прославува само Заев со своите албански коалициони партнери и ромските претставници заедно но одвоено од другите?

https://expres.mk/zaev-ja-proslavi-severna-so-vrvot-na-dui/
https://expres.mk/amdi-i-samka-srekjni-za-severna-makedonija/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Јан 13, 2019 9:43 pm

Премиерот на Северна Македонија Зоран Заев упати честитка до ракометарите на Македонија за победата против Бахреин на светското првенство. https://expres.mk/premierot-na-severna-makedonija-ѝ-chestita-za-pobedata-na-makedonija/
Се појави мислење дека некој му го хакирал профилот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 17 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 43 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 30 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот