Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 18 of 43 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 30 ... 43  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Јан 14, 2019 10:03 am

luxor напиша:Актуелната власт има 61 пратеник? Значи веќе ја прифативте платформата на вашите терористички браќа. Предавниците секогаш ќе останат предавници.
Уште ли мислиш дека тие од ДУИ се терористи, како што мислеше на 24 јануари 2017 година?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Јан 14, 2019 10:09 am

A shto imash ti protiv tvoite bivshi koalicioni partneri teroristite od dui koi mnogupochituvaniot premier, gospodinot Zoran Zaev uspeshno gi prevospita i natera da rabotat za dobroto na Makedonija?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Јан 14, 2019 10:31 am

Не знам што е добро за Македонија ако без потреба (таму нема ниту еден Албанец) во државните установи во Струмица, Берово Делчево, Крива Паланка и многу други места ќе мора да се зборува албански со што ќе се расфрлаат народни пари. Секоја од овие општини ќе мора да „увезе“ Албанци од друга општина. Што воопшто е добро за Македонците од целата Тиранска платформа на Еди Рама што стана како Библија за Заев.
Извини што до сега не ти честитав на победата во оваа битка во која успеавте да не направите Северна и да ни го кастрирате идентитетот на нас Македонците. Еве сега ти честитам. Иако вековната борба за Македонија ќе продолжи. Не успеавте сепак да ја убиете Македонија затоа што живее во срца на многу Македонци. Ајде и овде да те прашам од кога постоите вие (северно) македонци. Од Илинден, АСНОМ, референдумот во 1991 година или не знаеш и чекаш што ќе договори Заев?
Пред некоја година напишав на форумов дека меѓу евентуални крадци и велепредавници за помало зло ги сметам крадците. Што да кажам ако некој е и крадец и велепредавник.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Јан 14, 2019 10:36 am

Pak si lazhel. Temata za jazikot ja razgledavme detalno i navistina e glupo da gi mantrash neprestano istite lagi, so toa nema da stanat vistina. Podobro priznaj si deka gospodinot Zoran Zaev e najdobriot premier no ti go mrazish zatoa shto go demokratizira opshtestvoto namesto kako tvojot pastir da vovede diktatura.

P. S. Toa shto se glupirash i pishuvash za nepostoechka nacija, zatoa shto dogovorot od Prespa jasno ja priznava makedonskata nacija, jazik i identitet a imeto na drzhavata nikogash ne go odreduvalo identitetot na nacijata jasno zboruva za tvojata omraza kon sopstveniot narod. Samo vie dpne-ofcite se obiduvate makedoncite da gi prekrstite vo severnomakedonci. Pogolemi neprijateli na sopstveniot narod ste i od grcite, i od bugarite, i od albancite i od srbite. So eden zbor pigolemi predavnici na makedonskiot narod od vas dpne-ofcite nema.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Јан 14, 2019 6:17 pm

Не знам за која македонска нација зборуваш, дали за таа што како своја ја смета целосната историја на Македонија. Каде е според вас почетокот кога мислите дека цар Самоил бил Бугарин. Знаеш ли каде се македонските почетоци. Со преродбениците за кои преговарате дали се Бугари, исто и за Илинденците. Одлуките на АСНОМ ги избришавте од Уставот и АСНОМ го изедначивте со Охридскиот рамковен договор. ЗНаеш ли воопшто од каде ќе мислиш дека почнува македонската историја, а со самото тоа и кој дел од досегашниот идентитет ќе го кастрираш или чекаш што ќе каже Заев. Нели беше македонскиот јазик со тоа едноставно и нормално за сите јазици име, македонски јазик, а сега додадовте фуснота. Нели потпишавте дека за имињата на градовите во Беломорска Македонија ќе користите грчки називи, па свети Кирил и Методиј наместо Солунски ќе станат Тесалонички. Тоа ли е тој признат македонски јазик. Зошто не можеш или не сакаш да разбереш дека ако народот на Франција е Француски, на Хрватска Хрватски, на Грција Грчки на Северна Македонија е северномакедонски. Јас и ти не сме повеќе припадници на еден народ затоа што јас не чекам на Заев да ми каже дали татко ми или дедо ми биле Македонци, туку знам дека биле. Не може една амнестирана битанга да одлучува дали јас сум бил Македонец кога сум се родил и присилно тоа да го менува со група платеници и предавници кога тоа е мое индивидуално човеково право. Ниту една македонска партија немаше во предизборната програма ветено промена на Уставот. Напротив, сите па и Заев го тврдеа спротивното.


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Јан 14, 2019 7:07 pm

I ovie lagi vekje gi pominavme, ne ochekuvaj pak da debatiram na tema na tvoite prepishani referati.

Se shto te boli tebe e demokratijata i slobodata shto mnogupochituvaniot premier gospidinot Zoran Zaev gi donese vo Makedonija.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Јан 15, 2019 9:23 am

Кога некој ветува нешто, а прави спротивно, во случајов ако вети дека нема да го смени Уставот, а го смени, тоа не е демократија туку изборна измама. Ти што си измамен, ова доколку си гласал за Заев, би требало да бидеш повеќе лут на измамникот од мене што иако не сум видовит знаев дека сегашниот вазал ќе излаже, па не наседнав на лагите. Не сум психијатар но лаички мислам дека не е нормално некој да ужива во тоа што бил измамен. Ајде да те прашам од кога мислиш дека твоето семејство е од македонско потекло за да видиме дали понатаму ќе го смениш мислењето према тоа што ќе каже Заев. Знам дека античките Македонци не биле Македонци туку Грци. Што за цар Самоил, Илинденците, партизаните. Дали сметаш дека Тито со сила произвел Македонци? Ќе имаш ли храброст да одговориш па ако Заев после рече дека сме Македонци од референдумот во 1991 година, Охридскиот договор (кој сега е дел од Уставот) или од Преспанскиот договор да пишуваш како мене?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јан 15, 2019 9:55 am

Ajde nauchi prvo shto e nacija i koga i kako nastanale naciite. Dotogash nemoj neosnovano da shirish omraza i da go klevetish najdobriot premier shto Makedonija go imala dosega, mnogupochituvaniot gospodin Zoran Zaev.

P. S. Mozhe link do post kade shto sum napishal deka antichkite Makedonci bile grci?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Јан 15, 2019 5:23 pm

Ако античките Македонци се Грци, како што потпиша Зоран Заев не можат да бидат и Македонци. Сепак се работи за два непријателски народа. За жал непријателството не е прекинато и денес. Ниту еден нормален човек не ја прифаќа капитулацијата на својата земја туку продолжува да се бори за слобода. Нација е инаку збир од државјани, жители на една земја, а народ е збир од луѓе кои се сметаат дека припаѓаат на тој народ. Познавам луѓе (повеќето Власи) што немаат капка македонска етничка крв, а се сметаат за Македонци. Тоа право не може да им го укине никој. Ни Заев или Ципрас. Посебно е глупаво кога ги тераат да викаат Тесалоники за Солун, а наводно Грците ќе викале Битола за Солун, а во исто време се официјализира дека на вториот официјалн јазик Битола се вика Монастир. Што ако Грците го одберат вториот официјален јазик според амнестираниот криминалец од село Муртино и неговото стадо.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Јан 15, 2019 5:40 pm

1. Нема втор официјален јазик, тоа е спин што албанските политичари се обидуваат да им го продадат на своите гласачи и се рабира лага на твоето дпмне што состојбата на лудило го тера да мисли дека народот ќе наседне на нивните лудости.

2. Заев потпиша дека ние денешните македонци не сме наследници на античките за што е совршено во право а тоа кои и какви биле нас воопшто не не интересира.

3. Никој не те тера на ништо, според договорот секој може да ги употребува топонимите како што сака. И тоа е продукција на лудилото во дпмне.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Јан 15, 2019 6:40 pm

Што е ако не втор официјален јазик ако на подрачната единица од некое министерство во Делчево истото на таблата на влезот покрај на македонски биде напишано и на албански јазик.
Прочитај го член 8 точка 4 од капитулацијата наречена Преспански договор па ќе видиш дека некој според мене ненормален се обврзал егзонимите да имаат приоритет пред ендонимите. За егзонимот Дојчланд ние користиме ендоним Германија. За нашиот ендоним Солун егзоним што има приоритет во употребата е Тесалоники. Грците со новиот закон за употреба на јазиците имаа избор. Битола нможат да ја викаат и така, но и Монастир, како што ја вика вториот лидер на власта, Али Ахмети.
Мене приватно, фала Богу никој не може да ме тера на ништо, но државата додека ја води будала без црвени линии ќе прифати се. Кој ти гарантира дека Грците откако ќе нема притисок од САД како сега за НАТО, за членство во ЕУ ќе испорачаат нови вета и нови услови. Заев ли. Што гарантираше пред изборите дека нема да се менува Уставот.
Најсмешно е што и во договорот е предвидено дека во случај на спор надлежен е Меѓународниот суд на правдата. Суд чија пресуда Грција не ја почитува. Да ја почитуваше одамна ќе бевме членка на НАТО, а можеби и на ЕУ, па меѓународната заедница не ќе мораше да го монтира Заев на власт.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Јан 15, 2019 6:45 pm

трендафил напиша:Што е ако не втор официјален јазик ако на подрачната единица од некое министерство во Делчево истото на таблата на влезот покрај на македонски биде напишано и на албански јазик.

Можат албанските граѓани да се обраќаат до државните установи во Делчево на албански и по закон писмено треба да им биде одговорено исто така на албански, табли двојазични се предвидени само во општините каде се најмалку 20% или повеќе. Затоа престани да ги повторуваш истите лаги.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јан 16, 2019 11:25 am

А зошто само албанските граѓани, а не и кинеските кои ги има многу повеќе и некој може да налета во Делчево.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Јан 16, 2019 11:54 am

Zatoa shto vie glupite dpne-ofci ne znaete deka vo Makedonija nema 20 % kinezi so makedonsko drzhavjanstvo.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јан 16, 2019 1:42 pm

А кој тврди дека во Македонија има малцинство со над 20%. Зошто не се чека пописот за да се спроведе законот кој на криминален начин (според одлука на Уставниот суд во 1998 година) е објавен во Службен весник.

Слушам соопштение од владата дека вазалот Заев наводно на своја сметка бил на зимување во Германија. Ваљда од парите што ги заработил преку Глобал за што е амнестиран или за Тиранската платформа и договорите со Грција и Бугарија. Во исто време поранешниот премиер Груевски на своја сметка е во Унгарија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Јан 16, 2019 4:05 pm

Психопатите како тебе од дпмне кои од позиција на апсолутна власт го прекинаа скоро завршениот попис а продолжија да јадат говна дека албанците не се 20 %. И кои никако да прежалат што мораа да исползат од дебелото црево на Грујошеску.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Јан 17, 2019 9:54 am

Пописот беше прекинат поради обид на фалсификат од страна на вашата ДУИ, кои сакаа да ги попишуваат и тие што се подолго од 6 месеци во странство, што е во спротивност со европските норми за попис. Во секој случај вие сте скоро две години на власт. Зошто толку брзате за воведување на албанскиот јазик туку го објавивте криминално (што не е чудо кога амнестираните Заев и Ахмети се лидери на власта) и не почекавте да се направи попис во согласност со статистичките стандарди. Нели Тиранска платформа не постоеше. Остана ли некоја наредба на Еди Рама што заевистите (предавниците) не ја исполнија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Јан 17, 2019 10:10 am

Znam jas deka ti si glup i vo svojata glupost mislish deka nie sme glupi i zaboravivme deka popisot se izveduvashe vo rezhija na vas dpne-ofcite i togashnite vashi koalicioni partneri teroristite od dui shto prethodni gi amnestiravte za megjunarodni zlostorstva.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Јан 17, 2019 10:58 am

Законот за амнестија според кој за злосторствата во Македонија е надлежен само судот во Хаг е донесен во 2001 година со консензус. Како дел од капитулацијата на Македонија. Дали пратениците не верувале дека западните сојузници нема да ги гонат своите сојузници за злосторствата, да не кажам се работело за наивност или и тогаш биле купени, не би можел да кажам. Знам дека еден пратеник што беше против Охридскиот загина во сообраќајка одејќи на седницата на парламентот. Дали сообраќајката беше случајна не би можел да тврдам.
Што ви прави Заев во Германија освен што ги баксузира ракометарите на светското првенство?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Јан 17, 2019 11:37 am

Vo zakonot od 2001 ne bea amnestirani zlostorstvata protiv choveshtvoto. Vie gi ambestiravte i niv. Inaku Zaev vo Germanija cheka budali da prashaat shto pravi tamu.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Јан 19, 2019 5:01 pm

Не напишав ни јас дека се амнестирани, туку дека македонските судови со законот беа прогласени за ненадлежни. а надлежноста ја презема Меѓународниот суд во Хаг. Кој за жал беше пристрасен и приоритет му беше да осуди некој Македонец кај нас или Србин во остатокот од поранешна Југославија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Јан 19, 2019 5:50 pm

Toa beshe pred skoro 20 godini, ottogash gledam partal ja napravivte deep state. Soochete se konechno so realnosta, prednost dajte na zachuvuvanjeto na drzhavata a ne na tintranjeto na vasheto ego.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Јан 19, 2019 9:46 pm

Во сегашно време вие го обвинувате Мицковски дека е виновен за закон донесен кога македонски лидери беа Црвенковски и Георгиевски.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Јан 19, 2019 9:56 pm

Ne bre Trendafile, go obvinuvam deka namesto na drzhavata prednost dava na negoviot glup populizam so edinstvena cel da dojde na vlast ama so resheni problemi i so Grcija i so Bugarija. Inaku nemashe da odrzhuva narodni sredbi vo na majka mu dodeka vo Skopje se ratifikuvashe dogovorot so Grcija i da molchi za dogovorot so Bugarija. Ti povekje se zalagash za Makedonija otkolku tvojot nov pastir, koj koga kje se smesti vo fotelja kje ti se smee i kje mantra Zaev e kriv. Kje si ostane sluga na istite tie koi i sega stojat zad tie dogovori samo saka da bide kalif umesto kalifa.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Јан 20, 2019 10:06 am

Повторно не ми објасни што подразбираш под популизам. Дека правење на тоа што го мисли мнозинството од народот (што е демократија нели?) за да добие повеќе гласови, или треба да го прави тоа што не го сака народот туку тоа што го сакаат врхушките на меѓународната заедница (банда) и што го пропагираат платениците на Сорос и некои амбасади за да биде добар лидер? Зошто мислиш дека македонскиот народ е глупав и не знае што е добро за него, па треба да има робовска послушност кон странците и домашните предавници, т.е. заевистите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 18 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 43 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 30 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот