Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 24 of 42 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 33 ... 42  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мај 12, 2019 7:24 pm

Советникот на Зоран Заев Џезаир Шаќири (командант Хоџа како терорист на УЧК) е горд на своите колеги терористи кои убија 8, а ранија 37 македонски полицајци.


https://www.facebook.com/videovesti/videos/970482983111148/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Нед Мај 12, 2019 8:48 pm

i zamisli se toa vo vreme na vladeenje na prebeganiot pastir  i goca zvana brk....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15816
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мај 12, 2019 8:56 pm

Треба ли да ти изразам сочувство за 14те активисти на СДСМ, пријатели на советникот на премиерот со незавршено основно образование, што загинаа во Диво Насеље борејќи се да ве донесат на власт?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Нед Мај 12, 2019 9:12 pm

Kolku treba da si glup pa teroristite narachani i plateni od sopstvenata partija da gi proglasuvasah za aktivisti na druga? Posebno shto za toa imashe dve temi otvoreni na Melnica. Sepak dovolna e ednata za da se otkrie glupokjata...se znae chija ... Twisted Evil

https://melnica.forummk.com/t341-topic
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Мај 13, 2019 8:05 pm

Веројатно не си ги следел информациите на Викиликс, а прислушуваните разговори во врска со Диво Насеље Заев не ги има предадено во СЈО. Според изјава на Катица Јанева немаат снимки во врска со овој случај. Веројатно си заборавил дека вашите пријатели од Косово со државни почести ги закопаа загинатите терористи. Зошто Косово би славело македонски платеници, како што сакаш да ги претставиш терористите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Мај 13, 2019 8:12 pm

Ajde pak, chlen na kriminalno-predavnichkata organizacija obvinuva nekogo deka ima prijateli na Kosovo, istoto toa Kosovo koe istata taa kriminalno-predavnichka organizacija go prizna za nezavisna drzhava.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Мај 14, 2019 3:58 pm

За признавање на Косово како независна држава гласаше и СДСМ во Собранието. Да не зборувам за сега вашата ДУИ. Не го изгласа ВМРО само.
Малку околу метлата. Да не беше првиот круг на изборите во кои кандидатот на власта освои значително помалку гласови од кандидатите на опозицијата веројатно немаше ни да има метла, затоа што сите метлаши на чело со Заев немаа акал во главата сами да се сетат дека има лоши функционери на разни нивоа во власта и дека тие треба да си заминат. Каков ќе биде ефектот по граѓаните? Ќе плаќаме двојно. Тие што ќе си заминат ќе зимаат апанажа, а тие што ќе дојдат на нивно место плата. Дали главните виновници што имаат командна одговорност Заев и Ахмети ќе сносат одговорност. За сега не. Главните виновници ќе бараат вина во други. Веројатно за тоа што во моментов има уште ѓубре што треба да се смете и во владата и во сите институции вината ќе се префрли на Никола Груевски.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Мај 14, 2019 6:53 pm

SDSM nemashe potreba da glasa, vie od dpsmne-predavnichka koi togash imavte 63 pratenika i sami mozhevte i go izglasavte priznavanjeto. Tie vi bea dovolni i za samostojna vlada i koalicija so bilo koja albanska partija, sepak bidejki ste predavnici napravivte koalicija so Alji i go predadovte vashiot dotogashen partner Tachi. Togash i ja podelivte politichki Makedonija voveduvajki nepishano pravilo koalicija za vlast sekogash da pravat pobednicite vo albanskiot i makedonskiot blok. Na toa se povikuvavte i kvichevte koga Alji vi go dade nemien i napravi koalicija so SDSM vo 2017.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Мај 15, 2019 8:18 pm

Правилото го воведоа СДСМ и ДУИ во 2002 година и покрај предизборното ветување дека нема да се коалицира со терористи. Инаку ни Србија не се лути на нас толку за признавањето на Косово затоа што знае дека е сторено под голем притисок на странци. Не признаваат притисок од Албанците во Македонија како втора по бројност етничка заедница, затоа што во Црна Гора Србите се втора етничка заедница па и Црна Гора го призна Косово.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Мај 15, 2019 8:26 pm

трендафил напиша:Правилото го воведоа СДСМ и ДУИ во 2002 година  

Ако помалку лажеш можеби некој и ќе ти поверува, а вака и вистина да зборуваш пак сите што читаат ќе мислат дека лажеш.

ZORAN ZAEV - Page 24 218
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Мај 15, 2019 8:38 pm

ВМРО се обиде во 2006 година да коалицира со ДПА, но имаше проблеми со Бадинтеровото мнозинство, па затоа од 2008 година коалицираше со ДУИ. По последните избори имаме ново правило. Победникот кај Албанците останува дека мора да биде дел од власта. За Македонците тоа не важи затоа што мнозинството е против северна.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Мај 15, 2019 8:46 pm

Не се правдај, те фатив во лага но ти немаш доблест ниту да признаеш или барам да се вадиш дека погрешно си запамтил. Сепак мило ми е што е така нека видат луѓето со какви имаат работа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Мај 15, 2019 9:46 pm

Не се правдам туку изнесувам факти за настани од порано. За жал малку податоци на интернет има за тоа време затоа што најголем дел од медиумите што постоеја во тоа време сега се згаснати, па со тоа се исчезнати и нивните бази за податоци. Едно од изборните ветувања на СДСМ во 2002 година покрај главното, вработување на половина милион луѓе, толку тогаш имаше семејства, а ветувањето беше по еден од секое семејство, беше и дека нема да се коалицира со терористи. СДСМ имаше доволно мнозинство да состави само влада, а сепак коалицираше со ДУИ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Мај 15, 2019 9:52 pm

трендафил напиша:СДСМ имаше доволно мнозинство да состави само влада, а сепак коалицираше со ДУИ.

Sega shto kje kazhesh, si izlazhal, si pogreshil ili si zaboravil?

ZORAN ZAEV - Page 24 138
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Мај 15, 2019 10:33 pm

Знам дека имаше таква купопродажба на пратеници што ВМРО-ДПМНЕ со коалицијата почна со 33, а заврши со 10 пратеника во тој мандат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Мај 15, 2019 10:47 pm

Се поделија пратениците меѓу Љубчо и Груевски но дури после случувањата во Панорама. А ти тврдиш дека СДСМ имале доволно пратеници сами да направат влада што повторно излегло лага. Во моментов 10 гости го читаат форумот и јас сум ти благодарен што твоите напори да ги убедиш дека вие дпмне-оФците сте лажливци и не треба да гласаат за вас се неверојатно успешни.
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Мај 16, 2019 10:38 am

Во секој случај ти благодарам за тоа што ми укажа дека сум грешел во врска со резултатите на самите избори во 2002 година. Не сум Бог па понекогаш грешам, но затоа и го изнесувам своето мислење на форумов на проверка. Уште еднаш, благодарам за добронамерната исправка.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Dino on Чет Мај 16, 2019 9:09 pm

Kakva metla treba sistemski promeni da ne moze sekoja bitanga da bide pratenik, minister i premier, kriteriumite treba da se zaostrat. I psihicki i testovi za droga da im se praat na niv, a mozi i starosna granica zosto pretsedatelot sto nema nikakva vlast mora da ima cetirieset godini a oni sto prakticno se zavisi od niv da nemat. Ako ne ke imame kako sega Amdievci i Pavlovci i Grubievci sto ke resavat za sudbinata na cel narod.

Dino

Број на мислења : 511
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Мај 17, 2019 7:32 pm

И Бранко Геровски реагира со зборовите „Ова е глупо како ноќ“ на употребата на Северна во секоја прилика, коментирајќи ги статусите на премиерот Зоран Заев и неговиот советник Марјан Забрчанец по повод пласманот на Тамара Тодевска во финалето на Евровизија. Геровски не дава мислење дали нешто што е глупо како ноќ може да биде употребено од некој што самиот не е како ноќ. До каде е отиден поданичкиот менталитет и нагонот за самопонижување.

https://expres.mk/geroski-glupo-kako-nokj-e-privatna-upotreba-na-severna-nikoj-ne-bara-tolku-poseverchuvanje/

Кога сме кај Евровизија имаше повици нашите иселени во странство да не гласаат за нашата песна во своите земји, затоа што пееше во спотот за Северна пред неуспешниот референдум. За ова ќе ви кажам еден интересен податок. Дедото на еден мој колега и пријател, Рус по потекло, побегнат од тогашен СССР како белогардејски офицер и доселен во Скопје плачел кога меѓународната заедница (олицетворена во фашистичка Германија) ја нападнала Русија, со сменето име СССР. Бидејќи Германците напредувале плачел. Го прашале зошто плаче кога власта во Русија би го ликвидирала веднаш кога би се вратил. Неговиот одговор бил дека секоја будала може да биде на власт, но Русија е само една. Не важи ли тоа и за Македонија? И кога се работи за власта и кога се работи за името.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Мај 17, 2019 8:43 pm

Прашај го моронот и нов идеолог на дпмне до Шешељ кој мисли дека Евровизија е концерт а феминизмот деструктивна појава.

ZORAN ZAEV - Page 24 D6yc0x10

ZORAN ZAEV - Page 24 Image-10
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Мај 17, 2019 9:20 pm

За разлика од тебе, не се согласувам со тоа мислење. Веќе напишав. Иако и на мене ми се гади кога некои претставници од власта како да им е мерак да го употребат насилно наметнатото име. За тоа и беа донесени на власт. На пеачите им е работа да пеат. Во комунизмот им пееја на комунисти, во заевизмот пеат за заевисти. Таков е животот.
Имаше една приказна во комунизмот кога еден тогаш Циган (сега Ром) свирач сакал да се зачлени во комунистичката партија негде во Србија бил повикан кај секретарот на месниот комитет на разговор заедно со други кандидати. Не го поминал тестот и го прашале другите кандидати на што паднал. Па, рекол, ме праша дали сум им свирел и на четниците и реков дека сум свирел. Па што не си излажал дека не си свирел, му рекол некој. Како ќе го лажам, рекол музичарот. кога на него му свирев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Мај 17, 2019 9:29 pm

Стави теглите на оче бе, си оќорел. Не сум јас тој покрај Шешељ туку твојот нов идеолог Љупче Глупче.
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Мај 17, 2019 9:44 pm

Ти нормален ли си па да ми наметнуваш идеолози по твоја желба. Немам јас идеологија. Ги почитувам сите што допринеле за Македонија, а не ги сакам тие што и наштетиле. Колку што знам Шешељ се повлече од шовинистичките изјави за Македонија давани пред три децении и не поддржува во правото сами да си ја именуваме државата и да имаме целосна историја, идентитет и јазик. За разлика од Заев, на пример.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Мај 17, 2019 9:53 pm

Секако дека сум нормален, само ненормалните не знаат дела Љупче Глупче е новиот идеолог и прво новинарско перо на дпмне а бидејки ти си дпмне-оФца тогаш е и твој. Еве гледаш како веднаш почна да го браниш Глупче што се сликал со Шешељ па наеднаш Шешељ стана најголемиот демократ. Ова само за себе зборува која е твојата позиција во однос и на идеологијата и на партиската припадност.
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Мај 17, 2019 10:04 pm

Зоран Заев е темата, а не некој новинар или странски политичар. Од Шешељ Македонија немала штета како што има од Заев. Можеби имал некои вербални испади, но не и на дело. Тој што во твојата фантазија или во фантазијата на некој друг кого го следиш беше за бојкот на претседателските избори, против Силјановска како кандидат за претседател и воопшто против се што се случи на изборите. Не знам за каков идеолог зборуваш. Идеолог е Заев во СДСМ. Што ќе каже тоа е. Заевистите од македонска етничка припадност уште не знаат од кога се Македонци. Чекаат Заев да го договори тоа со Борисов. Не знам од каде заклучи дека го бранам Љупчо Златев во претходниот напис, кога не го спомнав со ниту еден збор. Имаш ли проблеми со видот или си заслепен од омраза?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 24 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 42 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 33 ... 42  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот