Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 22 of 44 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 33 ... 44  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Сре Фед 20, 2019 7:48 pm

Uste edno priznanie za Zaev ovojpat od Donald Tramp licno.

Претседателот на САД Трамп испрати писмо до премиерот Заев: Ви честитам за лидерството и посветеноста, Северна Македонија е голем партнер на САД

https://vlada.mk/node/16873
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 831
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Фед 20, 2019 7:49 pm

На денешен ден во 1943 година од страна на бугарската фашистичка полиција беше убиен народниот херој Раде Јовчевски-Корчагин. Не видов дека на било кој начин власта на с. Македонија на чело со Зоран Заев го одбележа настанот. А можеше да дојде Борис Борисов да се извини за ова и други злосторства што ги направиле бугарските фашисти што би допринело за подобри односи меѓу Бугарите и Македонците/граѓани на Северна Македонија (ајде да ја користам преспанската терминологија и да ви направам задоволство за да не ме сметате за чукнат).

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Фед 20, 2019 7:52 pm

Samo glupite gi slavat porazite, pametnite uchat od niv i pobeduvaat. Gluposta e obelezhje na tvojata VSMRO DPSMNE i zatoa edinstveno neshto shto go znaete e da plachete i kukate kako site se protiv vas. Za razlika SDSM zhnee uspesi na sekoe pole i nema potreba da zhivee vo minatoto koga ja ima idninata vo svoi race.
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Фед 20, 2019 9:14 pm

Мој совет за Зоран Заев, итно реновирање и зголемување на капацитетите на установите во Бардовци и Негорци и покачување на платите на персоналот за прекумерната работа на која ќе бидат изложени. ВСМРО ДПСМНЕ се шекнаа од прв до последен.

ZORAN ZAEV - Page 22 X10

https://tv21.tv/mk/mitskoski-go-obvini-zaev-deka-narachuval-ubistva/
luxor
luxor

Број на мислења : 5655
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Фед 22, 2019 9:25 pm

Chestitki za najuspeshniot premier i najuspeshniot MNR na drzhavata od nejzinoto osamostojuvanje do denes. Resheni problemite so sosedite, vlez vo NATO i zachuvan jazik i identitet. BRAVO.

PRESPA AGREEMENT – MEDIA GUIDELINES
Објавено: 22 Февруари 2019
Considering the recent change of the official name of North Macedonia, we would like to provide you with a guide to writing about our country in accordance with the Prespa Agreement. We kindly ask that you use the following terms:

The official name of the country: “Republic of North Macedonia”; Short name: “North Macedonia”.

Nationality (citizenship): Macedonian/citizen of the Republic of North Macedonia.
Official language: “Macedonian language”.
Country codes: MK and MKD.
The adjective “Macedonian” is to be used when relating to ethnic and cultural identity of the people, our language, history, culture, heritage, territory and other attributes. Such terms in this context are distinctly different from those used and related to the region of Macedonia in Greece.
Correct examples: Macedonian ethnic identity; Macedonian language; Macedonian culture; Macedonian territory; Macedonian people; Macedonian history, Macedonian mountains; Macedonian literature; the Macedonian Cyrillic alphabet; Macedonian food; Macedonian churches etc.

Incorrect: Other adjectival references, including “North Macedonian”, “Northern Macedonian”, “N.  Macedonian” and “NorthMacedonian”, should not be used.

The adjectival reference for the State, its official organs and other public entities as well as private entities and actors that are related to the State, are established by law, and enjoy financial support from State for activities abroad, should be: “of the Republic of North Macedonia” or “of North Macedonia”.
Correct examples for State, its official organs and other public entities: Government of the Republic of North Macedonia; President of North Macedonia; Minister of Foreign Affairs of the Republic of North Macedonia; North Macedonia’s Defence Minister; North Macedonia’s Municipality of Ohrid; the University of St.” Cyril and Methodius” of North Macedonia

Incorrect: Other adjectival references, including “North Macedonian”, “Macedonian”, “Northern Macedonian”, “N.  Macedonian” and “NorthMacedonian”, should not be used in all of the above cases.

The adjectival reference for activities may also be “Macedonian”.
Correct examples: The Macedonian Economy; the Health sector of the Republic of North Macedonia; Macedonian Art; Macedonian Music; Macedonian Agriculture; Macedonian Architecture; the Food Industry of North Macedonia etc.  

Incorrect: Other adjectival references, including “North Macedonian”, “Northern Macedonian”, “N.  Macedonian” and “NorthMacedonian”, should not be used in all of the above cases.

http://mfa.gov.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=2975:prespa-agreement-media-guidelines&catid=52&Itemid=684&lang=mk
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Фед 23, 2019 10:48 am

Токму во тоа и е проблемот, што вие заевистите и ахметовците го сменивте македонскиот идентитет и историја со тоа што се откажавте од историјата од мајмуните до 1945 година, со тоа и тој дел од идентитетот, а го задржавте името. Сега борбата што јас како Македонец ја водев со Грците и Бугарите за идентитетот се проширува и на вас. Ние немаме ист идентитет, затоа што дел од мојот идентитет се и античките Македонци и неподелен цар Самоил, светите Кирил и Методиј и Климент и Наум, неподелени Илинденци, Македонци, а не Бугари под српска, бугарска, италијанска (и балистичка) и германска окупација, а тоа не е дел од вашиот идентитет, а го присвоивте името македонско.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Фед 25, 2019 7:02 pm

трендафил напиша: се откажавте од историјата од мајмуните до 1945 година,

Нормално дека ќе се откажеме, ние за разлика од вас дпмне-оФците не потекнуваме од мајмуните па да претендираме дотаму со историјата.
luxor
luxor

Број на мислења : 5655
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Фед 25, 2019 9:26 pm

Во демократски земји и организации историјата си ја тераат историчари, а не политичари, па нема договори со кои едната страна ќе брише делови од сопствената историја или поточно кажано тоа што го смета за своја историја. Ниту помалиот дел од мнозинскиот народ не се здружува со етничките малцинства во обид да му наметнува идентитет на поголемиот дел од сопствениот народ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Фед 25, 2019 9:55 pm

Ama sakash na Zhmicko tetka mu da dojde na vlast. Vidi shto ti vikaat tvoite za ova.

ZORAN ZAEV - Page 22 Dzzgze10
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Фед 26, 2019 5:08 pm

luxor напиша:
трендафил напиша: се откажавте од историјата од мајмуните до 1945 година,

Нормално дека ќе се откажеме, ние за разлика од вас дпмне-оФците не потекнуваме од мајмуните па да претендираме дотаму со историјата.
Поточно кажано историјата не е избришана туку ја продадовте македонската историја на Бугарите и Грците. За жал враќањето на името, историјата (со тоа и идентитетот) нема да биде лесна работа. Дури и ако Заев до претседателските избори не организира самите да се бомбардираме.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Фед 26, 2019 5:47 pm

Па кога не сме дпсмне-офци да потекнуваме од мајмуни и не претендираме на тоа, зошто да не ја продадеме кога има будали да ја купат? Освен тоа дпсмнеовските солзи на жалост по историјата од мајмуните до дпсмне се непроценливи. Иако мене ми се чини дека во добар дел од вас сеуште се доминантни мајмунските гени тоа не мора да се земе како догма, сепак јас како човечки потомок не сум доволно релевантен да судам за мајмунскта генетика.
luxor
luxor

Број на мислења : 5655
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Фед 26, 2019 6:13 pm

Јас лично сум потомок на Адам и Ева, но не сум Евреин како што тие што потекнуваат од мајмуни сега не се мајмуни. Не верувам ниту дека откако Заев им ја продаде нашата историја на Грците и Бугарите тие станаа поголеми мајмуни (или поголеми луѓе) отколку што беа. Напротив, тој што ги понижува другите како што вие заевистите, Бугарите, Грците и евроатлантската меѓународна заедница се обидувате да правите со нас Македонците по моето разбирање на моралот ве прави нелуѓе.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Фед 26, 2019 6:31 pm

Сега, чиј потомок си ти е дискутабилно. Ти можеш сешто да тврдиш но фактите зборуваат дека плачеш за историјата од мајмуните до дпсмне.
luxor
luxor

Број на мислења : 5655
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Фед 26, 2019 7:39 pm

Не сум јас предмет на темата туку Зоран Заев. Овде би требало да прашаш од што потекнал премиерот. За мене веќе сум пишувал дека и амебите и камењата на македонска територија се македонски, а тие се постари од мајмуните. Еве за да се вратиме на темата една колумна за вашиот, за жал и мој премиер Зоран Заев.


Заев најави отворање на факултет за изговарање „Северна“, тој ќе биде и декан

ZORAN ZAEV - Page 22 Zaev-ahmeti-teuta-arifi-timonie-960x639


Премиерот на Република Македонија Зоран Заев отвори факултет за филолошки науки „Северна!“ на кој ќе се изучува како граѓаните пред изговарањето на името Македонија да ја кажат и одредницата Северна.
Премиерот на ваков чекор се решил за да им помогне на македонските граѓани да се европеизираат.
Гледам дека има многу потешкоти во кажувањето на одредени зборови во нашето опшесфо па решив со личен пример да помогнам за просветлување и описменување на народот за што го отворам овој универзитет „Северна!“ на кој ќе се изучува како да се кажува Северна Македонија, а не само Македонија, вели премиерот.
Уписите се во тек, а може да се запишат сите заинтерсирани граѓани итоа во државна квота сите роднини на функционери и луѓе со членска книшка од СДСМ, а во приватна квота со симболична партиципација од 2 евра годишно сите останати.
Решивме дипломата од овој факултет да е неопходен критериум кога ќе се вршат иднинте вработувања во администрацијата, покрај досегашните критериуми да си роднина на некој во власта, да имаш вујко владика или барем членска книшка од СДСМ. Ова е уште една мерка за професионализација на администрацијата бидејќи е непрофесионално за било кој државен службеник во нашето опшесфо да не знае како му се вика државата, вели Заев.
Тој ќе биде и декан на овој нов универзитет, со цел со личен пример и со своето огромно знаење да им овозможи на сите граѓани да се научат да велат „Северна“ пред Македонија.
Јас освен декан шо ќе бидам, ќе ги држам и предметите „Основи на Северна Македонија“, „Северна Македонија во името на институциите“ и „Слободни северњачки активности“. Во првиот предмет ќе се учеме да кажуваме Северна пред секој збор чисто за да влезе во навика, во вториот ќе ги кажуваме сите институции со Северна зборот во нив по илјадници пати на ден, а третиот предмет е за оние студенти кои ќе сакаат повисоки оцени или да се министри, пратеници, и кои шо ќе треба да смислуват интересни реченици во вообичаен говор како во реченицата „Северен добар ден северен пријателе како си ти вака севернички?“ на пример или слично, вели премиерот Заев.
Во скоро време од овој факултет се очекува да има многу кадри кои освен во администрацијата ќе може да работат и како граѓански коректори кои ќе шетаат по улици, кафулиња и други настани и секогаш кога ќе слушнат како некој го изговара името на Македонија, ќе му пристапат и ќе му дошепнат: „Северна!“.

ДВОГЛЕД

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Фед 26, 2019 7:59 pm

Pishuvano vo:

ZORAN ZAEV - Page 22 132
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Фед 27, 2019 9:46 am

Темата е за Зоран Заев кого не го гледам во статусот прикажан на сликата.

Да напишам дека со Преспанскиот договор црпнатиот од Муртино се откажа од македонското малцинство во Грција и Бугарија и ги прогласи за дијаспора, односно дека од Република с. Македонија се преселиле во соседните земји, а не дека со векови живеат таму како домородно население. Косоварите пак, доселени во Македонија, се сметаат за домородни. Луксор е специјалист за апчиња па би требало да каже дали Заев и Димитров ги испиле апчињата за да договорат таква глупост. Дали им фалат апчиња и на тие што тоа го поддржуваат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Фед 27, 2019 10:38 am

трендафил напиша:Темата е за Зоран Заев кого не го гледам во статусот прикажан на сликата.

Ama zatoa ste prikazhani ti i tvoite drugarchinja.

ZORAN ZAEV - Page 22 Wqwq10
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Фед 27, 2019 10:59 am

Не го гледам Заев на сликата. Претпоставувам дека се прикажани пратениците на СДСМ и ДУИ во партиската (и грчка) сина боја и дека авторот ја преименувал партијата што ја мрази ВМРО-ДПМНЕ. изгледа секој го преименува тоа што го мрази. Некој Република Македонија, некој некоја партија ...
Те молам опиши ми каде е Заев на сликата, а ако го нема префрли ја сликата на соодветна тема.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Фед 27, 2019 11:13 am

Slikata...

ZORAN ZAEV - Page 22 Wqwq11

Trendafil...

трендафил напиша:Претпоставувам дека се прикажани пратениците на СДСМ и ДУИ

Gluposta na Trendafil...


ZORAN ZAEV - Page 22 220px-10
Teo
Teo

Број на мислења : 5016
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Фед 27, 2019 11:34 am

Многу сликовито, ако ги испил лековите сигурно ќе сфати.
luxor
luxor

Број на мислења : 5655
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Фед 28, 2019 2:25 pm

Не знам како не сте во состојба да разберете дека оваа тема е за Зоран Заев, а не за мене. Претпоставувам дека тоа е од омраза кон мене затоа што и јас не сум заљубен во вашиот пастир. Утре е први, ќе дојдат лекови за март по аптеките, па се надевам дека конечно со нивна помош ќе разберете дека се што пишува на оваа тема сметам дека се однесува на предметот на темата - Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мар 03, 2019 12:20 pm

Нели Заев тврдеше дека Фолксваген ќе инвестира во Македонија и дека НАТО носи инвестиции. Инвестицијата оди во Србија што не е членка на НАТО.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:780542-Folksvagen-pravi-fabriku-u-Sumadiji

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мар 10, 2019 8:14 pm

Што бидна со инвестициите на Мајкрософт, Гугл ...
Интересен одговор на Твитер на статусот на Заев за прочка. Одговорот е : „ти простувам. ќе ти носам цигари во Шутка ...“

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Мар 13, 2019 3:07 pm

Да регистрирам уште еден краток спој во умот на премиерот на с.Македонија. Во својот говор во Музејот на холокаустот по повод 76 годишнината од депортирањето на македонските Евреи во логорот Треблинка од страна на БУГАРСКИТЕ фашисти, холокаустот наместо еврејска трагедија го нарече еврејска традиција. Од човек што поддржува и спроведува етнички геноцид на сопствениот народ вакво нешто не изненадува.

https://plusinfo.mk/заев-го-нарече-холокаустот-еврејска-т/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Мар 15, 2019 8:08 am

Интересно видео на твитов.

https://twitter.com/i/status/1106279483772989442

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 22 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 44 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 33 ... 44  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот