Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 25 of 42 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 33 ... 42  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Мај 17, 2019 10:08 pm

Македонија имала штета само од дпмне-оФците, за среќа премиерот Заев успеа да санира дел а останатите последици од вашето владеење ќе ги среди до крајот на мандатот.
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Мај 18, 2019 8:33 pm

Ќе бидеш ли љубезен да наведеш нешто од тоа што е санирано. Јас не знам за нешто такво. Единствено што расте е минарето дивоградба на џамијата во Охрид од тоа што на мене ми е познато. Не знам дали тука да ја ставам и платформата во Матка.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мај 19, 2019 10:57 am

Заевистичко албанската хунта до тој степен се замеша во Евровизија, веројатно во обид евентуалниот успех да го пласира како замена за недобивањето на датум за преговори со ЕУ, што е се поизвесно и покрај напупувањето пред Грците, што имавме катастрофално лош резултат на телевотингот кај што гласаат поединци и кај што можеше да помогне македонската дијаспора. За жал и јас не знам како во 21 век да се борам против остатоците од 19 век што ги наметна евроатлантската меѓународна банда и од нејзе избраната марионетска власт на Македонија, со најпримитивно кршење на основните човекови права на Македонците во Македонија.
Еве што мисли еден од лидерите на македонците на Малта за ова:
“А што сега дијаспората ви чини за да гласа за Тамаара ?! А за избори не плукате дека сме мизерии и да си седиме таму не ви требаме во . Епа сега сами гласајте си за Тамара пошто ние бојкотираме”, пишува Казаков кој го користи хаштагот #БојкотСеверна.
https://expres.mk/kazakov-za-izbori-ne-plukate-a-za-evrovizija-sme-dobri/
Јас сеуште мислам дека секоја будала може да биде на власт, но дека Македонија е една, но јасно е и дека во Норвешка на пример, во втората светска војна, поддршката на тамошната актуелна власт, на Квислинг, била и поддршка на меѓународната заедница, на Хитлер. Па веројатно во борбата за слобода ќе мора да се бори и против Северна Македонија. Бројот на луѓе кои активно учествуваат во борбата за слобода е многу поголем отколку во 1941 година, кога бројот на луѓе што фрлал летоци или на било кој друг начин се борел против бугарско балистичката (албанската) окупација на Македонија бил неколку стотици, а сега само на социјалните мрежи илјадници фрлаат (електронски) летоци против заевистичко-албанската хунта.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мај 19, 2019 3:55 pm

Не верувам дека медиумите што ги следи мнозинството на форумов пренесува и мислења на обични, несеверни, Македонци, па еве ви неколку мислења за промена, а поврзани со Евровизија каде што евентуална победа ќе беше сурогат за недобивањето на датум за преговори иако си го сменивме името..

https://expres.mk/dijasporana-da-ja-nemet-najarno-pishuva-robert-dimitrievski/
https://expres.mk/carovska-do-tamara-vikni-za-makedonija-posledniot-ednorog/
https://expres.mk/i-ja-odzede-li-bojkotiram-pobedata-na-tamara/
https://expres.mk/kazakov-za-izbori-ne-plukate-a-za-evrovizija-sme-dobri/

Дали ДУИ одработи за Холандија со полнење кутии, за да ја одоброволи да го укине ветото за датум за преговори со Македонија, укинување на визите за Косово и враќањето на визи за Албанија???

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мај 19, 2019 4:08 pm

Under the terms of an agreement reached last year with Greece, the country formerly known as the Former Yugoslav Republic of Macedonia was allowed to give itself a new name.
Thanks to Tamara Todevska's impressive showing at Eurovision, a lot more people around the world know that name is North Macedonia.

https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-48325868

ББЦ кажува уште појасно зошто Македонците не гласаа за Тамара. Затоа што не сакаат светот да не знае со името сменето на понижувачки начин, со принуда и без гаранции дека ќе станеме членка на ЕУ. Сега ќе зборуваме дека сме морален победник. Бевме и законски победник како држава пред Меѓународниот суд во Хаг, па не станавме членка на НАТО според пресудата, туку ќе станема со погрдно име Северна Македонија. А ни понижувачкото име не ни гарантира влез во ЕУ додека имаме власт што ни го смени името, но успеа да го сруши тоа што го имаме постигнато уште во далечната 2018 година, исполнети услови за почеток на преговорите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Мај 20, 2019 9:07 am

Пак ќе ти напишам, ако не сакавте промена на името требаше да гласате против на референдумот. Јасно ви рекоа дека ако е неуспешен го менуваат имеѕо во парламентот.
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Мај 20, 2019 1:25 pm

Сите знаат дека на референдумот имаше обид за кражба кој не успеа благодарение на бојкотот.
Дали Заев ќе учествува на Геј парадата на гордоста на 29 јуни. Дали Шилегов чека да ги пушти фонтаните во чест на пишувањето на новата македонска историја од која дел е и оваа геј парада. На сите за кои е нормално да се биде педер и тоа со гордост да се каже на плоштадот треба ли да им посакаат сите во семејството да им бидат нормални од тој тип. Во секој случај Заев и Пендаровски како пар ќе останат запишани во историјата на Македонија која времено ја има и додавката Северна како вазали во чие време е оржана првата парада од ваков тип. Биди геј, само немој да бидеш Македонец од Македонија. За жал и хомосексуалците се однесуваа како педери во однос на човековите права на Македонците.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Мај 20, 2019 2:12 pm

Никаква кражба немаше, ако беше така ќе имаше и цензус. Се уплашивте дека нема да успеете и затоа бојкотиравте.
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Мај 20, 2019 3:02 pm

Бојкотот е еден од начините на гласање. И вие го користевте кога повторно заедно со ДУИ ги наметнавте сегашните општински граници. Според Уставот нема неуспешен референдум. Ако нема мнозинство е исто како да е гласано против. Во врска со толкувањето на Уставот сигурно е дека ќе има судења штом си замине оваа власт.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Мај 20, 2019 10:12 pm

A koj toa kje gi izvede tie sudenja? Tvoite od KPO na chelo so Zhmic?

ZORAN ZAEV - Page 25 Rr10
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Мај 21, 2019 3:55 pm

Освен омразата на авторот на статусот кон ВМРО и Мицковски, се друго е дел од фантазија (се надевам не патолошка, што би рекле последица на болест). Претпоставка е дека фирмата во која лидерот на најголемата политичка партија во Македонија има малцински удел (што би рекле не одлучува)ќе учествува на тендерот и дека ќе победи. Не знам ниту колку е точна веста објавена на порталот Антропол, затоа што пишува за наводно доделени концесии, а нема ниту збор за тоа на кого се доделени. Ако се доделени се знае кој што добил. Нема веќе претпоставки, да не кажам гатање. Малите хидроелектрани работат по принципот на воденица, па немаат голема улога во нарушување на екологијата. Не знам дали се работи за непознавање на работите или за свесно лажење од најпримитивен вид.

https://antropol.mk/2019/05/17/vladata-dodeli-koncesii-vo-zashtiteno-podracje-za-izgradba-na-mali-hidroelektrani/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Мај 21, 2019 4:23 pm

Koga se raboti za dokazi protiv tvojata KPO togash se neshto ne znaesh i ne ti e jasno. Posebno ako stanuva zbor za dokazi za predavstvoto kon sopstveniot narod.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Мај 21, 2019 9:08 pm

Да не беше веста лажна, освен порталот антропол, со кој прв пат, а веројатно и последен се сретнувам сега, ќе ја презентираше и било кое друго гласило. Што ти прави задоволство да лажеш дека сум член на некоја партија кога не сум повеќе од 40 години. Бев член на СДСМ, тогаш СКМ. Никогаш не сум бил член на ВМРО, а за оваа партија што ја споменуваш не сум слушнал до сега.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Мај 21, 2019 9:14 pm

KPOSM (kriminalna predavnichka organizacija za Severna Makedonija) ili porano posnata kako dpsmne, otsega ja imenuvam so vistinskoto ime.

PS. Vo red kje go prifatam prigovorot i kje te degradiram od chlen na poddrzhuvach na KPOSM.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Мај 22, 2019 4:29 pm

Не ја знам програмата на таа нова партија, па како нова и непозната до сега и не сум можел да ја подржам. Доколку се грижи и за човековите права на Македонците, а не само на малцинствата пред се на Албанците, како што прави актуелната власт, можеби и ќе гласам за нив. Вреди да се ризикува за да дојде до промена на власта што брутално се однесува кон Македонците.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Мај 22, 2019 5:02 pm

Ete gledash deka vo pravo bev so tvrdenjeto deka od chlenovi na kriminalna organizacija ne mozhe da se ochekuva politichka ideologija. Ni na sopstvenata partija ne ja znaesh, ne za drugo tuku zatoa shto kriminalcite shto go predadoa sopstveniot narod za da ne odlezhat za kriminalot nemaat ideologija.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Dino on Сре Јун 05, 2019 10:36 pm

Znaci dotamu e dojdeno, aj pa da se spremame za izbori oti pregovori malku tesko.

Заев: Ако не добиеме датум, можно е владата да падне

https://sitel.com.mk/zaev-ako-ne-dobieme-datum-mozhno-e-vladata-da-padne

Dino

Број на мислења : 511
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Чет Јун 06, 2019 10:56 am

Гладна кокошка просо сонува.

ПАЛМЕР: АКО ЕУ НЕ ОДРЕДИ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ ВО ЈУНИ, ЌЕ ИМА ВО ЈУЛИ ИЛИ ОКТОМВРИ
Објавено на 6 јуни 2019, 08:00 од Редакција на Капитал во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Доколку Европската Унија не донесе датум за пристапни преговори во јуни, тоа ќе се случи во јули или октомври, изјави во интервју за Гласот на Америка Метју Палмер, заменик-помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија.

https://kapital.mk/palmer-ako-eu-ne-odredi-datum-za-pregovori-vo-juni-ke-ima-vo-juli-ili-oktomvri/
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Јун 06, 2019 1:50 pm

Минатата година беше сигурно дека е добиен датумот за преговори (јуни). Сега веќе ништо не е сигурно, посебно не за октомври кога ќе има потполно друг состав на Европската комисија. Не знам каква врска има САД и нивниот заменик помошник, да не кажам чирак на државен секретар со датумот за преговори на Македонија со ЕУ. САД сакаше да не внесе во НАТО, поради тоа ја создаде и шарената револуција, да не кажам направи мек државен удар во Македонија. САД си го заврши тоа што го сакаше. Сега имаат проблем сите што учествуваа во таа операција, да не кажам сите соросиди, иако има тука и платеници на други тајни служби на САД. Исто така и политичарите што ги извршија налозите. Повеќе не се потребни.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Чет Јун 06, 2019 2:02 pm

Небањат, може луѓето во ЕК нема да бидат исти но политиката што ќе се имплементира ќе биде. ЕП претрпе мали измени во корист на либералите и зелените додека вашите националисти на кои им се радувате по кој знае кој пат останаа на маргините и ќе немаат никакво влијание.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1149
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Јун 06, 2019 3:35 pm

Во принцип се согласувам дека истата коалиција ќе продолжи да раководи со ЕУ, со тоа што ЕПП (во која е членка ВМРО-ДПМНЕ од македонските партии) прифати доста забелешки, посебно во врска со мигрантите. Предизборните програми на овие партии на последните и на претходните избори не се исти. Посебно во врска со мигрантите и проширувањето на унијата. Не знам за кои националисти пишуваш и што значи за тебе тој збор, но со Македонија проблем е што повеќе земји сметаат дека не заслужува почеток на преговорите, односно дека ако до пред шарената револуција единствена пречка ни беше Грција, сега сме си веќе пречка самите на себе. Во Европскиот совет одлучува секоја земја посебно. Тука се поставуваат повеќе прашања. Дали ти е јасно дека минатата година Заев лажеше дека сме добиле датум за преговори со ЕУ. Дека референдумското прашање беше лажно и дека Преспанскиот договор не ни носи членство во ЕУ.
ЗНаеш ли дека Заев има изјавено за белгијски весник дека би сменил две нобелови награди за датум за преговори со ЕУ. Уште нема добиено ни една, а за втора не знам дека воопшто има шанси. Еве ти неколку линкови со вести што не ги пренесуваат провладините што претпоставувам дека ги следиш.
https://expres.mk/krie-li-vladata-vazhen-sostanok-na-eu-nema-dogovor-za-pregovori-so-makedonija/
https://expres.mk/bi-zamenil-dve-nobelovi-za-datum-veli-zaev/
https://expres.mk/ako-eu-n-e-dade-datum-za-pregovori-zaev-kje-podnese-ostavka/
https://expres.mk/eu-povlekuva-rachna-na-povidok-ideja-za-zapadnobalkanska-unija/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Чет Јун 06, 2019 5:02 pm

Нема полошо суштество од небањат што се радува на неуспех на сопствената земја само за да дојде на власт. Продолжи да се залажуваш дека политиката на ЕУ е променета, така се залажувавте и дека Салвини, Орбан и Ле Пен ќе победат на изборите за ЕП. А изјавата на Заев е пример на спремност на самооткажување и жртвување на личните интереси и поставување на интересите на државата на прво место. И пример како навистина се сака Македонија.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1149
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Јун 06, 2019 9:05 pm

Не знам од каде заклучи дека се радувам на неуспехот на својата земја, кога пак ќе повторам дека секоја будала може да биде на власт, но само една е Македонија. Треба ли да се лажам самиот себе си како да сум будала дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga on Чет Јун 06, 2019 9:14 pm

Crep zabegan, tebe u stabot te lazat.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 848
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Чет Јун 06, 2019 9:29 pm

ZORAN ZAEV - Page 25 IMG-20190606-212653-532
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 25 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 25 of 42 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 33 ... 42  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот