Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 19 of 40 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Нед Јан 20, 2019 10:55 am

Ne mislam deka narodot e glup tuku deka toa ste vie, partiskite botovi na dpne-predavnichka. Eve kje se smiluvam i kje ti pomognam da nauchish neshto.

http://www.makedonski.info/show/%D0%BF%D0%BE%D0%BF%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BC/%D0%BC
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Јан 20, 2019 11:44 am

Ако добро го разбирам објаснувањето преродбениците, илинденците, партизаните, социјалдемократите, бмровците и сите други пред црпнувањето на амнестираниот криминалец Зоран Заев од муртинската кал и негово втурнување на политиката биле популисти. Веројатно нормално е и ако странци со милиони евра годишно купуваат новинари за да ја спроведуваат нивната пропаганда, сега веќе и купување на пратеници за да се лажира волјата на народот во Собранието. Ако СДСМ во својата предизборна програма ветеше промена на Уставот и со таа програма победеше на избори, ќе морав да прифатам дека одлуката е демократска. Но Заев ниту имаше такви ветувања ниту победи на изборите, па не можеме да зборуваме за демократија. Требаше да има нови избори пред прифаќањето на Преспанскиот договор. Иако на сила и сега (додека во Грција не се ратификува договорот).

Во врска со дигиталниот речник

Овој речник е ставен на располагање од страна на на SAM97 GmbH. Користењето на речникот е на Ваша одговорност и без гаранции.

При составувањето на речникот е користена следната литература:

„Речник на македонскиот јазик“ од Блаже Конески, Том 1-3, Детска радост, 1994
„Толковен речник на македонскиот јазик“, Том 1-6, издаден од Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“, 2003-2014
„Граматика на македонскиот јазик“ од Блаже Конески, Детска радост, 1999
„Правописен речник на македонскиот литературен јазик“ од Кирил Конески, Просветно дело, 1999

http://www.makedonski.info/impressum
Патем, популизам е тоа што го пишува во речникот исто толку колку што Садам Хусеин имаше средства за масовно уништување или колку што сега во Ирак се живее подобро отколку во времето на диктаторот. А тие од Саудиска Арабија се добри. Дури и кога ќе ликвидираат новинар во Турција.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Нед Јан 20, 2019 11:50 am

Sekoja vlast se sluzhi so populizam, zatoa postojat anketi koi vrshat istrazhuvanje na javnoto mislenje pa ponudata do elektoratot e zasnovana na toa.

Dobro bre zoshto me terash da se smeam, znaesh li koja e razlikata pomegju koristenje na edna informacija i nejzinata tochnost?

Za kupuvanjeto novinari najmnogui nauchivme od tvojot pastir, ako togash ti beshe normalno zoshto sega prodavash licemerie?
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Јан 20, 2019 3:32 pm

Тоа што не си знаел дека имаше купување на новинари во Македонија од страна на Џорџ Сорос уште во минатиот век, а посебно во време на војната во 2001 година за мене значи дека веројатно во тоа време си бил дете. Ако не е така Господ нека ти е на помош. Ти можеш да користиш навидум сто извори за информации но ако сите се платени од еден извор имаш една информација. Немој да кажеш дека за тебе е нормално некој да биде ослободен од притвор и од затвор да оди директно во Собрание за да гласа да се укине неговиот народ. Дека Крсто Муковски, на пример, пред гласањето немаше ист идентитет како мојот, а не како твојот. Да знаеш дека сите измеќари (квислинзи односно по ново зањевисти) мислеле дека нивните газди вечно ќе опстојат. И самиот Квислинг на пример.
Дај ми линк на кој се гледа дека Заев ветил менување на Уставот. Јас повторно тврдам дека напротив, ветуваше дека Уставот нема да се менува. И ги загуби изборите, па газдите мораа насилно да му прават прво обично мнозинство за да состави влада, а потоа и 2/3 за да може на територијата на Македонија да формира нова држава со име Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Јан 20, 2019 4:35 pm

И повторно се вративме на вашите рекла-казала муабети со цел дезинформирање на јавноста и предизвикување омраза меѓу граѓаните. Те лаже умот дека изборите се зад врата и со лаги и ширење омраза ќе се вратите на власт. Со тоа само докажувате дека ниту оддалеку не сте ниту спремни ниту способни да водите држава. Неспособна опозиција како вас не може да биде способна власт. Ќе си поплачете уште долго над опозициската судбина.
luxor
luxor

Број на мислења : 5838
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Јан 21, 2019 9:22 am

Никогаш не сум напишал дека ќе има предвремени избори. Такво нешто немало никогаш кога СДСМ бил на власт затоа што имате страв од избори. Во овој век имате победено на парламентарни избори само во далечната 2002 година, а сите други ги имате загубено. Нити сум мразел некого затоа што е будала, а по мојот начин на размислување само будала може да го прави тоа што го прави Заев. Да напоменам дека не сум психијатар и можеби грешам но реално така размислувам. А воспитан сум будалите и сите други што имаат било какви здравствени проблеми да ги жалам. Не да ги мразам.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Јан 21, 2019 9:32 am

Не си напишал ама тоа го сонуваш, толку ги посакуваш што како мало дете провоцираш демек СДСМ се плаши. И тие глупави ќе се фатат на провокација и ќе распишат избори. За твоја несреќа доволно се паметни прво да ве доразболат ментално, да ве натераат лудилото да го покажете пред целиот народ па некој и да сака нема да гласа за лудаци кои ќе бидат закана за него и неговото семејство и тоа од позиција на власт.
luxor
luxor

Број на мислења : 5838
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Јан 21, 2019 10:17 am

Не верувам дека Зоран Заев и Али Ахмети читаат што пишувам јас на форумов, а тие сами одлучуваат што ќе се случи во државата. Но ако мнозинството ве сака би требало да значи дека би требало да добиете повеќе пратеници отколку на последните избори што ги загубивте. Веројатно нови избори не даваат странците затоа што не сакаат нова влада, ниту ако Заев евентуално пак биде премиер да мора повторно да трошат пари за купување на пратеници за штетни закони за македонскиот народ, бидејќи треба 2/3 мнозинство за наше доуништување.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Јан 21, 2019 10:42 am

Заев има поважни работи од исполнување на влажните соништа на дпмне-офците. Македонија конечно оди напред и вашиот антимакедонски план да ја кочите иднината со детски провокации за добивање предвремени избори е смешен.
luxor
luxor

Број на мислења : 5838
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Јан 21, 2019 12:48 pm

Знам дека му е поважно да си го прчи во Гармиш-партенкирхен додека огромен број од македонците живеат како во гасна комора по успехот на владата да не направи најзагадена земја во Европа и меѓу најзагадените во светот. Не знам зошто мислиш дека ако има избори повторно ќе ги загубите. Операцијата за влез на Северна Македонија во НАТО е при крај, а влегувањето во ЕУ не е спринтерска трка туку долг процес, посебно за земја во која се купуваат гласови на пратеници и од странци и од нивните домашни измеќари (заевисти).

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Јан 21, 2019 1:07 pm

Мислам дека ако има избори СДСМ ќе ги изгуби?! Ете за таа инфантилност зборувам, со такви детски итроштини заради кои во сопствените очи си изгледате паметни ќе останете во опозиција додека не се распаднете или пораснете. Дотогаш ќе се радувате на лижалчиња што ќе ви ги потфрла власта.
luxor
luxor

Број на мислења : 5838
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Јан 21, 2019 8:17 pm

Секоја опозиција во светот бара предвремени избори. Во демократските земји е нормално по заокружување на една целина од некој поголем проект, додуше не со купување и уцена на пратеници како кај нас, да има предвремени избори. Јас не сум видовит па да тврдам кој ќе победи, односно дали гласачите уживаат кога Заев ги лаже или ќе го казнат за тоа. Иако избори требаше да има по консултативниот референдум и народот да одлучи за Преспанскиот договор, а не корумпирани пратеници. Тука не мислам само на забеганите на крај, туку од Саздовски и Амди Бајрам наваму.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Јан 21, 2019 8:41 pm

Vnimavajte vie dpne-ofcite shto posakuvate, mozhno e da dobiete i neshto povekje od lizhavche. I ne skokaj vednash so tvoite perverzii, mislam na predvremeni izbori.
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Јан 22, 2019 8:27 am

Ајде повторно да ти напишам дека не секогаш сум гласал за ВМРО-ДПМНЕ, ни на парламентарните избори пред воведувањето на пропорционалниот систем што воведе двојазичност и со самото тоа двопартизам, а во вториот круг за градоначалник во мојата општина Чаир што вие ја формиравте секогаш има двојца кандидати од Албанските партии. Не знам од каде ви е стравот од предвремени избори кога уште имате заштита од чадорот за да ги завршите работите. Лично би сакал во новата влада кога и да биде министер за внатрешни да биде Апасиев од Левица. Или да го регенерира судството.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 10:17 am

Ајде не лажи тоа нема да ти помогне да убедиш никого да гласа за твоите дпмне-офци, признај си убаво дека си дел од интернет армијата на дпмне.

За фразата "стравот од предвремени избори" ќе добиеш лижавче како награда за инфантилно однесување.

luxor
luxor

Број на мислења : 5838
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Јан 22, 2019 3:19 pm

Секој си гласа по сопствено убедување. Или го бојкотира гласањето.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јан 22, 2019 4:49 pm

Zaev im go smesti na teroristite, zakonot odi vo Venecijanska. Piranakamisheva sega vo dogovor so Zhmicko kje lobira zakonot da pomine takov kakov shto e inaku dpne-ofcite nema da mozhat da jadat govna deka SDSM vovede dvojazichnost, predavnci nizaedni.

Спротивно на ставот на Османи, Владата го испрати Законот за јазиците до Венецијанската комисија

Владата го испрати законот за употреба на јазивите до Венецијансаката комсиија.. ден откако Вицепремиерот Бујар Османи најави дека нема да се бара мислење за законот, се додека професорката Каракамишева е дел од ова советодавно тело. До Веницијанската комисија е испратен и спорниот Член 8, кој се однесува на употребата на албанскиот јазик на банкнотите, поштенските марки, како и на униформите на полицајците, пожарникарите и лекарите.

Преку писмото проследено до претседателот на Комисијата Џани Букичио,  од Владата очекуваат мислење за Законот од аспект на нeговата усогласеност со европските стандарди, како и значајна поддршка за правните реформи.

Премиерот Заев истакна дека укажувањата на Венецијанската Комисија ќе бидат имплементирани во законот.

Законот за употреба на јазиците беше објавен во Службен весник на РМ на 14 јануари годинава само со потпис на претседателот на Собранието Талат Џафери со укажување дека тоа се прави бидејќи претседателот на државата Ѓорге Иванов, спротивно на уставот одби да го стори тоа.

Во меѓувреме професорот Кекеновски и ВМРО ДПМНЕ до Уставниот суд поднесоа иницијатива за опцена на уставноста на Законот за употреба на јазиците.

https://sitel.com.mk/sprotivno-na-stavot-na-osmani-vladata-go-isprati-zakonot-za-jazicite-do-venecijanskata-komisija
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Јан 22, 2019 7:34 pm

Заев им нареди на пратениците на СДСМ да го изгласаат законот и исто така му нареди на директорот на Службен весник на Република Северна Македонија да го објави без потпис на Ѓорѓе Иванов да го објави. Не сум имал анкети во последно време ниту некој ги објавува, па не знам зошто Заев сега бара спас од Венецијанската комисија. Сега СДСМ со Амди Бајрам и останатите пребегани од ВМРО има владино мнозинство и без ДУИ. Груевски тоа му го нудеше уште пред формирањето на влада, ако добро се сеќавам.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јан 22, 2019 7:37 pm

Toa samo kaj vas stadoto go slusha pastirot, vo redovite na SDSM vladee demokratija i pratenicite mislat so glavata a ne so menicite kako vo tvojata dpmne-predavnichka.
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Јан 22, 2019 7:49 pm

Да бе. Гледам секој ден по некој пратеник од Соџијалдемократскиот сојуз на Северна Македонија ( Aleanca Social Demokratike e Maqedonisë Veriore )се спротивставува на глупавите инструкции како да гласа.
П.С.; Се надевам дека преводот на Гугл е добар, но во секој случај ги почитувам вашите закони дури и кога се нелегално објавени во Службен весник на Република Северна Македонија ( Gazeta Zyrtare e Republikës së Maqedonisë Veriore ).

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Јан 22, 2019 7:51 pm

Ete gledash kolku lesno se prilagoduvash na predavnichkite politiki na tvojata dpne koja spremno go prifati promenata na imeto i ustavot vo zamena za doagjanje na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Чет Јан 24, 2019 9:51 am

Sekoja cest na premierot, vistinski premier na site gragjani.

Заев ги приземји орлите на Османи

Вицепремиерот Бујар Османи ја спушти топката по критиките од премиерот Зоран Заев дека се кити со туѓи перја за Законот за јазиците, но и за испадот кога на првиот состанок на координативното тело за спроведување на законот поканил само функционери од ДУИ и експерти Албанци. Ова е прв судир на јавна сцена помеѓу премиерот и вицепремиерот за европски прашања, во кој Заев јасно стави на знаење кој е премиер во Владата. Но, по прозивката денеска и двете страни тврдат дека нема криза во владината коалиција.

Вицепремиерот за Плусинфо сега дава безмалку идентична изјава со таа на премиерот.

– Законот е заслуга на сите коишто го изгласаа, особено на тие што ќе помогнат во навремено и ефикасно имплементирање – вели Османи.

Заев во емисијата „200“ на Алсат ТВ изјави дека има криза поради тоа што некои политичари сакаат да се китат и со туѓи перја.

– Овој закон не е на ДУИ, овој закон е и на СДСМ, на Зоран Заев, на Беса, на сите што сме внатре, турска, пензионерска партија… Сите го поддржавме, сите го гласавме и мора да биде во духот на „Едно општество за сите“. Не ми требаат мене национализми од ниедна страна, затоа што кога повикав да одработиме како партнерство за државата, една од работите за кои што се согласивме е да градиме едно општество за сите. Како што јас како Македонец внимавам на моите сограѓани Албанци, така и колегите Албанци треба да внимаваат на сограѓаните Македонци – рече Заев.

По најавата на Заев дека СДСМ ќе формира свое координативно тело затоа што Законот за употреба на јазиците бил и нивен производ, Османи ни изјави дека ќе има едно, заедничко тело, владино-собраниско.

И претходно, Османи за Плусинфо изјави дека координативното тело допрва ќе се екипира со функционери од СДСМ, но откако јавноста го прозва дека на првиот состанок ги повикал само сопартијците, екс министерот за правда Билен Салији, министрите Арбер Адеми и Крешник Бектеши, пратениците Артан Груби и Ејуп Алими, како и други претставници на институциите и експерти Албанци.

Но, координативното тело не беше првата провокација на вицепремиерот за Законот за јазиците. Веднаш по ставањето потпис на претседателот на Собранието Талат Џафери на Законот за јазиците, Османи на Фејсбук прослави со фотографија на која тој и лидерот на ДУИ Али Ахмети симболично летаа орли со дланките.

Висок владин функционер по „воспитната“ од Заев за Османи, брифира дека во Владата ќе биде сѐ во ред.

– Ќе биде сѐ во ред, но секако треба да се почитува кој е кој на Илинденска – вели функционерот.

Во таа насока и владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска на редовна прес конференција изјави дека не постои конфликт во Владата.

– Во основа не постојат некои конфликти или судири како што пишуваат медиумите. Вчера имавме владина седница на која работите функционираат редовно и тековно. Како некој толкува одредени изјави, тоа сепак е во рамки на слободата на израз. Во секој случај, работата на Владата како институција е тековно и немаме никакви проблеми – истакна Бошњаковски.

https://plusinfo.mk/%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D0%B3%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D1%98%D0%B8-%D0%BE%D1%80%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 734
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Јан 24, 2019 5:43 pm

Како ќе наближуваат изборите ќе има се повеќе изливи на наводен национализам. По првиот тендер по изборите се ќе заборават и страстите ќе се смират. Ова затоа што не верувам во моментов дека ќе има и предвремени парламентарни избори.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Јан 24, 2019 8:48 pm

трендафил напиша: Ова затоа што не верувам во моментов дека ќе има и предвремени парламентарни избори.

Od kade sega ovoj strav od predvremeni parlamentarni? Neli kje gi bojkotiravte pretsedatelskite ako nema i predvremeni so niv? Anketite vi predviduvaat katastrofa?

PS. Vo SDSM postojat dovolno silni strui koi ednash za sekogash bi ve reshile od politichkata scena. Dpne kje se raspadne vednash posle dvojniot poraz, ottamu promenata na kursot na dpne i garanciite deka pretsedatelskite nema da bidat bojkotirani. Kje vidime brzo koja struja kje bide posilna vo SDSM, drzhavnichkata koja ne bi odela na izbori tuku bi se zafatila so reformi ili propartiskata koja nikako ne saka da propushti shansa da si obezbedi ushte dolgi godini mirno vladeenje bez opozicija.
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Пет Јан 25, 2019 7:09 pm

Avionot na premierot ne mozel da sleta vo Skopje zaradi losoto vreme pa moral vo Sofija.

Заев наместо во Скопје, слета во Софија, Централниот одбор на СДСМ ќе започне без него

МАКЕДОНИЈАЗаев наместо во Скопје, слета во Софија, Централниот одбор на СДСМ ќе започне без негоОбјавено пред 1 минута - 25 јануари, 2019Од Виктор Јованов

Премиерот Зоран Заев наместо на аеродромот во Скопје поради лошите временски услови слетал на аеродромот во Софија. Според информациите, владиниот авион повеќе од 30 минути кружел над Скопје, по што било одлучено да слета во главниот град на соседна Бугарија.

https://makfax.com.mk/makedonija/%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%98%D0%B5-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%98%D0%B0/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 847
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 19 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 40 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот