Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+14
Luxor
misterija
PRVOBOREC
defo
nino
хан Ацо
Delta
Bosonoga
tmoro
SHARENI
Dino
OPOZICIONER
Kalinda
osa
18 posters

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Нед Фед 03 2019, 21:14

Ponapred drzhavata imala problem so niv, nikako ne mozhela da gi pronajde niz beliot svet.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Фед 04 2019, 13:18


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Пон Фед 04 2019, 13:33

Gluposta vi e evidentna.Vo prviot sluchaj se raboti za minatata godina,znachi za vremenski period koga se vraboteni 40K lugje,a vo vtoriot se raboti za idni vrabotuvanja vo stranski investicii znachi firmi vo koi kje se vrabotat 4K lugje.Glupi ste i glupi kje si ostanete vie od grujovistichko-predavnichka zasekogash.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Фед 05 2019, 10:13

https://www.facebook.com/ekonomskilider/videos/599871300438145/

На видеото се гледа како Заев со својата свита како некој султан се возат со сноуборди по скијачката патека, а рајата е избркана за да може да се задоволи владетелот. Вакво нешто немало никогаш на Маврово. Ни во времето на „режимот“ на Груевски ни во диктатурата на Тито што ги паметам. Хунтава е прва што ги оневозможува рекреативците што избегале од загадениот воздух што нели владата ќе го очистеше да скијаат,  Срам за власта од невидени размери. За ваква злоупотреба во нормална земја би паднала власта.

Коментарите на Твитер се дека вакво дивеење по ски патеки не е дозволено во Гармишшатенкирхен, па железниот скороевички опинок муртински и кандидат за Нобелова награда дошол во Маврово да ги задоволи своите страсти.

Се разбира медиумите што добиваат дотации од власта, сорос и странски амбасади не го спомнуваат настанот.

https://markukule.mk/лидер-заев-како-руски-олигарх-во-мавр/
https://infomax.mk/wp/еве-со-кој-дивееше-заев-на-маврово-дире/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Вто Фед 05 2019, 10:49

A zoshto spored vas glupite od grujovistichko-predavnichka premierot ne bi imal pravo i sloboda da go poseti Mavrovo so vozilo koe patem e primereno za uslovite na terenot? Ushte poglupo e baranjeto da ne se pochituva protokolot za bezbednost koga vo prashanje e najuspeshniot i najsposoben premier na Makedonija.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Фед 05 2019, 12:26

Не се работи за едно, туку за дузина возила и цела тајфа во придружба на Заев. Ако обезбедувањето е неспособно да го обезбедува премиерот без да ја ограничи слободата на движење на другите посетители на ски центарот, требало да го откаже настанот. Вакво однесување е невозможно во една демократска земја. да направеше ваква идиотска работа Груевски, ќе беше распнат од сите новинари што сега молчат како курви од најдолен вид, а на темава веќе ќе имаше повеќе десетици напади. Се премолчува и дека Заев со својот бугарски пријател договорил во Дојран да се подигне споменик во Дојран на бугарскиот полковник Константин Каварналиев кој таму се борел за окупација на Македонија. Не сум слушнал дека некој подига споменици на окупатори.
Ако под способност подразбираш лажење, па наместо 5% годишно да имаме пораст на БДП од 2% за две години или да вети дека нема да се менува Уставот, а да уценува и купува пратеници за да го стори тоа, се согласувам дека е многу способен. Од амнестиран криминалец веројатно и може да се очекува се што е погоре напишано.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Вто Фед 05 2019, 12:31

Dosta bre so gluposti kje me umresh od smeenje. Kolku treba da si glup za da barash premierot da otkazhe poseta zatoa shto na kratko kje bilo ogranicheno dvizhenjeto na posetitelite na Mavrovo? Seto toa e regulirano so zakon potrudi se i kje go najdesh na netot a ne da tresesh zeleni i da se glupirash obiduvajki se drugite da gi napravish glupi.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Фед 05 2019, 15:55

Со закон е регулирано дека со моторни санки не смее да се движи по скијачки патеки. Додека простосмртните граѓани висат како мајмуни на жичара за да помине диктаторот со свитата. Да потсетам дека во некои земји премиерите одат со велосипед или јавен превоз на работа. Груевски, Бучковски, Хари Костов, Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски немаа ваков скандал. Но кога сељак ќе добие власт мисли дека се му е дозволено. Посебно ако се работи и за амнестиран криминалец.

https://infomax.mk/wp/видео-висете-ко-мајмуни-на-жичара-дур/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Вто Фед 05 2019, 17:09

Do koga kje ti kazhuvam da ja iskluchish glupokjata? Ajde chekam link do zakonot koj spored tebe go ponishtuva zakonot za obezbeduvanje na visoki funkcioneri i zabranuva dvizhenje pi ski pateka na premierot so pridruzbata.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Фед 13 2019, 13:44

Предлагам на бројчаникот поставен на Порта Македонија да почне да се прикажува колку пари не кошта убивањето на Република Македонија и раѓањето на северна, за промена на таблите, што е ситен трошок па за се што понатаму ќе следува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Сре Фед 13 2019, 13:47

Ako mozheshe Makedonija da gi plakja glupostite na Grujokio od SK2014 kje mozhe i ova, pomalku kje chini.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Фед 13 2019, 19:25

Со премиер црпнат од нива во с. Муртино и државата ни стана с. Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Фед 13 2019, 19:40

трендафил напиша:Со премиер црпнат од нива во с. Муртино и државата ни стана с. Македонија.

Се опаметуваш полека, може и амбулантна терапија ќе биде доволна да сфатиш дека живееме во 21 век.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Фед 19 2019, 10:50

Сега ме убеди дека во 21 век народите и државите немаат право сами да се именуваат. За жал ние не влеговме со овој трагичен потег во новиот век, туку НАТО и ЕУ се вратија во 19 век или порано. Но реалноста е таа. Татко ми не можел да се прави дека Скопје и Македонија не биле под бугарска фашистичка окупација во еден дел и италијанско балистичка во друг дел но се борел против поробувањето. Реалноста е дека сме сега с. Македонија но тоа не значи дека сега тоа треба да го прифатиме и да молчиме. Треба во секој момент да се бориме против кршењето на македонските човекови права, како што јас ве потсетувам дека мнозинството на овој форум поддржува кршење на моите човекови права и на многу Македонци. Очигледно е дека поголемиот број Македонци не сакаат Северна, па ќе мора да дозволите Али Ахмети да го бира претседателскиот кандидат на СДСМ. Нели распишавте конкурс, па откако оценивте дека мнозинството Македонци ќе гласа за Гордана Силјановска се решите да ги обединете гласовите со Албанците што е партиски конкурентно, но во време кога е загрозен македонскиот идентитет непријателски потег кон македонскиот народ, во време кога се кршат неговите човекови права. Практично продолжувате со поделбата на македонскиот народ затоа што очигледно македонските Албанци ви се поблиски од тие што си останаа класични Македонци и не веруваат дека македонските партизани биле Бугари кои во 1945 СДСМ, тогаш КПМ, ги трансформирал во Македонци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Вто Фед 19 2019, 11:04

Гледам терапијата не делувала, пишуваш бесмислено и неповрзано колку да треснеш некоја зелена. А за кршењето на правата на македонците обрати му се на твојот оФчар Жмицко кој не излезе од парламентот веднаш по референдумот туку ја легитимираше промената на името.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Фед 19 2019, 13:17

За тоа не одлучуваш ти, туку јас. Зошто би се откажал од најголемата партија што се бори за почитување на правото, вклучувајќи ги и човековите права, иако сигурно не се согласувам со се што е правено и што се прави. Тоа што ти си против Мицкоски и се обидуваш со умна реторика сменувајќи му го името што изгледа ви поминува во навика за секој Македонец да го омаловажиш во однос на амнестираниот криминалец од с.Муртино, ми кажува дека не сум погрешил. Вашите непријатели се пријатели.
Еве едно видео во врска со Заев и Силјановска.Јас не сакам да ме лажат, но не можам да ви оспорам дека имате право да сакате да ве лажат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Вто Фед 19 2019, 13:35

Значи лажеш секогаш кога ќе напишеш дека не си партиски бот и ДПСМНЕ-оФца, сега барем во нешто сме сигурни. А сигурни сме и дека вие ДПСМНЕ-оФците сте кукавици и спремни сте да го предадете народот и државата кога се работи за вашиот личен интерес. Тие кои претендирате да ги монополизирате како ваши претходници животот го давале за Македонија, вие не сакате да одлежите неколку години и тоа за криминал што сте го сториле, ниту пак смеете да бекнете пред странците и им ги исполнувате сите желби само за да можете од позиција на власт да ја ограбувате Северна Македонија чиј претседател претендира да биде вашиот кандидат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Фед 19 2019, 13:50

Тие што не сакаат да лежат од ВМРО гласаа за Преспанскиот договор, односно им се придружија на амнестираниот криминалец Заев и амнестираниот терорист Ахмети. Нормално е криминалци да се дружат со криминалци. Зошто мислиш дека е нормално сите да бидат СДСМовски ботови како што си ти. Но тоа е потполно сеедно за форумов. Спротивставуваме мислења без разлика дали сакаш една или не сакаш друга политичка опција. Не знам зошто ова го пишуваш на сите теми. Оваа е за Зоран Заев, а не за мене. Јас не сум Зоран Заев. Не дај Боже да бидам. Не можам да ги кршам човековите права на никој, а не на сопствениот народ. Ако Заев лажно не се претставува како Македонец.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Вто Фед 19 2019, 14:17

Вие ги избравте за пратеници и бидејки и за вас важи поговорката со кој си таков си по дифолт сите сте исти ДПСМНЕ-офци. Тоа што останатите не излегоа туку останаа во парламентот и обезбедија легитимитет на промената на Уставот го потврдува не само тоа туку и фактот дека сте предавници и кодоши што работат по налог на странците.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Фед 19 2019, 15:59

Според тебе тие што го гледале злосторството се повеќе виновни од тие што го извршија? Кај ВМРО има една разлика. Тогаш лидер беше Груевски. Сега е Мицковски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Вто Фед 19 2019, 16:09

Kakov neuspeshen obid za spin, shto se razbira nema da uspee zatoa shto tvoite dpsmne-ofci ne go gledaa tuku direktno uchestvuvaa vo nego i go ovozmozhija zlostorstvoto koe sega sakate da go dolegalizirate davajki Pretsedatel na Republika Severna Makedonija od vashite redovi koj zakolnuvajki na Ustavot na Republika Severna Makedonija kje go zakove posledniot klinec vo kovchegot.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Фед 20 2019, 09:57

А ти сакаш предавството да продолжи да го врши кандидат што ќе го избере Али Ахмети, ако добро те разбирам. Сметаш дека сте подобри предавници. Да беше ВМРО предавничка партија не ќе беше опозиција и по победата на изборите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Сре Фед 20 2019, 10:43

Opozicija ste bash zatoa shto ste predavnici. Bidejki (osven ako ne si bajachkata na Grujo) ne mozesh da chitash misli shto jas sakam znaat site koi me chitaat, samo ti si dovolno glup da pretpostavuvash. Zoshto toa go pravish ti si znaesh, zatoa shto siguren sum deka znaesh da chitash. Da ti otkrijam edna tajna, iskreno mislam deka Goga kako dokazhana komunjarka i sorosoid treba i kje ja dovrshi rabotata. Tuku shto pravime so tvojata glupost. Od tvojeto pishuvanje "А ти сакаш предавството да продолжи да го врши кандидат што ќе го избере Али Ахмети" izleguva deka voopshto ne ti e gajle za promenata na Ustavot i imeto i brishenjato na makedonskiot narod so koe neshto (od napishanoto od tebe) proizleguva deka se soglasuvash, tuku edinstvena zhelba ti e da pobedite na izbori i vashiot kandidat da go dovrshi procesot na predavstvo nadevajki se deka taka kje gi smilostivite strancite da ve dovedat na vlast bidejki vie samite ste nesposobni da pobedite na izbori, posle predavstvoto shto go napravivte ni vashite chlenovi nema da ve glasaat.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Фед 20 2019, 19:09

Не сум психијатар па да давам оценки за ментална состојба, но по мое лаичко разбирање сигурно не е при разум некој што мисли дека предавници се тие што не гласале, отколку тие што гласале за предавството. Можеби не те разбирам добро, па ќе почнам од почеток. Дали за тебе преименувањето на државата и кастрирањето на идентитетот и историјата на Македонците е предавство. Ако е зошто не го сметаш како предавник Заев, кој е најзаслужен за тоа, туку опозицијата која и да сака нема доволно пратеници за да направи такво нешто.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Сре Фед 20 2019, 19:13

Всушност ЈО вели дека нема никакво предавство и дека се е според, да ја цитирам бившата министерка за внатрешни Јанкуловска, според Уставот и законите.

Надлежен јавен обвинител донесе Решение за отфрлање на кривичната пријава поднесена од организацијата Светски Македонски Конгрес против две лица за сторени повеќе кривични дела- Повреда на угледот на Република Македонија од член 178 од Кривичниот законик, Излагање на подбив на македонскиот народ и припадници на заедниците од чл.179, Велепредавство од чл.305, Загрозување на независноста од чл.308, Здружување заради непријателска дејност од чл.324 ст.1, Злоупотреба на службена положба и овластување од чл.353 ст.2 во врска со ст.1 и за кривично дело – Самовластие од чл.392 ст.2 од Кривичниот законик. По преземените активности за проверка на наводите во пријавата, надлежниот обвинител утврдил дека во дејствијата на пријавените лица не се исполнети битните елементи на пријавените кривични дела, ниту пак на друго кривично дело кое се гони по службена должност- стои во соопштението од ОЈО.

https://netpress.com.mk/otfrleni-krivicnite-prijavi-od-svetskiot-makedonski-kongres-protiv-zaev-i-dimitrov/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 21 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот